Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 1 сат, Tumaralo. рече

Zauvek.

Posle "Covid Lockdowns" čekaju nas "Climate Lockdowns".

- Jel se pominje u članku "Climate"?

- Da.

- Jel se pominju u članku "Lockdowns"?

- Da.

- Jel to znači da članak potvrđuje da nas čekaju "Climate Lockdowns"?

- 103%

borat-subsequent-moviefilm-review-1200.j

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Da, imaju sličnu gustinu naseljenosti ako je 383 stanovnika po km2 (Belgija) slično kao 25 stanovnika po km2 (Švedska)... dakle, samo u glavama genijalaca...

 

Gledaj urbane centre- Stokholm, Malme, Brisel, Antverpen... kapiram da nećemo uzimati u obzir gustinu naseljenosti na Skandinavskim planinama...

пре 2 часа, Avocado рече

Pominjao se i posle svetske ekonomske krize iz 2008:

Ova knjiga nema nikake veze sa Velikim Resetom koji se sada sprovodi a koji je prvi put predstavljen na WEF 2016. godine.

Radi se o nazivu knjige nekog random autora koji nema nikakve veze sa globalistima (da nam je poznato).

пре 2 часа, Avocado рече

Poznato je svima koji su se time bavili...

Video je svako ko je pogledao. Hodali su svi koji su koračali. No shit.

Samo.... nema ih mnogo, u tome je stvar. 

Stručnjaci se bave uglavnom onime za šta su plaćeni a kapital po prirodi stvari nije zalazio u tu oblast. Stručnjaci koji su se time bavili i javno govorili su praktično disidenti. 

пре 2 часа, Avocado рече

Vidi se da po drugi put, iako ti je prvi put skrenuta pažnja na to, postavljaš grafikon KUMULATIVNE inflacije... koji za svaku tačku na grafikonu predstavlja ne inflaciju te decenije, već zbir celokupne inflacije do tada.

 

Da, i? To sam i hteo da pokažem.

пре 2 часа, Avocado рече

Ne znam šta zamišljaš da dokazuješ takvim grafikonom, osim da se inflacija poslednjih 80 godina samo povećava...

 

Vrednost dolara decenijama eksponencijalno slabi a američki ekonomski sistem (od kog zavisi ceo svet) se održava raznoraznim finansijskim manipulacijama. Finansijalizacija ekonomije=univertalan znak propasti civilizacija. To je počelo da intenzivira posle Energetske krize čiji uzroci nikada nisu otklonjeni već je posledica odložena i upravo je proživljavamo.

Eksperti sada razmatraju uračunjavanje kriminala tj. trgovine narkoticima, prostituciju, crno tržište u GDP! :))

Zato broj dolara koji se dobija u zamenu za barel nafte nam ništa ne govori o realnom stanju (fizici).

пре 3 часа, Avocado рече

Šta god pod time podrazumevao u pokušaju da skreneš pažnju sa toga da cena nafte lepo prati pad EROI...

 

Ne prati.

Pogledaj cenu nafte kroz decenije i progledaj pad EROI pa uporedi.

Da stvari budu još gore, low EROI nafta se SUBVENCIONIŠE.

Ali i pored toga su PUKLI.

WWW.SRBIJADANAS.COM

Škriljci iz kojih se dobija nafta nalaze se na površini i kopaju se kao ruda. Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas.

 

пре 3 часа, Avocado рече

1) kraj rentabilnosti proizvodnje nafte nije ni blizu

 

Nije za multimilijardere koji će slati robote na Mars.

Jeste za tebe ako hoćeš putovati u Bodrum.

пре 3 часа, Avocado рече

2) neće doći ni do kakvog naglog skoka cene/pada ponude nafte jer se ekonomija već decenijama privikava na povećanje cene nafte

 

Opet ne kapiraš.

Cena, ponuda, tražnja ne znače ništa u fiktivnom ekonomskom sistemu kome je odzvonilo i čiju propast UPRAVO POSMATRAMO. 

Evo ti, overlordi su nam čak i rekli u ovom WEF obraćanju  na 2:50 da je kapitalizam umro prošle godine (Capitalism RIP 2020).

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Može, jer se EROI obnovljivih resursa stalno povećava...

Imaš li primer?

Ako imaš, može li se povećati do nivoa koji je potreban za modernu demokratiju (negde preko 83 EROI?

пре 4 часа, Avocado рече

Autor studije govori o trenutku pisanja studije ("Most alternative renewable energy sources appear, at this time, to have considerably lower EROI values than any of the non-renewable fossil fuels.")

 

A koliko je danas?

Jel i dalje considerably lower ili samo lower?

Ipak je considerably lower (dakle, propo). I ne vidim kako bi to moglo da se promeni...

WWW.RESEARCHGATE.NET

PDF | This analysis reviews and synthesizes the literature on the net energy return for electric power generation by wind turbines. Energy return on... | Find, read and cite all the research you need...

 

пре 4 часа, Avocado рече

Nema ama baš nikakvog razloga da smatramo da je iskorišćavanje obnovljive energije trenutno najefikasnije moguće.

 

Ne "ama baš nikakvog" ali šanse su vrlo tanke.

Što se tiče održavanja moderne demokratije veće su šanse da ćemo postići ekonomičnu nuklearnu fuziju nego što ćemo naterati faking vetar da bude dovoljan za potrebe 8 milijardi ljudi u 21 veku.

Najveće su šanse da ćemo 2045. godine iz hangara sa kolektivnom klonjom posle večere koja se sastoji iz kofe crva i vode iz govana gledati hologramsku projekciju Elona Maska kako organizuje Tesla Formulu 1 na Marsu.

пре 4 часа, Avocado рече

U istoj toj studiji u grafikonima možeš da vidiš kako se i EROI inicijalno povećavao (iako je na početku nafta bila najdostupnija).

 

Na kojim grafikonima se vidi da se EROI obnovljivih izvora povećavao?

 

пре 4 часа, Avocado рече

To što si ti juče saznao za EROI i šokirao se ne znači da čovečanstvo i svetsku privredu čeka isti šok...

 

Saznao sam pre oko 3 meseca. 

Nije u kauzalnoj vezi, ali šok se već dešava. Ne vidiš?

пре 4 часа, Avocado рече

NIŠTA u toj priči nije "odjednom" niti "skoro pa odjednom".

 

Nije ali je najveći skok do sada. Sa čime se slažu naši gospodari iz Davosa.

пре 4 часа, Avocado рече

Što je pričica koju su neki ljudi pričali u ama baš svakoj krizi i do sad ih je uvek realnost demantovala...

 

Sada ih neće demantovati.

Imali su dobru intuiciju I guess ali loš tajming.

пре 4 часа, Avocado рече

Pa nije kralj sveta kako ga ti predstavljaš.

 

Ne, nego je radna grupa svetskih moćnika koji realno utiču na živote svih ljudi na planeti Zemlji svojim odlukama i postupcima.

пре 4 часа, Avocado рече

Zbog toga ne treba da pretpostavljamo da ima moć dok se ne dokaže suprotno, već treba da pretpostavljamo da nema moć dok se ne dokaže suprotno.

 

Ti misliš da je WEF country club u kom se okupljaju moćnici i diskutuju o tome kako bi trebalo urediti globalno društvo a onda se razilaze svak svojoj kući nastavljaju kao da ništa nije bilo?

пре 4 часа, Avocado рече

Slično tome imaš i registre advokata poput Legal500... platiš i onda si član... a šta dobiješ za to - pa dobiješ to da si član prestižnog "kluba"... ali niko pri čistoj svesti i zdravoj pameti ne može da pomisli da vlasnik i organizator takvog registra ima nekakvu moć nad advokatima koji su članovi...

 

Da. Zato WEF i Legal500 nisu uporedivi.

пре 4 часа, Avocado рече

On smatra da je super svako ko mu da pare...

Brat Si mu dao lovu da se izreklamira Zapadnjacima? :)

пре 4 часа, Avocado рече

nego kad i gde je rekao da je "Kina uzoran model prema kome treba oblikovati društvo"?

Jel će i tu da ispadne da je rekao nešto drugo ali je to nekakav eufemizam ili nešto slično?

 

Ne sećam se da je rekao tim rečima ali jasno je moglo da se zaključi da je na to mislio. 

пре 4 часа, Avocado рече

Gde može da se pročita ta verzija Davos Agende po kojoj se sve odvija?

 

U odeljku Agenda predstavljaju planove, smernice, projekte..

Tu su godinama unazad predstavljali kako su crvi dobri za ishranu pa je onda u januaru ove godine EU odobrila crve za ishranu.

Šta bude u Agendi bude i u realnosti.

Takođe su govorili i o AI sistemima za nazdor pa su pod okriljem plandemije mnogi gradovi (uključujući i BG) prekriveni tim kamerama.

Ti nadzorni sistemi (bukvalno kineske gulag kamere) će biti bitna poluga nadolazećeg totalitarzima.

Radi se o neizabranoj oligarhiji koja donosi odluke od vitalnog javnog interesa a koje se sprovode mimo narodne volje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Важно да смо некако прегурали 666. страницу теме

0703_read

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Avocado рече

- Jel se pominje u članku "Climate"?

- Da.

- Jel se pominju u članku "Lockdowns"?

- Da.

- Jel to znači da članak potvrđuje da nas čekaju "Climate Lockdowns"?

- 103%

Čekaju nas večni lokdaunovi.

Članak mi je poslužio samo kao ilustracija.

Naravno da ne piše u članku da čemo zauvek biti pod lokdaunom.

Piše "još samo 2-3 nedelje kmetovi". 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tumaralo. рече

Gledaj urbane centre- Stokholm, Malme, Brisel, Antverpen... kapiram da nećemo uzimati u obzir gustinu naseljenosti na Skandinavskim planinama...

Nemam podatke za urbane centre... nemaš ni ti... ne znam što ne bismo gledali Dansku, Norvešku i Finsku... jel zato što su ti podaci suprotni tvojoj tezi?

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Ova knjiga nema nikake veze sa Velikim Resetom koji se sada sprovodi a koji je prvi put predstavljen na WEF 2016. godine.

Radi se o nazivu knjige nekog random autora koji nema nikakve veze sa globalistima (da nam je poznato).

Pa da... pitao si za pojam... a i rekao sam ti povodom toga: "Mada ne znam zašto je sam pojam bitan..."

Veliki Reset se sada (ne)sprovodi isto koliko se (ne)sprovodio poslednje dve decenije...

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Video je svako ko je pogledao. Hodali su svi koji su koračali. No shit.

Samo.... nema ih mnogo, u tome je stvar. 

Stručnjaci se bave uglavnom onime za šta su plaćeni a kapital po prirodi stvari nije zalazio u tu oblast. Stručnjaci koji su se time bavili i javno govorili su praktično disidenti. 

Nisu... to je konsenzus još od kad je prvi put izneta ta ideja... disidenti su tvrdili da nafte ima mnogo više nego što je ima i da će proći mnogo vremena dok ne stignemo do neisplativosti eksploatacije.

Zaista ne znam odakle ti uopšte ideja da je to nešto za šta većina iole obrazovanih ljudi nije znala.

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Da, i? To sam i hteo da pokažem.

Znači još jedna rupa na saksiji koju si otkrio.

Da si našao neku tabelu kumulativne inflacije koja ima malo dalji starting point zaključio bi da je kriza krenula od Tutankamona, pada Rimskog carstva, Napoleona ili nečeg sličnog... jer, oduvek imamo inflaciju...

Tabela inflacije po decenijama (sa istog sajta) ne pokazuje da imamo nekakvo inteziviranje inflacije posle 70ih, već smirivanje posle 70ih.

Ave-%20Ann-Inf-by-Decade2020.png

Dakle, kao i obično realnost ne odgovara tvojim fantazijama...

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Vrednost dolara decenijama eksponencijalno slabi a američki ekonomski sistem (od kog zavisi ceo svet) se održava raznoraznim finansijskim manipulacijama. Finansijalizacija ekonomije=univertalan znak propasti civilizacija. To je počelo da intenzivira posle Energetske krize čiji uzroci nikada nisu otklonjeni već je posledica odložena i upravo je proživljavamo.

Nije nikakva posledica odložena... posledice stvaranja OPEC-a i smanjivanja EROI nafte smo trpeli u svim decenijama do sada...

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Eksperti sada razmatraju uračunjavanje kriminala tj. trgovine narkoticima, prostituciju, crno tržište u GDP! :))

Zato broj dolara koji se dobija u zamenu za barel nafte nam ništa ne govori o realnom stanju (fizici).

"Zato" je veznički spoj koji obično u jeziku koristimo kada postoji nekakva veza između dve rečenice... kad se koristi između potpuno nepovezanih rečenica, onda korisnik zvuči kao da mu nisu sve na broju...

 

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Ne prati.

Pogledaj cenu nafte kroz decenije i progledaj pad EROI pa uporedi.

Prati kao trend...

Ne prati u stopu zato što na cenu nafte utiče još mnogo faktora, ukratko - potražnja.

Zato si prošle godine imao dramatičan pad cene, jer je dramatično pala potražnja.

Ali postoji generalni trend rasta, kao što postoji generalni trend pada EROI.

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Da stvari budu još gore, low EROI nafta se SUBVENCIONIŠE.

Ali i pored toga su PUKLI.

WWW.SRBIJADANAS.COM

Škriljci iz kojih se dobija nafta nalaze se na površini i kopaju se kao ruda. Najnovije vesti iz Srbije - Online vesti, novosti Srbija Danas.

Pa?

 

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Nije za multimilijardere koji će slati robote na Mars.

Jeste za tebe ako hoćeš putovati u Bodrum.

Jok, evo mogu sad da odem na pumpu i kupim dovoljno benzina da otputujem do Novosibirska, a ne do Bodruma i to po ceni koja nije ni blizu neke kataklizmične...

Opet te realnost demantuje.

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Opet ne kapiraš.

Cena, ponuda, tražnja ne znače ništa u fiktivnom ekonomskom sistemu kome je odzvonilo i čiju propast UPRAVO POSMATRAMO. 

Kapiram ja da ti to fantaziraš... razni "brilijantni" umovi u prošlosti su fantazirali o tome kako su cena, ponuda, tražnja nebitni i kako su ekonomski sistemi fiktivni... počev od Marksa i Engelsa pa nadalje... ne zna se ko je od takvih bio pametniji...

 

Управо сада, Tumaralo. рече

Evo ti, overlordi su nam čak i rekli u ovom WEF obraćanju  na 2:50 da je kapitalizam umro prošle godine (Capitalism RIP 2020).

Uvek me oduševi tvoja sposobnost da iz konteksta izvučeš jednu rečenicu ili deo rečenice i da se praviš kao da je to to... :D

Zli overlordi nam ovde kažu da svi moramo da budemo uključeni u odlučivanje, da je pandemija mnogo više pogodila siromašne, nego bogate i da je kapitalizam kakvim ga do sad znamo umro jer je opsesija maksimizacijom profita dovela do ogromne nejednakosti i ugrožavanja životne sredine i da nam je potreban "stakeholders" kapitalizam, koji mora da vodi računa o ljudima, društvu, ekologiji, a ne samo o profitu...

I ti iz toga zaverološkom magijom izvučeš samo "kapitalizam je umro"... :D  :dobro:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Risk of Asymptomatic Spread Minimal. Variants Over-Hyped. Masks Pointless. An Interview With Professor Jay Bhattacharya

New variants are of no concern. There is no need to cancel summer holidays. Millions vaccinated, coupled with immunity from millions of prior infections means we can surf on the crest of the third wave, rather than being remotely concerned about it. In fact, the UK should open now. And vaccine passports, certificates, or whatever name they are being given, will do nothing to improve the health of the population – all headlines we have read and heard over the past week or so.

Except, we haven’t. We have heard and read the opposite. And we are instilled with fear from TV and radio adverts, complete with ‘that scary voice’ all too eager to give listeners nightmares, be it your impressionable primary-school-aged daughter, or a frail older lady now terrified into wearing a mask outside while waiting for a bus with no one within a 50-metre radius. But the reality is that the above headlines could have been written – and all based on science. Jayanta Bhattacharya is a Professor of Medicine at Stanford University and one of the co-authors of the Great Barrington Declaration, the report that called for the focused protection of the vulnerable and no lockdowns, signed by almost 14,000 medical and public health scientists, nearly 42,000 medical practitioners and close to 765,000 concerned citizens.

LOCKDOWNSCEPTICS.ORG

by Oliver May New variants are of no concern. There is no need to cancel summer holidays. Millions vaccinated, coupled with immunity from millions of prior infections means we can surf on...

 

Велика Баррингтон Декларација

 

Као епидомиолози за инфективне болести и научници у јавном здрављу озбиљно смо забринути због штетних утицаја по физичко и психичко здравље претежних здравствених KОВИД 19 државних политика , и препоручујемо приступ који називамо фокусирана заштита.

 

 

Тиме што смо и левичарски и десничарски опредељени и са свих страна света , посветили смо своје професионалне каријере заштити људи. Тренутне ‘ политике затварања’ ( lockdown прим.прев.) изазивају ужасне ефекте по краткорочно и дугорочно јавно здравље. Резултати ( да само наведемо неколицину) укључују ниже стопе вакцинације деце, погоршане исходе кардиоваскуларних болести , мањи број скрининга за канцер ( cancer screening прим.прев) и нарушено ментално здравље – што ће довести до веће и претеране смртности у годинама које предстоје , а радничка класа и млађи чланови друштва ће сносити најтежи терет свега овога. Ускраћивање ђацима одлазак у школу је озбиљна неправда.

 

 

Одржавање ових мера док вакцина не буде била на располагању ће изазвати непоправиву штету а они који живе без животних привилегија у друштву ће бити несразмерно оштећени

 

 

На срећу, све више разумемо овај вирус. Знамо да је вулнерабилност и смртност од KОВИД 19 више од хиљаду пута код старих и болесних него код младих. Заиста , KОВИД 19 је мање опасан него многи други негативни ефекти , укључујући и грип.

 

 

Како се имунитет гради међу становништвом, ризик од инфекције по све – укључујући и оне у вулнерабилним групама – опада. Знамо да ће свепопулације временом достићи имунитет крда – тј до тачке на којој стопа нових зараза буде стабилна – а да ово може бити потпомогнуто вакцинама ( али неће зависити од вакцина). Наш циљ стога треба да буде да се минимизира смртност и штета по друштво док не будемо стекли имунитет крда.

 

 

 

 

Приступ који носи највећи степен хуманости који балансира ризике и добробити од стицања имунитета крда , је да се дозволи онима који су на минималном ризику од смртности да живе своје животе нормално да би изградили имунитет на вирус кроз природну зараженост , а кроз бољу заститу оних који су у највећем ризику. Назвали смо је фокусирана заштита.

 

 

Усвајање мера заштите вулнерабилних група треба да буде главни циљ активности служби за јавно здравље везано за KОВИД 19. Дајући пример другима, домови за негу старих и болесних треба да ангажују особље са стеченим имунитетом и да спроводи учестало тестирање осталог особља и свих посетиоца. Ротација особља треба да буде минимизирана. Пензионери који живе у својим домовима треба да добијају намирнице и остале потрепштине испоручене на адресу. Када је то могуће, треба да се налазе са члановима породице ван пре него унутра. Обимна и детаљна листа мера , укључујући и одговарајуће приступе домаћинствима са више генерација може бити имплементирана, а то је сасвим у оквиру обима и могућности радних обавеза професионалаца за јавно здравље.

 

 

Онима који нису вулнерабилни треба одмах да буде дозвољено да наставе да живе нормалан живот. Једноставне мере хигијене, као што је прање руку и останак код куће када су болесни треба да се практикује од свакога да се умањи ‘праг имунитета крда’. Школе и универзитети треба да буду отворени за наставу уживо. Ваннаставне активности , попут спорта, треба да се наставе. Одрасли људи млађе старосне доби треба да раде нормално радије него од куће. Ресторани и остала предузећа треба да се отворе. Уметност, музика, спорт и остале културне активности треба да се поново обављају. Људи који су у већем ризику могу да учествују ако тако желе, док друштво као целина ужива заштиту омогућену вулнерабилним групама од стране оних који су изградили имунитет крда.

 

 

 

 

4 Октобар , 2020 Ова декларација је написана и потписана у Грејт Берингтону (Great Barrington ) , Сједињене Америчке Државе ,

 

Dr. Martin Kulldorff, professor of medicine at Harvard University, a biostatistician, and epidemiologist with expertise in detecting and monitoring of infectious disease outbreaks and vaccine safety evaluations.

Dr. Sunetra Gupta, professor at Oxford University, an epidemiologist with expertise in immunology, vaccine development, and mathematical modeling of infectious diseases.

Dr. Jay Bhattacharya, professor at Stanford University Medical School, a physician, epidemiologist, health economist, and public health policy expert focusing on infectious diseases and vulnerable populations.

GBDECLARATION.ORG

Као епидомиолози за инфективне болести и научници у јавном здрављу озбиљно смо забринути због штетних утицаја по физичко и психичко здравље претежних здравствених...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Imaš li primer?

Ako imaš, može li se povećati do nivoa koji je potreban za modernu demokratiju (negde preko 83 EROI?

Kad je nafta imala 83 EROI?

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

A koliko je danas?

Jel i dalje considerably lower ili samo lower?

Ipak je considerably lower (dakle, propo). I ne vidim kako bi to moglo da se promeni...

WWW.RESEARCHGATE.NET

PDF | This analysis reviews and synthesizes the literature on the net energy return for electric power generation by wind turbines. Energy return on... | Find, read and cite all the research you need...

 

Ne "ama baš nikakvog" ali šanse su vrlo tanke.

Što se tiče održavanja moderne demokratije veće su šanse da ćemo postići ekonomičnu nuklearnu fuziju nego što ćemo naterati faking vetar da bude dovoljan za potrebe 8 milijardi ljudi u 21 veku.

Mrzi me da tražim podatke da bi ti demonstrirao tako očiglednu činjenicu da razvoj tehnologije povećava EROI... da su baterije na el. automobilima danas efikasnije i isplativije nego pre 10 godina, a da su one od pre 10 godina efikasnije i isplativije nego one od pre 15.

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Najveće su šanse da ćemo 2045. godine iz hangara sa kolektivnom klonjom posle večere koja se sastoji iz kofe crva i vode iz govana gledati hologramsku projekciju Elona Maska kako organizuje Tesla Formulu 1 na Marsu.

Šanse za to su prilično blizu nule... baš kao i sve ostale tvoje "prognoze"...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Na kojim grafikonima se vidi da se EROI obnovljivih izvora povećavao?

Nisi me razumeo... EROI nafte se povećavao... iako je nafta postajala manje dostupna.... zato što eksploatacija smanjuje EROI, ali tehnologija ga povećava...

Ovako:

eroi.jpg

 

 

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Saznao sam pre oko 3 meseca. 

Nije u kauzalnoj vezi, ali šok se već dešava. Ne vidiš?

Nije ali je najveći skok do sada. Sa čime se slažu naši gospodari iz Davosa.

Naravno da ne vidim... nema ni traga od nekakvog energetskog šoka, nedostatka nafte, preskupe nafte ili bilo čega sličnog tome...

Imamo pandemiju i ekonomsku krizu (ne energetsku krizu).

Skakutanje u konverzaciji između energetske krize i pandemije kao da su u pitanju iste stvari ih neće povezati... nedostaje ti čarobni štapić za tako nešto...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Sada ih neće demantovati.

Imali su dobru intuiciju I guess ali loš tajming.

103%

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Ne, nego je radna grupa svetskih moćnika koji realno utiču na živote svih ljudi na planeti Zemlji svojim odlukama i postupcima.

Tu pričasmo o liku i delu Klausa Švaba, a on svakako nije radna grupa svetskih moćnika...

Nije ni WEF radna grupa, nego forum...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Ti misliš da je WEF country club u kom se okupljaju moćnici i diskutuju o tome kako bi trebalo urediti globalno društvo a onda se razilaze svak svojoj kući nastavljaju kao da ništa nije bilo?

Da, s tim da naravno neko uvek može da pokupi neku ideju, kao i u svakoj razmeni informacija...

Šta ti zamišljaš da je? Da je neko Bratu Siju dao neki radni zadatak povodom njegovog gostovanja na forumu?

Prethodno navedeno naravno važi samo za svetske moćnike, a ne i za svakog pajsera koji se pojavi tamo... nije mi teško da zamislim nekog NGO pajsera koji učestvuje u nekim radnim grupama i slično...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Da. Zato WEF i Legal500 nisu uporedivi.

Eto ja uspeo da ih uporedim... što znači da su uporedivi... e sad da li poređenje nije adekvatno za ono o čemu sam pričao i zbog čega nije adekvatno... saznaćemo možda u nekoj drugoj epizodi...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Ne sećam se da je rekao tim rečima ali jasno je moglo da se zaključi da je na to mislio. 

103%

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

U odeljku Agenda predstavljaju planove, smernice, projekte..

Gde tu ima plan o svemu ovome što nam se sad dešava?

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Tu su godinama unazad predstavljali kako su crvi dobri za ishranu pa je onda u januaru ove godine EU odobrila crve za ishranu.

Šta bude u Agendi bude i u realnosti.

U pitanju je priča stara minimum deset godina ako ne i mnogo više... o kojoj se na WEF (koliko mogu da vidim na guglu) priča tek par godina unazad...

Šta sad, ako na WEFu kažu da ćemo imati leteće automobile (kao što se priča decenijama unazad) pa ih neko napravi za komercijalnu uporebu, onda će zaverološkom "logikom" i to da bude posledica WEFove svetske zavere...

Budalaštine...

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Takođe su govorili i o AI sistemima za nazdor pa su pod okriljem plandemije mnogi gradovi (uključujući i BG) prekriveni tim kamerama.

Ti nadzorni sistemi (bukvalno kineske gulag kamere) će biti bitna poluga nadolazećeg totalitarzima.

Šta su govorili o AI sistemima za nadzor?

 

Daj bre, nisam te pitao da li se išta od milion tema o kojima se ikad u bilo kom kontekstu pričalo na WEFu ostvarilo ili kao u slučaju crva napravilo prvi od 100 koraka ka ostvarenju, nego gde ima verzija plana po kojoj se odvija sve što se odvija?

 

пре 25 минута, Tumaralo. рече

Radi se o neizabranoj oligarhiji koja donosi odluke od vitalnog javnog interesa a koje se sprovode mimo narodne volje.

... ili o fantaziji zaverologa... jedno od ta dva... biće da je verovatnija varijanta...

 

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Čekaju nas večni lokdaunovi.

Članak mi je poslužio samo kao ilustracija.

Naravno da ne piše u članku da čemo zauvek biti pod lokdaunom.

Uh... dobro je... mislio sam da to poturaš nadajući se da niko neće otvoriti da vidi šta je iza naslova koji nalikuje onom što pričaš, a kako bi izgledalo kao da imaš neki osnov, a ne da tvrdnje izvlačiš iz guzice.. ali nije to, nego je ilustracija... nečega... šta god bilo to nešto... što ilustruješ... valjda...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Avocado рече

Mrzi me da tražim podatke da bi ti demonstrirao tako očiglednu činjenicu da razvoj tehnologije povećava EROI... da su baterije na el. automobilima danas efikasnije i isplativije nego pre 10 godina, a da su one od pre 10 godina efikasnije i isplativije nego one od pre 15.

@Tumaralo.

Ovde sam pogrešio u primeru... brain fart... umesto "baterije na el. automobilima" treba "solarni paneli" ili nešto slično što se odnosi na proizvodnju energije...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.B92.NET

Kako su starešine naroda Kuikuro u brazilskoj Amazoniji naučile iz epidemije malih boginja kako da planiraju pandemijsku reakciju na osnovu naučnih činjenica i sakupljanja sredstava.

За невјерицу...кад њих поредим с нашим вјерским ауторитетима. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...