Jump to content

Да ли сте за црквенословенски језик или за српски на богослужењима и требама?


Да ли сте за црквенословенски језик или за српски на Богослужењима и требама?  

189 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли сте за црквенословенски језик или за српски на Богослужењима и требама?

    • За црквенословенски.
      32
    • За српски.
      87
    • За оба језика.
      66


Препоручена порука

Smislenije je da se na službi govori engleski umesto crkv.slov. (ako već ne može samo srpski); jer engleski jezik razume više ljudi koji stalno dolaze u crkvu, nego što crkv.slov. razume i ono šaka teologa i popova koja ga je učila.

Znači da se ne bi pravili englezi, davaj srpski more. Ali ovaj srpski sa P, a ne onaj srBski sa B.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 606
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Smislenije je da se na službi govori engleski umesto crkv.slov. (ako već ne može samo srpski); jer engleski jezik razume više ljudi koji stalno dolaze u crkvu, nego što crkv.slov. razume i ono šaka teologa i popova koja ga je učila.

Znači da se ne bi pravili englezi, davaj srpski more. Ali ovaj srpski sa P, a ne onaj srBski sa B.

брате, ал мени је онда логичније да се прича кинески ...

ипак више од шестине популације на Земљи прича тим језиком  0102_laugh :) 0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал 29dz8zk link=topic=8108.msg225103#msg225103  мени је онда логичније да се прича кинески ...

ипак више од шестине популације на Земљи прича тим језиком  :cmizdrenje::(

facenew22222222

Да, али не код нас.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

замисли ...

да се замонашиш у неком грчком манастиру ...

а не знаш грчки !?

уфффффф  што је то лепо

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Liturgija ne može da se služi na engleskom, jer bi bila pisana latinicom u služebnicima... a svi znamo šta je i čija je latinica....

:drugarstvo: ај не зезај људе, помислиће стварно  zru

служи се Литургија најнормалније на енглеском 777bakisin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

Za one koji pomisle stvarno... Kojim pismom pisu Rumuni? Da li su oni pravoslavni? Ne postoji (po)gresno pismo ili jezik. Patriotizam je za hriscanina pozitivan samo ako je tek znatno iza vjere i Hristove zapovijesti o ljubavi prema svima. Ispade da svi Rumuni ,pravoslavni Amerikanci, pravoslavni u Juznoj Americi i svi ostali kojima je latinica pismo maternjeg jezika nemaju pravo da sluze liturgiju. Onda je i zabranjena liturgija sv. Klimenta ep. Rimskog jer je pisana latinicom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...