Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, Juanito рече

Све зависи од ситуације. Ако имаш, рецимо, преузетничку радњу и компанију у којој си запослен и примаш плату, онда плаћаш два осигурања за исту особу. :D

Ne placas, placas samo delimicno osiguranje u slucaju povrede na privatnoj delatnosti. A pored toga ne mozes privatno da se bavis delatnoscu koja je konkurencija kompaniji u kojoj si redovno zaposlen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Natasa. рече

Koja razmaženost :ani_biggrin:.

#ŠalaKomika :smeh1:

Главни разлог им је био однос државних лекара и осталог особља према трудницама. Кажу, њима је то незамисливо како се код нас понашају према женама. 
 

Не знам да л је тако ил није, само преносим. Контам да јесте тако јер знам како се понашају према пацијентима генерално, па не видим што би труднице биле изузетак. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Д се надовежем

Случај који ја знам 

Хитна операција кичме, која не може да се ради на (знате већ која м.установа је у питању ), због короне одложене операције. Али исти лекар  из (знате већ које м.установе )ту исту операцију урадио на приватној клиници  за 3000 евра. 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Juanito рече

Главни разлог им је био однос државних лекара и осталог особља према трудницама.

Znam bre zezam se. Žena kad se porađa treba joj maksimalno olakšati. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bilbija рече

Odlicno, ako ti ne daj boze zatreba hirurska neuroloska  intervencija mozes u neku privatnu kliniku u Novom Pazaru a  ima i jedna u Kraljevu u naselju Ribnica ...

 

I obavezno trazi neurologa koji je diplomirao na Megatrendu ili nekom drugom super kvalitetnom privatnom srpskom "univerzitetu" ...nista ono BU i ta sranja ... samo privatluk ... :)) 

Ja sam Srbin! Ja se lecim belim lukom i slaninom... ti ces meni bolnice i klinike.. .to vi tamo po belom svetu sto nemate pojma sta je kajmak i rakija.... pff

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Рапсоди рече

Д се надовежем

Случај који ја знам 

Хитна операција кичме, која не може да се ради на (знате већ која м.установа је у питању ), због короне одложене операције. Али исти лекар  из (знате већ које м.установе )ту исту операцију урадио на приватној клиници  за 3000 евра. 

 

Nista lose ne vidim u tome. Zdravstveno osiguranje koje placas je puklo zbog korone tako da si ostao bez njega a privatno ne placas tako da ti jedino ostaje da platis samu intervenciju... 

 

Naravno, lose je to sto bi trebalo da mozes da trazis odstetu jer je puklo osiguranje koje ti se obavezalo da te leci, ali zivimo u Srbiji pa te nerealne a logicne scenarije i ne razmatram..

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bilbija рече

Neka njih, neka mlatnu koju stotinu evrica ali ozbiljne stvari prepustite oziljnim institucijama , osposobljenim i tehnicki i kadrovski .. 

U drzavnim bolnicama rade isti lekari koji rade i u privatnim. Privatne klinike su daleeeeeko opremljenije u materijalima nego drzavne... sta je to ozbiljnije  u drzavnim klinikama? Ozbiljnije te prave na majmuna od trenutka kad udjes do trenutka kad izadjes? :D Uz pretpostavku da unutra neces da izgubis glavu kad podjes u wc nakon operacije pa se nabodes na rdjavu polomljenu slavinu i umres od sepse :D:D:D 

Prilog: Pod cekaonice  u Niskom porodilistu, licno sam uslikao fotku dok sam cekao da mi prime suprugu na redovan CTG pregleg pre samo par godina. (jos uvek tako izlgeda pod klinike u kojoj docekujemo nove ljude na ovaj svet...)image.png

PS. Ruku na srce, ovakvu konceptualnu umetnost nije moguce videti u privatnim klinikama... tamo se debili jos uvek pale na cistocu, urednost i pedantnost :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Bilbija рече

" pod dva za sve usluge koje nude imaju adekvatnu opremu,..." pa naravno jer nemaju opremu ni tehnicke mogucnosati da pruzaju sve usluge koje poruzaju drzavne bolnice.

Imaju tehnicku opremu i mogućnosti za ekvivalentne usluge koje pružaju državne bolnice. To što ti bilbijaš je kao da sad ja kažem da ni naše državne bolnice nemaju opremu ni tehnicke mogućnosti da pružaju sve usluge koje mogu privatne u Americi recimo što i jeste tačno. Tačno je recimo i da je zubarski privatni sektor kod nas mnogo razvijeniji i opremljeniji nego državni, koji se sveo samo na neke hitne površne intervencije, ali već odavno svako ko ima namjeru da nešto radi sa zubima ne traži intervenciju državnog zubara već privatnog. Pokušavaš da diskredituješ privatni sektor najobičnijim bilbijanjem, ali to nema veze s tim šta ti govoriš. Kod nasu privatne bolnice prilagođene potrebama i mogućnostima društva, a ne zato jer kao privatnici imaju neku felu koju državne bolnice eto uspješnije prevazilaze.

пре 15 часа, Bilbija рече

"...U državnim bolnicama su zbog korone obustavili sve hladne operacij" .. Pa naravno, to je  upravo problem sa koronom, previse ima teskih bolesnika pa je zdravstveni sistem preopterecen i ne moze da obavlja "sve" te stoga odlaze ono sto se moze odloziti, a privatne nisu sposobne da ucestvuju u borbi sa epidemijom pa mogu da vrse te zahvate jer im za to ne treba "posebna zgrada ili poseban ulaz" te mogu pacijenti i kroz zajednicki ulaz ili haustor do "bolnice"..

Nije ni poenta da obavlja sve. Normalno je da će usljed krize sa koronom biti ograničen broj intervencija. Problem je taj što se to ograničenje ne određuje racionalno, nego prema odlukama uprave bolnice koja često nema veze sa realnim stanjem i mogućnostima. Problem je što se zanemaruju hitni slučajevi i što takav pristup dovodi do toga da ljudi stradaju gore nego da ih je zahvatila korona. 

пре 15 часа, Bilbija рече

A za kraj je nemoralno, a na zapadu u privatnim bolnicama i nemoguce, da neko radi kod konkurenta kao sto rade srpski lekari....Pa do rucka u drzavnoj klinici a posle rucka privatnoj ...

Voleo bih da vidim ovakvo ponasanje u bilo kojoj delatnosti na zapadu... nema sedenja na dve stolice..

Kakve ovo ima veze sa time kakve su državne u odnosu na privatne? Ovo je propust našeg sistema. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, Билбија, грешиш око приватних клиника и домова здравља у Србији, није то баш упоредиво са приватним универзитетима типа Мегатренда (мада ни Мегатренд није сам по себи лош колико је на лошем гласу). Многе приватне клинике су врхунски опремљене и за њих раде врхунски стручњаци, али зато све то и дебело наплаћују, баш зато што су и опрема и плаћање "рекета" скупи. Могу да ти илуструјем примерима из мог непосредног окружења, мада су их већ и други навели.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Juanito рече

Главни разлог им је био однос државних лекара и осталог особља према трудницама. Кажу, њима је то незамисливо како се код нас понашају према женама. 
 

Не знам да л је тако ил није, само преносим. Контам да јесте тако јер знам како се понашају према пацијентима генерално, па не видим што би труднице биле изузетак. 

Да... Плус и све то зависи и од индивидуалних фактора - с обзиром на услове рада, у државним домовима здравља и болницама има зачуђујуће много и сестара и доктора који дају 100% себе и љубазни су према пацијентима. И имају живаца да смирују оне проблематичне, где су и пацијенти посебна прича - верујем да и лекари међу собом причају како су пацијенти приватних клиника културнији и нормалнији од оних који иду у државне. :D

Порођај сам навео као пример, јер он кошта око 1500 евра, плус дневни трошкови лежања у болници. То је баш много већа разлика у односу на оно "ма, даћу 50 евра да одем да се прегледам без чекања и малтретирања". Остале "безазленије" операције такође, попут киле или слепог црева - ту већ нису стотине, него хиљаде евра. А за 2000 евра, поготово ако живот није у питању, се може поднети и чекање и трчкање у кругу лекар-лабораторија-специјалиста месец дана, и нељубазност сестара и мишоловке у ћошковима :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, cloudking рече

@Bilbija

E, a jel znas sta je ovo iza aparata?
image.png

 

 

Misolovka :D:D:D 

Mislis da misevi izbegavaju privatne "klinike". Uzgred to je  i obavezno u bolnicama, firmama koje proizvode prehrambene artikle i slicno. Radi se o prevenciji ... insekti, misevi, zohari ...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Mislis da misevi izbegavaju privatne "klinike". Uzgred to je  i obavezno u bolnicama, firmama koje proizvode prehrambene artikle i slicno. Radi se o prevenciji ... insekti, misevi, zohari ...

 

 

Naravno... i nemoj slucajno da nekom padne na pamet da pozove deratizaciju da ti ljudi profesionalno ociste prostor na dugo vreme, nego se misevi vataju iskljucivo babinim receptima "uzmes jednu kutiju od jafe, malo misomora, malo sode bikarbone i dva cesnja belog luka...sve to utrljas na lice i ruke dok stavljas unapred pripremljenu misolovku od kutija za cipele napravljenu po specijalnoj recepturi babe aleksandra vucica... dobrodosloi u srbiju!" :D:D :D 

 

Jel i u Italiji ovako vatabe bube  i miseve? Zbabini recepti :D:D:D 

 

Naravno, podrazumeva se da je deratizaciji debelo placena deratizacija i dezinsekcija citave zgrade, al to sto je nesto bilo placeno ne znaci da nije placeno tuidjim parama i ne znaci da te pare nece da se podele a da sam poso nije tolko ni bitan jer - imamo kutije za cipele :D:D:D 

 

Bilbija, falio si... niko ne moze coveka tako srcano da nasmeje kao Bilbija!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...