Jump to content

Molitveni zivot nas

Оцени ову тему


Препоручена порука

Uglavnom se molim za svoje bližnje, a oni o tome pojma nemaju. Nekad za stranca, kad osetim da je tužan i da treba, pratim osećaj...

Molitva da vam je kratka i da se ne molite kao neznabošci  što se mole dugo i da svi znaju i vide. Isto i kad postite. :buba:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Danijela рече

Pocela sam da koristim Bogorodicino pravilo. Za sada mi vise lezi.

Да ли га читаш док су у покрету или...?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Danijela рече

Krace, jednostavnije...

Онда не мислмо на исту ствар. Шта подразумеваш?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ведран* рече

Да ли га читаш док су у покрету или...?

Juce sam recmo citala dok sam cekala na pregled u bolnici, stala sam u jedan ugao. Danas na poslu.

1 hour ago, Ведран* рече

Онда не мислмо на исту ствар. Шта подразумеваш?

Ovo:
http://www.crkvaub.rs/crkva/novosti/item/2413-bogorodicion-pravilo/2413-bogorodicion-pravilo

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Danijela рече

Juce sam recmo citala dok sam cekala na pregled u bolnici, stala sam u jedan ugao. Danas na poslu.

Ovo:
http://www.crkvaub.rs/crkva/novosti/item/2413-bogorodicion-pravilo/2413-bogorodicion-pravilo

На то сам мислио. Али није оно баш кратко. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Danijela рече

Krace, jednostavnije...

Краће од чега тешко мени (немолитвеном) ?

Ја сам за ово сада први пут чуо и видео и погубио бих се када бих покушао да испуним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наша религија је ограничена и понекад доста смор. Зато се људи нешто и не моле.

Елем, сећам се како сам давно читао једну књигу о (заборавио сам тачно којој) некој религији у Индији (можда је и хиндуизам) и ту има једна занимљива слика: мушкарац се у полном односу спаја са женом и држи бројанице у рукама, то ће рећи: мало се моли, мало је спознаје. Док је спознаје, он се моли. Вероватно и она исто. И тако у круг. Они немају проблема са досадом у молитви, нити са недостатком молитве :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vladan3 рече

Краће од чега тешко мени (немолитвеном) ?

Ја сам за ово сада први пут чуо и видео и погубио бих се када бих покушао да испуним.

И бре погубио би се?! Па није богословље о "богословској тројици" :)) да се погубиш. 

Лепо је ово молитвено правило. Ја сам га некад користио у дужој вожњи или у шетњи. Никад када сам стајао на месту. Уосталом Дивејевске монахиње и поклоници га читају шетајући по канавци. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Krace od molitvi iz molitvenika koji imam a i bliskije.

Imam knjizicu, svaka strana je 1 dan, vrlo lepo, pregledno i jednostavno uradjeno.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Danijela рече

Krace od molitvi iz molitvenika koji imam a i bliskije.

Imam knjizicu, svaka strana je 1 dan, vrlo lepo, pregledno i jednostavno uradjeno.

Опет ја тебе не разумем. 

Колики ти молитвеник имаш? 

Ово узме минимим 30-40мин ако не и више, ако се добро сећам. 

И каква 1 страна, 1 дан? Да се то не односи на нешто друго?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uf pocekaj da ti slikam. Pocinjem da se pribojavam da ja nisam onda dobro razumela pravilo citanja :(

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...