Jump to content
  • Александар Милојков

    (ВИДЕО) Беседа Епископа Максима поводом осам векова аутокефалности СПЦ

    ТВ ХРАМ




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 10 минута, Талични Том рече

    Дочеках и ја да ми о. Зоран (Ђуровић) лајкује коментар. Сад могу на миру да умрем... :D

    Немој још, тако ти Алаха, да нам се престравиш у Господу! Тек дошао, па да се селиш!:))) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, Zoran Đurović рече

    Немој још, тако ти Алаха, да нам се престравиш у Господу! Тек дошао, па да се селиш!:))) 

    Престрављујем се сваки дан, оче Зоране. :) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Талични Том рече

    Престрављујем се сваки дан, оче Зоране. :) 

    Ја ћу морати 2 пута да васкрсавам! Кад се преселим и видим Христа и све свете и анђеле, од призора има да се престравим и да ме удари срчка! Мораће опет да ме оживљавају, али ћу тада ваљда бити спремнији!...:))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Флоскуле о "анонимности" и "личности" су иначе јако омиљење међу апологетама патријарха Вартоломеја. Дотичнима је очито важније ко нешто говори, него садржина онога што говори, што објашњава њихово безусловно уважавање фанарских прокламација с једне стране, и гордо игнорисање валидних аргумената нас ништих с друге, без обзира на то што су аргументи на нашој страни.

    Ако вам неко упути сувисле критике, и учини то на пристојан начин, ваш је избор да ли ћете им одговорити, али не мислите да то што су вам се обратили анонимно оправдава ваше одсуство аргумената и неспремност да се упустите у дијалог. 

    За разлику од владика, свештеника итд, ја нисам јавна личност. Високо ценим своју анонимност на интересу и имам апсолутно право на њу, свићало се то некоме или не. И осим ако је злоупотребљавам - а упутити оправдане критике једном владики на пристојан начин никако није злоупотреба анонимности - нико нема право да ми пребацује да се "кријем", или шта већ.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ево још једна од лажи еп Максима. Доцирајући Иринеју, пише: "Преосвећени Епископ бачки је ипак саставио један текст који је, с једне стране богат темама али, са друге, не мање и грешкама. Тако на пример, супротно његовој тврдњи, у саборским документима на Криту ми нигде нисмо означавани као „епископ у Лос Анђелесу и Калифорнији“. Ако већ претендује да зна, обавештавам га да смо ми приликом потписивања докумената крај свог имена по правилу дописали правилно име наше епархије. Дакле, у изворним актима Критског сабора наша титула западноамеричког Епископа остала је непромењена и тачна."

    Ово је лаж. Иринеј је лепо приметио да се други епископи у дијаспори толеришу од Фанара као уљези па се зато титулишу као епископ у, а не епископ од. Јер, када одемо на званични сајт где се дају Official Documents of the Holy and Great Council of the Orthodox Church (https://www.orthodoxcouncil.org/web/holy-and-great-council/-/encyclical-holy-council), за Иринеја пише да је епископ бачки († Irinej of Backa), а за Максима у († Maksim in Western America)! Нико неће помислити да Максим не зна енглески, него да, на простом српском казано, лаже. 

    Да се не помисли да је некој незналици поверено да преводи ове изворне акте на енглески, прилажем и грчки: † ὁ Μπάτσκας Εἰρηναῖος, † ὁ ἐν Δυτικῇ Ἀμερικῇ Μάξιμος (https://www.orthodoxcouncil.org/web/holy-and-great-council/official-documents/-/asset_publisher/VA0WE2pZ4Y0I/content/encyclical-holy-council?_101_INSTANCE_VA0WE2pZ4Y0I_languageId=el_GR). Дакле, није битно оно што Максим замишља о себи (не дај боже, испаде нека прелест!), него како је потписан у званичним актима Критског сабора.

    Јесте да немам основне школе, како би рекао западноамерички, умем да прочитам протокол, јер за то не треба нека памет, али бих зато био рад да ме Максим мало поучи Палами, јер су то мени недоступне дубине и висине, па се уплетем као пиле у кучине.:))      

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Дакле, владика Максим или свесно кривотвори, у нади да нико неће проверити, или пак, чврсто уверен у непогрешивост Фанара, просто није ни читао шта је потписивао. Не зна се које је горе. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Имам још доста тога, и биће, само морам и да сликам и преводим нешто да ме не би везали и бачили у таму најкрајњу, али ћу се ситно калуђерски јављати, осим ако у Западној Америци не плати неком хоџи да ми уради запис... :sunce: 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Хаеул рече

    Дакле, владика Максим или свесно кривотвори, у нади да нико неће проверити, или пак, чврсто уверен у непогрешивост Фанара, просто није ни читао шта је потписивао. Не зна се које је горе. 

    Веруј ми, ово ни Хегезија не би могао да претвори у нешто са позитивном конотацијом!:))12:smeha::)) 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Zoran Đurović рече

    Ја ћу морати 2 пута да васкрсавам! Кад се преселим и видим Христа и све свете и анђеле, од призора има да се престравим и да ме удари срчка! Мораће опет да ме оживљавају, али ћу тада ваљда бити спремнији!...:))

    Доста више са том јереси коју проповедате. :D

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 часа, Zoran Đurović рече

    Ја ћу морати 2 пута да васкрсавам! Кад се преселим и видим Христа и све свете и анђеле, од призора има да се престравим и да ме удари срчка! Мораће опет да ме оживљавају, али ћу тада ваљда бити спремнији!...:))

    Очекујете, не једно, већ два васкрсења, након свих ових критика васељенског primus sine paribus-а, и његовог нунција при Цркви у Србији? :D

    Шалу на страну, сматрам да је неопходно јачати наше сопствене образовне капацитете, како би што мање наших теолога имало потребу да иде на усавршавање у Грчку и другде, где падају под утицај фанариотске пропаганде. Од става и понашања СПЦ имају шта да науче и Фанар и Москва, и зато је јако битно да говоримо сопственим гласом.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Радован III: Неколико - мрских, заумних, подмуклих, језивих и на све спремних - Вилотића. Добро је да Петар Божовић није глумио Јеленчета Вилотића!:))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 часа, Талични Том рече

    Стога би супротно моме ”вјерују” било да се јављам иза туђег имена и да полемишем са неким кога не видим, не знам и не познајем. Мислим да је би то било низлажење на њихов ниво, а ја у ’слици пакла’ не желим да учествујем”?! 

    Ако Преосвећни владика Максим не зна (не може и не мора да зна) ко су: Леон Професионалац, Августин, фарисејски.буквојед, Боксид, Трифке, Талични Том…, зашто не жели да види да на сајту Поуке.орг постоје конкретне Личности које се одазивају на имена Владан, Ведран, Милан Николић, Александар Живаљев… који се могу, такође (случајно или намерно), наћи на неком од његових предавања и поставити му неко незгодно питање? Да ли би и тада одговорио да не може да полемише са неким кога не познаје довољно? А Владан, Ведран и Милан Николић су Преосвећеном владики Максиму (и његовим браниоцима на горе поменутој теми) постављали смислена и конкретна питања, на која су често добијали несувисле одговоре од актера блиских владики Максиму.

    Нисам прочитао закључану тему, али ако ово стварно каже Еп. Максим онда ми ништа није јасно. 

    Еп. Максим се бави академским радом. Еп. Максим има објављене радове. Ако Еп. Максим сматра да је овај принцип "видим, знам, познајем" толико важан за полемику и његово "вјерују" (!) Еп Максим би истог момента морао да престане да се бави науком. Јер, као што је свима познато, у научним радовима се често "полемише" не само са онма које не видимо, не знамо и не познајемо, него чак и са онима који више нису живи!

    Можда и то подсећа на пакао огњени?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Чини ми се да је Св. Сава био архимандрит када је тражио аутокефалију а не само јеромонах како се наводи у беседи, но, опет, владика је ипак патолог... 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    У овај благи дан кад сам се вратио са братског састанка, лакши мало за бреме, погледах шта има на мени омиљеном форуми и нађох ове квалификације које баш нисам очекивао. Јесте да се о.Зоран понаша као да је овај форум његово власништво, ћаћевина , што би моји рекли, па окрпи све редом, али мислим да му нисам дао ни најмањег повода за то. Нигдје нисам исказао мржњу, па не знам како сам стара муштерија, дрвени адвокат, да моје име буде по знацима навода и да се оптужујем за све и свашта.

    Учествујем на форумима од БСН, преко Верујем, Видовдана . Б92, па мислим да нема потребе да се посебно представљам или стављам овде копију личне карте или декрет о постављењу. Моја намјера је била да разрешим дилему, да се не оптужују људи да пишу у туђе име. 

    Са вл.Максимом имам нормалну комуникацију као и са осталим школским друговима с  којима сам провео 5 година и сад сам у учестачијјој преписци, јер треба да се скупимо око прославе 31 године од када само матурирали. Не упуштам се пуно у ове расправе и није ми јасно како о.Зорану смета што вл.Максим брани Цариград, под чијим је он омофором, али једно сигурно могу да тврдим , а то је да вл. Максим није неко ко би се крио иза некога или писао под туђим именом.

    За тих 5 година људи се добро упознају, јер је то период кад се формирамо као личности и то остаје за сав живот. Вл. Максим је дошао са солидним знањем из појања, језика, вјеронауке, за разлику од осталих ђака, али никада се није уздизао, нити кога потцјењивао, него је био спреман да свакоме помогне ко му се обрати за помоћ. Не знам да се с неким посвађао или направио некоме неприлике, тако да не бих могао прихватити да се после толико година понаша другачије.

    Ја рекох и спасох душу своју, а вама како воља.

    И ако неком треба додатни доказ  http://www.bogoslovijasvetogsave.edu.rs/maturantski_tabloi_3.html#prettyPhoto_PhotoGallery2[PhotoGallery2]/8/

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...