Jump to content

Отац Сава (Јањић): Неки су изгледа заборавили шта Срби имају јужно од Ибра

Оцени ову тему


Препоручена порука

Неки су изгледа заборавили шта Срби имају јужно од Ибра, па је ред да их подсетимо:

За оне који су заборавили шта још то имамо на Косову и Метохији, и то јужно од Ибра, да подсетимо:
- Две трећине од 120 хиљада Срба са женама и децом живе јужно од Ибра, највише у Косовском Поморављу, око Грачанице и Штрпца, а само једна трећина на северу Косова
- 140 цркава у којима служе свештеници Епархије Рашко-призренске, од којих неки живе са по четворо деце у етнички чисто албанским местима
- 10 активних манастира са преко 100 монаха и монахиња у њима
- Богословија у Призрену са више од 80 ђака, професора и радника
- 4 УНЕСКО споменика: Пећку Патријаршију, Дечане, Грачаницу и Богородицу Љевишку, који су истовремено и најзначајнији споменици српске културе
- Друштвену и приватну имовину десетина хиљада људи, као и природна блага, о чему државне институције имају тачније податке

Наравно, све је то важно и за друге људе који овде живе и са којима желимо да живимо у миру. Ваљда је довољно ваздуха и воде за све и ваљда смо у стању да коначно поштујемо једни друге као људи који нису могли да бирају у ком ће се народу и на ком простору родити.

 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pre bilo kakvih sporazuma treba da se potpiše neki sporazum kojim će EU da garantuje zaštitu srpske kulturne baštine i da neće biti pokušaja šiptarskog svojatanja u UNESCO...mada ko da njima veruje....ološi su su to...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...