Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 32 минута, Avocado рече

Potpuno ista fora kao ona koju si već pokušavao... umesto "vakcinisani imaju šanse da umru, ali daleko manje nego nevakcinisani", kažeš "vakcinisani mogu da umru" i praviš se kao da je su im šanse iste i kao da ja takva tvrdnja relevantna za to da li se treba vakcinisati... školski primer propagande...

Ne, stvar je u tome da te je Diler lagao.

Postoji i mogućnost da te je navukao na svoju robu.

 

1628103294156.thumb.jpg.a392b9ff5de9db819a34847782a7bb10.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Da, verovatno će biti potrebna treća doza, ne za sve odmah, ali u svakom slučaju za najstarije i najosetljivije, u ovoj fazi", navodi se u video poruci Makrona iz tvrđave Breganson na jugu Francuske, letnje rezidencije šefa države.

--------

Da, verovatno.

U stvarnosti znali su još prošle godine u ovo vreme da će fiksati krdo više puta godišnje do kraja istorije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Ne, stvar je u tome da te je Diler lagao.

Jok.. kad se nekvantitativnim i opštim izjavama poput "vakcina ne štiti od smrti" frljaš iako svi podaci sasvim nedvosmisleno ukazuju na to da iako ne štiti 100% od smrti, daje daleko manje šanse da umreš, onda si ti taj koji obmanjuješ ljude...

 

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Postoji i mogućnost da te je navukao na svoju robu.

 

1628103294156.thumb.jpg.a392b9ff5de9db819a34847782a7bb10.jpg

Samo potvrđuješ prethodno navedeno, novom "forom" koja ignoriše kvantitete i verovatnoće i bavi se samo apsolutnim iskazima smišljenim da obmanjuju ljude... a istina je da je broj zaraženih gripom značajno smanjen time što su ljudi nosili maske i čuvali se više nego inače, kao što je i broj zaraženih koronom značajno smanjen iz istih razloga... međutim, korona je mnogo zaraznija od gripa, pa je zato grip skoro nestao, a korona nije...

Korona se širi brže i više zato što ne nose svi maske* u odnosu na situaciju u kojoj bi svi nosili maske...

* govorim naravno o situacijama u kojima nošenje maske ima smisla

Kao test koliko je sličica koju si postavio retardirana možeš da umesto grip i korona staviš kolera i ešerihija koli i umesto maski pranje ruku... kolera je gotovo nestala zbog bolje higijene i pranja ruku, a ešerihija se najčešće prenosi zato što/kad (neki) ljudi ne peru ruke. Ne postoji nikakva kontradikcija tu...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Imaju porast inficiranih iako u su se nafiksali ko blesavi.

Jesi li spreman za Lambdu?

Ајде... Јам мислио да не могу да напуне гробља. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vakcinisani imaju tri puta manju verovatnoću da budu pozitivni na koronu

Potpuno vakcinisane osobe u Engleskoj imale su tri puta manju verovatnoću da budu pozitivne na kovid-19 u odnosu na nevakcinisane, pokazuje britansko istraživanje.

Reč je o studiji naučnika sa londonskog Imperijal Koledža sprovedenoj na 98.233 testa na koronavirus između 24. juna do 12. jula.

Pozitivno je ukupno bilo 0,63 odsto testova ili jedan od 158, pri čemu je udeo pozitivnih kod nevakcinisanih iznosio 1,21 odsto, a kod potpuno vakcinisanih 0,4 odsto prenosi N1.

U studiji se takođe ističe da rezultati pokazuju manju verovatnoću da će vakcinisani preneti virus, u odnosu na nevakcinisane, jer je količina virusa u njihovom organizmu manja.

https://www.nedeljnik.rs/vakcinisani-imaju-tri-puta-manju-verovatnocu-da-budu-pozitivni-na-koronu/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stopa smrtnosti od kovida-19 je u Džakarti, indonežanskoj prestonici, bila više od tri puta veća kod ljudi koji nisu vakcinisani nego kod onih koji su bili vakcinisani, prema novim podacima indonežanskog ministarstva zdravlja.

Stopa mortaliteta onih koji nisu bili vakcinisani bila je 15,5 odsto u poređenju sa 4,1 odsto koliko je iznosila kod onih koji su primili dve doze vakcine "Sinovak" ili "AstraZeneka", prema podacima dobijenim iz državnih bolnica, prenosi agencija Rojters.

Tu zemlju jugoistočne Azije je poslednjih meseci preplavio ubrzani porast slučajeva korona virusa, a juče je registrovala tmurnu prekretnicu, pošto je zabeleženo ukupno više od 100.000 smrtnih slučajeva od kovida-19.

- Ovo podržava tvrdnju da dve doze vakcine smanjuju šanse da zaraženi umru i da im bude potrebna hospitalizacija - rekla je molekularni biolog Ines Atmosukarto koja radi na razvoju vakcine.

Odvojeni podaci iz grada Banjuvangi na ostrvu Java pokazali su da 93 odsto pacijenata sa kovidom, koji su umrli od marta do jula, nisu bili vakcinisani, da je 6 odsto primilo prvu dozu, dok je samo jedan odsto njih bio kompletno vakcinisan.

https://www.blic.rs/vesti/svet/podaci-iz-zemlje-koju-je-preplavio-korona-talas-smrtnost-od-kovida-tri-puta-veca-kod/zhpbwl4

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Ајде... Јам мислио да не могу да напуне гробља. 

Nije fora u umiranju već u stvaranju novih varijanata i slabljenju prirodnog imunog sistema.

A biće i umiranja*, polako.

*Možda neće ako uzmeš neki fajzer proizvod.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji značajna razlika u kliničkoj slici, pogotovu među hospitalizovanim pacijentima, u zavisnosti od soja virusa kojim su zaraženi.

Ono što se međutim primećuje jeste uticaj vakcinacije, odnosno da sada u bolnicama uglavnom imamo radno sposobno stanovništvo, srednje i mlađe dobi, dok je ranije bilo mnogo više starijih pacijenta. Oni su do sada većinom vakcinisani, tako da virus zahvata pre svega osobe koje nisu primile vakcinu, kaže u razgovoru za Danas infektolog, prof. dr Tomislav Preveden, iz KC Vojvodine, predsednik Udruženja infektologa Srbije.

On objašnjava da među obolelima koji dospeju u bolnicu postoje oni koji su primili jednu ili dve doze vakcine, posebno među primaocima Sinofarm vakcine, ali da taj podataka ne govori o nedelotvornosti vakcina jer je očekivano da mali broj osoba ne razvije adekvatan odgovor.

– Radi se o veoma malom procentu ljudi. Pri tome, to ne znači da vakcina kao takva nije dobra, već da imuni odgovor osobe na vakcinu nije bio dobar odnosno da nije došlo do razvoja antitela, za šta može da postoji niz razloga koji nisu povezani sa samom vakcinom. Ono što je neupitno jeste da vakcina štiti od razvoja teške forme bolesti i smrtnog ishoda i mi to svakodnevno vidimo na osnovu pacijenta koji dolaze u bolnicu a koji su u ogromnoj većini nevakcinisani, dodaje sagovornik Danasa.

WWW.DANAS.RS

Ne postoji značajna razlika u kliničkoj slici, pogotovu među hospitalizovanim pacijentima, u zavisnosti od soja virusa kojim su zaraženi.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Tumaralo. рече

Delta infections among vaccinated likely contagious; Lambda variant shows vaccine resistance in lab

WWW.REUTERS.COM

The following is a roundup of some of the latest scientific studies on the novel coronavirus and efforts to find treatments and vaccines for COVID-19.

viber_image_2021-08-04_22-48-03-727.jpg.eb5338961d126da5f95600838574547e.jpg

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lasting immunity found after recovery from COVID-19

“Several months ago, our studies showed that natural infection induced a strong response, and this study now shows that the responses last,” Weiskopf says. “We are hopeful that a similar pattern of responses lasting over time will also emerge for the vaccine-induced responses.”

 
                                        Novel Coronavirus SARS-CoV-2
 
WWW.NIH.GOV

The immune systems of more than 95% of people who recovered from COVID-19 had durable memories of the virus up to eight months after infection.
 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, dragisa рече

viber_image_2021-08-04_22-48-03-727.jpg.eb5338961d126da5f95600838574547e.jpg

Јесте да је гугл превод, али може да се похвата смисао:

Линк

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...