Jump to content

Sve sto se hteli da znate o Rimokatolicizmu, papstvu itd. (slobodna tema za raspravljanje do mile volje za Zayrona, Isusovo magare i ostale)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Zayron рече

No, to će biti malo stado, samo vi i Rusi...

Ako tako bude moralo - nema nam druge. Ali bez brige, bice tu jos mnostvo drugih naroda, protivno vasim sanjarenjima...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 557
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Zayron рече

Ja vam savjetujem da opozovete Vartolomeja a postavite tamo Miraša, taj će onda zaboravit odakle je došao i šta je htio pa će svima podijelit KEINE TOMOS "odbionice", i Makedoncima i svojima i Bugarohrvatima iz VMRO HPC :D 

Da mene pitaju, Carigradu bih momentalno oduzeo sam rang patrijarsije (kamoli jos vaseljenske), jer su odavno izgubili svaku kanonsku osnovu za takvo zvanje.

Arhiepiskopija u sklopu Grcke PC, i to striktno podredjena njihovoj jurisdikciji, a po casti daleko iza Atine i Soluna.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

Da mene pitaju, Carigradu bih momentalno oduzeo rang patrijarsije (kamoli jos vaseljenske), jer su odavno izgubili svaku kanonsku osnovu za takvo zvanje.

Arhiepiskopija u sklopu Grcke PC, striktno podredjena njihovoj jurisdikciji, a po casti daleko iza Atine i Soluna.

Sreća po Vartolomeja i onaj njegov 130 člani Archonski Synod da se ti ne pitaš o tome! Imaju tamo po dva episkopa na svakog parohijana! Advanced Episcopal Care! :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, obi-wan рече

Kakve ovo veze ima sa ispovedanjem prave vere?

Zar je filiokva dovoljna da nisu Crkva? Bog ih se odrekao i proklinje ih, sve ih tera u pakao da se večno muče, jesu dodali da Sveti Duh ishodi i od Sina i ne samo od Oca?

Sve te podele su nastale iz jeresi etnofiletizma, a danas se radi na istom etnofiletizmu da se zakuva između Carigrada i Moskve. I šta ćemo sa Bugarima, kada ćemo anatemu jedni na druge i da se proklinjemo i osuđujemo u pakao na večne muke jesmo koliko puta ratovali i blagosiljali svoje vojnike da ubijaju uvek vojnike druge strane?

I sad ne budi depresivan...

  • Свиђа ми се 1

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Isusovo magare рече

Ajde molim te ti mi odgovori pošto vidim da Snjegović ne zna..kako odvajate osobni (lični život) od odnosa sa Bogom i odkud vam ta praksa da ne smijete koristiti maštu u molitvi??

Од кад је молитва машта? У нашим молитвама се баш и каже да нас Бог избави од сањарења. Лични живот се не одваја од Бога, само што је лични живот здравог човека далеко од маште. Живот је реалност а реалност је Христос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zayron рече

Sreća po Vartolomeja i onaj njegov 130 člani Archonski Synod da se ti ne pitaš o tome! Imaju tamo po dva episkopa na svakog parohijana! Advanced Episcopal Care! :D 

Sta ces, i ja pomalo sanjam, samo mnogo manje nego ti...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

Од кад је молитва машта? У нашим молитвама се баш и каже да нас Бог избави од сањарења. Лично живот се не одваја од Бога, само што је лични живот здравог човека далеко од машете. Живот је реалност а реалност је Христос.

Одлично и просто објашњено. Као код Старца Порфирија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Dragi рече

Zar je filiokva dovoljna da nisu Crkva? Bog ih se odrekao i proklinje ih, sve ih tera u pakao da se večno muče, jesu dodali da Sveti Duh ishodi i od Sina i ne samo od Oca?

Sve te podele su nastale iz jeresi etnofiletizma, a danas se radi na istom etnofiletizmu da se zakuva između Carigrada i Moskve. I šta ćemo sa Bugarima, kada ćemo anatemu jedni na druge i da se proklinjemo i osuđujemo u pakao na večne muke jesmo koliko puta ratovali i blagosiljali svoje vojnike da ubijaju uvek vojnike druge strane?

I sad ne budi depresivan...

Ne znam brate o cemu pricas tacno, skroz si konfuzan. Filiokve je jeres, da - jeres je sasvim dovoljna da data zajednica nije Crkva.

Institucija papstva je takodje jeres, eklisioloska, i takodje sama sobom dovoljna da data zajednica nije Crkva.

10 vekova unazad - a ovo svi zaobilaze, iako je najvaznije - mi sa RMK nemamo zajednicku Casu. Zasto? Zato jer se od onda niko tamo nije zvanicno odrekao bilo koje od zabluda, i samim tim nemamo nikakvu osnovu za jedinstvo sa njima. To su pomesne PC jasno prepoznale, i samim tim cinom (nemanja zajednicke Case) priznale i izrecenu anatemu.

I last but not least - Crkva NIKAD ne moze da se pocepa, Ona je jedna i nedeljiva. Moze neko da otpadne od Crkve, ali time ne ugrozava Crkvu, nego samo sebe. Dok se taj isti ponovo ne vrati u okrilje Crkve (odbacujuci jeresi i ostale prepreke) nema govora ni o kakvom zajednicarenju i zajednici RMK i PC.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Zayron рече

Da, a poslije toga će ostati PC samo Rusi i Srbi a NATO Carigrad će se nastavit veselo ekumenisati s vizantofilskim Rimom sve do konačnog spajanja. Takva su vremena došla da se najlakše ostvaruju i najvjerovatnije su one najnevjerovatnije prognoze kao ova ili one iz Zone sumraka! Kaněc světa! :D 

У реду, што да не 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Zayron рече

No, to će biti malo stado, samo vi i Rusi...

У реду, ајде више, покупите Цариград и скините нам се са грбаче. Не заборавите Зизија. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Ivan Marković рече

У реду, што да не 

Možete vi govoriti i tvrditi, misliti šta hoćete ali ovo će stvarno biti prava šlamastika kakva se nije još vidjela od 1054. godine. U pravu je vladika Irinej, odskakaćete to ne samo vi nego i mi s vama, pa to može neko da povjeruje ili ne! Ovim se totalno narušava svjetski poredak u hrišćanstvu a ne samo u Pravoslavnoj Crkvi ako dodje do raskola a ne bude se potom znalo ko je sad ta autentična Crkva, Carigrad ili Moskva! Čak i oni najzadrtiju papisti, filioquisti i azymisti medju katolicima ako su se ikad tome radovali će se brzo uvjerit da su se vrlo preračunali, ovo je stvarno tragedija globalnih razmjera i šteti cijelom vaseljenskom hrišćanstvu globalno, nikom ništa dobrog neće donijeti, samo onima koji čekaju da "nedeljnici" padnu, "petkovcima i subotarima", znate na koga ustvari mislim.

Pravoslavlju preti raskol teži od onog između Istoka i Zapada
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Снежана рече

Нарано да не значи да машту, креативност и страст треба да занемаримо у нашем личном животу, штавише врло су пожењне у било ком нашем делању, али у односу са Богом су непотребне и штетне.

Snežana a tko je ovo napisao pošto negiraš da si to napisala???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

Možete vi govoriti i tvrditi, misliti šta hoćete ali ovo će stvarno biti prava šlamastika kakva se nije još vidjeda od 1054. godine. U pravu je vladika Irinej, odskakaćete to ne samo vi nego i mi s vama, pa to moře neko da vjeruje ili ne! Ovim se totalno narušava svjetski poredak u hrišćanstvu a ne samo u Pravoslavnoj Crkvi ako dodje do raskole a ne bude se potom znalo ko je sad ta autentična Crkva, Carigrad ili Moskva! Čak i oni najzadrtiju papisti, filioquisti i azymisti medju katolicima ako su se tome radovali će se brzo uvjerit da su se vrlo preračunali, ovo je stvarno tragedija globalnih razzmjera i šteti cijelom vaseljenskom hrišćanstvu globalno, nikom ništa dobrog neće donijeti, samo onima koji čekaju da "nedeljnici" padnu, "petkovcima i subotarima", znate na koga ustvari mislim.

Pravoslavlju preti raskol teži od onog između Istoka i Zapada
 

Јел тако? Тако је! Е кад је тако, даље шапе од Украјине и мирна Евроазија

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, obi-wan рече

nisi dovoljno pismen.

Većina Rusa isto tako misli da se je ovaj njihov car ponašao i donosio odluke kao da je bio nepismen. Zato mu i nisu podigli spomenik, niti misle da ga dižu, osim ako na predsedničkim izborima u Rusiji ne pobedi neki Srbin. A vi pošto ste veći Rusi od njih ste ga već podigli i to u centru Beograda.

https://www.google.si/maps/place/Monument+to+Emperor+Nicholas+II/@44.8100256,20.4622266,3a,75y,359.58h,89.58t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipPzr8UVCMTEDSuIk8PWB01c3teCkSh9OMFoqhi_!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPzr8UVCMTEDSuIk8PWB01c3teCkSh9OMFoqhi_%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya29.054358-ro-0-fo100!7i7200!8i3600!4m5!3m4!1s0x475a7aaf24641c37:0xea8785aa673a5dd!8m2!3d44.8099391!4d20.4621161

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...