Jump to content

Шта радите са остацима од кандила, кађења, уља, воде, икона итд.

Оцени ову тему


Препоручена порука

Неко баца, неко чува, неко спаљује, неко даје црквењацима. Црквењаци обично избаце остатке кађења и нафоре испод неког дрвета "да се не гази" а остало се углавном спаљује. Имамо у цркви један сто где се донесу стари часописи, књижице и остало па узме ко хоће.

Ја спаљујем и то не само своје него ми ближњи донесу шта имају: разно од кандила, кађења, бочице, кесице и вате са ужеглим уљем, поцепане и оштећене иконе, текстове, календаре и све остало црквено што не би да баце.

Када се накупи доста онда наложим добру ватру у шпорету напољу и кренем полако. Ако имам вишак тамјана ставим на плотну па мирише цело двориште и пола улице :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Често добијем температуре од око 700-800 степени и све се претвори у бели прах, стакло се топи а челични ексери из дрвеног лома се прекале и постану плавичасти. Понекада добијем резултате који су неочекивани и чак лепи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сломљено плаво кандило се помешало са белим бочицама од уља и заробило парче угља и један челични ексер...

 

1IMG_8300.JPG

2IMG_8298.JPG

3IMG_8302.JPG

4IMG_8323.JPG

5IMG_8329.JPG

6IMG_8328.JPG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, Владане, не треба стакло да се топи, него олово. Све си помешао.. :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Били јеховци на капију и набасају на моје

Ови из пристојности узеше литературу, а ја правац у шпорет.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Lady Godiva рече

Не, Владане, не треба стакло да се топи, него олово. Све си помешао.. :)))

Што бре олово, нећу још и сачму да правим :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Драгана Милошевић рече

Били јеховци на капију и набасају на моје
Ови из пристојности узеше литературу, а ја правац у шпорет.

Ја занимљиве памфлете сачувам за часове у школи када радимо секте. Једна слика говори више од хиљаду речи :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Vladan3 рече

Што бре олово, нећу још и сачму да правим :)

Ма зезам се. Подсети ме на бабе врачаре што топе олово и гледају какав је облик добијен. :D

пре 11 часа, Muramasa рече

Sad mi dade ideju za municiju. :)

Сад ми даде идеју који филм да гледам вечерас. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Драгана Милошевић рече

Ови из пристојности узеше литературу, а ја правац у шпорет.

Nema potrebe da ti uskaces u sporet, samo ubaci te knjige!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Lady Godiva рече

Ма зезам се. Подсети ме на бабе врачаре што топе олово и гледају какав је облик добијен. :D

Пробаћу ја са овим мојим чудима па те обавештавам ако ми се нешто јавља :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе једна од ствари која мени доста смета је када се на ускршња јаја лепе налепнице са иконама које онда мора да се поцепају и баце...

jaja.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan3 рече

Иначе једна од ствари која мени доста смета је када се на ускршња јаја лепе налепнице са иконама које онда мора да се поцепају и баце...

То је само парче папира. Имаш сада и оне кесе које ти људи донесу за славу, а на њима лик Исуса. Али не можеш да чуваш све то и да се према томе односиш као према светињи.

Мени није проблем да бацим тај папирић јер он ни нема везе с Хришћанством. То је само маркетинг.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Lady Godiva рече

То је само парче папира. Имаш сада и оне кесе које ти људи донесу за славу, а на њима лик Исуса. Али не можеш да чуваш све то и да се према томе односиш као према светињи.

Мени није проблем да бацим тај папирић јер он ни нема везе с Хришћанством. То је само маркетинг.

Свестан сам ја да је то религиозна индустрија и маркетинг и да се у тој масовној продукцији губи веза са хришћанством. Када сам ја кренуо у Цркву иконе и књиге су биле реткост и чувале су се па можда мој став има везе и са тим. Мада са друге стране некако ми је икона икона и ко год да је и зашто одштампао некако је ја ипак не третирам као остало ђубре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...