Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

Mislim da jos ima neki komad u Tvrdosu. Tumacenje SZ Postanje od Vl. Atanasija Jeftica 2004 

  • Свиђа ми се 1

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Bokisd рече

Kakva nepotpuna  Ipostas u Bogu, VSB ? 

A znači jasno ti je da se Sin Božji rodio kao Isus Hristos.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Naravno.

Sin Boziji, ali, u isto vreme i Logos Boziji i Bog. I, radja se Logos Sin Boziji  kao Isus Hristos.

Cek saberi se Logosrodica Hristorodica ili Bogorodica?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Жичанин рече

https://jahvejedinibog.wordpress.com/2017/05/27/да-ли-је-реч-божијалогос-бог/amp/

 

.... Дакле и од ваших истомишљеника се можете уверити где грешите. :D

 

I, kad odes na sajt, Jahve jedini Bog, pise :

Не признајем одлуке Никејског и Халкидонског сабора и тринитаристичку (тројичну) теологију православне и католичке цркве. 

 

 Mamma mia,.....Lepo rece Kratos ....  :laugh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Cek saberi se Logosrodica Hristorodica ili Bogorodica?

mozda nisi znao Hristorodica nije pogresan termin ali su ga mnogo upotrebljavali Nestorijanci pa su ga oci izbegavali . ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Trifke рече

mozda nisi znao Hristorodica nije pogresan termin ali su ga mnogo upotrebljavali Nestorijanci pa su ga oci izbegavali . ;) 

Znam za razjašnjenje do koje su došli sa rimokatoličkom Crkvom recimo ali nemam taj dokument pred sobom ne znam gde da ga nadjem da postavim.

Tako da upoznat sam u svakom slučaju hvala na dobronamernosti. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Pa, Logos je Bog, ...znaci, Bogorodica. :945729:

Božanski Logos prisnije rečeno Sin Božji.....

Znači Logos je po tebi Bog a Isus Hristos nije Bog nego Bogočovek.

Ček što me zbunjuješ?

Ako je Bogorodica i ako nema nepotpune Ipostasti u Boga koga je ona rodila?

Ček..opet mi ništa nije jasno..

Dakle jasno ti je da je Isus Hristos Sin Božji?

A Djeva Marija je Bogorica i to ti je jasno?

Ko je Logos Sin Božji sad opet mi nije jasno ako to nije onaj isti Isus Hristos koga je Marija rodila?

Hožeš ti meni polako ili da i ja sanjam noćima kao i ti?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жичанин рече

У сваком случају, учење о личној (ипостатичној) преинкарнационој егзистенцији Логоса представљало је данак који су ранохришћански теолози платили утицају платонистичке философије и гностичких космолошких система као и, међу верницима и свештенством првих векова хришћанства, широко распрострањеним модалистичким учењима.  Из поменутих теолошких и философских система ће се, непуни век касније, изродити никејска тријадологија Свете Тројице или Тројства.

Mamma mia, .... znaci , nase ucenje o Logosu kao Licnosti i sv. Trojici je delo gnostickih i platonistickih sistema ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Božanski Logos prisnije rečeno Sin Božji.....

Znači Logos je po tebi Bog a Isus Hristos nije Bog nego Bogočovek.

Ček što me zbunjuješ?

Ako je Bogorodica i ako nema nepotpune Ipostasti u Boga koga je ona rodila?

Ček..opet mi ništa nije jasno..

Dakle jasno ti je da je Isus Hristos Sin Božji?

A Djeva Marija je Bogorica i to ti je jasno?

Ko je Logos Sin Božji sad opet mi nije jasno ako to nije onaj isti Isus Hristos koga je Marija rodila?

Hožeš ti meni polako ili da i ja sanjam noćima kao i ti?

Logos jeste Boziji Sin. Sad, kako pismo i oci govore, da je Logos i Sin Boziji ( pre vremena ) , ne znam tacno.

I, Hristos jeste upravo taj ovaploceni Sin Boziji. Ili, kako se kaze Logos postade telo i pozive sa nama.

I, naravno, Djeva Marija je rodila Boga i znamo da je Bogorodica. Sta vise i trebamo da znamo ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

Logos jeste Boziji Sin. Sad, kako pismo i oci govore, da je Logos u isto vreme i Sin Boziji  pre vremena , ne znam tacno.

I, Hristos jeste upravo taj ovaploceni Sin Boziji. Ili, kako se kaze Logos postade telo i pozive sa nama.

I, naravno, Djeva Marija je rodila Boga i znamo da je Bogorodica. Sta vise i trebamo da znamo ?

Pa ja ništa ne znam kad mi ti objasniš. jer kažeš da ne znaš tačno šta Pismo i oci govore kako onda da nekome objasniš?

Valjda je tebi dovoljno da ne znaš više ali što druge ubeđuješ u...

пре 3 минута, Bokisd рече

Sta vise i trebamo da znamo ?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Svetlana Pecin-Saraguda рече

Дакле https://jahvejedinibog.wordpress.com/ То је основна страница тог сајта. Јесу ли то Јеховини сведоци?

Не, то су само јехове!:))12:smeha::))

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...