Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Благословена тачка

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 6 минута, Sofija_ рече

e ovo nije lepo, cini mi se da si ti prvi izgubio strpljenje, ako se secas :nene: pa postavio baba Jelicu na gajbicu...onako podrugljivo za sve koji su protiv Maksimovih stavova, ti mozes da se rugas a tebi se ne moze reci, ili mislis da si ti vredniji od diskutanata ovde? 

Никога ја нисам конкретно именовао. Ко се пронашао, нисам му крив. Ја се овде нисам увредио. Говорим о бруталном вређању и понижавању владике Максима - почев од називања будалом и Јудом до претње шишањем браде. Ако се тако вређа један владика, шта онда да очекујем ја, један лаик. На то сам мислио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 77
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

@Sofija_ Чак је било и дипломатских предлога да се владика изудара... Дивота. Ако има ишта горе од тренутне фанарске пара еклисиологије, то је наш, српски простаклук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, farisejski.bukvojed рече

Ovo je primer kreativne istine. Slicna kreativna istina postoji i u nekim delovima u nekoliko saopstenja gg. Maksima.

Ovde gg. Maksima niko nije nazvao Judom, niti mu je pretio sisanjem brade.

Нажалост, било је. Читај мало теме. Синоћ га је "августин" назвао "Јудом Максимом".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Никога ја нисам конкретно именовао. Ко се пронашао, нисам му крив. Ја се овде нисам увредио. Говорим о бруталном вређању и понижавању владике Максима - почев од називања будалом и Јудом до претње шишањем браде. Ако се тако вређа један владика, шта онда да очекујем ја, један лаик. На то сам мислио.

Sad se izvlacis, pa nisi se uvredio zato sto nemas zasto, ili jesi ali se pravis da nisi...jadan vladika, mukica, zalimo ga mi majmuncici i nasi preci majmuni, za ostale stvari necu ni da komentarisem..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Sofija_ рече

Sad se izvlacis, pa nisi se uvredio zato sto nemas zasto, ili jesi ali se pravis da nisi...jadan vladika, mukica, zalimo ga mi majmuncici i nasi preci majmuni, za ostale stvari necu ni da komentarisem..

Ето видиш, твој коментар о "мајмунчићима" говори колико смо јадни...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Александар Милојков рече

@Sofija_ Чак је било и дипломатских предлога да се владика изудара... Дивота. Ако има ишта горе од тренутне фанарске пара еклисиологије, то је наш, српски простаклук.

verujem da nije lako biti vladika, velika su iskusenja, sad mozda i najveca, jer jedino je jos nasa crkva ostala da se unisti od strane amera i ostale bande, narodu je jedino crkva ostala i njeni episkopi, ako oni padnu ili pokleknu( ovde mislim u svemu)narod je izgubljen, zato mogu da razumem takvu reakciju, ali je ne podrzavam, ja sam radije da se rascini bez nasilja svakako :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све у свему, теме о владици Масиму и владици Иринеју, о њиховој полемици, нажалост, све више личе на некадашњи форум "Ихтус". Има вас овде сигурно који га се сећате и знате о чеми говорим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Ето видиш, твој коментар о "мајмунчићима" говори колико смо јадни...

pa tako nas vidi vladika Maksim, kako drugacije?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Александар Милојков рече

А зашто је проблем што сам ја раније користио ту синтагму? Да ли је грех ако сам разговарао на ову тему са владиком, где ми је он неке своје ставове растумачио и појаснио?

Ја не рекох ни да је проблем ни да је грех, где си то код мене прочитао? У мојој подсвести изгледа, имао си неки такав утисак?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Александар Милојков рече

А зашто је проблем што сам ја раније користио ту синтагму? Да ли је грех ако сам разговарао на ову тему са владиком, где ми је он неке своје ставове растумачио и појаснио?

Поента је да постоје индиције да ти и владика (у некој мери) сарађуејете на његовим саопштењима а ти са друге стране наступаш као непристрасан и објективан. Можда је то могуће али с обзиром на оно што је владика показао у досадашњим саопштењима на ову тему то је мало вероватно.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, Александар Милојков рече

Ко размишља носом, његови закључци бивају "утисци", пројекције, сламнате чичице... Од вас, овдашњих дискутаната (част изузецима), човек не моће боље ни да очекује, до пљување, сатирање, вулгаризам и вређање.

Надам се да ја, иако по теби размишљам носом, спадам у те изузетке. А ако не спадам онда ми дугујеш цитате за болдоване оптужбе на мој рачун.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Александар Милојков рече

Ето видиш, твој коментар о "мајмунчићима" говори колико смо јадни...

hteo si reci koliko sam ja jadna? ili koliko smo mi majmuncici jadni? nemoj mene mazati, to kod mene ne prolazi..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Sofija_ рече

e ovo nije lepo, cini mi se da si ti prvi izgubio strpljenje, ako se secas :nene: pa postavio baba Jelicu na gajbicu...onako podrugljivo za sve koji su protiv Maksimovih stavova, ti mozes da se rugas a tebi se ne moze reci, ili mislis da si ti vredniji od diskutanata ovde? 

Имаш утисак Софија? :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Александар Милојков рече

Све у свему, теме о владици Масиму и владици Иринеју, о њиховој полемици, нажалост, све више личе на некадашњи форум "Ихтус". Има вас овде сигурно који га се сећате и знате о чеми говорим.

Ооо да! 

Па владика Максим је већ рекао индиректно да ова "паклена места" треба затворити. 

Да се он пита радила би само теологија.нет. И фалсификовала текстове по његовој наруџби. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...