Jump to content

Како отерати кртице из дворишта, баште..


Препоручена порука

Кажу да су кртице законом заштићене. Волео бих да ухватим неку па да законодавцу пошаљем барем једну брзом поштом ;) Шалу на страну. Из свог искуства знам да ово што се може видети на видеу је делотворно. Додуше, потребно је да ветар константно дува барем по мало. Али, када код могу, барем једном на дан, прођем кроз воћњак и вртим флаше неки минут. Металне цеви или парче арматуре забодем мало дубље (даље се преносе вибрације кроз земљу) и на њих навучем флаше као што је овде приказано. Као што рекох, уколико ветар не дува онда понекад провртим флаше руком. Дешавало се да се кртице наврате, али, само онда када се флаше неко време не окрећу. Такође, у земљу где би оне правиле кртичњак, неким колчићем избушим мало дубљу рупу и у њу убацим мало јачу петарду и рупу затворим. Вибрације од експлозије се пренесу кроз земљу и оне не смеју да поново долазе на то место. Ако још неко има неко решење нека напише.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Greska u naslovu - "kritice"... nije da je nesto mlogo bitno, ali dobro je da bude red... 0703_read

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Greska u naslovu - "kritice"... nije da je nesto mlogo bitno, ali dobro je da bude red... 0703_read

Грешка брате у куцању :))) али кад видох овај твој смајли, рекох да се нашалим, исти си ''нека'' ''баба'' која све мора да види ;) :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Сања Т. рече

verovatno je moguće da one progutaju tu kosu, i uginu

Мислим да их пре можда мирис човека одбија (плаши) шта већ и онда избегавају да поново дођу на то место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Мислим да их пре можда мирис човека одбија (плаши) шта већ и онда избегавају да поново дођу на то место.

Nadam se da je tako. Dobra ideja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моји овако раде. Исеку дно пластичне флаше, склоне затварач флаше и набију флашу у рупу. Од струјања ветра кртице беже. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, БанеЛ рече

Моји овако раде. Исеку дно пластичне флаше, склоне затварач флаше и набију флашу у рупу. Од струјања ветра кртице беже. 

Iseceni deo ide gore ili dole?

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Iseceni deo ide gore ili dole?

Исечени део иде горе, а врх флаше у земљу. 

  • Свиђа ми се 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, БанеЛ рече

Исечени део иде горе, а врх флаше у земљу. 

Да, и моји слично раде, али, не тиче се струјања ваздуха већ да светлост продире кроз флашу. Значи, тамо где је кртица ришкала ту малко више продубе рупу и грлић флаше убаце унутра.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Још једну методу примењујем. Заборавих. И могу да кажем да је ефикасна. Дошао сам на идеју да узмем колчић и да га што дубље чекићем забијем у место где је кртичњак (по могућству нађем канал који је кртица прокопала), колац извадим и у направљену рупу убацим нешто јачу петарду (остале од зимус, а има и да се купе по продавницама ловачке опреме и оружја) и одозго ставим неки камен или брзо набацам земљу на рупу и !б*у*м!. У сваком случају, након експлозије, затрпам рупу да се барутни гасови задрже под земљом. Звук експлозије се преноси кроз земљу, љути барутни гасови напуне канале и то све доприноси томе да се кртице одбијају. У почетку сам морао да будем упоран јер се кртица не би појављивала на месту где бих убацио петарду, али, ришкала би поново неколико десетина метара даље па сам постепено ишао даље и даље како бих их потискивао ван имања. Не може трава лепо да се коси, а и ружно гледати оне џомбе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...