Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 5 часа, Tumaralo. рече

Može biti i virus i vax i combo.

Svašta je moguće... ali su neke stvari daleko verovatnije od drugih...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Previše puta me je član porodice umirućeg pacijenta sa COVID-19 pitao da li je prekasno za vakcinu. Previše puta sam morao da kažem da. Sledeće pitanje je često: "Može li se još nešto učiniti?" Prečesto je odgovor ne."
"Frustriran sam što se više Amerikanaca nije odlučilo da se vakciniše, nosi maske, da ozbiljno shvati ovu pandemiju. Često se pitam kako bi izgledala 2021. godina da jesu. Na primer, godinama smo nosili maske u bolnici za procedure i za zaštitu od drugih respiratornih virusa. Znamo da se virus SARS-CoV-2 može širiti aerosolima koji ostaju suspendovani u vazduhu, i da neke maske ne mogu u potpunosti blokirati ove kapljice. Ali takođe znamo da se COVID-19 i većina drugih respiratornih virusa takođe šire od kašlja i kihanja kroz veće respiratorne kapljice, koje većina maski blokira. Maske nisu savršene, ali postoje jaki dokazi da smanjuju prenos."
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.OZON.RS

Obaveštenje koje je postavljeno na ulazu u oftamološku ordinaciju uklonjeno. Obaveštenje iz oftalmološke ordinacije u Sremskoj Mitrovici, koje je načelnik tog odeljenja definisao kao svoju odluku...

Pobeda zdravog razuma. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече
WWW.OZON.RS

Obaveštenje koje je postavljeno na ulazu u oftamološku ordinaciju uklonjeno. Obaveštenje iz oftalmološke ordinacije u Sremskoj Mitrovici, koje je načelnik tog odeljenja definisao kao svoju odluku...

Pobeda zdravog razuma. 

Just_Cuz_19

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, cloudking рече

Može on da trućka do sutra, nadam se da će dobiti neku težu kaznu. A najbolje je da prestane da leči, ionako će ga mnogi izbegavati jer je šljam a ne čovek.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Милошшш рече

ionako će ga mnogi izbegavati jer je šljam a ne čovek.

 

A covek vas pohvalio... rekao je da ono sto i sami pricate da bolje poznjaete medicinu od lekara. Pa jel nije tako?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

 

A covek vas pohvalio... rekao je da ono sto i sami pricate da bolje poznjaete medicinu od lekara. Pa jel nije tako?

Bog neka ti je u pomoći. Zbogom. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Tumaralo. рече

Big if true. 

 

Stocni lekovi su uglavnom rezervisani za avakse ;)

 

Jel to za Ivermektin vazi i za Srbiju ili se on daje vakcinisanima samo u USA?

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сарин, доктори и комарци

Пре десетак дана сам пратио причу о два овдашња доктора који су преминули од корона вируса.


Први се намерно заразио да би тако стекао имунитет да не би примио вакцину. Заразио је целу породицу и колеге на послу које су хтеле због тога да га туже. До тужбе није дошло јер је самозаражени доктор брзо преминуо јер је одбијао терапије због вере да је отрован.

За другог не знам како се заразио али је и он долазио заражен на посао упркос симптома, одбијао терапије јер је веровао да је отрован и преминуо је.


Више познаника, верника, је изразило сумњу да се запрашивањем против комараца шири корона у насељима.

У једној групи сам прочитао и сведочанство о проблемима са плућима након што је неко ушао у облак током запрашивања комараца и изражена је сумња у бојни отров сарин који је неки доктор наводно пронашао у гасовима за сузбијање комараца.

Заиста ми је тешко да поверујем да је неки доктор нашао бојни отров сарин у гасовима за комарце и да је он узроковао некоме озбиљне проблеме са плућима. Покушаћу да објасним зашто.


Шта је сарин?
 
Прво, сарин може да се детектује у крви у лабораторији до 24ч након тровања ако се користе старе методе а са новијим методама и након више недеља тако да то није тешко да се докаже.
 
Друго, сарин је нервни отров и не изазива никакве симптоме упале плућа него гушење тако што прекида нервне сигнале мишића за дисање (и других мишића у телу). Дакле, ако је доза сарина довољна да изазове знатне проблеме са дисањем изазваће и многе друге озбиљне проблеме у телу који тешко могу да се побркају са упалом плућа (неконтролисано повраћање и мала и велика нужда на лицу места).

Дозирање
И отрови и многи лекови се дозирају по килограму телесне масе, дакле, што је неко тежи то је потребна већа доза. Када дете има температуру онда се доза бруфена или ефералгана одмерава по тежини детета. Исто тако се ради и са отровима. За лекове се тражи оптимална доза која што више лечи а што мање трује док се за отрове поступа исто али у супротном смеру.

Пример са масовним тровањем
Мислим да је потпуно немогуће да се масовним прскањем отрова из ваздуха или са земље прецизно подеси било каква доза осим смртоносне. Али узмимо научно-фантастичан пример да неко прска град сарином.
 
Ако некако и подесе дозу сарина тако да одрасли од 80кг имају благе или средње симтоме на плућима та иста доза примљеног отрова ће отприлике учинити да:
 
- људи од 60кг имају озбиљне симптоме (33% већа доза по кг)
 
- већина оних око 40кг умре за 10-15 минута (100% већа доза)
 
- сва деца, кућни љубимци, уличне животиње, птице и инсекти умиру за неколико минута.
 
Дакле, тешко да гасови против комараца садрже сарин јер ако би одрасли од тога имали проблем са плућима деца би умирала редом јер би примила вишеструке смртне дозе. Исто важи и за сав остали живи свет.
 
Колико знам исто ово правило важи и за било који други отров који би се користио за масовно тровање на било који начин. Дакле, било да се прича о сарину, тешким металима, графен-оксиду, силикону итд. знак распознавања да је тровање у току је једноставан: : деца најбрже и највише страдају.

Да је реч о вирусу тј. зарази говори нам још и ово:
- код короне од 100 заражених 20% имају неке симптоме а остали не
- код отрова од 100 људи са смртном дозом 100% умиру, ту нема отпорности, имунитета итд. као код вируса и бактерија.

Дакле, ако не страдају прво деца и ако не страдају једнако одрасли онда нису отрови него нешто друго. У овом случају вирус.

Прскање короном?

Будући да смо разне отрове искључили неко би рекао: Да, али прскају нас короном.

Да су нас прскали короном онда би се цело насеље разболело одједном за 3-4 дана тј. сви који су подложни би истовремено попадали. Не би се видело као ово сада што имамо: разболи се један па за 4 дана други па за 4 дана трећи и тако се шири редом. Немогуће је масовним прскањем биолошког оружја створити утисак преношења заразе него би се сви разболели одједном. То се очигледно не дешава.

Медији, мреже и дељење лудила

Постоји и трећа врста прскања. То је прскање полуинформацијама и стварање панике. Томе су једнако склони и мејн-стрим корона медији колико и фејк-стрим анти-корона медији. Али то је више идеолошко-финансијска него здравствено-безбедосна прича...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече

Može on da trućka do sutra, nadam se da će dobiti neku težu kaznu. A najbolje je da prestane da leči, ionako će ga mnogi izbegavati jer je šljam a ne čovek.

Ukoliko ne poznaješ čoveka, u nepoznatom reflektuješ sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече

Može on da trućka do sutra, nadam se da će dobiti neku težu kaznu. A najbolje je da prestane da leči, ionako će ga mnogi izbegavati jer je šljam a ne čovek.

A zašto je on šljam, a ne čovek?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ŠEKLER: Izgleda da je državi najvažnije šta o njoj misle antivakseri

Kovid propusnice su u mnogim državama zapadne Evrope uvedene još pre leta, a kod nas se tek sada sve češće govori o ovoj temi. Međutim, i dalje je neizvesno kako će one izgledati i kada će biti uvedene.

Doktor Milanko Šekler smatra da je kasno za uvođenje kovid propusnica u Srbiji i da smo u potpunosti zakasnili sa efektom njihovog uvođenja jer je trebalo da nas one dovedu do toga da nemamo ovoliki broj zaraženih dnevno. On ističe, da je u Srbiji izgleda mnogo važnije šta misle ljudi koji su protiv vakcinacije, prenosi RTS.

− Ispada da je državi važnije šta će o njoj da misle antivakseri nego građani koji su se vakcinisali, bili poslušni i radili sve što treba. To me podseća na građane koji redovno plaćaju grejanje, vodu i struju i one koji ne plaćaju ništa, a onda se država dogovara kako će da im otpiše deo duga. Ko tu ispada majmun? Izgleda da nema gore stvari na svetu nego ugroziti prava nekom neodgovornom antivakseru koji želi da se ponaša kao da je sve normalno. Samo zahvaljujući vakcinisanima, zdravstveni sistem nije doživeo krah – rekao je Šekler.

Prema njegovim rečima, za svaku je pohvalu što je država napravila i opremila bolnice, što ima toliko vakcina, ali mu nije jasno zašto to upropastiti ponašanjem koje je potpuno neprimereno. Doktor naglašava da je sav teret spasavanja ljudskih života pao na mali broj ljudi u kovid sistemu koji se iscrpljuju dežurstvima, a onda vide da nigde nema nikakvih mera.

− Ni država ne traži da iko sprovodi mere, ni sami predstavnici države ne sprovode mere, a kada odu u druge zemlje, onda stave masku. Nije normalno da imamo utakmice sa 25.000 ljudi, a da onda bude problem 10 ljudi u autobusu bez maski. Ili da povodom nekih događaja dovoziš ljude autobusima iz čitave Srbije i da niko nema masku, a onda je problem u GSP-u da li nose maske pa daj da im pišemo kazne. Veliki problem su i svadbe, nije mi jasno zašto za njih ne važe ista pravila kao za festivale koji su letos održani. Meni ništa tu nije jasno, šta je problem, gde je zaglavilo i zašto smo okrenuli glavu od trenutne situacije – zaključio je doktor Milanko Šekler.

http://www.mojnovisad.com/vesti/sekler-izgleda-da-je-drzavi-najvaznije-sta-o-njoj-misle-antivakseri-id42508.html?fbclid=IwAR2lCq_k-bcOoFaPKe134x2TputzWEa9_qWDCXIpjPbMJ4db4hjRzgtgscU

http://www.koreni.rs/wp-content/uploads/2020/07/vucic-karikatura.jpg

 

vucic-karikatura.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...