Jump to content

Протопрезвитер-ставрофор Момчило Кривокапић: Сјећање на земљотрес 1979. (звучни запис)

Оцени ову тему


Препоручена порука

На Цвијети, 15. априла 1979. године, Црну Гору је погодио разорни земљотрес.

Погинуло је више од 100 људи а око 600 је повређено. Више од 80 000 становника Црне Горе је остало без крова над главом.

Највише су пострадали Бока и Приморје.

Сјећања на тај тешки дан, као и на оне касније, који су подразумијевали улагање пуно труда у спашавање онога што се спасити могло, преноси нам архијерејски намјесник боко-которски протојереј-ставрофор Момчило Кривокапић.

Овај занимљив прилог са протиним сведочанством смо преузели са званичне интернет презентације Радија Светигоре

Звучни запис разговора


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...