Jump to content

Музика+текст - песме које једноставно зовемо "нашим"

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

Obojeni Program - Čudan glas te poziva

Putujem vec mesec, dva 
put je kriva linija 
putovanju se blizi kraj 
ja te gledam, ja te ne dam 

Da li ces me shvatiti 
ruke meni pruziti 
slike se u glavi lome 
ja te gledam, ja te ne dam 

Ref. 2x 
Ona ima,ima sve 
u ovom krugu sama je 
ona ima, ima sve 
dijamantom hrani se 

Ovaj dan bas dobar je 
jer u njemu nisi sam 
ovaj dan se cini vecan 
ja te gledam, ja te ne dam 

Pokusavam zastati 
ljudske srece kupiti 
sve probleme pokriti 
ja te gledam, ja te ne dam 

Ref. 2x 

Da li vidis ovaj znak 
koji stoji pored puta 
i u njemu to sam ja 
ja te gledam, ja te ne dam 

Telefon ti zvoni sad 
cudan glas te poziva 
da li zelis da me vidis 
ja te gledam, ja te ne dam 

Ref. 2x

http://tekstovi.net/2,2632,39867.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daljine

Bojana Vunturisevic

 

Prazna kao obala u doba jakih vetrova 
Na putu nema znakova 
Daljina sve je otrgla 
Vetrovi šibaju, kidaju 
Puštam i ne bojim se 
Topli dani dobre vesti donose 

Čuvam ti za sliku zvuk
Sve mi kvari ovaj nemi muk 
Svaka boja se zamrzla 
A svaki ton je trajno mutiran 

Dani puni su ćutanja 
Noći pune su lutanja 
Samo tad sam, samo tad sam bezbrižna 

Nikad bliže, nikad jače, nikad snažnije Nikad tiše, ali opet najglasnije 
Daljine, su blizine 
Uvek dajem, uvek više preko svodova Nešto tako važno nikad nisam imala Daljine, su blizine 

Nikad bliže, nikad jače, nikad snažnije Nikad tiše, ali opet najglasnije 
Daljine, su blizine 
Uvek dajem, uvek više preko svodova Nešto tako važno nikad nisam imala Daljine, su blizine 

Čuvam ti za sliku zvuk 
Sve mi kvari ovaj nemi muk 
Svaka boja se zamrzla 
A svaki ton je trajno mutiran 

Dani puni su ćutanja 
Noći pune su lutanja 
Samo tad sam, samo tad sam bezbrižna 

Nikad bliže, nikad jače, nikad snažnije Nikad tiše, ali opet najglasnije 
Daljine, su blizine 
Uvek dajem, uvek više preko svodova Nešto tako važno nikad nisam imala Daljine, su blizine 

Nikad bliže, nikad jače, nikad snažnije Nikad tiše, ali opet najglasnije 
Daljine, su blizine 
Uvek dajem, uvek više preko svodova Nešto tako važno nikad nisam imala Daljine, su blizine 
Daljine, su blizine 
Daljine, su blizine

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

http://lyricstranslate.com/sr/i-just-called-say-i-love-you-nazvao-sam-da-ti-kazem-volim-te.html#ixzz57JRmlCid
 

енглески

I Just Called To Say I Love You

No New Year's Day to celebrate
No chocolate covered candy hearts to give away
No first of spring
No song to sing
In fact here's just another ordinary day
 
No April rain
No flowers bloom
No wedding Saturday within the month of June
But what it is, is something true
Made up of these three words that I must say to you
 
I just called to say I love you
I just called to say how much I care
I just called to say I love you
And I mean it from the bottom of my heart
 
No summer's high
No warm July
No harvest moon to light one tender August night
No autumn breeze
No falling leaves
Not even time for birds to fly to southern skies
 
No Libra sun
No Halloween
No giving thanks to all the Christmas joy you bring
But what it is, though old so new
To fill your heart like no three words could ever do
 
I just called to say I love you
I just called to say how much I care, I do
I just called to say I love you
And I mean it from the bottom of my heart
 
I just called to say I love you
I just called to say how much I care, I do
I just called to say I love you
And I mean it from the bottom of my heart, of my heart,
of my heart
 
I just called to say I love you
I just called to say how much I care, I do
I just called to say I love you
And I mean it from the bottom of my heart, of my heart,
baby of my heart
Align paragraphs
 

Nazvao sam da ti kazem volim te

Nema Novogodisnjeg dana za slavljenje
Nema cokoladnih srca za poklanjanje
Nema prvog dana proleca
Nema pesme da se otpeva
U stvari ovo je samo jos jedan obican dan
 
Nema aprilske kise
Nema cvetanja cveca
Nema subote za vencanja u mesecu junu
Ali ono sto jeste,je nesto istinito
Sastavljeno od ove tri reci koje ti moram reci
Nazvao sam samo da ti kazem volim te
Nazvao sam da ti kazem koliko mi je stalo
Nazvao sam da ti kazem volim te
I to mislim iz dubine srca mog
 
Nema najduzeg leta
Nema toplog jula
Nema punog meseca da obasja jednu neznu avgustovsku noc
 
Nema jesenjeg povetarca
Nema listova koji padaju
Nije cak ni vreme za ptice da lete ka juznom nebu
 
Nema sunca u znaku Vage
Nema Noci vestica
Nema zahvaljivanja za sve Bozicne radosti koje donosis
Ali ono sto jeste,iako staro a tako novo
Da ispuni tvoje srce kao sto nijedne tri reci ne bi mogle
 
Nazvao sam samo da ti kazem volim te
Nazvao sam da ti kazem koliko mi je stalo
Nazvao sam da ti kazem volim te
I to mislim iz dubine srca mog
 
Nazvao sam samo da ti kazem volim te
Nazvao sam da ti kazem koliko mi je stalo
Nazvao sam da ti kazem volim te
I to mislim iz dubine srca mog,srca mog,srca mog
 
Nazvao sam samo da ti kazem volim te
Nazvao sam da ti kazem koliko mi je stalo,stvarno
Nazvao sam da ti kazem volim te
I to mislim iz dubine srca mog,srca mog,
duso srca mog
 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ona ce s tobom, sa mnom ce Bog
mozda i nadjem andjela svog
od vecnosti ja ne gubim dah
ja imam od zivota strah

Molim za tebe, molim za nju
svi smo mi prah u svemiru
od vecnosti ja ne gubim dah
ja imam od zivota strah

Zivot je tuzna arija
i sve mi je tezi sto sam starija
zivot je zamka prirode 
jer nije isti za sve

Molim za tebe 
molim za nju 

Ona ce s tobom 
sa mnom ce Bog

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Goran Karan

Kada zaspu andjeli

Ovaj tekst je pregledan 70 940 puta

Poljubi me i budi tu 
da sklopim oci na tvom toplom ramenu 
poljubi me i budi tu 
nek srce lupa kao da je prvi put 
poljubi me, pomoli se 
sve svijece svijeta nek' se za nas upale 
Ref. 
Ostani, ovu noc kad svi mi prijete, ostani 
zagrli me kao dijete, ostani 
kad sva si ljubav moja samo ti 
ostani da me cuvas kada zaspu andjeli 

Poljubi me i budi tu 
nek srce lupa kao da je prvi put 
poljubi me, pomoli se 
sve svijece svijeta nek' se za nas upale 

Ref. 2x

Hvala Jasmin KALABIC

20.10.2004 - 07:37

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, АлександраВ рече

Спавај, нека твоје очи
уроне у тамни, непрозирни свод,
наћи ћеш ме ту.

Сањај, обалу и реку,
расуту и меку траву коју газиш,
док мој те води пут.

Чују се песме далеке,
магле нас воде до њих.
Руке нам постељу плету
и тонеш у мир.

И кад се будиш, не дај да те Сунца
први хладни зраци врате у твој свет
јер ја нисам ту.

 

16266235_1429999500352397_49949118233122

...

Ma idi bre... da ne poverujes sta sve covek napise u nekoliko redova...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Kad padnu mostovi 
procvijeta korov 
zaliven suzama sirotinje 
i neki teški vjetar 
zavijori zastave 
dignu su se zidovi
kad padnu mostovi 

Ovo je bas vrhcina! :dobro:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jutros si zaboravio sve sto te drzalo skupa,
ovaj dan sto na prozor lupa nije tvoj, nije tvoj.
Oko tebe sute stvari, tvoj krevet i stol te nijemo gledaju,
sa zidova vise trice tek da te grubo sjecaju.
U sjenama tih, vremenama tih vremena slutis prevaru
i izdaju u u u u izdaju u u u u..

Ref:
Pusti da ti sviram, dusa gine od tisine.
I ne boj se buke, to sto svira to su ruke! 2x

Oko tebe sute stvari, tvoj krevet i stol te nijemo gledaju,
sa zidova vise trice tek da te grubo sjecaju.
U sjenama tih, vremenama tih vremena slutis prevaru
i izdaju u u u u izdaju u u u u..

Ref:
Pusti da ti sviram, dusa gine od tisine.
I ne boj se buke, to sto svira to su ruke!

Pusi da ti sviram..

https://tekstovi-pesama.com/darko-rundek/ruke/28358/1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Words on her lips
Begin to slip
She's loosing her grip
On herself
And when she wants more
Oh no, no
She can't have more
Oh no, no
She feels like she's holding back
A life that she deserves

She said Sometimes
You 're asking yourself why
You feel you can't get by
You feel you 're crawling on your knees

A voice from inside
Oh no, no
Is telling her lies
Oh no, no
Her dreams come crashing down
Like a burning sky at night
No longer a child
You are the one
You can't deny
What you have become
It can't hurt you
But it can eat you up inside

She said sometimes
You 're asking yourself why
You feel you can't get by
You feel you 're crawling on your knees

She said sometimes
You 're asking yourself why
You feel you can't get by
You 're sick of begging, begging please

And now you stand up
And look them straight in the eyes
You 're not believing their lies
Your taking it straight from the heart
It's time for a new start
Time for a new start
Cause if it's not love well
It's not enough
You deserve more yeah
More than what you've got
Inside a voice is screaming
Get off your knees
Get up

She screams
Sometimes
Sometimes their lies are their disguise
Sometimes the beautiful will cry
You 're reaching inside
And now you're floating like a breeze
And saying goodbye

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шутка и Топана имају једну ману
Што нису у Индиjи
Да види Кришна шта је живот
У веселој долини

Jа сам ишао около, jа сам био на западу
Чак до Немачке
Да бих нашао парче хлеба за мене и за
Моjу фамилиjу

Еj, да имам, ко што немам
Па да купим белог коња
и да jашем, дању ноћу
И на jави, и на jави и у сну

Свако од нас има своjу звезду
Што га прати док је жив
Када светли jако, човек има среће
Када се гаси, то је судбина

Еj, да имам, ко што немам
Па да купим белог коња
и да jашем, дању ноћу
И на jави, и на jави и у сну
Еj, да имам, ко што немам
Да ти купим кревет,
Да спаваш са мном
Хиљаду и, хиљаду и једну ноћ…

 

http://lyricstranslations.com/translated/vlatko-stefanovski-gipsy-song-eh-da-imam

 

* ову песму увек посвећујем мојој деци

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

http://lyricstranslate.com/sr/zhuravli-%D0%B6%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8-%C5%BEdralovi.html#ixzz57JarrPQS
 

руски

Zhuravli (Журавли)

Мне кажется порою, что солдаты
С кровавых не пришедшие полей,
Не в землю нашу полегли когда-то,
А превратились в белых журавлей.
 
Они до сей поры с времен тех дальних
Летят и подают нам голоса.
Не потому ль так часто и печально
Мы замолкаем глядя в небеса?
 
Летит, летит по небу клин усталый,
Летит в тумане на исходе дня.
И в том строю есть промежуток малый -
Быть может это место для меня.
 
Настанет день и журавлиной стаей
Я поплыву в такой же сизой мгле.
Из-под небес по-птичьи окликая
Всех вас, кого оставил на земле.
 
Мне кажется порою, что солдаты
С кровавых не пришедшие полей,
Не в землю нашу полегли когда-то,
А превратились в белых журавлей.
 
 
 
Ždralovi
Čini mi se ponekada, da vojnici
sa krvavih polja koji se ne vratiše
nisu u zemlju našu pali
već se pretvoriše u bele ždralove
 
I oni do današnjih dana od vremena tih dalekih
lete i daju nam glasa.
Da nije zbog toga da tako često i tužno
mi upiremo pogled u nebesa?
 
Leti i leti nebom umorni klin
leti po magli u smiraju dana
i u tom stroju međuprostor mali -
može biti da je mesto moje među njima.
 
I doći će dan i jatu ždralova
doleteću u takvoj istoj sivoj magli
pod nebesima na ptičjem kliktaću
svima vama, koje sam ostavio na zemlji.
 
Čini mi se ponekada, da vojnici
sa krvavih polja koji se ne vratiše
nisu u zemlju našu pali
već se pretvoriše u bele ždralove

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Pearls"
 

There is a woman in Somalia
Scraping for pearls on the roadside
There's a force stronger than nature
Keeps her will alive
That's how she's dying
She's dying to survive
Don't know what she's made of
I would like to be that brave
She cries to the heaven above
There is a stone in my heart
She lives a life she didn't choose
And it hurts like brand-new shoes

Hurts like brand-new shoes

There is a woman in Somalia
The sun gives her no mercy
The same sky we lay under
Burns her to the bone
Long as afternoon shaddows
It's gonna take her to get home
Each grain carefully wrapped up
Pearls for her little girl

Hallelujah
Hallelujah

She cries to the heaven above
There is a stone in my heart
She lives a life she didn't choose
And it hurts like brand-new shoes
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, АлександраВ рече

There is a woman in Somalia
Scraping for pearls on the roadside
There's a force stronger than nature
Keeps her will alive
That's how she's dying
She's dying to survive

Uhhh!...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

http://lyricstranslate.com/sr/zhestokaya-lyubov-cruel-love.html#ixzz57Jgm0iLc
 

 

Zhestokaya Lyubov (Жестокая любовь)
Я тебе посвящал все песни свои,
Я себя открывал - что хочешь бери.
И с надеждою ждал, когда же тронется лед,
Только в сердце любимом
Любовь не живет.
 
А я и не знал,
Что любовь может быть жестокой,
А сердце таким одиноким,
Я не знал... Я не знал...
 
Но, все равно,
Я тебе желаю счастья.
Нам незачем больше встречаться...
Я все сказал: Я все сказал:
 
Никого не встречал я прекрасней, чем ты,
И душа замирала от такой красоты.
Но в любимых глазах я увидел ответ,
И застыла душа от холодного "нет".
 
А я и не знал,
Что любовь может быть жестокой,
А сердце таким одиноким,
Я не знал... Я не знал...
 
Но, все равно,
Я тебе желаю счастья.
Нам незачем больше встречаться...
Я все сказал... Я все сказал...
 
А...
я и не знал,
Что любовь может быть жестокой,
А сердце таким одиноким,
Я не знал... Я не знал...
 
Но, все равно,
Я тебе желаю счастья.
Нам незачем больше встречаться...
Я все сказал... Я все сказал...
 
Я не знал...
Я не знал...
 
Но, все равно,
Я тебе желаю счастья.
Нам незачем больше встречаться...
Я все сказал... Я все сказал...
 
http://lyricstranslate.com/sr/zhestokaya-lyubov-cruel-love.html#ixzz57JhUO2HY
 

Cruel love

Versions: #1#2#3
I dedicated all my songs to you
I opened myself - take what you want
I was waiting with hope for the ice to to be touched
But there's no love
In the heart I love.
 
But I didn't know
That love could be cruel
And a heart so lonely
I didn't know... I didn't know...
 
I wish you, however,
To be happy.
There's no need for us to see each other again,
I've said everything, I've said everything
 
I didn't see anyone, I'm more beautiful than you
And the soul died from such a beauty
But I saw the answer in these eyes I love
And this cold "no" froze my soul.
 
But I didn't know
That love could be cruel
And a heart so lonely
I didn't know... I didn't know...
 
I wish you, however,
To be happy.
There's no need for us to see each other again,
I've said everything, I've said everything
 
But I didn't know
That love could be cruel
And a heart so lonely
I didn't know... I didn't know...
 
I wish you, however,
To be happy.
There's no need for us to see each other again,
I've said everything, I've said everything
 
I didn't know
I didn't know
 
I wish you, however,
To be happy.
There's no need for us to see each other again,
I've said everything... I've said everything...
 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Hello darkness, my old friend
I've come to talk with you again
Because a vision softly creeping
Left its seeds while I was sleeping
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence
In restless dreams I walked alone
Narrow streets of cobblestone
'Neath the halo of a street lamp
I turned my collar to the cold and damp
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light
That split the night
And touched the sound of silence
And in the naked light I saw
Ten thousand people, maybe more
People talking without speaking
People hearing without listening
People writing songs that voices never share
And no one dared
Disturb the sound of silence
Fools, said I, you do not know
Silence like a cancer grows
Hear my words that I might teach you
Take my arms that I might reach you
But my words, like silent raindrops fell
And echoed in the wells of silence
And the people bowed and prayed
To the neon god they made
And the sign flashed out its warning
In the words that it was forming
And the sign said, the words of the prophets are written on the subway walls
And tenement halls
And whispered in the sounds of silence

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...