Jump to content

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Пресуда Младићу је дело ђавола!

Оцени ову тему


NinaSavic

Препоручена порука

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ: Пресуда Младићу је дело ђавола!

Патријарх српски Иринеј је прокоментарисао хашку пресуду изречену Ратку Младићу, генералу Војске Републике Српске, који је осуђен на доживотну робију, речима да је то нешто што је било сасвим очекивано.

 

Он је истакао да је уверен да је и та пресуда, као и свака друга против Срба ту „јер силни светски моћници раде ђаволска дела“.

 

- Још један Србин осуђен је у Хагу. Ми смо знали да ће Ратко Младић бити осуђен и да ће све бити тако и ми, нажалост, ту ништа не можемо да учинимо. Све се то дешава јер силни светски моћници раде ђаволска дела, а ми трпимо последице - каже на самом почетку поглавар СПЦ.

 

Патријарх констатује да неправда што се у Хагу суди само српским генералима, а што се сви остали пуштају на слободу траје дуго и да јој се не види крај.

 

- Није од јуче да испада да су само Срби криви за све, а да су остали невини - истиче патријарх, додајући да се са том великом неправдом само на један једини начин можемо изборити...

 

- Са том неправдом можемо се борити једино тако што ћемо водити рачуна о себи, бити јединствени и сложни, што ћемо радити више и гледати своја посла. Другог начина нема - закључио је патријарх српски.

 

Подсећања ради, Хашки трибунал осудио је у среду генерала и ратног команданта Војске Републике Српске Ратка Младића на доживотну казну затвора због доприноса извршењу геноцида у Сребреници, злочина против човечности и кршења закона и обичаја рата у БиХ. Пресуда Младићу изазвала је бројне и бурне реакције у Србији, региону и свету.

 

Пре самог изрицања пресуде Младић је удаљен из суднице јер је викао: „Лаж, лаж, све је лаж, мамицу вам је*ем натоовску.“

 

Судија Алфонс Ори прочитао је пресуду Ратку Младићу, а током читања је одређена пауза на молбу генерала Младића, коме је позлило. Младић се, ипак, након двадесет минута вратио у судницу и бурно протестовао, тражећи да се читање пресуде прекине и да се одмах изрекне казна, или да се читав процес одложи.

 

Младићев бранилац Драган Иветић рекао је да је током паузе Младићу три пута измерен притисак и да је први пут био 175/76, други пут и 180/80 и трећи пут 180/80.

 

Ратко Младић је после изрицања поручио да ће се док је жив борити да се открије права истина о борби Срба у том рату.

 

- Ово је било само прво полувреме, борићу се да се укину ове наметнуте лажи и открије права истина о борби Срба. Ово је било само прво полувреме - поручио је Младић преко свог сина Дарка Младића.

 

Београд је јуче освануо са исписаним графитима подршке генералу Војске Републике Српске Ратку Младићу, који је осуђен пред Хашким судом. „Твоја часна борба, наша вечна слобода” и „Генерал Ратко Младић” графити су исписани широм престонице Србије.

 

Пресуда Младићу је цена коју Србија плаћа за улазак у ЕУ. (извор за вест: Ало)

Послато са Lenovo K53a48 користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, NinaSavic рече

 „јер силни светски моћници раде ђаволска дела“.

 

-

A mi sočinajemo samo dela Bogu ugodna i nevini smo k`o baba od sto pet leta. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, NinaSavic рече

Све се то дешава јер силни светски моћници раде ђаволска дела, а ми трпимо последице - каже на самом почетку поглавар СПЦ.

То је то, у једној реченици је све речено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bravo za Patrijarha!!!

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Paradoksologija рече

Извор за ову вест?

Мислим да је овај са правде, уклапа се у словце.

1 hour ago, Juanito рече

па убаците у први пост.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Iulianus рече

A mi sočinajemo samo dela Bogu ugodna i nevini smo k`o baba od sto pet leta. 

O odnosu na ta satanistička goveda smo anđeli...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Џуманџи рече

Мислим да је овај са правде, уклапа се у словце.

па убаците у први пост.

Извор: Ало

 

Za sva tri linka

Обично у тексту пише шта је извор, на Правди су навели да је АЛО

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Жељко рече

Извор: Ало

 

Za sva tri linka

Обично у тексту пише шта је извор, на Правди су навели да је АЛО

Могуће, ја нисам нашла на сајту ало.рс било шта на шта може да се кликне, само стоји као насловна. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Џуманџи рече

Могуће, ја нисам нашла на сајту ало.рс било шта на шта може да се кликне, само стоји као насловна. :)

PATRIJARH IRINEJ ZA "ALO!" Đavoli su osudili Ratka Mladića!

Ово је извор за све вести, али први текст на теми је конкретно преузет са Правде. Сређен први пост.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...