Jump to content

Njegova Svetost patrijarh srpski o eparhijama SPC u Americi

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Колкико ће то бити тешко показује занос са којим се тумаче и претумачују исти догађаји и долази се до дијаметрално супротних ставова.

Просто неком лагање није грјех и имају увјек исправно и подобно човјекоугодно мишљење - само што су бескрајно удаљалили и первертовали Логос.

Дакле бркају се рјечи, претумачење и покајање.

Све се слажем.

Ако се покајете за сва чудеса и хаос која сте пробали да правите али сте маестрално одувани, можемо да се приближимо. Заправо је покајање прејака реч, доста да се одрекнете свих бљувотина за које се показало да везе са стварним стањем у Цркви немају. 

Али ако покушавате да све остале убедите да нисте сејали све то што сте сејали, а показујете да и даље истрајавате у тој штеточинској причи,  какво би то приближавање било на лажима и истрајавању у сплеткама? И што бих се ја приближавао са неким ко је рушитељ моје Цркве? 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 44
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ако су одлуке тројице епископа у Америци до 2019 поништене, значи да није било добро то што се радило и да јесте било барем неке врсте раскола иако не формалног. 

 О. Зоран је с правом тврдио да је то раскол. По мом мишљењу а пратећи шта се пише, знао је и о. Зоран да то није званични и формални раскол иако га је готово таквим и називао и преувеличавао а гледајући шта ће бити ако се владике не покају и опет по мом мишљењу да би упозорио људе да раскол постоји и да се предузму мере на санирању начињене штете. Раскол  почиње оног тренутка када се у Цркви почини безакоње а у своје време се и одређеним актима и званично обзнањује.

Е сада нисам оштроуман да бих тражио грешке у писању о. Зорана. А да је најављивао "бријање" вл. Максима то стоји, да ли ће до тога да дође опет не знамо. Можда и јесте био за "бријање" у неком тренутку када је о. Зоран то писао али су се ствари промениле па су владике у Америци "спустиле лопту".

 Надам се да је патријарх са делегацијом за сада успео да залечи раскол и да ће се помирење и поправке безаконих радњи у Америци и покајање свих учесника у безакоњу званично потврдити на следећем САС-у.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Просечан србенда рече

Ако су одлуке тројице епископа у Америци до 2019 поништене, значи да није било добро то што се радило и да јесте било барем неке врсте раскола иако не формалног. 

Наравно да је раскол био направљен, али и не објављен. Да ли у Синоду седе лудаци па поништавају одлуке које су по њиховом одобрењу? Патријарх је добро урадио са спуштањем лопте, сада се иде даље. Већ у уторак је седница Синода. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Цједите комарца а гутате камилу, умјесто да се поклопите по ушима.

Увек су тако радили. Завера им је проваљена. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

И што бих се ја приближавао са неким ко је рушитељ моје Цркве? 

Видиш слично и ја осјећам према Теби, па сада кад ти укажем да је управо то стање латентног раскола, те да се не дешава само међу нама него да је шири феномен, немој ми рећи да сањам.

 

Што писах писах, и за то добијам плату, другу врсту ми спремају људи - јер нисам њихов, ти мислим јеси и види се чији.

 

Ту можда требамо тражити проблем: у начину организавања Цркве и њеним политчким апликацијама какве видимо данас са разних страна и нису достојне синова Царства који имају своје живе и животворне законе, а не брину много о ћесару.

 

Не могу се два господара служити, нити се може једном господару служити на исти начин као другом - него су ти начини радикално различити тако да је један за приглупе логичаре, а други света тајна.

 

На крају у највећој дубини овог искушења лежи еклисиолошка јерес цариградске унијатске мисије, у којој је човјек умјестоХристос коме се приноси служење.

 

То фундаментално мимоилажење генерише сва остала појавна и свакодневна, односно Ти ја донекле другачије вјерујемо.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, RYLAH рече

Све се слажем.

Ако се покајете за сва чудеса и хаос која сте пробали да правите али сте маестрално одувани, можемо да се приближимо. Заправо је покајање прејака реч, доста да се одрекнете свих бљувотина за које се показало да везе са стварним стањем у Цркви немају. 

Али ако покушавате да све остале убедите да нисте сејали све то што сте сејали, а показујете да и даље истрајавате у тој штеточинској причи,  какво би то приближавање било на лажима и истрајавању у сплеткама? И што бих се ја приближавао са неким ко је рушитељ моје Цркве? 

Занимљиво да си сада себи нашао за  право да коментаришеш писање о. Зорана на тему проблема у Америци а својевремено си тврдио да ниси упућен у тамошња дешавања и да се ниси бавио тиме али не лези враже, прорадила је сујета па удри? И сада по систему "лова на вештице"(како је о. Зоран дефинисао понашање твоје и теби сличних) фарисејски сипаш дрвље и камење док у суштини појма немаш ни шта пишеш јер из твојих коментара мржња избија. И да знаш да то није добро.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Што писах писах, и за то добијам плату, другу врсту ми спремају људи - јер нисам њихов, ти мислим јеси и види се чији.

У томе и лежи твоја трагедија, и осталих сличних теби. Што сте људски више него ико, али вам се то не свиђа. 

Што се осталог тиче, не знам у чему је проблем само да кажеш да си се мало занео, и кренемо даље без икакве зле крви или понављања било чијих грешака (ја сам их сам имао ко зна колико у животу). 

Без тога није могуће. Ко што ти рече, не могу да се служе два господара, а ти си наставио да служиш лажи и онда кад је истина сасвим очигледна, и да верујеш лажним пророцима пошто се ништа од онога што су гатали није остварило. 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Просечан србенда рече

Занимљиво да си сада себи нашао за  право да коментаришеш писање о. Зорана на тему проблема у Америци а својевремено си тврдио да ниси упућен у тамошња дешавања и да се ниси бавио тиме али не лези враже, прорадила је сујета па удри? И сада по систему "лова на вештице"(како је о. Зоран дефинисао понашање твоје и теби сличних) фарисејски сипаш дрвље и камење док у суштини појма немаш ни шта пишеш јер из твојих коментара мржња избија. И да знаш да то није добро.

Не знам шта није јасно у мом писању. Нисам знао проблем око устава, али је, Богу хвала решен, брзом и одлучном акцијом Патријарха и Синода. Кад сам говорио било шта што је супротно томе? 

Исто сам и говорио да сумњам да се спрема раскол, да сумњам да су епископи преписали имовину на себе, да сумњам у суштини у све што сте ти и слични теби гутали као највећу истину.

Што се Ђуровића тиче, нема ничег фарисејски у мени. Тражим да свако од нас одговара за понашање у овој ситуацији кад нам кућа гори. Он је потпаљивао и убијао ножеве у леђа, претио свима и свуда, глумио неку сиву еминенцију Цркве чији није чак ни део, сплеткарио и олајавао.

Шта сад треба да буде, пуј пике не важи се?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, RYLAH рече

У томе и лежи твоја трагедија, и осталих сличних теби. Што сте људски више него ико, али вам се то не свиђа. 

Што се осталог тиче, не знам у чему је проблем само да кажеш да си се мало занео, и кренемо даље без икакве зле крви или понављања било чијих грешака (ја сам их сам имао ко зна колико у животу). 

Без тога није могуће. Ко што ти рече, не могу да се служе два господара, а ти си наставио да служиш лажи и онда кад је истина сасвим очигледна, и да верујеш лажним пророцима пошто се ништа од онога што су гатали није остварило. 

Или је Господ штедео када ти је делио интелигенцију, или си труо као труо зуб. Нема трећег. Ти би и пророка Јону прогласио за будалу. Не кажем да је овде тај случај, јер ови неће одустати, али само указујем на твоје безумље и немање везе са Писмима.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Просечан србенда рече

 О. Зоран је с правом тврдио да је то раскол. По мом мишљењу а пратећи шта се пише, знао је и о. Зоран да то није званични и формални раскол иако га је готово таквим и називао и преувеличавао а гледајући шта ће бити ако се владике не покају и опет по мом мишљењу да би упозорио људе да раскол постоји и да се предузму мере на санирању начињене штете. ...

.

Možeš ti da braniš popa djurovića koliko hoćeš, ali njegovi sitni trikovi uglavnom su sada svima jasni. Ostalo vas je nekolicina od gomile, a koja ga je do skora pratila i aminovala njegove poruke. A zlo ne spava, i ako se problemi u Americi, ne daj Bože, povrate ili novi jave, ni tada neće značiti da je išta pogodio, ma šta prizivao. 

Pogledaj njegov poslednji tekst >> Зоран Ђуровић: После Клирвотера. Tamo govori kao babe posle daće: ko je kome šta rekao, šta obuko, jeo ... Zar takav tekst o našoj crkvi!? Ne bi smeo tako, ma kakve god probleme da ima. Tekst je u rangu ili niže od one novinarke u blicu. 

I čemu on doprinosi svojim tekstovima. Sprečava raskole!? Ne budi smešan, niti ti, niti ko tako šta tvrdi. Ovakvi njegovi tekstovi samo štetu prave. Sitnu, lokalnu, ali je prave. A još govoriš o mržnji i sujeti onih koji na to upozravaju, ili su upozoravali? Može biti da je tako, ali može biti i da je to samo ukazivanje na njegova nedela. Pa neki dužnost da upozore osećaju kada vide da ima onih koji ga prate i veruju mu. Ali eto, uglavnom više nije ni potrebno, jer je odavno već jasan sasvim svima. A kome je služio - pa i on ga odbacuje. Zato treba ga žaliti, a ne mrzeti. Zato i jeste gore poziv da se pokaje.

.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Tristatri рече

.

Možeš ti da braniš popa djurovića koliko hoćeš, ali njegovi sitni trikovi uglavnom su sada svima jasni. Ostalo vas je nekolicina od gomile, a koja ga je do skora pratila i aminovala njegove poruke. A zlo ne spava, i ako se problemi u Americi, ne daj Bože, povrate ili novi jave, ni tada neće značiti da je išta pogodio, ma šta prizivao. 

Pogledaj njegov poslednji tekst >> Зоран Ђуровић: После Клирвотера. Tamo govori kao babe posle daće: ko je kome šta rekao, šta obuko, jeo ... Zar takav tekst o našoj crkvi!? Ne bi smeo tako, ma kakve god probleme da ima. Tekst je u rangu ili niže od one novinarke u blicu. 

I čemu on doprinosi svojim tekstovima. Sprečava raskole!? Ne budi smešan, niti ti, niti ko tako šta tvrdi. Ovakvi njegovi tekstovi samo štetu prave. Sitnu, lokalnu, ali je prave. A još govoriš o mržnji i sujeti onih koji na to upozravaju, ili su upozoravali? Može biti da je tako, ali može biti i da je to samo ukazivanje na njegova nedela. Pa neki dužnost da upozore osećaju kada vide da ima onih koji ga prate i veruju mu. Ali eto, uglavnom više nije ni potrebno, jer je odavno već jasan sasvim svima. A kome je služio - pa i on ga odbacuje. Zato treba ga žaliti, a ne mrzeti. Zato i jeste gore poziv da se pokaje.

.

 

 

 

 

Брате немам стрпљења да рашчљањујем твој коментар јер пишеш прилично необјективно нити имам потребу да браним о. Зорана. Нпр. ја нисам рекао да су сви који критикују његово писање обузети мржњом и сујетом нити да он спашава нашу Цркву од раскола. И немаш доказа да је он било коме служио и као сада га тај одбацује, то ти је ниско и на нивоу клевете. Позив на покајање би имао силу да је послат од некога ко има смирења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Zoran Đurović рече

Или је Господ штедео када ти је делио интелигенцију, или си труо као труо зуб. Нема трећег. Ти би и пророка Јону прогласио за будалу. Не кажем да је овде тај случај, јер ови неће одустати, али само указујем на твоје безумље и немање везе са Писмима.  

Друже... Господ је штедео максимално кад си ти у питању. Сем кад је у питању ароганција без покрића, јер тога имаш на претек.

Имаш интелигенцију, али немаш ни мудрости ни памети, тако да је све џабе. Што се пророштва тиче, ти са тим везе немаш. Све што си икад пророковао те је само даље разоткривало као шарлатана. Јер се апсолутно ништа, али НИШТА није остварило никад.

Што се свега осталог тиче, остајем при оном где сам био. Ниси део СПЦ, али знам да има начина да се покрене питање твоје одговорности за све што си радио у последњих годину и по. 

Остало из твоје поруке... нит си Јона нит си битан на било који други начин сем да је сад дошло време да се неко коначно позабави тобом и твојим тровањима.

 

 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У томе и лежи твоја трагедија, и осталих сличних теби. Што сте људски више него ико, али вам се то не свиђа. 

Што се осталог тиче, не знам у чему је проблем само да кажеш да си се мало занео, и кренемо даље без икакве зле крви или понављања било чијих грешака (ја сам их сам имао ко зна колико у животу). 

Без тога није могуће. Ко што ти рече, не могу да се служе два господара, а ти си наставио да служиш лажи и онда кад је истина сасвим очигледна, и да верујеш лажним пророцима пошто се ништа од онога што су гатали није остварило. 

Мислиш "људски исувише људски", није никакав проблем да признам да смо се сви више - мање зањели и да истолеришем, нисам тај који тјера мак на конац и цједи комарца, али проблем је што генерално и у збиру и закључку видимо све битно другачије.

 

Ево око устава, они који су га бранили ликују и проглашавају побједу, око факултета: оградио се да не знаш али тврдиш да је све само игра моћи, а ја ти кажем знам, па ни Таси нисам дозволио да ми говори како је Давид пацер, а уз то је имао овраза да докторира Гришу, остали булументу да не помињем - е то су опасна извртања која ако будемо толерисали...

Ти си мени на пример помогао правним савјетом и то много и вазда ти хвала и то је то, лако се сложимо, а ове небулозе су на нивоу да ја сад почнем да тврдим да сам ти урадио дипломски на правном - ту нема толерисања.

 

Да ти не помињем колико си тендециозан у вези са два митрополита - додуше у сасвим различитим правцима, али то ти струка, али не иде то тако у Цркви.

Што се тиче оца Зорана, ако га не ловиш у рјечи, кад све савебереш и одузмеш мање више је у праву и међ првима изражава оно што се на концу показује као став Цркве, он као нека врста тужиоца можда наступа по акривији, а решење буде блаже.

Твој је проблем што не познајем довољно стање и људе у Цркви, али и гдје си познавао материју ниси се чуо претерано као објективан и разуман, него више као заступник, тако да остаје сумња да си плаћеник - на страну што си се искомплексирао о Аву.

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече

Твој је проблем што не познајем довољно стање и људе у Цркви, али и гдје си познавао материју ниси се чуо претерано као објективан и разуман, него више као заступник, тако да остаје сумња да си плаћеник - на страну што си се искомплексирао о Аву.

Твој је проблем што мислиш туђом главом, и онда затвараш очи пред оним зашта више не треба да тумачиш као раније, него је сасвим очигледно.

Ал с обзиром да је проблем твој, нема потребе даље о овој теми са тобом.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Zoran Đurović рече

Наравно да је раскол био направљен, али и не објављен

Интересантно!?

Али ти рече, ономад, сасвим нешто друго: 

image.thumb.png.e0d8790ff1fd7bebea04d5735d6dd51f.png

Из говора владике Иринеја у Клирвотеру се јасно види да је ,,одустао'' од раскола!?   

И како рече Патријарх, неки су дували у балон...  предували случај ,,раскола'' у Америци ;)   тресла се гора, збило се сасвим нешто друго у Америци... 

Него дођеш ми поповску плату и водицу за св. Николу!  :) 

 

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...