Jump to content

"Slučaj Bajaga" ili posljedica desetljetnog žmirenja na ustašluke zbog kojih se pristojan svijet crveni.

Оцени ову тему


Препоручена порука

bajaga_twitter_12082018.jpg?width=765&he

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bajagini četnički hitovi:

1.) Nad Kraljevom plavi safir seva (credits to @kazi_tibi )

2.) Lepa Janja čiča Dražina kći

3.) Dobro jutro četnici

4.) Godine prolaze čiča Dražin grob ne nalaze

5.) Moji su drugovi četnici rasuti po celom svetu

5.) Ustanak počinje u ponoć

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

na skriveno te vodim mesto
izmedju cacka i ljiga,
gde gorski vetar peva pesmu
cica drazo nemaj briga

ravna gora, (ravna gora) zove tebe
ravna gora, (ravna gora) zove menw

12:smeha:

  • Хахаха 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

38936196_2063341810344297_23930316914310

  • Оплаках :)) 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PULA

Bajaga poručio u pulskoj Areni: "Sve je više barbara"

Piše: Index / Objavljeno: 12.08.2018. u 07:37h
Bajaga poručio u pulskoj Areni: "Sve je više barbara"

MOMČILO BAJAGIĆ BAJAGA neće zapjevati za tri tjedna u Karlovcu na Danima piva zbog pritiska takozvanih branitelja, ali njegovi obožavatelji došli su na svoje sinoć u Puli. U Areni će se čuti neki od njegovih najvećih hitova poput Zažmuri, Tišina, Plavi safir, Život je nekad siv neka žut i brojni drugi. Ovo je prvi put da Bajaga nastupa u Areni u svojoj 35 godišnjoj karijeri.

Koncert je započeo pjesmom Rimljani, a iako Bajaga nije ništa objašnjavao, sve je bilo jasno kad se začuo stih "I sve je više barbara, a sve manje Rimljana".

Bajaga i Instruktori pripremili su i nekoliko pjesama s novog albuma U Sali lom koji je izašao u travnju.

Zabranu nastupa u Karlovcu Bajaga nije želio previše komentirati, tek je pohvalio Hladno pivo koje je odbilo nastupiti umjesto njega.

received_2351049631621384.jpeg?v1

"Momci iz Hladnog piva su super. Svaka čast. Da je bila obrnuta situacija i mi bismo postupili isto. Šmekerski i kolegijalno", rekao je on danas, no odbio je dalje komentirati činjenicu da ove godine nije dobrodošao u Karlovac uz ispriku da se sprema za koncert u Areni. 

 

received_385508605314649.jpeg?v1

 

 

 

Index

 

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како су му забранили и на основу чега када су му пре пар година издали хрватски пасош по који је сам отишао у Бјеловару у коме је и рођен.Па ваљда је држављанство већа ствар него да ли ће да пева или не.Ово је мало чак и за Хрвате бизарно.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

MI IZ PLEMENA AZRI: Posle skandala oko koncerta Bajaga snimio pesmu sa pevačem "Hladnog piva" i stihovi se kao poruka šire regionom

bajagaFoto: Youtube / youtube

Da je Balkan pesma verovatno ne bi bio balada. Bio bi, ako je verovati najnovijem hitu o ovom našem brdovitom kraju - spoj panka, sentimentalnog roka i inata. Kada su se u septembru pevač "Hladnog piva" Mile Kekin i Momčilo Bajagić našli umesto na muzičkom - na političkom repertoaru odlučili su da uzvrate udarac na njima svojstven način - pesmom.

Kekin je 19. oktobra objavio samostalni album "Kuća bez krova", a pesma koja je istog trenutka kada je objavljena izazvala veliku pažnju javnosti je upravo duet sa Bajagom. Pesma simboličnog naziva "Atlantida" nastala je kao svojevrstan odgovor dvojice muzičara nakon septembarskog skandala kada je prvo Bajagi zabranjen nastup u Karlovcima od strane domobrana, da bi nakon toga Kekin samome sebi zabranio nastup - od strane, je li, Kekina. Bajaga je tada u intervjuu za "Blic" rekao da "svakako ne bi išao tamo gde ga neće".

Napadnuti iz svoje sopstvene zemlje jer nisu hteli da nastupaju umesto Bajage, momci iz "Hladnog piva" izdali su saopštenje u kojem su rekli da mogu da dođu da popiju piće, ali da sigurno neće nastupati. Umesto saopštenja sada su zajedno sa Bajagom napisali ove stihove koji se dele regionom:

Hajde mi reci moja visosti

Da mogu ispraviti krive Drine

Da mogu preć preko svega, preko lanjskog snijega

 

Da se samo okuražim

 

Reci da li to može nekako bit,

Da niko nije u pravu nego da smo kvit

Da se nađemo sutra barem na pol puta

Ili previše tražim

 

Brate moj s Atlantide, gledaj što vreme ide

Mi iz plemena Azri tu smo po kazni

Brate moj s Atlantide

Ovo je za nas apatride

Bez zastave i himne

 

Bez zastave i himne

Jedan smo drugom odraz

Jedan drugom krilo

I krunski dokaz

Da nas je stvarno bilo

 

Budimo sada kao rendžeri

Uspravnog hoda i pravednog gneva

Ja tek sada vidim kad smo u manjini koliko smo si važni

Kada je šatro kvazi ko fol, ko neki veliki rijaliti šou

Gde ološ nozi značke i sve je naopačke a svetinje su laži

Ofanziva crvenih mundira, navalili su bagerima,

Zagor duh sa sjekirom šalje zadnje dimne signale

Ja kroz snove u pomoć hitam, u džepu kamen karambita,

Aj karamba karambita

Brate moj s Atlantide, gledaj što vreme

Mi iz plemena Azri, tu smo po kazni

Brate moj s Atlantide

Ova je za sve apatride

Bez zastave i himne

Jedan smo drugom odraz

Jedan drugom krilo

I krunski dokaz

Da nas je stvarno bilo

 

https://www.blic.rs/kultura/vesti/mi-iz-plemena-azri-posle-skandala-oko-koncerta-bajaga-snimio-pesmu-sa-pevacem-hladnog/mcqnx86?ref=dino&utm_source=Facebo&fbclid=IwAR1bpZzgYRICQDC0SzB5QvVspBTwmXcoN3_j6s6XSvElhaiMxI1rFgOr7sU

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...