Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Kako je prošao čuveni švedski epidemijski COVID19 model?
Kompletan excess mortalitet u Švedskoj desio se u periodu mart 2020-mart 2021 jer su zakasnili sa ozbiljnijim merama. Iz tih razloga sve ostale zemlje u Skandinaviji prošle su neuporedivo bolje. Kasnije kada su Švedjani krenuli sa ozbiljnijim merama i vakcinacijom uspeli su da se vrate na skandinavski prosek. Da ne zavaraju grafici, ovako možete videti bolje koliko je drastična razlika u excess mortalitetu: Švedska 10320, Finska: 1860, Danska: 810, Island: -30, Norveška: -520.
Švedska je potpuno vakcinisala 60% populacije (68% jednu dozu, 75% studenata).
 
242000983_10158410938533036_252261521138
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече
NULTATACKA.RS

Jutros su propagandni portali sa ushićenjem preneli tužnu vest da je Doktorka Milena M. Martinović (60), specijalista psihijatrije u Domu zdravlja u Bogatiću, preminula nakon posledica komplikacija...

Бог да јој душу прости. 

Još jedan dokaz da su u pravu oni koji preporučuju da revakcinisani kineskom vakcinom pre pola godine što pre prime 3. dozu

 

 

"Breaking: efikasnost treće doze Pfizer vakcine.
Šapnula mi jedna ptičica da je ovaj rad u preprintu definitivno prihvaćen u NEJM (najznačajniji medicinski časopis) i da će biti publikovan ove nedelje. Rad na nacionalnom uzorku iz Izraela na 1,144,690 ljudi, demonstrira uvećanje efikasnosti treće booster doze Pfizerom u odnosu na one bez boostera od 11.4 puta u protekciji infekcije i 15.5 puta u protekciji protiv teškog oblika Covid19, 12 dana posle treće doze."
241856023_10158409654098036_675617126976
Link to comment
Подели на овим сајтовима

NEJM je objavio škotsku studiju sprovedenu na 144,525 zdravstvenih radnika, poredili su koliko je njihovih ukućana bilo zaraženo pre i posle vakcinacije, da bi utvrdili koliko je zarazna potpuno vakcinisana osoba. U nevakcinisanoj grupi, bilo je 9.4 slučaja laboratorijski potvrđene zaraze (na 100 ljudi), među vakcinisanima, ta cifra pada na 2.98. Čak i samo jedna doza snižava brojku na 5.93. Da, vakcinisani su zarazni, ali dokazano i merljivo manje.

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2106757?fbclid=IwAR2scbL2I0rSYvXRnRVpjoS5aVYDkOL-a9r8rs7A_sQ5iB0GZxqAjt9dRds

https://www.facebook.com/groups/scienceinserbia/posts/4433293590052964

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 
Ubeđivao me čovek, ovde u grupi, da sam gori od antivakcinaša jer sam protiv Ivermektina u terapiji kovida-19. Kao argument je naveo da je Indija najbolje prošla u naletu delte (koji je usput tamo i nastao) a svima je dat ivermektin i dokaz su mu bile zvanične brojke.
Izašli su podaci o EXCESS MORTALITY (višak smrti) u Indiji i iznose 4.7 miliona ljudi. Toliko o efikasnosti
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Милошшш рече

"Искуство показује да грех и страсти разарају здравље душе и тела, а победа над страстима ствара небеско спокојство души и здравље телу."   Св. Јован Кронтштатски

"Исквареност душе је узрок телесних болести". Св. Јован Златоусти

"Патим од болести и изнемогао сам телесно. Неки надмени се можда подсмевају мојим страдањима. Раслабљени су ми удови и ноге несигурно ходају. Не знам да ли је то последица уздржавања, или последица грехова, или нека борба. Уосталом, благодарим мом Владару! То може бити за мене чак и боље. Али исцелиш болест, исцели речју Својом, Твоја реч за мене је спасење! А ако не исцелиш, дај ми трпљење да све поднесем."  Св. Григорије Богослов

"Болести бивају од вештаствених начела и ту је корисна лекарска вештина; болести бивају и као казна за грех, и ту је потребно трпљење и покајање."  Св. Василије Велики

"Bolesti bivaju od veštastvenih načela i tu je korisna lekarska veština; bolesti bivaju i kao kazna za greh, i tu je potrebno trpljenje i pokajanje; bolesti bivaju radi trpljenja čovekovog ali i nizloženja lukavoga, kao kod Jova, i kao primer nestrpljivima kao kod Lazara, i sveti trpe bolesti, pokazujući svima smirenje n granicu svima zajedničke ljudske prirode. Dakle, ne uzdaj se u lekarsku veštinu bez blagodati i ne odbacuj je iz svojeglavosti, već moli od Boga spoznanje uzroka kazne, a zatim izbavljenje od nemoći, trpeći sečenja, spaljivanja, gorke lekove i sve lekarske kazne."

Sv.Vasilije Veliki

To su ta duhovna zapazanja za nas neke vernike u crkvi odakle mogu da poticu bolesti i tela i duse, moze od greha i strasti i iskvarenosti duse i to je prvenstveno da se covek otrezni i pokaze trpljenje i da se pokaje jer tu ne pomaze bilo kakav telesni lek koji ne moze da isceli dusu, moze telo ali moze opet da nas zadesi neka druga bolest jer greh duse nije izlecen, jer to su i deluje kao  (tajanstveni) promisli Boziji.

Postoji i bolesti od vestastvenih i telesnih nacela i tu je korisna lekarska vestina i lekovi, ali kako lepo primecuje sv.Vasilije da se bas ne uzdamo skroz u lekarsku vestinu bez blagodati ali i da ne odbacujemo lekare iz tvrdoglavosti, nego ako ocemo da se pomolimo Bogu za odredjeno spoznanje uzroka kazne tj.bolesti, jer bolesti bivaju iz razlicitih razloga (kako nabraja Vasilije) i onda da vidimo sta nam je najbolje raditi. 

U principu, ko nije sasvim siguran koji je neki moguci razlog bolesti, neka ide lekaru za lek ili vakcinu. Ko ima neku viziju :idea: u svojoj glavudji i srcu u vezi bolesti neka prosudi da li ne zeli da se vakcinise. Ja ne vidim drugi nacin koji moze da postoji u crkvi, ovi neki nasi u crkvi koji oce da zavode diktaturu u duhovnim stvarima u vezi zastrasivanja vernih za vakcinaciju, neka dobro razmisle da li time ugrozavaju odredjenu duhovnu slobodu koju svaki vernik ima u Bogu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Tumaralo. рече

Kako glasi službeno objašnjenje za ovu situaciju.. da imamo 10 puta više zaraženih i umrlih u odnosu na prošlu godinu u ovo vreme? Tada je 0% bilo vakcinisano a danas smo nafiksani dobro a pored toga imamo brda onih koji su preležali kovid...  

Ne znam za "službeno", ali objašnjenje za 10 puta više zaraženih je prilično jednostavno - ljudi se manje paze, imamo zarazniji soj i krenuo je talas... uporedivo sa krajem novembra prošle godine, a ne sa septembrom...

Nego, zašto imamo duplo manje umrlih nego svaki put kada smo ranije imali ovoliko zaraženih?  Koje je tvoje objašnjenje?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Avocado рече

Ne znam za "službeno", ali objašnjenje za 10 puta više zaraženih je prilično jednostavno - ljudi se manje paze, imamo zarazniji soj i krenuo je talas... uporedivo sa krajem novembra prošle godine, a ne sa septembrom...

Nego, zašto imamo duplo manje umrlih nego svaki put kada smo ranije imali ovoliko zaraženih?  Koje je tvoje objašnjenje?

 

Dzaba pitas... dzaba i pises... oni samo dodju da zelepe novi video i donesi neki novi glupi epohalni zakljucak i odu da love nove informacije koje se salzu s onim sto su vec naucili ko papagaji.

Nit sta citaju nit ih zanima...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Милошшш рече

Nisi ni provalio da zena na pocetku kaze "I believe and I think there is a lot of data to support..." :))

Pa sve dalje posle te recenice je komika.

 

Nema. Moramo decu i da bijemo ako treba samo da odu u skolu. Ja bih doziveo poraz kao roditelj da mi dete sutra bude ovakav antivakser...

Bolje da su i lopovi nego da su glupi...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Милошшш рече

images.jpg

U pravu si. Zadnje vreme doslo.

Jedino nam ostalo da se ubijemo. Najbolje da to uradimo vakcinom.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...