Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 13 минута, fsa рече
ГРЧКА УВОДИ БРЗИ ИЛИ PCR ТЕСТ ЗА УЛАЗАК У ХРАМОВЕ
Грчки премијер Киријакос Мицотакис најавио је нова ограничења за невакцинисане и додатне мере, које ће ступити на снагу у понедељак (22. новембра).
Невакцинисаним грађанима, којима је до сада био забрањен улазак само у затворене кафиће и ресторане, биће забрањен приступ свим јавним затвореним просторима, укључујући биоскопе, позоришта, теретане, музеје и стадионе, чак и ако је негативан резултат на корона вирус тест. Ова мера не обухвата супермаркете и продавнице прехрамбених производа, апотеке и јавни превоз, аутобусе и међуградске возове, малопродајни сектор, фризерске салоне, барове и кафиће на отвореном.
ШТО СЕ ТИЧЕ ХРАМОВА, НЕВАКЦИНИСАНА ПОПУЛАЦИЈА МОЖЕ ДА УЂЕ У ЊИХ ТЕК НАКОН ПРЕДОЧЕЊА НЕГАТИВНОГ РЕЗУЛТАТА БРЗОГ ИЛИ PCR ТЕСТА, КАО И ПОТВРДЕ О ВАКЦИНАЦИЈИ, пише Orthodox Times.
ПОДСЕЋАМО ДА ЈЕ СВЕТИ СИНОД ГРЧКЕ ЦРКВЕ У НЕДАВНОМ ОБРАЋАЊУ ПОЗВАО ВЕРНИКЕ И СВЕШТЕНСТВО ДА ПОШТУЈУ МЕРЕ ЗАШТИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСА. У ЊЕМУ СИНОД ПОДСТИЧЕ ЉУДЕ ДА СЕ ВАКЦИНИШУ, ДОК ОНЕ КОЈИ НИСУ ВАКЦИНИСАНИ ПОЗИВА ДА СЕ ТЕСТИРАЈУ БРЗИМ ИЛИ PCR ТЕСТОМ. СВЕШТЕНИЦИ, ПОЈЦИ ИЛИ ЉУДИ КОЈИ РАДЕ У ХРАМОВИМА ДУЖНИ СУ ДА УРАДЕ ДВА ТЕСТА НЕДЕЉНО, А КОНТРОЛУ МОРАЈУ ДА ВРШЕ ЦРКВЕНИ ОДБОРИ.
Аустрија предузима строже мере, од понедељка, 22. новембра, уводи изолацију од 20 дана, а од 1. фебруара 2022. године обавезну вакцинацију целокупног становништва.
Гърция въвежда отрицателен бърз или PCR тест за влизане в храмовете
19.11.2021, 15:51
 

Господе Боже благи, спаси и сачувај и помози народ свој верни у Грчкој. И уразуми пастире који их воде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

1. Дакле забрањујеш и стављаш непотребан терет на леђа браћи. Некима чиниш такве компликације око уласка у храм. 

2. Кријеш се иза закона.

3. Закони су разни и не треба баш бити буквалиста по том питању.

joooj

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

QUANTUMOFJK.BLOGSPOT.COM

Ova drama oko ivermektina ne jenjava.Iako sam već 2 puta pisala o ivermek(e)tin-COVID-19 slučaju, izgleda da to opet moram. Naime, upotreba ...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, fsa рече
QUANTUMOFJK.BLOGSPOT.COM

Ova drama oko ivermektina ne jenjava.Iako sam već 2 puta pisala o ivermek(e)tin-COVID-19 slučaju, izgleda da to opet moram. Naime, upotreba ...

 

"antinaučnim ultra desničarskim, ultranacionalističkim krugovima"

Ко ти је овај несрећник?

Левичари и апатриди су мудир, паметни, образовани, модерни, лепи, млади, свезуби....Они су надсрби и надљуди. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, fsa рече

@Вилер Текс

Jeste laž to što on tvrdi ("Ти кад би био игуман, ти би забранио улазак невакцинисанима"). Ništa ja nikome ne bih "zabranio"... tu vrstu odluka treba da donose država i Crkva, a ne samovoljni igumani. Zalažem se za obaveznu vakcinaciju i načelno podržavam sinodsku odluku Atinske Arhiepiskopije o propusnicama/vakcinaciji, ali u Srbiji takve odluke nema i samim tim ovde niko nema pravo da ljudima po tom osnovu ograničava ulazak u hram. Međutim, nenošenje maski i nedržanje distance direktno su i protiv preporuka Sinoda i protiv važećih protivepidemijskih mera, tako da za to nemam ni mrvicu razumevanja. 

Тешка фарисејштина.

Сакривање иза слова закона.

Са овим степеном заразности и смртности нисам за обавезну вакцинацију ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИМ вакцинама. Ма колико се ви гицали да мРНК то нису - јесу.

Човече, у петак дошао човек из Немачке на славу код оца, није вакцинисан иако ради као терапеут, има потврду да је прележао. Све регуларно на граници. У чему је проблем?!? НЕВАКЦИНИСАН!

Мој колега награбусио од вакцинисаног рођака из САД, пет недеља није могао да се састави од температуре, упале плућа...

Ти гуслаш своју причу, вакцинисан па вакцинисан, само вакцинација...

Аман...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јанко рече

Ти гуслаш своју причу,

Не гусла. То је за крезубе ултрадесничаре. Он ворлдмузикује :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Јанко рече

Тешка фарисејштина.

Сакривање иза слова закона.

Са овим степеном заразности и смртности нисам за обавезну вакцинацију ЕКСПЕРИМЕНТАЛНИМ вакцинама. Ма колико се ви гицали да мРНК то нису - јесу.

Човече, у петак дошао човек из Немачке на славу код оца, није вакцинисан иако ради као терапеут, има потврду да је прележао. Све регуларно на граници. У чему је проблем?!? НЕВАКЦИНИСАН!

Мој колега награбусио од вакцинисаног рођака из САД, пет недеља није могао да се састави од температуре, упале плућа...

Ти гуслаш своју причу, вакцинисан па вакцинисан, само вакцинација...

Аман...

Ne budalesaj već čitaj pažljivije ono što je napisano.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Вилер Текс рече

"antinaučnim ultra desničarskim, ultranacionalističkim krugovima"

Ко ти је овај несрећник?

Левичари и апатриди су мудир, паметни, образовани, модерни, лепи, млади, свезуби....Они су надсрби и надљуди. 

Čitaj o ivermektinu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Јанко рече

Хајде да причамо као да смо нормални.

Hajde...

 

пре 8 часа, Јанко рече

1. Вариола вера мајор је била РАНИЈЕ позната и ПОСТОЈАЛА је проверена вакцина. ЗНАЛИ су се проценти смртности и искуства других земаља. ЗАТО је могло ТАКО да се реагује, потпуно исправно. Спречене последице.

2. О Sars-Cov-2  се НИШТА није знало и НИЈЕ постојао лек-вакцина. Понављам, БИО САМ ЗА строги карантин 21-28 дана о хватање кластера. Предупредити.

3. ЗВАНИЧАН број (пошто инсистираш на званичним подацима) умрлих имаш на Батуту и проценат смртности код нас у односу на заражене је ИСПОД 1%. Како је ЗВАНИЧНО смртност од ВВМајор 2 ОКО 30-40% (неки говоре о броју 30 као историјском просеку, мени релевантно), добијаш цифру од бар 30-40 пута (већа смртност).

Evo ga taj podatak sa Batuta:

Оd pоčеtка еpidеmiје dо 15 čаsоvа 22. nоvеmbrа 2021. gоdinе rеgistrоvаnо је uкupnо 1.235.828 pоtvrđеnih slučајеvа COVID-19, uкljučuјući 11.281 smrtni ishоd

Dakle 0,91% smrti u odnosu na broj slučajeva.

*Evo podatak za variolu veru sa wikipedije (njihov izvor je članak u Vremenu), ako imaš neki precizniji ili bolji izvor nemam problem da ga prihvatim:

Потврђени случајеви: 184

Смрти: 40

Dakle 21,73% smrti u odnosu na broj slučajeva.

Eto, nisam bio u pravu, nije oko 20 puta veća smrtnost, nego 23,87 puta veća...  ;)

E sad iako sam već pet puta napisao, ali izgleda da je i dalje sporno, napisaću još pet puta, da zaokružimo na 10, pa valjda možemo da prestanemo da se bavimo time i da se implicira kao da tvrdim nešto drugo.

Variola vera major je mnogo smrtonosnija od kovida za pojedinca koji se virusom zarazi.

Variola vera major je mnogo smrtonosnija od kovida za pojedinca koji se virusom zarazi.

Variola vera major je mnogo smrtonosnija od kovida za pojedinca koji se virusom zarazi.

Variola vera major je mnogo smrtonosnija od kovida za pojedinca koji se virusom zarazi.

Variola vera major je mnogo smrtonosnija od kovida za pojedinca koji se virusom zarazi.

Nadam se da sad više ne moramo da se vraćamo na to.

 

пре 8 часа, Јанко рече

Нагађања ШББ КББ НЕМА. Имамо Шведску и Африку где је пуштено да иде како иде - први уз каснију вакцинацију, други без. НЕМА ГОВОРА о неком катаклизмичном сценарију где би се бројке короне приближиле ВВМ. Чак ни шпанској грозници код које је смртност око 10%.

A ko je tvrdio da bi u bilo kojoj varijanti smrtnost od kovida bila 10%?

 

пре 8 часа, Јанко рече

4. Ламентирање над бројем умрлих (250 пута више од ВВМ!) остави за Вучића и Кона, они су довели до истог својим крени-стани мерама. Везу са 1. Св.ратом сам направио управо на основу твог упорног ламентирања над жртвама короне и форсирањем израза 250 ПУТА ВИШЕ као да би та цифра била ДРАСТИЧНО МАЊА од ове. Твојим речником би звучало и даље страшно да је та цифра била нпр 2,5 пута мања, тј само 100 ПУТА ВЕЋА од ВВМ! Дакле, правиш бомбастичне изразе кад ти одговара због наратива, а опет би бомбастично употребио "2,5 пута мање жртава" иако би цифра и даље била у десетинама хиљада. Тражим објективност уместо сензационализма. Ништа више.

Ne postoji nikakvo "lamentiranje" nad brojem umrlih, niti nekakvi bombastični izrazi u mojim porukama.

"250 puta više" je sasvim precizan (matematički) izraz odnosa između dve cifre: broja 40 (što je broj umrlih u Srbiji u poslednjoj epidemiji variole vere) i broja 10.000 (što je, zaokružen na manje, broj umrlih u Srbiji u poslednjoj epidemiji kovida).

6 je 3 puta veće od 2, 20 je 5 puta veće od 4, a 10.000 je 250 puta veće od 40.

Ja ne znam drugi i adekvatniji način da izrazim odnos između tih cifara, ako ti znaš slobodno reci.

Pri čemu, ne poredim projekcije na osnovu projekcija, i fantazije o tome šta bi bilo da se svi zaraze i slično, nego realnost, ono što se zaista desilo 1972. godine i što se dešava trenutno. Pri čemu ne tvrdim ni da su identične okolnosti, jer su evidentno drugačije. 1972. godine državni vrh nije izašao sa pričama o "najsmešnijem virusu", šopingu u Milanu i rakijom kao epidemiološkom merom... u dostupnim sredstvima javnog informisanja nije bilo EROI ludaka sa blesavim pričama... ako nam sutra dođe ponovo variola vera imaćemo sigurno mnogo više žrtava nego 40, ali opet, sasvim sigurno manje od 10.000.

E sad, ako se te notorne činjenice i poređenje istih ne uklapaju u narativ o tome kako kovid uopšte nije opasan... jer notorne činjenice pokazuju da je nesporno opasan virus u svojoj poslednjoj epidemiji u Srbiji odneo 250 puta manje žrtava od kovida, to stvarno nije moj problem, nego onih koji takav narativ furaju, ignorišući činjenicu da broj smrti po zaraženom nije jedini kriterijum za opasnost virusa na nivou društva, nego i broj zaraženih.

Da ne bude opet nesporazuma, jer se ovde mnogo nešto učitava kao "vi", "mi" i slično, a ja uvek govorim u svoje ime... okolonost da je kovid za jedno društvo tj. državu prilično opasan virus, uopšte ne znači opravdanje svake sumanute mere koju političari mogu da smisle.

 

пре 8 часа, Јанко рече

5. Да скренем још једном пажњу на важан детаљ - вакцинација ПОЗНАТОМ вакцином против ВВМајор је била одлична ПРЕВЕНЦИЈА а главни посао је одрадио ПРАВИЛАН КАРАНТИН.

Овде НИЈЕ ПОСТОЈАЛА позната вакцина па је ПРАВИЛАН карантин требало да буде закон. Није га било. Вакцине које смо почели примати НИСУ БИЛЕ проверене већ су у експерименталној 3. фази примењиване у сред пандемије (о томе смо прошле године причали и напомињали, па сте негирали говорећи да је завршена 3. фаза код Кинеза - а они сад износе искуства управо од тада код нас за 3 фазу испитивања!!!).

Ne znam koji smo to "mi" koji smo to navodno negirali baveći se "fazama".

Kad smo kod bombastičnih izraza, postoji razlika između eksperimentalnog leka i leka čije dejstvo je već utvrđeno, kao i kratkoročne neželjene posledice ali neželjene posledice nisu još ispitane u dugoročnoj studiji.

S obzirom da su u međuvremenu sprovedene i dugoročne studije i da se bojazni skeptika nisu ostvarile, ne razumem razlog vraćanja na tu priču...

 

пре 8 часа, Јанко рече

За такву примену су неки релевантни имунолози (ућуткани мејнстрим пропагандом, а не чињеницама) говорили да је погрешна из пар разлога. А) Карантин доводи до бољих резултата Б) ефикасност вакцине драстично опада унутар пандемије а опасност од мутирања вируса драстично расте (наш случај!) В) ове вакцине су непроверене и као такве могу имати лоше ефекте који ће тек накнадно бити откривени (на жалост ви и даље жмурите над извештајима да је Фајзер неке бројке фризирао, неке појаве прећуткивао или избацивао накнадно - а по томе је И РАНИЈЕ био познат и нема места ишчуђавању).

Karantin kratkoročno dovodi do sjajnih epidemioloških rezultata i katastrofalnih ekonomskih rezultata. Dugoročno je što se kovida tiče prilično irelevantan, osim ako se savršeno dobro ne sprovede na celoj zemaljskoj kugli i to istovremeno, što nije realistična opcija.

Ne postoji nikakav podatak koji ukazuje na to da efikasnost vakcine drastično opada unutar pandemije, niti da vakcine povećavaju mutiranje virusa. U pitanju je čisto trabunjanje, bez ikakvog realnog osnova, koje je prilično lako debunkovati i to je i učinjeno više puta na ovom forumu, a možemo i ponovo ako želiš. Samo iznesi osnov za takve tvrdnje, pa ako ti kad to lepo izložiš i samom ne bude jasno zašto je u pitanju pogrešno rezonovanje, nemam nikakav problem da pojasnim. Samo, molim te ko (vernici) Boga, nemoj da mi postaviš klip u kojem Boš trabunja u prazno 2 sata, nego lepo sam objasni.

Efikasnost vakcine opada unutar pandemije isto kao i bez pandemije, a opet zavisno od virusa. Neki virusi se lošije kriju i dugo inkubiraju, te će svako vakcinisanje ili preležavanje tog virusa dovesti do toga da si zaštićen do kraja života (iako efikasnost opada, ne može toliko da opadne), a drugi virusi se toliko dobro kriju od imuniteta i toliko kratko inkubiraju (brzo razmnožavaju) da postaješ zarazan pre nego što imuni sistem uopšte zna da se nešto dešava. Tu vakcina i preležavanje prosto ne mogu da pomognu toliko da ne budeš zarazan.

Virusi mutiraju random, zarazniji uvek imaju evolutivnu prednost (sa ili bez vakcine), a sve poznate varijante ovog virusa su nastale u mahom nevakcinisanoj populaciji.

Ne znam na koje izveštaje o štetnim posledicama Fajzera misliš. Ne žmurim ni na šta. Iznesi slobodno i svakako ću ih uzeti u obzir, naravno shodno ozbiljnosti izveštaja.

 

пре 8 часа, Јанко рече

Све у свему, хаос који су направили прво политичари (које су подржали вајни борци за људска права)  забраном СТРОГОГ карантина ("нисмо ми недемократска Кина..."), којима су се придружили многи мешетари и ратни профитери почев од уваљивача маски по 120 динџе, преко сулуде куповине тоалет папира (то ми је остала највећа енигма!) до продаваца непроверених вакцина у 3. фази испитивања.

Sve standardno i očekivano s obzirom na situaciju (i idioti političari i mešetari i blesavi potrošači i hitnost vakcina), samo si jednog i najozbiljnijeg i najneposrednijeg uzročnika postojećeg haosa slučajno preskočio... ;)

 

пре 8 часа, Јанко рече

6. Овде се И ДАЉЕ НЕ ЗНА ко је луд а ко збуњен, кад WHO у августу говори да се не залећемо са бустером због могућих мутација са истом и рушења корисности вакцине, а у октобру фајзеровци као махнито шприцају све на шта налете трећом дозом, спремна је четврта, иде пета, ради се на шестој... "И не гледајте на антитела, није вам то релевантно, него се вакцинишите!" 

Ne znam na šta bi se to moglo odnositi ako ne na ovo saopštenje iz avgusta:

https://www.who.int/news/item/10-08-2021-interim-statement-on-covid-19-vaccine-booster-doses

"samo" te razloge u ovom saopštenju nećeš naći...

Glavni razlozi su to da nema dovoljno podataka o korisnosti bustera/smanjenju efikasnosti vakcina (kao što ih u tom trenutku nije bilo) i produbljivanje nejednakosti jer bogate zemlje rokaju bustere, dok siromašne nemaju ni prvu dozu da daju.

O tome WHO i dalje kuka i to je okolnost koju tipični EROI zaverolozi (tu te ne ubrajam) uvek preskaču... da je u pitanju sveCka zavera da se svima podele štetne vakcine, svima bi se podelile štetne vakcine, ne bi bogate zemlje hoard-ovale ogromne količine vakcina, dok ih siromašni nemaju skoro uopšte...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, fsa рече

Čitaj o ivermektinu

Кренуо сам. Ал кад сам видео ову идеолошку бљувотину прескочио сам. Иначе замисли, по стандардим твог друга Надсрбина Урбановског (Урбановић је много народно овако звучи отменије) ја сам ултрадесничар и гиганационалиста, па ми није пало на памет да пијем "ивер". 

Само за грађанисте :https://m.youtube.com/watch?v=a10E0Hu2dA0

Да смо у печењари платио би вам и туру да мало одморите вијуге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Јанко рече

Ово ми је промакло да акцентујем. Нисам цитирао себе већ @Avocado. Телефон ми не да да боље извучем цитат.

О овој СНС демагогији ти причам. Тамо је "250 ПУТА ВИШЕ УМРЛО" (бомбастично) а овде је (само) "хиљаде умрлих".

Već objasnih za "250 puta više", a ne uspevam čak ni da dokučim kako su hiljade umrlih "samo"... i zašto je 250 problematičniji broj od više hiljada...

 

пре 7 часа, Јанко рече

Брате мој, па званични извори наводе смртност од 30% за ВВМајор. Да није било карантина за исту и раширила се у популацији, та цифра НИЈЕ хиљаде, није ни десетине хиљада, вероватно ни стотине хиљада. 30% од тадашњих 5 милиона је МИЛИОН ИПО жртава БЕЗ ВАКЦИНЕ.

Да се отргао карантин контроли, а употребили вакцину, колико људи би било вакцинисано УНУТАР ПЕРИОДА 4 дана од заразе?!? Можемо само да нагађамо. Нека буде и 80%, остаје цифра од 300 000 жртава! Нека буде и да би на време вакцинисали и 90%! Остаје 150 000.

То НИСУ "хиљаде" брајко. Ни десетине хиљада, рођаче. СТОТИНЕ ХИЉАДА!

Svestan si da VVM postoji već nekoliko hiljada godina i da nikada i nigde nije pobio trećinu populacije u jednoj epidemiji? Prosto, VVM nije virus koji može da zarazi kompletnu populaciju u jednoj epidemiji. Nije toliko zarazan. To se nikad nigde nije desilo iako VVM jeste nesporno opasan virus koji je ubijao svake godine širom sveta milione ljudi. Opet da ponovim, među nama nije uopšte sporno da li je VVM opasan virus, već je čini mi se sporno da li je korona opasna...

 

пре 7 часа, Јанко рече

Рече ти 20 пута већа смртност него од короне. Ето, помножи па види.

Rekoh oko 20 puta... pomnožio uporedive cifre... ispalo 23,87 puta veća.

 

пре 7 часа, Јанко рече

Узми да је 50% вакцинисано тада као што је од короне код нас сада, па упореди цифре. Овде званично око 11 000, незванично баратате са 30 000. Тамо не би било испод 750 000 а вероватно (неки вакцинисани после 4. дана заразе) и више. Говорим о Србији у тадашњој СФРЈ.

Pod uslovom da se svi nevakcinisani zaraze variolom... što se nikada u istoriji nije desilo... i što sa znanjem i tehnologijom iz 1972. godine ne može da se desi, čak i kada bi ignorisali vakcine... a kad ih uključimo, prilično je prosto, sa medicinskim znanjem iz 1972. godine bilans žrtava VVM je bio 40. Sa medicinskim znanjem iz 2020. godine, bilans žrtava kovida je preko 11.000 i raste i dalje. Ne vidim potrebu da se bavimo ŠBBKBB fantazijama...

 

пре 7 часа, Јанко рече

Ако разумеш шта ти говорим о ТВОМ наративу.

A šta je moj "narativ"? Uzimanje u obzir notornih činjenica koje se ne uklapaju sa tvojim narativom ili nešto drugo?

 

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Вилер Текс рече

Кренуо сам. Ал кад сам видео ову идеолошку бљувотину прескочио сам. Иначе замисли, по стандардим твог друга Надсрбина Урбановског (Урбановић је много народно овако звучи отменије) ја сам ултрадесничар и гиганационалиста, па ми није пало на памет да пијем "ивер". 

Само за грађанисте :https://m.youtube.com/watch?v=a10E0Hu2dA0

Да смо у печењари платио би вам и туру да мало одморите вијуге.

Ja nisam preskočio taj deo teksta, ali se slažem da je previše ideološki obojen. Ima gi razni...

WWW.NOVOSTI.RS

ANTIVAKSERSKI skup u Zagrebu na kojem se okupilo nekoliko hiljada ljudi pretvorio se i u ”domoljubni skup”, sa mahanjem zastava, ali i isticanjem ustaških simbola.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...