Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 8 часа, Jestira. рече

Bio je u onoj emisiji Fokus delovao je ozbiljno sad kaže narednih 5 dana će se sve videti sad je i najopasnije 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ako ovo zaista potraje (nadajmo se da neće) posledica će biti totalni ekonomski kolaps i prateća samoubistva, srčani i moždani udari, ludila, razvodi brakova, isterivanja na ulicu pod teretom lihve, povišena stopa abortusa...
A bake i deke će svejedno umirati od sezonskog gripa kao i do sada.
Mislim, ceo svet je stao. Nije to kao 90tih, NATO izbombarduje SRJ pa naša gladna usta u stotinama hiljada pohrle u NATO zemlje trbuhom za kruhom a s druge strane dođu NATO Investicije pa nas zaposle da motamo Kabl.
Sada je cela planeta u krizi a ne može se pobeći na Mars ma šta tvrdio pesnik.
 
Meni je ovde jedino problem karantin,zato što se vlast meša u nešto što nema pravo(po meni) a to je u slobodu kretanja,drakonska mera pogotovo za penzinere. Ne znam ko može da ne izađe iz kuće 5 dana,a kamoli mesec il dva.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Dimitrije рече

Ko zna kolko će ovo da potraje,zvuči realno kraj maja,a ove karatinske mere sigurno su neodržive na duže vreme.

Послато са Lenovo A2010-a користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

То се и ја питам, како мисле на дужи период да одрже ово ванредно стање и изолацију у земљи у којој већина живи од данас до сутра.

Ту нема много залиха, а сви који раде на црно су престали да раде. Кад им људи огладне, излазе на улицу, и ту престаје свака солидарност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Натан рече

То се и ја питам, како мисле на дужи период да одрже ово ванредно стање и изолацију у земљи у којој већина живи од данас до сутра.

Ту нема много залиха, а сви који раде на црно су престали да раде. Кад им људи огладне, излазе на улицу, и ту престаје свака солидарност.

Мишљења сам да је (и ово, овај пакет мера) нешто што долази са стране, од оних од којих нам и иначе долази политика а који не знају "стање на терену" које помињете.
Зашто то мислим?
Зато што то делује као пакет мера за Немачку, Данску или Белгију прослеђен свима "на знање" па и нама.
А ми нисмо Данска.
Пример из живота: Пошто и сам радим од куће (w@h, тако волим да кажем) а како на лаптоп није могао да се даљински инсталира низ апликација, морао сам да одем у фирму по десктоп који то све има, елем: Чекам такси 15 МИНУТА јер возила нема! Ерпорт сити! Нема таксија, еј!
Дај Боже да се ово ускоро сврши јер...поред добре воље, нисам сигуран да имамо ресто.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Dimitrije рече
пре 2 часа, Tumaralo. рече
Pa ako ovo zaista potraje (nadajmo se da neće) posledica će biti totalni ekonomski kolaps i prateća samoubistva, srčani i moždani udari, ludila, razvodi brakova, isterivanja na ulicu pod teretom lihve, povišena stopa abortusa...
A bake i deke će svejedno umirati od sezonskog gripa kao i do sada.
Mislim, ceo svet je stao. Nije to kao 90tih, NATO izbombarduje SRJ pa naša gladna usta u stotinama hiljada pohrle u NATO zemlje trbuhom za kruhom a s druge strane dođu NATO Investicije pa nas zaposle da motamo Kabl.
Sada je cela planeta u krizi a ne može se pobeći na Mars ma šta tvrdio pesnik.
 

Прочитај више  

Meni je ovde jedino problem karantin,zato što se vlast meša u nešto što nema pravo(po meni) a to je u slobodu kretanja,drakonska mera pogotovo za penzinere. Ne znam ko može da ne izađe iz kuće 5 dana,a kamoli mesec il dva.

Ima pravo da se meša kada je opravdano npr. kada je .... proglašena pandemija.

Sloboda kretanja nije apsolutno neprikosnoveno pravo, kao što smo eksperimentalno utvrdili.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razgovarah sad sa bratom i sestrom koji žive u Njemačkoj. 

Tamo se spremaju za katastrofu. Prema procjenama tamošnjih epidemologa, njima se tek sprema crni scenario ovo što se vidi trenutno nema nikakve veze ni sa navodnom disciplinom, ni sa navodnom medicinom...prosto ima veze sa vremenom koje još nije došlo. Nediscipline je najviše među mladima. Totalno su operisani od realnosti, nimalo nepoštuju ni gram preporuka o ponašanju u vrijeme pandemije, nego se trude biti što aktivniji napolju. Bratiću je odbijen ulazak u Japan, lola je htjeo u vrijeme pandemije da putuje na razonodu. 

Policijski sat se uvodi od sljedeće sedmice...Eto ako je neko pomislio da Srbija pretjeruje. Čisto da se zna...

Holandski ministar zdravstva, koji je bio zadužen za vođenju strategije u borbi protiv korone dao ostavku. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Justin Waters рече

Tamo se spremaju za katastrofu. Prema procjenama tamošnjih epidemologa, njima se tek sprema crni scenario ovo što se vidi trenutno nema nikakve veze ni sa navodnom disciplinom, ni sa navodnom medicinom...prosto ima veze sa vremenom koje još nije došlo.

Али чекај, нешто се ту не уклапа. Остале земље имају умерено до знатно већу смртност од Немачке, а прошло је исто времена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Dimitrije рече

Meni je ovde jedino problem karantin,zato što se vlast meša u nešto što nema pravo(po meni) a to je u slobodu kretanja,

Не знам брате да ли си чуо, али свака држава има затворе и поправне домове, одеш на посао па идеш на паузи напоље у вц и сл, мама те отера у ћошак...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Али чекај, нешто се ту не уклапа. Остале земље имају умерено до знатно већу смртност од Немачке, а прошло је исто времена.

Pa ne znam u čemu je trik....Jako slabo sprovode drastičnije mjere...mladi jako neodgovorni, a po korejskom iskustvu oni nose oko 30% zaraze. Hajde vidjećemo šta će donijeti vrijeme, i hoće li buknuti jer i Njemci imaju staru populaciju. 

пре 5 минута, Juanito рече

Онесвестио се пре неки дан. Не може више да истржи.

Jak neki sezonski grip, umorio se. :D

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Health: мастурбация может защитить от коронавируса

Мастурбация способствует улучшению работы иммунной системы благодаря выбросу гормонов радости. Журнал Health утверждает, что достижение оргазма с помощью мастурбации может стать дополнительным средством профилактики от коронавируса.

Издание приводит результаты исследования кафедры медицинской психологии Университетской клиники Эссена от 2004 года. Ученым удалось установить, что сексуальное возбуждение увеличивает количество больших гранулярных лимфоцитов, обладающих цитотоксичностью против опухолевых клеток и клеток, зараженных вирусами.

WWW.PRAVDA.RU

Мастурбация увеличивает количество гормонов радости в организме и положительно влияет на иммунную систему.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, grigorije22 рече

Evo ti na primer odgovor
Савремени научници су, част изузецима протуве, које ће за шаку долара, под присилом разних претњи да говоре како елити одговара. Зато неки од нас не верују научницима, јер више нема независне науке, ако је икада и постојала.

Коме онда веровати? Треба имати здраву меру између слепог поверња и апсолутног неповерења. Вероватно ниси мислио баш тако категорички да кажеш, али написао си да су буквално (скоро) сви савремени научници, дакле из Србије, САД, ЕУ, Русије, Кине, Јапана итд. протуве и бескичмењаци (тј. под присилом раде за туђи интерес а против етике), а да немаш непосредних доказа ни за један такав пример, него просто имаш утисак да је тако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...