Jump to content

РТС: Мурал за Грка који је одбио да бомбардује Србију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Грчки капетан који је одбио да бомбардује Србе, Маринос Рицудис, добио је мурал у Београду на зиду једне зграде на Дорћолу.

Мурал је насликан у Дунавској улици у центру Београда, а на њему је приказан лик Рицудиса са заставама обе државе које красе зид зграде.

Mural.jpg
 

Фотографију је на свом налогу на Фејсбуку објавио лично Рицудис и испод ње написао: „Графит из Београда. Дунавска 14. Мој рођендански поклон. Хвала свим мојим српским пријатељима“.

Рицудис је 1999. године одбио да се укрца на фрегату Темистокле, која је, према наређењима команде, требало да се прикључи флоти НАТО-а у Јадрану. Грчки бродови нису директно учествовали у нападима на СР Југославију, писао је тада Чикаго трибјун.

Грк је, због тога, осуђен на две и по године затвора, што је касније преиначено у условну казну и био принуђен да напусти морнарицу.

http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2018/02/21/11439981/mural-za-grka-210218.mp4 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Частан човјек. Мада ја мислим да било који православац нема шта да ради (таман гулио кромпир) у овом војном савезу.

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, TSCHeTSCHen рече

Частан човјек. Мада ја мислим да било који православац нема шта да ради (таман гулио кромпир) у овом војном савезу.

Мислиш да неко те људе и народе пита да ли они желе или не желе да буду у том савезу? Све је то политика. Али, добро је знати да има оваквих честитих људи. Те људе треба поштовати, зато је добро што су Срби на овакав начин исказали поштовање том човеку.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ваљда је бити војник данас, а и тада била ствар професије. А боље би им било да су му улицу дали, шта има везе што није умро.

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, TSCHeTSCHen рече

Частан човјек. Мада ја мислим да било који православац нема шта да ради (таман гулио кромпир) у овом војном савезу.

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

Много Светих је било у разним војскама кроз историју. Рецимо у римској војсци. Уверен сам да људи светог живота има и у америчкој војсци или било којој нато војсци и са друге стране у руској или сиријској војсци. Што не значи да су те војске добре. генрално, а мислим пре свега на америчку и нато. Једноставно светост је изнад политичких и војних крвавих превирања. И није лако у том окружењу бити свет.

Сетимо се да је наш Свети Деспот Стефан ратовао за корист Турака.

Μαρινοσ, αδερφο μας! Να σαι καλα τα παντα.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Много Светих је било у разним војскама кроз историју. Рецимо у римској војсци. Уверен сам да људи светог живота има и у америчкој војсци или било којој нато војсци и са друге стране у руској или сиријској војсци. Што не значи да су те војске добре. генрално, а мислим пре свега на америчку и нато. Једноставно светост је изнад политичких и војних крвавих превирања. И није лако у том окружењу бити свет.
Сетимо се да је наш Свети Деспот Стефан ратовао за корист Турака.
Μαρινοσ, αδερφο μας! Να σαι καλα τα παντα.
Јесте, у праву си. Али ми мрска ова војна организација. Па, јаче од мене.

Послато са SM-J530F користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...