Jump to content

Porodilja preminula zbog boginja, obolela i njena beba


Препоручена порука

Porodilja preminula zbog boginja, obolela i njena beba

Dvadesetjednogodišnja porodilja iz Niša preminula je na Infektivnoj klinici od komplikacija izazvanih malim boginjama, potvrđeno je za RTS.

 B92, BLIC, RTS PONEDELJAK, 22.01.2018. | 16:50 -> 17:25
 
Getty Images
 
Getty Images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porodilja je na kliniku primljena 16. januara, a preminula je jutros.

Za sada se ne zna da li je ona bila vakcinisana MMR vakcinom.

Direktor Infektivne klinike dr Miodrag Vrbić potvrdio je da je ova Nišlijka, koja se porodila pre oko mesec i po dana, primljena 16. januara na ovu kliniku sa kliničkom slikom morbila, komplikovanom zapaljenjem pluća. 

“Na Infektivnoj klinici nemaju informaciju da li je porodilja bila vakcinisana MMR vakcinom, ali kako navodi prof. dr Vrbić, porodilje spadaju u osetljivu kategoriju jer je kod njih izmenjen imuni odgovor. Za sada nije poznato ni da li je laboratorijskim analizama potvrđeno da je preminula žena imala male boginje, kao ni da li je i njena beba dobila morbile“, navodi Blic. 

Kako Beta saznaje u Kliničkom centru Niš, beba čija je majka jutros preminula, takođe ima boginje i zbog upale pluća nalazi se na Dečijoj infektivnoj klinici, ali nije životno ugrožena. 

U Nišu je zbog upale pluća izazvane vurusom morbila nedavno preminuo dvogodišnji dečak. 

Od malih boginja u Nišu do sada obolelo je 227 osoba.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osetljive kategorije poput beba, trudnica, i porodilja, koje ne mogu da se vakcinišu a prve stradaju kad naiđe epidemija, upravo se i uzdaju u kolektivni imunitet.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Paradoksologija рече

Osetljive kategorije poput beba, trudnica, i porodilja, koje ne mogu da se vakcinišu a prve stradaju kad naiđe epidemija, upravo se i uzdaju u kolektivni imunitet.

Па ај то објасни појединима. Неки од идеолога тог треша оснивају странке

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Неки тамо рече

У ком временском периоду?

Ne mogu da nađem tačan podatak, ali epidemija je proglašena krajem 2017. i u tom trenutku je postojao podatak od pedesetak obolelih u Nišu.

Pretpostavljam da se podaci odnose na trenutnu epidemiju, ne sveukupnu istoriju.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ужас. Одузела сам се данас кад сам ово чула.

Сестра моје колегинице, такође из Ниша, је заједно са сином (стар је мсм 15 месеци) пре неких месец дана добила богиње. Иначе је тада била у поодмаклој трудноћи и породила се пре десетак дана. 

На сву срећу, сада су добро. Бебици су се плућа опоравила, а новорођенче се није заразило. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne navodim ovaj status kao svoj stav vec kao misljenje koje sam nasla na internetu vezano za trajanje vakcine i koliko piuta smo mi vakcinisani koliko deca i td. Nisam se licno u opste bavila tom temom jer nemam kad. Zanimaju me komentari ko je upucen. Deluje mi ipak diskutabilno kad vidim sve sto je ovde navedeno, uporedjeno.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10212795437935412&id=1072023358

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре неко јутро, да'л у суботу, заборавих, у јутарњем програму је гостовао један доктор из Тиршове, чини ми се, који каже, сви који су вакцинисани од '70 и неке па до '93 године могу поново да оболе од малих богиња јер је имунолошка заштита истекла. Благо је рећи да сам се запрепастио. Нисам прецизан са годинама нити терминима, јер, прво нисам ни обраћао на интервју, а онда када сам чуо о чему прича онда сам се заинтересовао, али, кажем, без прецизно наведених података које овде могу изнети. Суштина је дакле, коју сам недвосмислено чуо, да је заштита истекла и да можемо поново оболети али у блажем облику.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Лапис Лазули рече

Ne navodim ovaj status kao svoj stav vec kao misljenje koje sam nasla na internetu vezano za trajanje vakcine i koliko piuta smo mi vakcinisani koliko deca i td. Nisam se licno u opste bavila tom temom jer nemam kad. Zanimaju me komentari ko je upucen. Deluje mi ipak diskutabilno kad vidim sve sto je ovde navedeno, uporedjeno.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10212795437935412&id=1072023358

Цитат

Samo da znate da su me vakcinisali koliko i vas, s ukupno 2 ili 3 vakcine. I one su davno prestale da deluju, jer vakcina ne stvara doživotni imunitet, a i antitela koja stvori u telu ne znače da si otporan na bolest.

Ne mora da znači da su prestale da deluju... ali verovatno deluju slabije...

 

Цитат

Jer vakcinalni soj nije onaj divlji soj koji mozda trenutno hara. . A sva deca koja se danas vakcinišu prime 19 doza ( I upravo se o tome radi...mi nismo vakcinisani kao današnja deca) I u tim dozama prime deset puta više otrova nego mi nekada). Doživotni imunitet stičeš onda kada prirodno preležiš bolest i samo tada ti bolest kasnije (u tridesetima) neće moći ništa...

Ni tada ne stičeš "doživotni imunitet"... imunitet stečen preležavanjem bolesti ili vakcinom nastaje tako što imuni sistem "zapamti" patogen... dakle, niko ne postaje kako se gore navodi "otporan na bolest" već otprilike, kao što policija kada nekom kriminalcu uzme otiske prstiju i fotografiju i napravi njegov fajl, kasnije joj je lakše da otkrije kada taj kriminalac učini neko delo... dakle, i kada preležite bolest ili dobijete vakcinu, virus i dalje može da uđe u vaš organizam i da počne da ga napada, ali će ga imuni sistem brzo prepoznati i uništiti... kada neki virus dugo ne napada organizam, imunitet se malo uspava... (ili u ovoj analogiji, manje policijskih stanica ima u arhivi profil kriminalca)... ali i dalje brže otkriva virus nego u prvom susretu sa njim (pre vakcine/preležavanja)...

Poenta vakcine je da se ubaci oslabljen virus, tako da ga organizam prepozna, uništi i uzme mu "otiske prstiju i fotografiju", tako da kad se pojavi pravi virus, odmah zna sa kim ima posla... naravno da je to daleko manje efikasno od toga da organizam preleži bolest, jer se u tom slučaju duže bori sa virusom... ali za preležavanje se kaže da daje doživotni imunitet jer je kod ovih bolesti izuzetno retko da neko ponovo dobije ozbiljne simptome...
 

Цитат

I da, ne zaboravite da revakcinišu decu na svake dve godine (jer je dokazano da je vakcini to rok trajanja) ..a ne znam kad su vas poslednji put vakcinisali.. Znam samo da je 80% planete odavno izgubilo taj imunitet koji je dobilo vakcinacijom u svojoj mladosti... što samo znači da bi mi odavno svi trebalo da smo pomrli od morbila...

A možda to znači i da premisa da je 80% planete "izgubilo imunitet stečen vakcinacijom" nije tačna... :)

(mada ni u tom slučaju ne bismo svi pomrli od morbila, kod morbila nije smrtnost 100%... nije ni blizu)

 

Цитат

Elem, glavna stvar zašto nismo pomrli je higijena, uhranjenost, pitka voda..normalni uslovi za život... krov nad glavom..No dobro..

Anti-vakceri vole da iznose ovu tezu ali problem sa istom je što su mnoge zarazne bolesti harale i u 20 veku u razvijenim državama u kojima su higijena, uhranjenost i sanitarije već bile na prilično visokom nivou... i te bolesti smo iskorenili/drastično smanjili direktno vakcinama...

 

Цитат

a naučno je dokazano da vakcine sa svim tim pojačivačima (aliminijum) I razni drugi metali koji moraju da budu u sastavu vakcine jer bez njih ne može umrtvljeni virus da izazove upalu u telu, proizvede imuno odgovor ( tako produžavaju dejstvo iste) se dešavaju autoimuna oboljenja.. rak, dijabetes, ekcemi..

To nije naučno dokazano.

 

Цитат

p.s. od Batuta je tražen podatak od kog soja su ona dva slučaja zaražena, odgovor se čeka.. po svemu sudeći neće ga ni biti, jer ako su zaraženi sojem iz vakcina onda je def.vakcinisano dete krivac jer širi bolest...

A kada dođe odgovor da naravno nisu od soja koji je u vakcinama, anti-vakceri će naći novu metu za trabunjanje...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Avocado рече

Ne mora da znači da su prestale da deluju... ali verovatno deluju slabije...

 

Ni tada ne stičeš "doživotni imunitet"... imunitet stečen preležavanjem bolesti ili vakcinom nastaje tako što imuni sistem "zapamti" patogen... dakle, niko ne postaje kako se gore navodi "otporan na bolest" već otprilike, kao što policija kada nekom kriminalcu uzme otiske prstiju i fotografiju i napravi njegov fajl, kasnije joj je lakše da otkrije kada taj kriminalac učini neko delo... dakle, i kada preležite bolest ili dobijete vakcinu, virus i dalje može da uđe u vaš organizam i da počne da ga napada, ali će ga imuni sistem brzo prepoznati i uništiti... kada neki virus dugo ne napada organizam, imunitet se malo uspava... (ili u ovoj analogiji, manje policijskih stanica ima u arhivi profil kriminalca)... ali i dalje brže otkriva virus nego u prvom susretu sa njim (pre vakcine/preležavanja)...

Poenta vakcine je da se ubaci oslabljen virus, tako da ga organizam prepozna, uništi i uzme mu "otiske prstiju i fotografiju", tako da kad se pojavi pravi virus, odmah zna sa kim ima posla... naravno da je to daleko manje efikasno od toga da organizam preleži bolest, jer se u tom slučaju duže bori sa virusom... ali za preležavanje se kaže da daje doživotni imunitet jer je kod ovih bolesti izuzetno retko da neko ponovo dobije ozbiljne simptome...
 

A možda to znači i da premisa da je 80% planete "izgubilo imunitet stečen vakcinacijom" nije tačna... :)

(mada ni u tom slučaju ne bismo svi pomrli od morbila, kod morbila nije smrtnost 100%... nije ni blizu)

 

Anti-vakceri vole da iznose ovu tezu ali problem sa istom je što su mnoge zarazne bolesti harale i u 20 veku u razvijenim državama u kojima su higijena, uhranjenost i sanitarije već bile na prilično visokom nivou... i te bolesti smo iskorenili/drastično smanjili direktno vakcinama...

 

To nije naučno dokazano.

 

A kada dođe odgovor da naravno nisu od soja koji je u vakcinama, anti-vakceri će naći novu metu za trabunjanje...

 

Ipak mi ostaje kao najveca dilema cinjenica da smo mi vakcinisani dva tri cetri puta, i revakcinisani skoro nikad,  a sad bez 19 + revakcinacije ne moze da se zivi nikako i odgovorni su za tudj i svoj zivot. Mislim nisam se bavila kao sto rekoh ali to ne zvuci zdravorazumski nimalo . Sve i da je sve savrseno odradjeno sa tim vakcinama brojke su mislim van pameti.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...