Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Ухм, не...Тумарало то не тврди. Очигледно ниси читао шта пише.

 

Da, tvrdim to, uz još neke druge stvari. Očigledno nisi čitao šta pišem.

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

Он тврди да је ово све пЛандемија, унапред смишљена завера чији је циљ дигитални гулаг у коме нико неће моћи да путује и људи ће ретко смети да излазе из кућа. Приступ интернету биће цензурисан, а повод ће бити неки велики сајбер напад који већ дуже најављује.

Tako je, osim što ne može biti zavera ako je unapred sve javno dostupno godinama i javno govore kako će sprovesti i onda to počne i da se dešava.

Sve to uporno ističem na svaku tvoju opasku tog tipa. Onda se malo ućutiš pa se posle nekoliko dana vratiš na fabrička podešavanja i opet započinješ loop. (To te izdvaja od Avokada i fsa jer imaš taj momenat kada prezubčiš, mora da si neki hibrid).

To što ti uporno ponavljaš zavera, zavera, zavera, je posledica egocentric biasa jer ako nije zavera ispadaš leming bez autonomije uma i volje kome Dido Kvaternik u crnoj uniformi kaže "uđi u vlak, idemo u radni logor" a ti ćeš da uđeš verujući da ideš u logor da bi tucao kamen sve dok ti Dido ne stvari Srbokolj pod vrat.

Siva mašina od mesa u tvojoj lobanji: "Da bi mene preveslali potrebna je sila nekoliko milijardera koji će pažljivo iza mojih leđa godinama u najstrožoj tajnosti da pripreme vrlo složen plan bi mi oduzeli prava i slobode".

U stvarnosti - javno se odigra simulacija plandemije, proglasi se plandemija, a na lokalu imecil kao DrKon izađe na TV i kaže: "stavi masku na facu i ušpricaj sebi eksperimentalnu genetsku terapiju"  a ti si već u redu sa hiljadama drugih leminga.

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

А то све раде због високе цена производње нафте

Ne, cena nafte je od sekundarnog značaja. Opet nisi pažljivo pratio.

пре 2 часа, GeniusAtWork рече

идеја је да се потпуно промени цивилизација и стил живљења до сада

Ovo prirodno sledi iz prethodnog.

Misliš da će ti stil života biti kao pre marta 2020? Da ti neće trebati elektronska propusnica za GSP koja će zavisiti od tvog "carbon footprinta" (npr koliko si jeo mesa u zadnje vreme)?

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Наравно, ту је и прича да ћемо јести бубе, пити воду из г*ана (као Бил, пардон Kill Gates :) )  и остало.

 

Dobro jutro, šta je sporno u ovome?

пре 3 часа, GeniusAtWork рече

Опасност од тога да политичари злоупотребе читаву ситуацију је сасвим оправдан разлог за бригу,

Svaka čast ako ti političari deluju kao master mindovi svega ovoga.

Muflon Džonson, Baba Merkel, Grannyfucker Macorn i Džo Demencija.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

 

Svaka čast ako ti političari deluju kao master mindovi svega ovoga.

Muflon Džonson, Baba Merkel, Grannyfucker Macorn i Džo Demencija.

 

Ни не морају да буду.... довољно је да прате шта људи траже и како могу то да искористе. Не мораш ти ништа да ”креираш”, само изабереш нарацију коју нека идиотска група гура, и даш им мало шута у дупе.. и ето ти. 
Не треба ти никакав мастермајнд свега овога. 
 

Исто су покушавали са бар 2 грипа... ево оде у Србији са птичијим... па са мексичким, у америци са зика вирусом.. итд... пандемије се дешафају, епидемије се дешавају.. не мораш да их производиш само ”ухватиш добар талас” када буде прилике. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, haveaniceday рече

@GeniusAtWork

ео ти за месо.... дакле та нарација се гура у кутуру, само је питање да ли ће успети да се пробије... ако се пробије, полако ће ”једење буба” постати меинстрим. Мада је видео тотални булшит исто као и њихов видео за оружје тотална манипулација подацима. 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tumaralo. рече

 

Ма ја знам да су све то глупости, када причају о води која се потроши типа.. наброје неке силне литре од тога је већина киша и слично.... само ми је прејадно колико манипулишу и колико се народ пеца. 

на овај клип реаговали је 3000 успаљених вегана и енвироментајелиста којима се руши нарација... не треба ти мастермајнд ни за то...... видиш да има лудих вегана, само крену да их гураш по медијима, они ће сами да напдају народ и фармере и часком уведеш порез на месо... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, haveaniceday рече

такође како знаш да баш они нису преварени.. а не ови остали. рекао је и избрани.. ми заправо немамо појма шта нам се спреми, зато мислим да су та тумачњења и мишљења да ”видимо шта се дешава” из Божанског угла тотално погрешна.

ја немам појма шта се дешава из божанског угла, видим да живимо боље него икада и да власт, као што је власт увек покушавала, хоће да нас контролише и прати на све могуће начине.
 

Ma dobar si ti, zato se i razgovaram s tebe :smeh1:

Ne znam ni ja brate mnogo toga, ali znam gde da pitam ;) 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 1 минут, haveaniceday рече

довољно је да прате шта људи траже и како могу то да искористе. Не мораш ти ништа да ”креираш”, само изабереш нарацију коју нека идиотска група гура, и даш им мало шута у дупе.. и ето ти. 

Nisu glavni motor ovog zločina protiv čovečnosti dementi političari i leminzi.

Postoje inteligentniji ljudi na pozicijama moći.

пре 2 минута, haveaniceday рече

Не треба ти никакав мастермајнд свега овога. 

Možda nisu mastermajndovi ali jesu pametniji od pomenutih političara.  I moćniji.

пре 4 минута, haveaniceday рече

Исто су покушавали са бар 2 грипа... ево оде у Србији са птичијим... па са мексичким, у америци са зика вирусом.. итд... пандемије се дешафају, епидемије се дешавају.. не мораш да их производиш само ”ухватиш добар талас” када буде прилике. 

Sada postoji usavršena tehnologija koja im omogućuje to.

Informacione tehnologije, biotehnologije, i njihov spoj.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, haveaniceday рече

Ок не знам шта значи Не али чисто да ти демонстрирам.. ако не постоји вредносна класификација културе нико не може бити ”некултуран” јер свако има неку своју културу. Једно следи из другог. 

Надам се да то разумеш ... или постоје некултурни и постоји вредност културе или не постоје.

Ne sledi... u pitanju je prilično jeftin trik koji najčešće koriste apologete u debatama o subjektivnosti i objektivnosti morala, ali izgleda da može da se primeni i na kulturu... trik se sastoji u tome da pričajući o subjektivnom konceptu morala/kulture, utvrdiš da ako je to tačno onda ništa nije (objektivno) moralno/kulturno, samo ne izgovoriš ovo u zagradi (tu je trik)... što je naravno tačno i potpuno irelevantno... naravno da ako je vrednosna klasifikacija kulture subjektivna, onda niko ne može biti objektivno nekulturan... ali može da bude subjektivno nekulturan (da ga neko smatra nekulturnim po sopstvenim subjektivnim vrednostima) a taj koji iznosi stav može i da subjektivno smatra da su sve kulture jednake i da nema nekulturnih...

Zapravo je obrnuto... ako veruješ da bar hipotetički postoji neki precizan i objektivan "kulturometar", onda ne možeš osnovano i ozbiljno da tvrdiš da je neko objektivno nekulturan ako nemaš u svom posedu baždaren "kulturometar", nego to izvlačiš iz svojih stavova i ideja koji su po defaultu subjektivni...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, haveaniceday рече

Где они спомињу чипове и колико је то прихваћено од цркве? Не бих баш да читам сваког монаха који је решио да пише нека своја размишљања...надам се да разумеш да монаси свашта причају и пишу.. ево чуо сам једног који је причао да је боље да сам наркоман него да се бавим послом.... јер је ето бизнис велико зло... а на страну колике паре бизнисмени донирају цркви и колико помажу веру итд.. 

такође како знаш да баш они нису преварени.. а не ови остали. рекао је и избрани.. ми заправо немамо појма шта нам се спреми, зато мислим да су та тумачњења и мишљења да ”видимо шта се дешава” из Божанског угла тотално погрешна.

ја немам појма шта се дешава из божанског угла, видим да живимо боље него икада и да власт, као што је власт увек покушавала, хоће да нас контролише и прати на све могуће начине.

Некада су забрањивали ношење оружја сељацима да би спречили побуне код убирања пореза, и данаш покушавају сличне ствари дакле класична људска природа..

Sustina je u kontroli tj. u sveobuhvatnoj kontroli svacega i to ne samo na jednom mestu nego u celom svetu, to je sustina tog ziga u Pismu.

Ima cak i jedna beseda p.Kirila RPC, gde kaze da su mobilni telefoni deo tog problema sveopste kontrole jer su deo sredstava koji to omogucuje.

https://smartlife.mondo.rs/tech/uredjaji/a16242/Patrijarh-Kiril-Mobilni-telefoni-rizik-za-priblizavanje-antihristu.html

Ima svasta se pise po netu cak i od raznih monaha kao ovo sto navodis.

U sustini koliko razumem te besede o kraju sveta i problemima koji ce postojati u to vreme dolaska antihrista, one se odnose uglavnom ka unutrasnjoj strani misije crkve, tj. znaci upucene su samo prema clanovima crkve i hriscanima (predpostavljam da postoji nesto i prema spolja) i zato su to specificno duhovni i verski pogledi na uslove koji se odnose na kraj sveta i koji ce dovesti do kontrole ljudi cak i na svetskom nivou i koje ce na kraju dovesti na vlast jednog coveka ili silu koja ce i vladati nad celim svetom.

Zato ti i vecina vidis da zivis mnogo bolje nego ikad i da je vlast uvek pokusaval i kontrolisala ljude, ali su to spoljasnji znaci dok su u Pismu uglavnom dati unutrasnji znaci (uzrok) tj. Bozanski ugao koji pominjes i koji dovode do kontrole (posledica).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Милошшш рече

Mnogo ih je, od naših starac Tadej, starac Gavrilo, dovoljno je informacija. Sv. Pajsije, Mati Matrona, NIkolaj Rogozin, Sveti Nil Mirotočivi itd.

Danas samo prati Mitropolita Neofita, starca Elpidija,  starca Rafaila Berestova i čitaj Otkrivenje Sv. Jovana Bogoslova, i biće ti sve jasno.

Ljudi koji o tome otvoreno pričaju nisu sektaši, nego iznose malo škakljive stvari koje niko drugi neće, to je malo više hardcore za većinu vernika, koji su konformisti. 

Ako je Gospod rekao da će i izabrani biti prevareni, šta onda mi da sumnjamo više, da li je to ono što se dešava u svetu.

Mogu ja da iznesem jedan potencijalni razlog za sumnju... svaka generacija (deo ljudi u njoj) da sad je verovala isto to i svaki put bila u krivu... isti metod su primenjivali - čitali Otkrivenje, slušali neke starce i analizirali situaciju... i svi promašili... mada možda to i nije razlog za sumnju... možda će ovog puta isti taj metod da donese sasvim drugačiji rezultat...

 

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@haveaniceday

Nije samo Država bauk.

Očigledno je da u kapitalizmu nije isplativo da imaš lekove koji mogu da izleče ljude već je isplativo da imaš lekove koji "pomažu" ljudima (čine ih funkcionalnim za rad) dok uzimaju terapiju a nikada ne izleče.

Stvaranje zavisnosti donosi profit.

Zato se biotehnološkim korporacijama ne isplati da iskorenjuju bolesti a posebno ne zarazne bolesti.

Zato će krdo večno ubrizgavati u sebe eksperimentalnu genetsku terapiju. Posle treće doze ide četvrta, pa peta, pa šesta...

WWW.CNBC.COM

Goldman Sachs warns sales from the most successful disease treatments are difficult to maintain.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Mogu ja da iznesem jedan potencijalni razlog za sumnju... svaka generacija (deo ljudi u njoj) da sad je verovala isto to i svaki put bila u krivu... isti metod su primenjivali - čitali Otkrivenje, slušali neke starce i analizirali situaciju... i svi promašili... mada možda to i nije razlog za sumnju... možda će ovog puta isti taj metod da donese sasvim drugačiji rezultat...

 

Jeste, postavlja se pitanje metodologije ......i bilo je u istoriji crkve svakakvih koji su iz raznoraznih razloga tumacili da je kraj, ali ipak nisu imali bas punu metodologiju u tumacenju Pisma i zbog toga nisu tacno prepoznali sve uslove i znake koji postoje u Pismu u vezi tog kraja....

Mislim da je fora u toj analizu sto su ... stvarno finese u pitanju.... kod tog tumacenja kraja,... koje su to finese, pa vec sam odgovorio Haevanu da je to prvenstveno pitanje unutrasnje stvari vere i Pisma i tek onda i spoljasnja stvar, znaci metodologija je duhovna i verska i ne znam kako moze tacno da se objasni nekom ko je van crkve, uz to i crkva jos uvek ne zna koji su to tacni uslovi za dolazak antihrista, neke indikacije postoje, da li su tacne, videcemo vremenom i tumacenjem jos nekih novih indikacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Da, tvrdim to, uz još neke druge stvari. Očigledno nisi čitao šta pišem.

Muflon Džonson, Baba Merkel, Grannyfucker Macorn i Džo Demencija.

 

12:smeha::))

Izvini, moraću da te popravim, na Kill-a si zaboravio.

  • Оплаках :)) 1

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Avocado рече

Mogu ja da iznesem jedan potencijalni razlog za sumnju... svaka generacija (deo ljudi u njoj) da sad je verovala isto to i svaki put bila u krivu... isti metod su primenjivali - čitali Otkrivenje, slušali neke starce i analizirali situaciju... i svi promašili... mada možda to i nije razlog za sumnju... možda će ovog puta isti taj metod da donese sasvim drugačiji rezultat...

Та пророчанства и анализирања времена у коме се живи имају за циљ да упозоре народ и подстакну на покајање, да га освесте у каквој је релацији са Богом и преуме. Према томе исти ти што данас то говоре нису никако у криву јер елемената који указују да смо у (прет)последњим временима дакако има. Што не значи да иста не можемо да одгодимо добротом и љубављу, а план непомјаника стоји и неће нестати. Ђаво хоће да уништи човека, не само на индивидуалном плану него и на свеукупном. То за неког ко је хришћанин не би требало да буде икаква завера већ у писму откривена истина.

Треба трезвено приступати тим стварима, и наравно да (верујући) човек треба да буде усмерен на Христа и да му то буде преокупација ка ближњем, али кад крену да се одвијају овакве свечовечанске ствари које захватају цело човечанство, треба их сагледати и сместити у исправан контекст. Не улазећи сад у духовно стање, сами спољшњи факори делују критично. Са оваквим начином живота просечног западњака, а коме тежи и који убрзано постиже и просечан незападњак, исход по саму планету земљу и нашу будућност на њој је крајње туробан. Исрпљујемо ресурсе, уништавамо екосистеме, а живимо све алавије и тражимо све више. И ово се дешава у степену који није постигнут никада до сад у забележеној историји и то је чињеница. Одржива решења која се нуде разумном човеку, нити се довољно потенцирају нити наилазе на одјек у широким народним масама. Притом све што се одиграва на планети одиграва се више него икада у такту, и тиче се свих људи. Огромност планете више није то, она постаје скучена. Сви догађаји који се дешавају, посредством мобилног телефона или ког год екрана догађају се можда не свима али огромној већини. У мозгу су нам информације које се директно уопште не тичу нашег бића и нашег живота и не само да су ту него смо њима затрпани до мере да је живети сабран живот, постало реткост и предмет изучавања академиских чланака. То није стање ствари које је постојало икада до сада. Ђаво, може на глобалном ниовоу да се за јако кратко време дотакне душе свих људи истим садржајем једновремено на јако перфидан начин. То можда још није ситуација тренутно али је потенцијал за њу већи него икада до сад.

Наклоност људи према добру и истини или њихово игнорисање истих ће да утру пут будућим догађајима. Не треба паничити али треба бити обазрив. Ако крену да се дешавају масовни проблеми који ће захтевати глобално јединствен одговор, и ако тај одговор буде деловао као нешто што би до јуче деловало као мрачан научно фантастични филм, тада ћемо већ бити у 5 до поноћ. Можда ће неко ко не верује понуђена решења себи да рационализује као једина могућа, као борбу за спас човечанства али ономе који верује би требало да буде јасно у ком се тренутку историје нлази.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...