Jump to content

Упокојила се у Господу схиигуманија Анастасија (1942-2019)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Како Радио Слово љубве сазнаје, ноћас се у Господу упокојила мати Анастасија (Савковић), великосхимна игуманија манастира Ваведења Пресвете Богородице у Београду. Сахрана ће бити у петак, 10. маја, а време почетка Свете Литургије и опела накнадно ће бити објављени из Ваведењског манастира. Опело ће служити Преосвећена господа Епископи новосадски и бачки др Иринеј (Буловић) и викарни ремезијански Стефан (Шарић). Вечан спомен мати Анастасији.

Мати Анастасија (Савковић) рођена је 1942. године, руководила је Манастиром Ваведење после упокојења игуманије Ангелине Грачове, 1970. године, потом је тадашњи патријарх Герман поставио за игуманију мати Агнију која је била настојатељица до своје смрти, 2001. године.

Мати Анастасија биће сахрањена у манастирској порти где почивају и уважене ваведењске игуманије које су, свака на свој начин, оставиле лични печат развоју и устројству овог београдског манастира - Меланија, Ангелина, Варвара и Агнија. У манастирској порти су сахрањени још и митрополит загребачки Доситеј (1877-1945), митрополит скопски Јосиф (1878-1957), митрополит будимски Арсеније (1883-1963), митрополит Дамаскин (1892-1969) и владика будимски Данило (1927-2002)

радио словољубве


View full Странице

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...