Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Управо сада, Justin Waters рече

Нико не одговара ни да умреш од парацетамола. 

Да је потребна гаранција произвођача неког лијека да ти се неће нешто десити је ноторна измишљотина антиваксера.

Ne znam za to u vezi antivaksera, stvarno ne pratim detaljno.

Ali ovo mi deluje kao specifican slucaj, zasto mora potpis i saglasnost, i to jos da doktor predoci prednosti i rizike, i to podvuceno crnim slovima. Da li neko zna recimo u drugim drzavama, Amerika, Evropa, da li se nesto specificno i slicno ovome kao kod na potpisuje kada se prima vakcina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ali nista nisi potpisivao,..... to mi deluje kao velika razlika....

Потпис је због начина давања. Да имамо времена натанане и да држава дистрибуше вакцине преко апотека и да сам доћеш и узмеш вакцину заједно са декларацијом о поријеклу, дејствима и нуспојава а не би требало ништа дежа се потписује. 

Потпис је у свом случају замјена за класичну декларацију коју добијеш уз сваки лијек којег купиш у апотеци. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Потпис је због начина давања. Да имамо времена натанане и да држава дистрибуше вакцине преко апотека и да сам доћеш и узмеш вакцину заједно са декларацијом о поријеклу, дејствима и нуспојава а не би требало ништа дежа се потписује. 

Потпис је у свом случају замјена за класичну декларацију коју добијеш уз сваки лијек којег купиш у апотеци. 

 

Ok, to mi jasno, ali zasto nema deklaracije za ove vakcine, prepise ti doktor vakcinu i uzmes u apoteci i imas deklaraciju, to je slicno ovom potpisu, ali meni deluje da je glavno zasto nema deklaracije i onda sledstveno mora saglasnost i potpis.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Justin Waters рече

Да ли си икад купила лијек који садржи декларацију произвођача о могућим нуспојавама? 

Ако јеси, зашто мислиш да је декларација ибупруфена или парацетамола ишта другачија од ове коју је клауд приказао? 

 

Doktor odgovara za svaku terapiju koju propiše! 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Ne znam za to u vezi antivaksera, stvarno ne pratim detaljno.

Ali ovo mi deluje kao specifican slucaj, zasto mora potpis i saglasnost, i to jos da doktor predoci prednosti i rizike, i to podvuceno crnim slovima. Da li neko zna recimo u drugim drzavama, Amerika, Evropa, da li se nesto specificno i slicno ovome kao kod na potpisuje kada se prima vakcina.

У цијелом свијету се потписује. И ја сам то урадио у Бангладешу у сличној форми као и ова клаудова. Гдје потписом изјављује да си примио к знању, да вакцина има своје вриједности и ризике. Као и сваки други лијек. 

Ево аустралски образац наравно подробније презентовани, али ни слова да потписник преузима ризик на сопствену одговорност ако му се шта деси. 

https://www.health.gov.au/resources/publications/covid-19-vaccination-consent-form-for-covid-19-vaccination

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, sanja84 рече

A šta znači to da te je medicinsko osoblje upozorio na neželjena dejstva, tu pridružujemo i smrt.. I po tom tvoja saglasnost da se slažeš sa tim da se ta procedura izvrši nad tobom...??? Po cenu smrti, recimo? 

Hajde @Avocado! Lepo I bezpristrasno molim. 

Znači, znao sam da mogu da umrem, ali sam svejedno pristao na proceduru... 

Ne pridružujemo smrt jer smrt nije jedno od poznatih neželjenih dejstava vakcine.

Imaš ih ovde: LINK iako nisu navedena sva jer je "u postupku ispitivanja"...

To je ona "deklaracija" sto po Bokiju ne postoji.

A naravno da vazi sve kao i za sve druge lekove i medicinske procedure - proizvođač odgovara za greške, doktor odgovara za sve greške... samo ne odgovaraju za ono što i nije njihova krivica - rizike za nešto što se u malom procentu dešava i kad sve urade kako treba.

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, sanja84 рече

Doktor odgovara za svaku terapiju koju propiše! 

Не одговара ако је урадио све по протоколу. Ако ти да антибиотик и ти умреш, ником ништа. Ако ти да антибиотик са алкохолом од чега умреш онда ће одговарати. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Justin Waters рече

Не одговара ако је урадио све по протоколу. Ако ти да антибиотик и ти умреш, ником ништа. Ако ти да антибиотик са алкохолом од чега умреш онда ће одговарати. 

 

Ne ide u zatvor, ali prolazi proveru. Ako nije pitao za alergiju na antibiotik, a u kartonu postoji podatak da je alergična, a on dao pacijentu koji je zbog toga umro od anafilaltičkog šoka... Onda je kriv. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

Pristrasan si. Od početka. Smrt jeste, umrli su ljudi ovde u Sloveniji i to nije sporno. Bilo je i u medijima.

Jok... ti si pristrasna... i zato menjaš značenje... nije sporno da je neko umro nakon primanja vakcine, sporno je da je vakcina uzrok smrti...

Umiru ljudi od oraha... ali nisu orasi smrtonosni, nego ti ljudi imaju alergiju...

 

пре 1 минут, sanja84 рече

Za vakcinu nije bilo potpisa do sad. Postojalo je za hirurške zahvate i ostale procedure. 

Objašnjenje (Konovo) je da je to zato što se vakcinišeš na svoj zahtev, a ne po zakonskoj obavezi (kao za decu). Ako se neko od forumaša ranije vakcinisao protiv gripa može to da potvrdi ili opovrgne jer ako je to što je Kon rekao razlog, onda bi i za vakc. protiv gripa trebalo da se potpisuje saglasnost.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Justin Waters рече

У цијелом свијету се потписује. И ја сам то урадио у Бангладешу у сличној форми као и ова клаудова. Гдје потписом изјављује да си примио к знању, да вакцина има своје вриједности и ризике. Као и сваки други лијек. 

Ево аустралски образац наравно подробније презентовани, али ни слова да потписник преузима ризик на сопствену одговорност ако му се шта деси. 

https://www.health.gov.au/resources/publications/covid-19-vaccination-consent-form-for-covid-19-vaccination

Ali kako ne preuzima rizik, ako mu se predoce i rizici, i to jos potpisuje i daje saglasnost, to zamenjuje deklaraciji, ili deklaracija ili potpis.

I recimo ako dobijes nesto sto nije na deklaraciji, da li onda odgovara zdravstvo (drzava, firma koja pravi lek).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, sanja84 рече

Znači ne verujem. 

Klaud... Medicinski radnik treba da te uputi u sve loše što može da ti se desi. Taj koji te bode. Onda nakon toga ti odlučuješ da li želiš ili ne želiš da prihvatiš tu proceduru. Znači ti biraš. Tvoja odgovornost. 

 

Lekar mi je rekao da mogu da imam temperaturu i crvenilo na mestu uboda. Da mogu da iskusim malaksalost i tako te slicne tegobe.

 

Ako vas vakcina dokazano povredi, MOZETE tuziti proizvodjaca. Ovaj papir proizvodjaca nikako ne stiti od odgovornosti. LAzu vas za to a onda vi lazete druge ljude...

Ali posto nisam advokat i ne poznajem pravo ja cu zamoliti @Avocado da pojasni pravni apspekt ovoga  o cemu prickamo...

 

EDIT: tek posle posta sam video da si se vec ukljucio :skidamkapu:

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...