Jump to content

Da li Amerika klizi u haos

Оцени ову тему


Препоручена порука

@cloudking Jel ti provaljujes da se tebi i tvojoj ekipi bukvalno svaki pokret raspao? Je l ne mislis da je to mozda zbog tih vasih iracionalnih stavova tipa "ne trebaju nam vodje" ili "ua populizam" zbog kojih ne mozete da napravite kompromise izmedju sebe, jer svako od vas hoce istinu, i svako od vas ima drugaciji sliku toga sta je istina (sto je sasvim normalno)? I onda kada postavite taj standard svede vam se pokret da se svadjate medjusobno i ubedjujete jedni druge sta je istina?

Jer kad tad dodju neslaganja oko dozviljavanja istine.... 

Naprimer, moj je stav (i tvoj) da su manji porezi bolji. I smatramo to istinom, ali postoji milion drugih koji misle da je to glupava ideja... i pricaju da sluzi bogatima (sto nije neophodno laz). I sta sada ja trebam sa svima njima da se raspravljam i da ih ubedjujem, a prosto nemam nacin da im to dokazem koji ce da zadovolji visoke standarde koji oni imaju + sto je svakako u njihovim argumentima dobar deo istinit. 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, haveaniceday рече

Nemas sefa u firmi koji ti vodi firmu? Nije ti potreban taj sef? 

Igrom slučaja nemam... ali nij ni bitno jer i da imam loše ti je poređenje... nije predsednik/premijer šef građanima već oni njemu... ako hoćeš da praviš analogiju sa kompanijom, građani su akcionari i samim tim šefovi direktoru, koji je šef državnoj upravi...

 

пре 42 минута, haveaniceday рече

Naravno da su vodje potrebne i da je potrebna hijearhija i da te neko vodi...... al fora je da taj neko ima jasno definisanu strukturu, sistem kazni, ovlascenja i mogucnosti, sta  sme a sta ne sme i sta je nejgov posao. 

Uopšte mi nije potrebno da me neko vodi... nisam ovca...

 

пре 42 минута, haveaniceday рече

I stvarno je bezobrazno da ti ja odgovorim i iskreno objasnim moj stav a ti da ga ismevas kao zadnji smrad.... ne zasluzujes iskrenu i otvorenu konverzaciju.... 

Naprimer ja sam ti odgovorio da ja mislim da se svodi sve u politici na dva izbora ti mi odgovaras sa "HAHAHA". 

Ako to nije tacno izvoli argumentuj, ne ponasaj se kao retard..... a ako hoces da se ponasas tako, necu jednostavno dalje da pricam sa tobom jer ne diskutujes "in good faith"... idi trosi vreme nekom drugom.

1. Pahuljice ne patetiši.

2. Ne mogu da ozbiljno razgovaram o neozbiljnim temama poput:

- svako pitanje u politici ima 2 moguca sustinska odgovoara(na to se svede). Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne.

ili

- postoje suštinski dve vrste fudbalera, oni koji su brzi i oni koji nisu brzi

ili

- postoje suštinski dve vrste automobila, lepi i ružni

i slično.

Takve teme nisam nalazio za ozbiljne ni u osnovnoj školi...

3. Ako nećeš da se neko smeje povodom tvojih izjava, nemoj da pričaš smešne stvari...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

1. Pahuljice ne patetiši.

 


Nema patetike samo necu da razgovaram sa takvim ponasanjem jednostavno me ne zanima... Imam pravo da ne razgovaram sa bezobraznim ljudima. 

 

Цитат

Ako nećeš da se neko smeje povodom tvojih izjava, nemoj da pričaš smešne stvari...

 


Nemoj da lazas o meni da sam pahuljica koja nece da se neko smeje njenim izjavama. Ja nemam nista protiv da se smejes, slobodan si da to radis, isto kao sto sam ja slobodan da ne ucestvujem u razgovoru sa malicoznim lazovima i barabama koji se predstavljaju kao ljubitelji istine, iskrenosti i ostalih lepih reci. ;)


 

- postoje suštinski dve vrste fudbalera, oni koji su brzi i oni koji nisu brzi



Odlicna analogija. Za fudbalskog trenera postoje 2 vrste fudbalera. Brzi i spori. On je brz on moze da igra spica, on je spor on moze da igra stopera. 

To se zove ljudska generalizacija u svrhu lakseg kategorisanja stvari. Svaki covek ima neku brzinu, al ko je spor za fudbalera taj je spor. Nije "manje brz", iako je i to tacna izjava. 

Spor auto je spor auto. Kada ljudi pricaju o kontekstu juga i ferarirja, jugo je spor auto ferari je brz auto. 
Iako jugo ima brzinu. 

I tu je tvoje licemerje.. sto hoces te normalne izjave da rastavljas u sitna crevce... jer vidis da mozes logicki da ih rastvljas u sitna crevca iako odlicno znas sta sagovornik misli i vidis da je u pravu. 

Ferari je brz auto. Yugo je spor auto. Binaran izbor. Kada god stavis neki auto pored drugog jedan je brz drugi je spor. 

Tako je isto svako pitanje pred drzavom. Je l hoces da ga regulises dodatno ili ne. 

 


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace u kompjuterskoj nauci i programiranju postoji nesto sto se zove "bulova algebra" bavi se sabiranjem i oduzimanjem logickih izjava (da se tako izrazim), i ono sto je zanimljvo kod nje (meni ) jeste paralela sa zivotom. Zivot je sastavljem izmedju da ili ne, ali 10000001 da ili ne. I naravno tako dobijamo gomilu razlciitih kombinacija da ili ne. 

npr  dva da ili ne nam ostavljaju ukupno  0 0, 1 0, 0 1, 11 - cetri kombinacije. 
ali ono sto je takodje zanimljivo jeste da svaka ta izjava moze na kraju da se svede na da ili ne na kraju. 
 

 Naprimer da i da ce uvek da se svedu na da, kao da + da. Nebitno koliko da i ne dodajemo sve se uvek svodi na binarno. 

A likovi kao ovaj avokado misle da je to "osnovna skola level" locina znaci...koje intelektualno licemerje...

na stranu sto se takve generalizacije u nauci stalno koriste.... a ovde je "level osnovne skole"... mislim smesno zaista.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

Nema patetike samo necu da razgovaram sa takvim ponasanjem jednostavno me ne zanima... Imam pravo da ne razgovaram sa bezobraznim ljudima. 

Imaš... samo što nisi odlučio da ne razgovaraš nego da patetišeš... neko se smejao tvojoj izjavi... buhuhu... bezobraznik jedan...

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Nemoj da lazas o meni da sam pahuljica koja nece da se neko smeje njenim izjavama.

Pa napravio si čitavu dramu oko toga što sam stavio smajlije povodom tvoje izjave... baš onako pahuljičasto... :stadaradim:

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Ja nemam nista protiv da se smejes, slobodan si da to radis, isto kao sto sam ja slobodan da ne ucestvujem u razgovoru sa malicoznim lazovima i barabama koji se predstavljaju kao ljubitelji istine, iskrenosti i ostalih lepih reci. ;)

Naravno... možeš da ne razgovaraš sa malicioznim lažovima i barabam i sa onima za koje si istripovao da su maliciozni lažovi i barabe...

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

Odlicna analogija. Za fudbalskog trenera postoje 2 vrste fudbalera. Brzi i spori. On je brz on moze da igra spica, on je spor on moze da igra stopera. 

12:smeha::))12:smeha: :))

Evo opet...

 

пре 2 часа, haveaniceday рече

To se zove ljudska generalizacija u svrhu lakseg kategorisanja stvari. Svaki covek ima neku brzinu, al ko je spor za fudbalera taj je spor. Nije "manje brz", iako je i to tacna izjava. 

Spor auto je spor auto. Kada ljudi pricaju o kontekstu juga i ferarirja, jugo je spor auto ferari je brz auto. 
Iako jugo ima brzinu. 

I tu je tvoje licemerje.. sto hoces te normalne izjave da rastavljas u sitna crevce... jer vidis da mozes logicki da ih rastvljas u sitna crevca iako odlicno znas sta sagovornik misli i vidis da je u pravu. 

Ferari je brz auto. Yugo je spor auto. Binaran izbor. Kada god stavis neki auto pored drugog jedan je brz drugi je spor. 

Tako je isto svako pitanje pred drzavom. Je l hoces da ga regulises dodatno ili ne. 

Pa ako nisi primetio iz primera koje sam dao, nije problem da li nešto ne može da se svede na binarno, već da je takvo svođenje prilično bezvezno za bilo kakav ozbiljan razgovor kada se priča o kompleksnim stvarima.

Ne znam šta je tu licemerno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, haveaniceday рече

I stvarno je bezobrazno da ti ja odgovorim i iskreno objasnim moj stav a ti da ga ismevas kao zadnji smrad.... ne zasluzujes iskrenu i otvorenu konverzaciju.... 

Pa vidis... ismevanje i omalovazavanje sagovornika je super stvar jer tako brzo stices poene kod publike. Kao sto si mi objasnio, nije poenta  u tome da radis posteno i savesno nego je poenta da na kraju dobijes (izbore, argument...), a najveci dokaz da sam  u pravu je to sto- svi to rade! :D

PS. iskreno se nadam da kapiras analogiju sa objasnjenjem koje tu nudis kao opravdanje za Trampovo laganje i ostale patologije iz njegovog politickog angazovanja....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

 iskreno se nadam da kapiras analogiju sa objasnjenjem koje tu nudis kao opravdanje za Trampovo laganje i ostale patologije iz njegovog politickog angazovanja....

Kapiram je.. al i dalje cekam te velike trampove lazi... covek u najgoru ruku preuvelicava... 

Vodimo se tom premisom vec godinama sa pricom o trampu kako je neki mega lazov.. ajde da citiramo par lazi pa da vidimo koliko su to velike i opasne lazi.. a koliko su to normalne lazi koje svako izgovara svaki dan.... Ne znam sta je tu problem, i ti izgovoris po neku sitnu laz svaki dan.... da te mediji prate... i da dajes javne izjave za medije u svrhu politike, mogli bi i od tebe da naprave lazova istog koliko je i tramp.. 

I uostalom, i ti kao i avocado pogresno predstavljete moj stav. Ja nemam nista protiv ismevanja, slobodan  je svako da ismeva koga god koliko hoce, ali ja necu da pricam sa tim ljudima, jer ja u diskusiju moram da ulozim vreme i resurse.... a ako je cilj diskuije da on mene ismeva, ne vidim logican razlgo da ucestvujem u tome. Slobodan je od sada da cita moje diskusije sa tobom pa njih da ismeva... potpuno podrzavam.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, fsa рече

Image

Berlin 1945 prelep prizor:


Bundesarchiv_B_145_Bild-P054320,_Berlin,


Beograd 1941 uzasan prizor... 

 

300px-Bundesarchiv_Bild_141-1005,_Belgra

Kao i u beogradu i berlinu, razlika izmedju hong konga i amerike je u motivaciji.

Ovi u hong kongu jasno hoce.. pravo da glasaju.... I zato rade to sto rade. 
Ovi u americi... pa vise ne znam ni ja sta hoce..  oce da nemaju policajce u crnackim krajevima.... ili komunisticku revoluciju.. vise nisam siguran... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.9.2020. at 16:48, Avocado рече

Pa ako nisi primetio iz primera koje sam dao, nije problem da li nešto ne može da se svede na binarno, već da je takvo svođenje prilično bezvezno za bilo kakav ozbiljan razgovor kada se priča o kompleksnim stvarima.

Ne znam šta je tu licemerno...

Licemerno je to sto se u realnosti i iz prakticnih razloga svodi na binarno, u nauci i svud redom.. ali ti pricas da u ovoj diskusiji ne moze jer ti tako odgovara. To je licemerno. Pa jos ne samo da ne odgovaras, vec se pravis da je to nesto sto "samo deca rade". 
Stvari se iz prakticnih razloga cesto (skoro redovno) svode na binarno i relativno. Ne znam sto ti je toliko problem da tretiras to tako.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, haveaniceday рече

Licemerno je to sto se u realnosti i iz prakticnih razloga svodi na binarno, u nauci i svud redom..

Stvarno? Koji to teoretičar je u realnosti i praksi političke teorije izneo te genijalne misli da se "bukvalno svako pitanje u politici ima 2 moguca sustinska odgovoara(na to se svede). Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne."?

 

Цитат

ali ti pricas da u ovoj diskusiji ne moze jer ti tako odgovara. To je licemerno.

Sve i kad bi to bilo tako to ne bi bilo licemerno, prosto ta reč ne znači to.

 

 

Цитат

Pa jos ne samo da ne odgovaras, vec se pravis da je to nesto sto "samo deca rade". 

Evo čekam da vidim "u realnosti i praksi" primer nekog odraslog i ozbiljnog ko je izneo tvrdnju da  "bukvalno svako pitanje u politici ima 2 moguca sustinska odgovoara(na to se svede). Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne."

U međuvremenu... dok tražiš... hajde svedi mi političko pitanje "da li napasti Hitlera povodom invazije na Poljsku" na "Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne." :D

Ako si pod "svako pitanje u politici" zapravo mislio na zakonodavstvo, svedi mi pitanje "sa koliko godina treba da dozvolimo građanima da glasaju?" na "Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne."

 

Цитат

Stvari se iz prakticnih razloga cesto (skoro redovno) svode na binarno i relativno. Ne znam sto ti je toliko problem da tretiras to tako.
 

Da, nekada se neke stvari iz praktičnih razlog svode na binarno. Politička pitanja (i zakonodavna na koja si verovatno mislio) nisu jedna od tih i takvih stvari... ne da nisu, nego su skroz na drugom kraju spektruma...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Stvarno? Koji to teoretičar je u realnosti i praksi političke teorije izneo te genijalne misli da se "bukvalno svako pitanje u politici ima 2 moguca sustinska odgovoara(na to se svede). Hocemo li da zabranjuje/regulise drzava ili ne."?

Ja se ne secam da si mi ti kritikova samo taj konkretan primer.. vec si tamo naveo da takvi binarni izbori (generalno) decija posla. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, haveaniceday рече

Ja se ne secam da si mi ti kritikova samo taj konkretan primer.. vec si tamo naveo da takvi binarni izbori (generalno) decija posla. 
 

Povodom te rečenice sam se smejao.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Aha dobro, onda izvoli nauci me koja rec opisuje to. :D 

Pojma nemam da li postoji reč za to kad neko priča da nešto ne može jer mu to ne odgovara iako je to u praksi uobičajno... (a to svakako nisam ni uradio)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...