Jump to content

Za vreme Hirotonije u Novom Sadu nepropisni parkiran vozni park SPC od sigurno milion evra

Оцени ову тему


Препоручена порука

1. To je gimnazija SPC.
2. Vozači nisu driftovali po tartanu već su pažljivo parkirali.
3. Jako malo mesta ima na parkingu ispred gimnazije.
4. Direktor gimnazije je dao odobrenje, inače verujući čovek, skroman, pravičan, gospodin.
5. Sve je to nekad bilo crkveno, zemljište i zgrade, kao i pola Zmaj Jovine ulice, a to ovi danas "građani" ne znaju.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Danijela рече

1. To je gimnazija SPC.
2. Vozači nisu driftovali po tartanu već su pažljivo parkirali.
3. Jako malo mesta ima na parkingu ispred gimnazije.
4. Direktor gimnazije je dao odobrenje, inače verujući čovek, skroman, pravičan, gospodin.
5. Sve je to nekad bilo crkveno, zemljište i zgrade, kao i pola Zmaj Jovine ulice, a to ovi danas "građani" ne znaju.

Gle cuda direktor verujuci covek pa i ja sam verujuci pa mi to ne daje za pravo da se nepropisno parkiram i to po tartan terenu ,,tako nesto sam mogao da ocekujem od bahatih kriminalaca i novokomponovih bogatasa al ne i od vladika ! Sad cu ja lepo kad mi ovi iz parking servisa pisu kaznu da se pozovem na to da sam verujuci covek bas da vidim da li ce mi uvaze argument !!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Кратос рече

Ne moraju baš da se voze u mečkama,audijima,bmw i ostalo.....malo više skromnosti jer ni Hrista nisu vozila neke besne kočije,niti je jahao najboljeg konja nego magare....drugo stvar,narod koji je osiramašen i ojađen kad ovo vidi šta drugo može da pomisli nego popovi lopovi...Crkva treba da deli sudbinu naroda a ne da se postavlja iznad njega u bilo kom smislu...

Изабрали сте своју страну!

А Марија узевши литру правога нардова скупоценога мира помаза ноге Исусове, и отра косом својом ноге његове; а кућа се напуни мириса од мира.

Онда рече један од ученика његовијех, Јуда Симонов Искариотски, који га после издаде:

Зашто се ово миро не продаде за триста гроша и не даде сиромасима?
 

А ово не рече што се стараше за сиромахе, него што бјеше лупеж, и имаше ковчежић, и ношаше што се меташе у њ.

А кад разуме Исус, рече им: шта сметате жену? Она учини добро дело на мени.

Јер сиромахе имате свагда са собом, а мене немате свагда.

Тада један од дванаесторице, по имену Јуда Искариотски, отиде ка главарима свештеничкијем, и рече: шта ћете ми дати да вам га издам?

 

 

Толмачење:

Народ који даје поповима паре = Марија која помазује скупоценим миром Исуса

Ученици = Хришћани

Јуда = Јуда

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Жељко 

треба да обновимо ону тему са СП.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Прво, мислим да просто вришти да је "888" трол, и то чак лош, не знам зашто му дајете легитимитет расправљајући се с њим када очигледно није озбиљан у ономе што пише? Недоследност га одаје да само глуми да је мање интелигентан и писмен него што јесте.

2. Друго, ми овде на форуму смо најмањи проблем око тога да ли ћемо да осудимо возни парк СПЦ или не, јер већина народа ћути, у себи осуђује, а нити овде долазе да око тога дискутују, нити ће им било каква саопштења и/или контрааргументи променити утисак. И ако администрација СПЦ са све владикама, па напослетку свештенством, не учини нешто по том питању, срља у пропаст. Замајац антикомунизма је нестао, државног прогона цркве нема већ 30 година, а нема више ни државне заштите од пре 1941.  Сад је време да се покаже ко је ко, а ако народ крене јаче да прича, као што већ увелико говори, да је "Тито био у праву", оде све у пропаст.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жељко рече

Изабрали сте своју страну!

А Марија узевши литру правога нардова скупоценога мира помаза ноге Исусове, и отра косом својом ноге његове; а кућа се напуни мириса од мира.

Онда рече један од ученика његовијех, Јуда Симонов Искариотски, који га после издаде:

Зашто се ово миро не продаде за триста гроша и не даде сиромасима?
 

А ово не рече што се стараше за сиромахе, него што бјеше лупеж, и имаше ковчежић, и ношаше што се меташе у њ.

А кад разуме Исус, рече им: шта сметате жену? Она учини добро дело на мени.

Јер сиромахе имате свагда са собом, а мене немате свагда.

Тада један од дванаесторице, по имену Јуда Искариотски, отиде ка главарима свештеничкијем, и рече: шта ћете ми дати да вам га издам?

 

 

Толмачење:

Народ који даје поповима паре = Марија која помазује скупоценим миром Исуса

Ученици = Хришћани

Јуда = Јуда

 

Imas prolaznu iz NZ ako uspes da objasnis kakve ovo veze ima sa papreno skupim i nenormalno luxuznim (episkpskim) limuzinama...

...

Audi = nardovo miro? Malo sutra... Je li, `el ono bese Hristos imao neke skupe kocije? Jok, is`o peske desetinama kilometara. `El imao bar konja? Jok, ni to.

Episkop = ikona Hristova u toj-i-toj epartiji. Hristos nije imao luxuz? I episkope treba lisiti toga, kanonski, i to vrlo strogo.

Patrija Paja = prava ikona Hristova. I Tasa isto. I jos neki, naravno. Ali, to je opet manjina...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Audi = nardovo miro? Malo sutra... Je li, `el ono bese Hristos imao neke skupe kocije? Jok, is`o peske desetinama kilometara. `El imao bar konja? Jok, ni to.

Нардово миро би евентуално могло да буде једнако неком скупом парфему, па ајде, а ови оће бесне лимузине. =Д

Мада ни тај парфем не би могао да се оправда, јер Христос проливање скупоценог мира правда речима: ''Оставите је; шта јој сметате? Она учини добро дело на мени.  Јер сиромахе имате свагда са собом, и кад год хоћете можете им добро чинити; а мене немате свагда.'' (Мар. 14, 6-7)

Док епископ није Бог, свагда је са нама на земљи као и сиромаси, тако да овим стихом не може да се правдају било какви луксузни уступци.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, todor рече

Нардово миро би евентуално могло да буде једнако неком скупом парфему, па ајде, а ови оће бесне лимузине. =Д

Мада ни тај парфем не би могао да се оправда, јер Христос проливање скупоценог мира правда речима: ''Оставите је; шта јој сметате? Она учини добро дело на мени.  Јер сиромахе имате свагда са собом, и кад год хоћете можете им добро чинити; а мене немате свагда.'' (Мар. 14, 6-7)

Док епископ није Бог, свагда је са нама на земљи као и сиромаси, тако да овим стихом не може да се правдају било какви луксузни уступци.

Ma zna to Zeljko odlicno, nego nas malo handri, sto bi rek`o Milance... :coolio:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Ma zna to Zeljko odlicno, nego nas malo handri, sto bi rek`o Milance... :coolio:

Администратор, а трол... :/  То још нисам виђ'о.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, todor рече

Администратор, а трол... :/  То још нисам виђ'о.

A to ti je jos visi cin od obicnog administratora, retki dotle stignu...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро сам прочитао овај текст и врло радо ћу га овде изнети.

 

"Чак ни у комунизму, том богоборачком хаосу системског одбацивања сваког подсећања на патријархалну цивилизацију, монархијско и традиционално друштвено устројство и славну прошлост истинске Србије - није било оволико напада на епископе, свештенство и, посебно, актуелног патријарха наше мученичке и родољубиве Цркве Православне. И само наши епископи (последње легитимне вође српског народа) морају да се правдају сваком уличару и безвезњаку што возе аутомобиле које најнормалније могу да имају сви припадници друштвене елите - осим њих. И да објашњавају и левима и деснима ”зашто су били на разговору” са представницима других религиозних организација, зашто ”нису ово” или зашто ”јесу оно”... - до бесвести и назад. И није било никаквих ”псеудо-зилота”, ни згражања над сваком теолошком ситницом и размаженог револта због тобожње ”издаје православља” од стране наших архијереја. Када читам какве све увреде изговарају најгори, најбезвезнији и најнезаслужнији међу нама на рачун својих духовних пастира и предводника (и то из редова ”православних верника”) осећам се као да сам у лудници или најгорем оделењу затвора (у коме се чувају безумне убице, мрачни садисти и најгори олош).Тако на нашу Свету Цркву нису насртали ни најгори међу комунистичким отпадницима од српства и прваославља, да не помињем да у оно време сви ти професионални и добровољни мучитељи свештенства макар за себе нису тврдили да су хришћански верници. То би било превише чак и за њих, онакве. Једино су усташе имале оволико мржњу и овакав став према српским архијерејима и нашем свештенству.
Г.Вуковић"
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жељко рече

Изабрали сте своју страну!

А Марија узевши литру правога нардова скупоценога мира помаза ноге Исусове, и отра косом својом ноге његове; а кућа се напуни мириса од мира.

Онда рече један од ученика његовијех, Јуда Симонов Искариотски, који га после издаде:

Зашто се ово миро не продаде за триста гроша и не даде сиромасима?
 

А ово не рече што се стараше за сиромахе, него што бјеше лупеж, и имаше ковчежић, и ношаше што се меташе у њ.

А кад разуме Исус, рече им: шта сметате жену? Она учини добро дело на мени.

Јер сиромахе имате свагда са собом, а мене немате свагда.

Тада један од дванаесторице, по имену Јуда Искариотски, отиде ка главарима свештеничкијем, и рече: шта ћете ми дати да вам га издам?

 

 

Толмачење:

Народ који даје поповима паре = Марија која помазује скупоценим миром Исуса

Ученици = Хришћани

Јуда = Јуда

 

Nije problem što narod popovima daje pare nego na šta ga oni troše propovedajući skromnost ...ti bi u toj svojoj paranoji nekog napadanja na Crkvu od strane ne znam ni ja koga proglasio i Patrijarha Pavla za Judu.

Kako lepo reče čovek,sreća bar se zavetovaše na skromnost pa sad se voze u džipovima od 60,70 hiljda jevrića al dobro ima i onih od 100 tisuća...i tako ispuniše zavet Hristu.....:0212_rolleyes:

 

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Petar-M

Potpuno promasen tekst, naglaseno patetican i politikantski. Episkopska sluzba, kao i sve ostale u Crkvi, omedjena je jasnim okvirom jevandjelskog etosa, episkop mora da je primer svima u svemu, pa i u skromnosti. I tu nam se svaka dalja prica i pravdanje zavrsava...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Petar-M рече

Скоро сам прочитао овај текст и врло радо ћу га овде изнети.

Pa, linkuj izvor

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...