Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 9 часа, haveaniceday рече


Airbus kao i Volkswagen (pretpostavljam da si pomesao VW i mercedes) su akcionarska drustva gde su drzavne vlasnici dela akcija. Zato te dve firme i posluju relativno dobro za razliku od zastave, lade i svih ostalih raspalih drzavnih firmi. 

A ti laprdas o necemu sto ne znas ... Privatna firma? Imao si primer Miskovica, valjda ces preko tog primera da ukapiras da "privatna firma" , "privatna imovina" koje se baziraju na kreditima koje ti daje banka, ispostava drzavne stamparije novca, nije "privatna firma" jer privatnik nece samoga sebe potkradati i drzava ga nece osuditi zato sto je iz svog levog dzepa ukrao i stavio u desni. Ni jedna firma koja iuma vise kapitala od recimo nekog restorana, picerije i slicnno nije privatna. Sve je napravljeno na kreditima. Amazon, Mecedes, Erbas, Volkswagen, Microsoft, Apple ... Nista to nije "privatno" kako ti mislis...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Struka" i "valda" onda, "struka" i "vlada" sad. Zona sumraka, 21. sezona. A ti narode njaci i muci kad ne znas za bolje.

...

117624545_10157759795483333_4288673408529740378_n.jpg.654101219ac9dad59728ad68abc22186.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, obi-wan рече

"Struka" i "valda" onda, "struka" i "vlada" sad. Zona sumraka, 21. sezona. A ti narode njaci i muci kad ne znas za bolje.

...

117624545_10157759795483333_4288673408529740378_n.jpg.654101219ac9dad59728ad68abc22186.jpg

Људи се данас шале са овим, али гледање у сунце током помрачења, нарочито оног 1999. које је било око поднева, опасније је за очи од директног гледања у варење и може да изазове трајна оштећења ока, чак и слепило за далеко мање времена и то није за шалу. Разлика од гледања директно у сунце током изласка/заласка и које је мање-више безбедно јер ће човек рефлексно склонити поглед чим му засмета је због угла посматрања.

https://preventblindness.org/solar-eclipse-and-your-eyes/
https://science.howstuffworks.com/looked-at-eclipse.htm

Такође постоје и психолошки ефекти помрачења и њих наводи и НАСА:
https://sunearthday.nasa.gov/2006/faq.php#:~:text=However%2C%20eclipses%20have%20always%20been,feelings%20of%20awe%20and%20bewilderment.

али то и није нека мистерија: ко се сећа добро помрачења 1999, могао је да примети промене у понашању животиња, нарочито птица, а психијатријски и хронични болесници реагују на далеко мање промене, попут атмосферског притиска или месечевих мена.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино су за мене мистерија људи који су убеђени, и убеђују друге, да је преко Дневника РТС дизана узбуна да се нипошто не излази напоље и да се става ћебад на прозоре, тако да је добро подсетити се каква је заиста била препорука. 

Поента је да се, без обзира што је видљивост сунчаног диска свега неколико процената (1999. у максимуму помрачења, 0-2% у зависности од места гледања у Србији) у Сунце никако не гледа континуирано, а 100% безбедно је једино не гледати никако без заштите очију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bilbija рече

Ti malo pazljivije citaj sta pises ... nije bilo 50 godina lozenja na drzavnu imovinu vec na "drustvenu" ... informisi se malo ...

Ni to nisi razumeo... nije u pitanju 50 godina lozenja na drustvenu ili drzavnu imovinu, vec 50 godina lozenja na "kapitalizam los, privatna svojina losa, privatno lose, exploitacija radnika, privatnik los, zastita ljudi od zlog privatnika, drzava nas stiti

Ceste teme o kojima piskaras ovde.. naprimer pola ove teme smo zatrpali u raspravi o tome kako ne valjaju privatni fakulteti i klinike.. al drzavne su super...... sto je svakom normalnom jasno da nema veze sa mozgom.

cak je i tvoj veliki miljenik, Seselj, zagovarao privatne fakultete i to bas medicinske. Vodeci se cistom kapitalistickom logikom.

Цитат

  Ni jedna firma koja iuma vise kapitala od recimo nekog restorana, picerije i slicnno nije privatna. Sve je napravljeno na kreditima.


Po kojoj logici nesto sto je napravljeno na kreditima nije privatno? Je l kada uzmes kredit za kucu, izgradis kucu pa ga isplatis - je l to tvoja kuca, privatna svojina ili nije? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, haveaniceday рече

To su simbolicni cinovi bez ikakve tezine u realnosti. Ljudska priroda je ljudska priroda, ne mozes da analiziras ljude van ljudske prirode. Iostalom samo hriscanstvo nas uci - ljudi su gresni... pali.. sto bi doktori bili drugaciji? Jer su polozili neku zakletvu po mrtvom grku? 

То су заклетве, не чинови. Наравно да могу да анализирам људе ван људске природе, хришћани надилазе илити преображавају ту палу људску природу  човека. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

U pitanju je isecak iz devedesetih godina, kada smo imali pomracenje sunca. Jasno se secam te paranoje nemoj da gledate u sunce kad je pomracenje 

Погледај мој одговор на то, мислим да су га сви искулирали: сва та упозорења су 100% медицински утемељена. Директно гледање у делимично помрачење кад је сунце онолико високо на небу може трајно да оштети вид, а ту су посебно угрожена деца.

Друга је само ствар што људи на то додају и оне глупости са ћебадима преко прозора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...