Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 3 часа, sanja84 рече

@Avocado uporno ne odgovaraš na pitanje. Mislila sam da si ozbiljan čovek. 

Na koje pitanje nisam odgovorio?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Bokisd рече

Pa onda opet se postavlja pitanje zasto za neke treba i za neke ne treba i koje su reference za tako nesto.

Zato što jedne primaš kao obavezne, zato što mora, a druge primaš po svojoj želji... 

 

пре 56 минута, Bokisd рече

Kao sto su reference u onom Informatoru za Pfizer, hitna potreba za izdavanje dozvole za vakcinu, vakcina je jos pod dodatnim pracenjem i klinickim ispitivanjima jer sva moguca nezeljena dejstva jos nisu poznata, i zato i nemamo jos full deklaraciju i imamo potpis i saglasnost, da se ne ponavljam vec sam pisao u porukama.

Ali to nije kriterijum razlikovanja... to je problem sa tvojim dumanjem... ne potpisuje se saglasnost za vakcine koje nisu dovoljno ispitane, nego za one koje dobijaš na svoj zahtev...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, sanja84 рече

@Bokisd a zanimljivo mi je sad zašto i za druge vakcine treba... Izgleda da su antivakseri u potpunosti u pravu.. Ni ove vakcine pre nisu neke cvećke.... Šta može čovek drugo zaključiti. 

Znas kako Sanja, stvarno ne pratim antivaksere, nesto malo procitam naslov i pomalo predjem na brzinu, ali ovo da treba i za druge vakcine, ne znam stvarno sta moze da bude i zasto treba, mogu samo da predpostavljam, ne znam, mozda kao neka ograda za mozda ako se desi neki bas, ali bas neki specifican nezeljene efekat. Ne mislim da je to bas neka teska teorija zavere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, sanja84 рече

@Avocado ko odgovara u slučaju nus pojava. Ali sam našla odgovor. 

Odgovorio sam ti bukvalno u prvoj poruci:

I tu nema nikakve razlike između vakcina za koje se daje i ne daje pisana saglasnost.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

@Bokisd nije teorija zavere, već praktična stvar i prosto pitanje. Čemu taj potpis? Ali hajde.. Već sam mnoge živce izgubila ovde... 

Pa i meni deluje kao prakticno prosto pitanje i stvar vrlo bitna za nase zdravlje, kako sa aspekta pozitive i prednosti i sa aspekta rizika. Malo sam pogledo onaj link sto si postavila u vezi Informiranog pristanka i deluje da je bas uredjena oblast za koju mi ne znamo mnogo toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Zato što jedne primaš kao obavezne, zato što mora, a druge primaš po svojoj želji... 

 

Ali to nije kriterijum razlikovanja... to je problem sa tvojim dumanjem... ne potpisuje se saglasnost za vakcine koje nisu dovoljno ispitane, nego za one koje dobijaš na svoj zahtev...

Okej, ali sam vise mislio na medicinske reference.

Ali sta je onda ovaj slucaj sa Pfizer po tom zakonskom osnovu. Nemamo jos uvek full konacnu deklaraciju i sasvim je ocekivano da u tom pravcu treba potpis i saglasnost i da doktor obavesti pacijenta kako stoje stvari u vezi ove vakcine i onda pacijent sam da odluci i prosudi da o prednostima i rizicima vakcine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Bokisd рече

Okej, ali sam vise mislio na medicinske reference.

Ali sta je onda ovaj slucaj sa Pfizer po tom zakonskom osnovu. Nemamo jos uvek full konacnu deklaraciju i sasvim je ocekivano da u tom pravcu treba potpis i saglasnost i da doktor obavesti pacijenta kako stoje stvari u vezi ove vakcine i onda pacijent sam da odluci i prosudi da o prednostima i rizicima vakcine.

Није, и након 100г ако буде короне и потребе за вакцинама и кад вакцине прођу све ригорозне и дуготрајне провјере по нормалном поступку (не убрзаном што је тренутно случај), опет ћеш на свој захтјев да примиш вакцину, потписивати сагласност. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Није, и након 100г ако буде короне и потребе за вакцинама и кад вакцине прођу све ригорозне и дуготрајне провјере по нормалном поступку (не убрзаном што је тренутно случај), опет ћеш на свој захтјев да примиш вакцину. потписивати сагласност. 

Okej, ali jednostavno, ne vidim drugi razlog za saglasnost osim mere slicne kao za zvanicnu deklaraciju, jer vakcina jos nema potpunu deklaraciju (da se ne ponavljam).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, sanja84 рече

 

Evo, ovde piše da je to potrebno kod intervencija i Istraživanja. To nikakva hirurška intervencija nije, tako da ostaje da je samo istraživanje. Takođe piše da se smanjuje opasnost od građanske i krivične odgovornosti liječnika, istraživača i njihovih ustanova.

 

Tako da... 

Ne samo kod hirurških intervencija... nego kod svakog terapijskog ili dijagnostičkog postupka... ne sme lekar ništa da ti radi bez tvog informisanog pristanka... temperaturu ne sme da ti izmeri ako se ti ne slažeš sa time... ono gde si čini mi se pogrešno razumela tekst je da si izjednačila informisani pristanak i potpisani pismeni informisani pristanak...

Pristanak uvek mora da postoji... ako ne postoji, onda je u pitanju krivično delo... a potpisani pristanak samo olakšava dokazivanje da je pristanak postojao... te se propisuje ili ne propisuje iz čisto praktičnih razloga...

Potpis tu ne može da napravi nikakvu pravnu razliku u smislu odgovornosti upravo zato što pristanak svakako mora da postoji... pravi razliku samo utoliko što lekar lakše može da dokaže da je pacijent pristao...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sanja84 рече

Hvala na trudu. Još nisam zadovoljna. Otišli živci. Hvala još jednom. 

Nema na čemu... nekad ne uspemo da vas zadovoljimo i pored svog truda...  ;)   :)))

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...