Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Dve trećine lažnih vesti o koroni nastalo u Srbiji

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Лапис Лазули рече

Nisam vladika ko Vladan al cu se usuditi da kazem da bukvalno sve moze ako si karakter da sve bude rekreativno.. A cest je slucaj da ljudi ne mogu meru da nadju ni u elementarnim potrebama tipa hrana spavanje rad/lenjost i td...pa kako ce u vecem uzitku..

E sad jos je interesantnije pitanje koja je to zdrava i funkcionalna mera duvke? Ako imas balans u svemu sto znaci posledicno nema frke nema neuroze ispunjen radoscu sve sljaka kako Bog zapoveda gde se tacno uklapa duvka u taj sistem? :)

Duvka prži mozak...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Arizonski doca naše gore (otpali) list veli da virus nije pobego iz (ora et) labora/torije. Ali članak je "mlad" četir` sedmice pa je možda revidirao stav ili je pak ostao na istim pozicijama. No ne javlja se gospodični, vlasnici bloga.

QUANTUMOFJK.BLOGSPOT.COM

U ovom blog-postu s dopuštenjem prenosim status dr Miloša Babića vezano za insinuacije da je novi koronavirus, tačne dezignacije ...

 

  • Свиђа ми се 1

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Срђан Шијакињић рече

Оппп, ово више не делује као теорија завере... Бар мени неукоме.

Prva stvar oko koje se ljudi moraju dogovoriti je da li postoji tehnologija da se takav virus napravi? Do sad je struka govorila da ovo nije genetski modifikovan virus. Ako se genetski modifikovan kukuruz može prepoznati lako od prirodnog, onda ne vidim razlog da nekoj jasno bez ustezanja pokaže gdje je to sars2 modifikovan? 

Umjesto da se okoliša kao kiša oko kragujevca, i raspreda o tome ko je s kim sarađivao i šta je ko istraživao, prvo bi ovo trebalo jasno istražiti.

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Prva stvar oko koje se ljudi moraju dogovoriti je da li postoji tehnologija da se takav virus napravi? Do sad je struka govorila da ovo nije genetski modifikovan virus. Ako se genetski modifikovan kukuruz može prepoznati lako od prirodnog, onda ne vidim razlog da nekoj jasno bez ustezanja pokaže gdje je to sars2 modifikovan? 

Umjesto da se okoliša kao kiša oko kragujevca, i raspreda o tome ko je s kim sarađivao i šta je ko istraživao, prvo bi ovo trebalo jasno istražiti.

 

Овај Мартенсен сугерише да технологија постоји, још од пре више деценија... У сваком случају, ако и јесте потпуно природно дошло да епидемије, стварно ће остати као велики куриозитет то што је избила баш у Вухану и баш у време истраживања која су се дотицала протеина којим се овај вирус качи за људске ћелије. 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Срђан Шијакињић рече

Овај Мартенсен сугерише да технологија постоји, још од пре више деценија... У сваком случају, ако и јесте потпуно природно дошло да епидемије, стварно ће остати као велики куриозитет то што је избила баш у Вухану и баш у време истраживања која су се дотицала протеина којим се овај вирус качи за људске ћелије. 

Не верујем у случајности. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Вукашин рече

Не верујем у случајности. :smeh1:

Хаха, ја чак и верујем у случајности, АЛИ кад се деси овако нешто, а људи који су радили на овоме, уместо да кажу "људи, знамо да делује јааако сумњиво, али ипак то, то и то", пожуре да кажу "нееее, немогуће да је ишта осим природног узрока", е то делује сумњиво к'о Дробњакова тројка, ко се сећа :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Putnici su dobri, nose maske i rukavice, ali ne znam kako će biti kada krenemo da vozimo veći broj ljudi. Znam po svojoj okolini da ima uvek onih koji ili ne veruju u postojanje virusa ili jednostavno neće da nose zaštitu. Da li ćemo sve moći da iskontolišemo videćemo uskoro. Ne brinem se, maksimalno sam zaštićen ali se i nadam se da će ljudi poštovati pravila - rekao nam je jedan vozač.

Jasan pokazatelj da će gužve biti su redovi ispred prodajnih mesta mesečnih karata za gradski prevoz. U redovima je inače teško održavati pravila protiv suzbijanja nove infekcije. Tu smo svedočili i raspravi kako virus ne postoji uz zaključak "da masku neće nositi dok je živ". Sa druge strane, po rečima nadležnih, povećanje broja autobusa će zavisiti od epidemiološke procene. Zanimljivosti iz gradskog prevoza tek nas očekuju.
WWW.BLIC.RS

Autobusi Javnog gradskog saobraćajnog preduzeća "Novi Sad" među prvima u državi počeli su jutros da saobraćaju posle...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 27.4.2020. at 10:24, Avocado рече

Ok... evo komentara na ovo... redom...

1. Distanca od 4m meni kao laiku svakako deluje preterano ali mi je sasvim jasno zašto bi neke zdravstveni radnici dali takvu preporuku... tebi nije očigledno da bi više ljudi držalo distancu od bar 2m ako im se govori da je potrebno da drže distancu od 4m?  Međutim, ovo je prilično nebitno jer on ne komentariše preporuke medicine već članak iz novina.

2. Dalje priča o tome kako je u pitanju prevara, fasada, ignorisanje nauke, itd.. ali pretpostavljam da to temelji na nečemu drugom što se ne vidi u ovom klipu, a ne na distanci od 4 predloženoj u nekim novinama...

3. Dalje priča o tome da neko tera lekare i medicinske sestre da promene ishod smrti na smrtovnici. Za tako nešto se ide u zatvor. Organizovati tako nešto za toliki broj ljudi je nemoguće. Kad neko predloži takvu teoriju zavere, to ukazuje na to da je glup ili lud...

4. Dalje priča o korišćenju istih slika u medijima za leševe, bolnice i slično. Opet... koliko retardiran moraš biti da ne skapiraš da je uredniku koji nema snimak jer nije poslao kamermana/fotografa na lice mesta najlakše da iskoristi tuđ stock snimak/fotografiju i da je to daleko logičnije rešenje, nego da je u pitanju zavera koja se sad proširila sa vlade, lekara, med. sestara, laboranata, svih zaposlenih u bolnicama, na novinare, urednike i zaposlene u medijima... i naravno njihove porodice, pošto ćeš valjda ženi da kažeš ako učestvuješ u ovakvoj zaveri... pošto je toliki krug u toliko zemalja, sad već pričamo o milionima ljudi koji učestvuju u ovoj zaveri... koliko neko mora da bude glup pa da poveruje u tako nešto???

5. Zatim ide teza o tome da nije demonstirana ni jedna smrt uzrokovana kovidom... ne znam na čemu je zasniva... kao i za ovo do sada deluje kao da je i tu tvrdnju izvukao direktno iz stražnjice... inače, tipično je za ludake da iznesu veoma sporne tvrdnje bez apsolutno ikakvog obrazloženja... npr. da ti kaže da je Isusova reinkarnacija i nastavi da se ponaša kao da takva tvrdnja ne zahteva bilo kakve dokaze ili obazloženje, već da samim njegovim iskazom ti treba da se postaviš prema njemu kao da to jeste... to nije normalno ponašanje... svako normalan zna da kontroverzne tvrdnje mora bar nekako da demonstrira da bi ga drugi smatrali ozbiljnim sagovornikom...

6. Zatim ide baš bizarna tvrdnja - da od 1984. godine do danas postoji više istraživanja koja pokazuju da ako si dobio vakcinu protiv gripa, onda si pozitivan na covid-19 testu... hmmm, ni covid19 ni testiranje na covid19 nisu postojali do ove godine. To da je do sada napravljeno više istraživanja koja su utvrdila korelaciju između vakcinisanja i pozitivnog rezultata na covid-19 testu čisto sumnjam.

Što se pouzdanosti testova tiče, ne razumem baš zaverološki narativ... nek su i 30% nepouzdani mada to deluje kao preuveličana cifra, opet imaš korisnu alatku u borbi protiv virusa... jer nećeš nekom ko je false positive da odsečeš nogu, samo ćeš ga staviti u izolaciju i pojačan monitoring i osim malog gubljenja vremena i resorsa nemaš nikakvu štetu... neko ko je false negative će opet doći u bolnicu ako mu se pojave ozbiljni simptomi, pri čemu pretpostavljam da i onima koji su negativni na testu (a sumnjivi iz drugih razloga, npr. imali su blizak kontakt sa zaraženim) niko ne kaže da su zdravi i da sad mogu da rade šta hoće, već im se kaže da budu u kućnoj izolaciji dok ne prođe 14 dana da se vidi da li imaju simptome... 

Jel ima neki potencijalni problem sa nepouzdanošću testova koji ja možda ne razumem?

----

Eto, komentarisao sam i odgovorio i na tvoja pitanja. Ako mogu ja sad tebe da pitam... šta tebe uveri u to da su ovakvi ljudi ozbiljni? Prosto imaš neki klip u kojem čovek samo izbacuje u najmanju ruku veoma sporne tvrdnje, a bez ikakvih dokaza, obrazloženja i slično... kako onda uopšte pomisliš da je ozbiljan? Šta je to što učini da podeliš ovaj klip sa drugima, a ne neki drugi klip u kojem se govori suprotno?

 

 

22 стране касније... (заиста није намерно, динамика радова код нас сељака,  рачунар далеко :ani_biggrin:)

1. Поента је управо да човек шизи због медија који дају такве написе а не дају простор струци, то није била препорука струке. Није небитно, напротив, тако се праве дезинформације, паника...

2. Из претходног је јасно зашто је ово друго.

3. Причаш као да живиш у уређеној земљи. Овде се свашта ради. Мој отац је добио потврду 2 дана након смрти да је радно способан. Ујак не може да добије кућну негу и помоћ од социјалног иако живи сам у згради, нема једну ногу а друга оперисана и при крају да је ампутирају јер лекари ИМАЈУ НАРЕЂЕЊЕ

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Срђан Шијакињић рече

Овај Мартенсен сугерише да технологија постоји, још од пре више деценија... У сваком случају, ако и јесте потпуно природно дошло да епидемије, стварно ће остати као велики куриозитет то што је избила баш у Вухану и баш у време истраживања која су се дотицала протеина којим се овај вирус качи за људске ћелије.

Pogledaću kasnije taj video od Martensena..Po nasovu mi se čini da on cilja na neki američko - kineski scenario zapravo. Upravo sam pogledao kratki BS klip gdje je perverzno na američki način prikazano da je virus namjerno napravljen u laboratoriji u Wuhanu i naravno ne kaže se da je pušten dirketno, ali gledaocu se nameće takav zaključak samim sadržejm i načnom kako je klip urađen. 

Ako se zadržimo na ovom drugom, da je virus moguće napraviti..Ovo istraživanje iz 2015 mnogo toga otkriva:

https://www.med.unc.edu/orfeome/files/2018/03/a-sars-like-cluster-of-circulating-bat-coronaviruses-shows-potential-for-human-emergence.pdf

Nešto kao američko - švajcarsko - kineski konzorcijum, i to kineski zanimljivo: Key Laboratory of Special Pathogens and Biosafety, Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences, Wuhan, China.

I pazi naslova

SARS-like cluster of circulating bat coronavirus pose threat for human emergence.

Znači još 2015 se znalo da neki klaster korone postoji u prirodi i da je prijetnja..i sad kao niko živ na zapadu ništa nije znao niti mogao pretpostaviti o kakvom se virusu radi jednom kada je epidemija izbila..ma kako da ne. 

Šta je tu moglo da se desi? 

1. Kinezi nešto rade u sopstvenom scenariju, i onda nekim čudom puste virus baš u gradu u kome su laboratorije..Mislim to je djetinjast scenario, najviše šta su mogli uraditi je ako su već tako htjeli da ga puste negdje izvan svojih granica kako bi umanjli šanse za sumnju, ili makar ako su htjeli da to bude upečatljivije da krenu od samih sebe, onda da ga puste negdje izvan Hubei provincije. Ovako upravo taj argument kojeg koriste Ameri odzvanja u glavama ljudi "Kineska laboratorija u Wuhanu, epidemija izbila u Wuhanu"...prosječna osoba ovo dvoje povezuje iako nemora imati nikakve veze jedno s drugim i prihvata teoriju kako su Kinezi nešto uradili. Eventualno bi se moglo reći da im je pobjegao..ali u ovo je isto teško povjerovati, jer virus nema noge, a procedure kod ovih istraživanja su vrlo striktne, jer ne dešava se baš tako da virus malo pa malo pobjegne iz neke laboratorije. 

2. Postoje određena naučna istraživanja u vezi ovog virusa i ako već postoje tehnologije za njegovu modifikaciju, onda je to nešto što nije unikatno samim Kinezima, jer u ovom istraživanju iz 2015 dominiraju američki naučnici prema tome i oni imaju sve o tom virusu i mogu ga iskorstiti kao biološko oružije. Ovdje eventualno mogu opet pomisliti opet da je nekome pobjegao..ali to je scenario koji mi djeluje nevjerovatan. 

3. Amerikanci su ga namjerno ubacili u Hubei provinciju jer tamo postoje laboratorije za istraživanje, jer sad se obilato taj argument naglašava, i iskoristili su idealan događaj održavanja vojnih igara. 

Za mene nema sumnje ako ga je neko namjerno izbacio, onda je to scenario broj 3. Zašto su oni to uradili? Zato da dobiju materijal da počnu sputavati Kinu u njenom usponu. Drugačije im ne mogu ništa. Ova epidemija će bez sumnje više štetiti Kini nego SAD-u. Šteta koju se sebi prouzročili, desetine hjilada mrtvih za njih nije problem, jer za ljudske žrtve ne mare kada pokreću besmislene ratove po svijetu, i par triliona dolara koje će sad morati upumpati  je ništa spram toga šta će da postepno gube ako Kina nastavi da ekonomski raste.

Paket mjera koje američka administacija priprema da kazni Kinu ovih dana, uključuje jednu vrlo važnu stavku, a to je prestanak obaveza američke administracije prema kineskom dugu. Vrlo interesantno, kad bi mogli da im kažu, ej slušajte dugujemo vam 1.1 trilion dolara, ali mi više nećemo da se osjećamo dužnim po tom pitanju?...Doviđenja...

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Watersај погледај Мартенсена кад стигнеш, па да прокоментаришеш и то

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...