Jump to content

Štajnfeld otkrila da je silovao Branislav Lečić


Препоручена порука

пре 54 минута, nebojsa24 рече

perje bi letilo

Lako je to reći, ali je teško saopštiti nešto ovako

Verujem da je devojkama , ako tako mogu reći, upravljao veliki stid! Stid je isto gospodar, kao i strah. Moji roditelji uopšte ne znaju kako su me ponižavali u OŠ razni likovi, vršnjaci i drugi. Iako nije drastično kao što se dogodilo ovim devojkama, na mene je ostavilo posledice i osećaj stida! Ličnost kad je ponižena to se ne može lako saopštiti.

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 237
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@Ćiriličar

A ti znaš kad je on nju silovao, pod kojim okolnostima i ostalo? A sam je priznao, onaj koji je nju silovao (Steinfeld tvrdi da beše Lečić). Samo što taj verovatno ne smatra da je nju silovao nego da je nju na "frajerski način osvojio".

A onda, nijedna žena ne sme sa mnom na razgovor nasamo ako mora da računa da će "da me zapali da ne mogu da se zaustavim". Bezveze, zar ne. Ili na ispovest kod sveštenika jer i onaj je samo muškarac pa ako ga "zapali". Ili kod lekara... Mislim da je to pogrešna poruka.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, JESSY рече

Jedva čekam da vidite sve šta ću da podelim sa vama, svoju intimu, što je bia moja najveća tajna, što sam čuvala u sebi svih ovih godina, Ja sam snažna, sve će se uskoro saznati. Pozdrav lepoj Srbiji”, poručivala je glumica.

1. Што се тиче самог силовања. Апсолутно немам никакво разумевање ни олакшавајуће околности за силоватеље. Када жена не жели однос, неприхватљиво је настављање у том правцу. Додуше, и кад је Милена Радуловићу питању, и Данијела, многи инсинуирају да су оне у ствари имале неке своје намере у вези са силоватељима, па су се у томе "прерачунале" и испало је да су оне искоришћене. Или да је то била нека врста двоструке игре и манипулације. То генерално није немогуће, јер се мушко-женски односи често претварају у "игре" моћи и манипулације, али лично нисам склон да верујем да су Милена и Данијела биле те које су вршиле манипулацију.  

2. Што се тиче временског периода који је протекао између силовања и пријављивања, односно обелодањивања. Психолози говоре о различитим механизмима и околностима које (могу да) утичу да девојке/жене не пријаве одмах силовање. Могу да прихватим аргументе које струка испоставља, није ми невероватно. Мада ми је логичније да тај временски период не буде толико дугачак да се мери годинама.

3. Оно што ми је веома чудно, али не могу рећи и потпуно невероватно, јесте да Милена и њене другарицее говоре да су више пута, у дужем временском периоду, силоване. Не кажем да је и то немогуће, али то би значило да је неко стварно потпуно зомбиран и опчињен личношћу силоватеља тако да, иако нешто не жели, ипак бива "принуђен" да то уради. Ову чињеницу могу само тако да објасним. При чему, у том смеру треба узети у обзир и чињеницу да су Микине ученице биле код њега још од дечјег узраста, дакле потпуно незреле, и да је он могао дуго и систематски да их "обрађује" и "улази у главу". Дакле, могуће је да је успео да их "зомбира".

4. У вези са цитатом који сам ставио на почетак поруке, а то је понашање након обелодањивања. Опет нећу ништа да тврдим, јер нисам у њиховим главама, али као да сада настоје да "капитализују" ову медијску пажњу и своју несрећу. Милена је објавила да пише сценарио за серију о Мики и његовој школи, а Данијела је направила тај свој филм и  рекла ову горе реченицу, да једва чека да подели своју интиму са целим светом. Могуће да то има везе и са чињенициом да се ради о глумицама, које воле "светлост позорнице", али ми свакако није симпатично. Као да то њихова несрећа сада постаје неки њихов "пројекат" који треба да им донесе оно што данашњи свет тражи  (а оне као естрадне личности по дефиницији теже томе): славу, популарност, утицај, и наравно - новац.

Да резимирам: силовање за које јавност верује да се десило (подсећам на претпоставку невиности и да то тек треба да се пред судом утврди), ако је било тако како Микине ученице и како Данијела износе, за мене је ужасно и заслужује одговарајућу друштвену осуду.

Сама несрећа које су те девојке доживеле, међутим, (уз све разумевање за ожиљке које им је ово оставило у срцу и души) не може бити оправдање и покриће за сваки њихов поступак у даљем животу, у смислу да нико не сме да им упути било какву реч критике, ако и када за то има места, него да све мора бити прихваћено и одобрено. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, J_a_n_a рече

20210323_105136.jpg

Baš tada bi govorili da je sama htela ("sama je dala" kako čujemo). Suprotno morali bi da reagujemo. A ovo mogu samo najjači. Ne mislim sad na neku krvnu osvetu i tako, dovoljno je legalno sudsko gonjenje. Imati visoke ideale zahteva trud i snagu.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde sam oprezan i gde se za moj pojam preteruje, barem na zapadu, to je seksualno uznemiravanje. Ali to nije silovanje. Silovanje je jedna sasvim druga dimenzija - neko te je uzeo i ovo ti ostaje ceo život kao žig, to mislim da dobro boli.

Ali to seksualno uznemiravanje, koliko puta je to čist bezobrazluk do same zloupotrebe u svoju korist onih koji viču da su uznemiravani. Ja sam bio žrtva optubže za seksualno uznemiravanje, zbog čega sam na tu temu malo alergičan. Naime, imao sam koleginicu za koju sam mislio da smo se bili sprijateljili. Jednom sam izjavio u šali da može za nas da igra na stolu. Kao, navodno, dobri drugari mislio sam da ćemo sad da se zezamo, reckamo itd. Dobro sam se prevario. Najviše u nju, koja je igrala jadnu žrtvu kojoj sad treba sva pomoć i podrška na poslu. Nije pomoglo da sam se javno izvinuo i sve to... Tek posle tako pola godine došli su prve kolege da mi se izvinu i da su tek sad shvatili kakva je ona osoba. I oni su se bili prevarili u nju. Vrh beše ona da se bila potukla sa jednom drugom koleginicom jer je ukrala njezin rad. Tako to ide. Jako fina osoba.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене ништа не чуди јер сам још 2001. године чуо да је Лечић 'нападао' 18-огодишњкиње. Само је било питање времена кад ће нека од њих да проговори.

  • Свиђа ми се 1

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У нашој земљи постоји један проблем о чему су говорили многи, од жртава до активиста попут Јурића, а то је наше правосуђе. Нешто се крупно, поремећено, дешава у нашем правосуђу.

Никако да се правосуђе ослободи антисрпских кадрова, којих још увек има и у системима извршне власти.

Не знам како другачије да тумачим кад прочитам ово:

,,Ovaj snimak ona je u septembru prošle godine predala tužilaštvu, ali tada nije otkrila ko je sagovornik. Iz tužilaštva su tad izjavili da je glas te osobe modifikovan i da se čude njenim navodima. Naloženo joj je i da dostavi lekarsku dokumentaciju. Snimak je juče osvanuo i na portalima."

https://www.novosti.rs/vesti/hronika/978041/svi-detalji-lecic-silovao-danijelu-javnost-uzburkana-sta-uslediti-dalje

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

У нашој земљи постоји један проблем о чему су говорили многи, од жртава до активиста попут Јурића, а то је наше правосуђе. Нешто се крупно, поремећено, дешава у нашем правосуђу.

Никако да се правосуђе ослободи антисрпских кадрова, којих још увек има и у системима извршне власти.

Не знам како другачије да тумачим кад прочитам ово:

,,Ovaj snimak ona je u septembru prošle godine predala tužilaštvu, ali tada nije otkrila ko je sagovornik. Iz tužilaštva su tad izjavili da je glas te osobe modifikovan i da se čude njenim navodima. Naloženo joj je i da dostavi lekarsku dokumentaciju. Snimak je juče osvanuo i na portalima."

https://www.novosti.rs/vesti/hronika/978041/svi-detalji-lecic-silovao-danijelu-javnost-uzburkana-sta-uslediti-dalje

 

Lekarska dokumentacija^^ 

Sad me siluje neki macho-peder, i ja deset godina kasnije da dostavim lekarsku dokumentaciju.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, nebojsa24 рече

Putinizacija-brzo

QQ

 

пре 2 часа, nebojsa24 рече

Sto licno nije sa njim zavrsila

oće to! žene tako mlade su obično NINJA WARRRIORRRSSSS!!!!!!!!!

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, nebojsa24 рече

Samo mi nije jasno zasto se devojka nije odmah obratila roditeljima ili nekom bliskom.

Koliko sam puta kao tinejdžerka u gradskom prevozu osetila .... da ne kažem šta. U principu se smrzneš u tim trenucima. Bes dolazi kasnije. 

Jer si žensko, jer si mlada, stoga si fizički slabija, jer može da izađe za tobom i da te ne nađu...eto zašto.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Natasa. рече

Koliko sam puta kao tinejdžerka u gradskom prevozu osetila .... da ne kažem šta. U principu se smrzneš u tim trenucima. Bes dolazi kasnije. 

Jer si žensko, jer si mlada, stoga si fizički slabija, jer može da izađe za tobom i da te ne nađu...eto zašto.

I koliko ti treba snage i godina da naučiš da reagujes i da se suprodstavis u takvim sitacijama, pogotovo ako si odgojen u patrijarhalnoj sredini. A to je bezazleno u poređenju sa ovim što su prošle ove devojke.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, J_a_n_a рече

I koliko ti treba snage i godina da naučiš da reagujes i da se suprodstavis u takvim sitacijama, pogotovo ako si odgojen u patrijarhalnoj sredini. A to je bezazleno u poređenju sa ovim što su prošle ove devojke.

Kad znaš da će pola komentara biti da si "sama tražila".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заиста ми је жао када се дешавају овакве ствари.

 Разговор који је снимила у најмање показује Лечићево одсуство емпатије и разумевања да је девојка патила и да је буквално он на првом месту, док са њом брише патос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...