Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Švedska do 30 minuta:

Lik iz firme, Danska, koja prodaje spremu. Imao je san...san nije bio onaj mokar san, prosto san u kome je sanjao zamrznutu spermu. Eksperimentisao je sa smrzavanjem sperme... napuno pun frižider, nije bilo mjesta nosio je spermu kod roditelja u njihov frižider..napokon je zavšrio eksperiment i ustanovio firmu kojoj je 50% kupaca žene, koje su fiziki zdrave, ali ne žele vezu sa muškarcem. 

Žena odradi sve oko podataka i odabira, plati kreditnom karticom, i stigne joj paketić sa uputstvom kako se oploditi...Treba da da legne na leđa i da polako gurne špricu što dublje do materice i polako istisne sadržaj..poželjno je doživjeti orgazam jer tako se bolje primi. 

Kaže kako se u budućnosti moramo nastaviti razmnožavati, jer drugačije bi morali uvoziti migrante, a to stvara probleme...rješenje za ženu je i virtuelna realnost, u kome bi uživala u šetnji sa svojim izabranikom, išli na piknike, dodirivali...ali bez jedne stvari..pravog fizičkog kontakta. 

U Švedskoj postoje agencije koje se bave zbrinjavanjem tijela umrlih koje niko ne treba, niti im se djeca u životu javljaju...ljudi su umrli samo u svom stanu. Nije rijetko da su komšije prijavljivale slučajeve smrada, i da su provaljivali u stan i nalazili ljude koji su ležali mrtvi tri sedmice. Ako ne mogu pronaći njihovu djecu ili rođake reuglarnim putem, onda ulaze u stan i pretražuju njihove stvari u nadi da će naći neki trag...to im se dešava svakodnevno. Taj jedan što su mu upali u stan, pronašli izvode sa računa, na kome se vidi mnogo novca na njih više...u svojoj samoći sjedio je ispred računara i igrao se prebacivanja para s jednom na drugi. 

Svoj život provode u stanu. Komšijama ne zvone nikad da sjednu zajedno popiju kafu, ne interesuju se uopšte ko živi pored njih. Da ne moraju da izlaze da kupe hranu, ne bi nikad izašli iz njega. Sjedili bi pored televizora, tonuli u svoje misli... 

Itd...film stvarno valja pogledati. Prototip degradacije društva. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Благовесник рече

@Натан Ти си и даље убеђен да Кинези једу слепе мишеве

Јеси ли видео снимке са оних њихових пијаца? Поред разних сподоба, по оним прљавим и крвавим тезгама, било је и слепих мишева. :stadaradim:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da završim sa onim švedskim filmom, skraćeno...dokumentarac ipak ima sretan završetak. 

Nakon jedno 40 minuta gledanja povraćotine od "uređenog sistema" i "savršenog života" autor je prikazao primjer jednog Švedskog doktora koji je oženio Etiopljanku i preselio se u udaljeno selo u Etiopiji. 30 godina je radio kao hirurg u Švredskoj, i u Etiopiji je našao svoju smisao i sreću. Koristeći svoje iskustvo, pomaže u saniranju rana mnogih bolesnika u vrlo oskudnim uslovima. Prikazuje kako se snalazi na razne načine, šipku od bicikla koristi za prelome kostiju, vezice ili steznike za cijevi kod preloma da ih drži, šnalu za kosu kod operacije prostate da pritegne penis da ne curi mokraća, bušilicu kod stavljanja držača kod preloma kupi za 15 evra na lokalnoj pijaci za uvratnje šrafova, dok isti ovakav model u švedskoj kao profesinalni alat bi bio 4000 evra. Prikazao je sliku djevojčice sa tumorom toliko velikim da joj izrastao iz suta i pritiskao vilicu tako da se pitao kako je uopšte mogala da jede...nakon operacije, oporavka i godinu dana nakon toga, sreće se sa djevojčicom koja ga grli i nepušta ga. Kaže ovo je prava sreća koju u Švedskoj ne možeš naći i ne može se kupiti nikakvim novcem. 

Na kraju, poljski sociolog Sigmund Bauman, sharanjuje švedski model sreće riječima: "Bivajući sve više nezavisni i individualni, gube sposbnosnost da prestanu biti nezavisni i samodovoljni, na kraju te nezavisnosti i individualnosti ne stoji sreća nego potpuna praznina života, praznina koja je ispunjenja samo jednom stvari, apsolutnom dosadom." 

@Србољуб+ Hvala na videu :drugarstvo:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sad malo bolje razumijem i švedski model protiv korone, boli njih uvo za mrtve. Ako im se desi Italija, who cares...Neće  im se desiti da im zdravstveni sistem optereti, ionako ljudi ne izlaze nikud osim da kupe hljeb i hranu. Nema niko ni da dovede starije osobe svakako. Svako je zaokupljen sobom i sopstvenim životom. Kad neko umre, nema ko ni da ih oplakuje. Pocrkaće ih pola u svoja četiri individualistička zida. Ionako su naviknuti na smradove iz stanova u kome su lešine preminulih i obješenih usamljenika koje niko nije pogledao godinama. Situacija vin vin za sve. Pojedinice niko ne uznemirava u njihovoj individualističkoj nirvani. Starcima koji umru usamljeni i ugušeni od respiratornih problema, ionako se rođaci potomci neće interesovati, tako da će im sva imovina i novac na računima, koji u mnogim slučajevima se mjere milionima, pripasti državi. 

 

  • Зачуђен 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

U onom videu Malagurskog, sama kineskinja izjavljuje da slijepi miševi nisu na kineskom meniju...Gmizavci, glodari i insekti se jedu također širom jugoistočne Azije...Tajland, Kambdoza, Vijetnam, Laos, pa i na Tajvanu. Onaj video što je kružio društveni mrežam, gdje cura jede supu od slijepog miša snimljene je na Palauu. 

Treba upamtiti da je virus otkriven i izolovan u Vuhanu...ni na koji način ne znači da je tamo nastao. 

Само једно питање... Ако за тренутак занемаримо етику, какве везе има, са аспекта преношења вируса, шта се једе? Вирус ваљда не може да преживи термичку обраду хране. Питање је како се коље, складишти и продаје. Ту хигијена може да закаже. Печени или кувани слепи миш не може да пренесе корону.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Juanito рече

Оћу ја ове печурке!

Ti bi bio imun na te pečurke. :smeh1:

Ovako ide tačno to druženje sa stablima:

Ja i prijatelji smo praktikovali razgovararati sa stablima.
Pitali smo ih kako su. 
Pričali smo kakav nam je bio dan i što ćemo raditi praznicima.
Koliko se sjećam, dobivali smo i neku vrstu odgovora od stabala. 
Ne sjećam se tačno šta su nam odgovorila. 

  • Радостан 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Justin Waters рече

Da završim sa onim švedskim filmom, skraćeno...dokumentarac ipak ima sretan završetak. 

Nakon jedno 40 minuta gledanja povraćotine od "uređenog sistema" i "savršenog života" autor je prikazao primjer jednog Švedskog doktora koji je oženio Etiopljanku i preselio se u udaljeno selo u Etiopiji. 30 godina je radio kao hirurg u Švredskoj, i u Etiopiji je našao svoju smisao i sreću. Koristeći svoje iskustvo, pomaže u saniranju rana mnogih bolesnika u vrlo oskudnim uslovima. Prikazuje kako se snalazi na razne načine, šipku od bicikla koristi za prelome kostiju, vezice ili steznike za cijevi kod preloma da ih drži, šnalu za kosu kod operacije prostate da pritegne penis da ne curi mokraća, bušilicu kod stavljanja držača kod preloma kupi za 15 evra na lokalnoj pijaci za uvratnje šrafova, dok isti ovakav model u švedskoj kao profesinalni alat bi bio 4000 evra. Prikazao je sliku djevojčice sa tumorom toliko velikim da joj izrastao iz suta i pritiskao vilicu tako da se pitao kako je uopšte mogala da jede...nakon operacije, oporavka i godinu dana nakon toga, sreće se sa djevojčicom koja ga grli i nepušta ga. Kaže ovo je prava sreća koju u Švedskoj ne možeš naći i ne može se kupiti nikakvim novcem. 

Na kraju, poljski sociolog Sigmund Bauman, sharanjuje švedski model sreće riječima: "Bivajući sve više nezavisni i individualni, gube sposbnosnost da prestanu biti nezavisni i samodovoljni, na kraju te nezavisnosti i individualnosti ne stoji sreća nego potpuna praznina života, praznina koja je ispunjenja samo jednom stvari, apsolutnom dosadom." 

@Србољуб+ Hvala na videu :drugarstvo:

Молим и други пут.

Теби хвала на труду око описа. Надам да ће подстакнути више људи да одгледа. Постоје истраживања повезаности богатства и индивидуализма тј. сиромаштва и заједништва. Споменуто у филму. Када нађем шта сам изгуглао ставићу овде. Лакше је разумети и ове наше/њихове "либералне капиталисте" .

Сви ти хладни европљани и поред високих стандарда  "хуманости" углавном пате за човекољубљем тј. Јединим Човекољупцем Исусом Христусом. Св. Николај жички је писао о томе. Патимо и ми али на други начин. Туга и тамо и овде.  Тадеј витовнички је рекао Биковићу отприлике:  "Свуда само туга и јад и нада у Господа" причајући о људима који долазе по савет.  

  • Свиђа ми се 1

"... Всјакоје ниње житејскоје отложим попеченије ... "    "... Нека буде воља Твоја... "     Верујемо или не верујемо, питање је сад!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Juanito рече

Само једно питање... Ако за тренутак занемаримо етику, какве везе има, са аспекта преношења вируса, шта се једе? Вирус ваљда не може да преживи термичку обраду хране. Питање је како се коље, складишти и продаје. Ту хигијена може да закаже. Печени или кувани слепи миш не може да пренесе корону.

Ma ja sam se samo obazirao na to da ukažem, da nije Kina jedina gdje se konzumiraju te divlje životinje, a pogotovo to što je slijepi šišmiš rijeđa stvar na kineskom jelovniku od nekih drugih zemalja. Svakako je važno to kako se obrađuje...ali ima i to da se vjerovatno živi ili poluživi prodaju na pijacama, i dok ne dođe do termičke obrade, virus teoretski može preći na čovjeka.

Tu je sad ono važnije pitanje, da li virus tek lako skače sa životinje na čovjeka? Ta vrsta ishrane se praktikuje hiljadam godina, ako se virus sa životinje lako prenosi na čovjeka, onda je tamo u istoriji trebalo biti zabilježeno mnogo mnogo epidemija, i već bi imali te korone odavno kao sezonski grip. Ali očigledno to ne ide tako lako. Virus kako ja razumijem mora da mutira na životinji da bi stekao sposobnost prenosa na drugu vrstu. Dakle ovo se sad desilo, možda je moglo i za 150 godina. 

Kina će svakako zabraniti te divlje živuljke, ali nisu samo Kinezi ti koji treba da urade to, treba u tom regionu to sve zabraniti od Tajlanda do Filipina. Ali, neko će se trebati ozbiljnije pozabaviti tim virusima, jer nisu samo divlje životinje potencijalni prenosnici, evo imali smo svinjski grip iz Meksika itd...dakle evolucija prožima sav živi svijet, virusi nastoje da se prošire i moguće su pandemije i u budućnosti, a ekonomija i globalizam kako sve više povezuju ljude nameđu potrebu da se ovakve pandemije izbjegnu u budućnosti ukoliko je moguće, ukoliko ne ništa pokušati se prilagoditi i prebroditi kao sad pa šta nam bude. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Justin Waters рече

Ti bi bio imun na te pečurke. :smeh1:

Ovako ide tačno to druženje sa stablima:

Ja i prijatelji smo praktikovali razgovararati sa stablima.
Pitali smo ih kako su. 
Pričali smo kakav nam je bio dan i što ćemo raditi praznicima.
Koliko se sjećam, dobivali smo i neku vrstu odgovora od stabala. 
Ne sjećam se tačno šta su nam odgovorila. 

Почо сам да гледам.

Одличан хорор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Juanito рече

Почо сам да гледам.

Одличан хорор.

Horor sa elementima komedije, i sretnim završetkom na kraju. 

Ovo oko komedije, vidjećeš one hipike što praktikuju dodirivanje jedni drugih po šumama...ja umro. :))

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

Слобода вероисповести спада у мали број таксативно наведених људских права која се не могу ограничити ни у...

„Не улазећи у то да ли је било уставног и законског основа за увођење ванредног стања, слобода вероисповести, као индивидуално право појединца и као колективно право верске заједнице, према чл. 202. Уставу Србије спада у мали број таксативно наведених људских права која се не могу ограничити ни у условима ванредног стања. Према чл. 31. ст. 3. Закона о црквама и верским заједницама богослужбени простор је неповредив, јер Црква ужива аутономију (чл. 6. Закона о црквама и верским заједницама), као што је, примера ради, ужива и универзитет. Полиција у тај простор може да уђе само на позив верске заједнице, а тек изузетно без тог позива, ако је у току извршење неког тешког кривичног дела. Насупрот томе, полиција ових дана предузима незаконите оперативне радње у богослужбеном простору и тако шиканира вернике и свештенике током богослужења, неовлашћено их снима, узима личне податке, чиме повређује не само њихову слободу вероисповести, већ и право на приватност.“

"Да ли то значи да МУП ни у условима пандемије нема право да интервенише – ставља у карантин, хапси вернике и свештенике који се не придржавају прописаних мера Владе Србије и упутстава својих црквених власти?

– Свештеници према чл. 8. ст. 4. Закона о црквама и верским заједницама уживају материјални имунитет, што значи да не могу да кривично или прекршајно одговарају за богослужбене радње које врше у складу са аутономним правом Цркве. Притом СПЦ поштује хигијенско-санитарне препоруке Владе када је у питању растојање верника на отвореном простору током литургије, која се одржавају у портама храмова. Имајући то виду не види по ком основу би могао да одговара верник који је дошао на богослужење, ако имамо у виду, не само наш Устав, већ и праксу Европског суда за људска права, који је у једној пресуди против Турске утврдио да је Конвенцијом о људским правима заштићено право верника да се мирно окупљају ради вршења обреда својствених својој религији (Cumhuriyetçi Eğitim ve Kültür Merkezi Vakfi v. Turkey)."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...