Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 14 минута, Ведран* рече

Е за то мораш Бокисда да питаш да ти нађе код Отаца. До тада не размишљај :)) А после тога нећеш ни морати. :))

Само чисти цитати без километара форензичке анализе молим... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

Управо сада, Vladan3 рече

Само чисти цитати без километара форензичке анализе молим... :)

А контекст макар да ти објасни?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Од кад то! Па ти си вазда био за акредитоване курсеве и дипломе. 

Kao i pop. Samo što bih ja to ograničio na mnogo užu grupu, u koju teologija svakako ne spada. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

А контекст макар да ти објасни?

Немој контекс молим те, већ сам прочитао целу Библију макар 2-3 пута, знам ваљда неки контекст :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ivan Marković рече

I hvala ti na pristojnosti i nepristrasnosti.

@Vladan3ovo nije bila ironija. Zaista mislim da je tvoje mešanje ovde bilo pristojno i nepristrasno. Morao sam ovo da naglasim, jer sam na Forumu poznat po cinizmu, ironiji i sarkazmu...i tu ponekad preteram...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

@Vladan3ovo nije bila ironija. Zaista mislim da je tvoje mešanje ovde bilo pristojno i nepristrasno. Morao sam ovo da naglasim, jer sam na Forumu poznat po cinizmu, ironiji i sarkazmu...i tu ponekad preteram...

Ма све ок, нисам ни помислио на иронију јер ни не знам по чему си овде познат.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vladan3 рече

Зато и твој коментар око светлости нисам лајковао иако се слажем са свим што си написао...

Naravno. Razumeo sam odmah. Pri tome, veoma je važno da naglasim da se ja ovde ne borim ni za lajkove ni ejmene:ani_biggrin:, ni za bilo kakvu popularnost. Ona me ič ne zanima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ivan Marković рече

Ja sam ti odgovorio. Imamo istoriju.

То је нека жестока историја колико видим... Изгледа да је преегзистентна и овој теми и мом уласку у време и простор на форуму :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vladan3 рече

То је нека жестока историја колико видим... Изгледа да је преегзистентна и овој теми и мом уласку у време и простор на форуму :))

Da...jedino što nema pojma od kad si na Forumu. Ali nije ni važno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ivan Marković рече

Evo zašto. Kada se Bokisd zapetlja sa bogoslovskim terminima, prvo ga uvaljaju u katran i namažu perjem, a potom razapnu na krst, pa ako preživi jedno popodne, skinu ga i kažu mu da nije stručan. Nije. Nije ni pop za sve što tvrdi...

Има Бог да те помилује за милосрђе! 

У тропару ће ти писати "... заштитниче неуких у богословљу и несмирених, украсе ревнитеља за своја предања, похвало у картаму и перју умучених, акредитовани оче наш ..." 

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ivan Marković рече

? Nisam te razumeo? 

Зато што читаш само поруке у којима пише "талибан" :)

Прелистај мало.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Ivan Marković рече

kažu mu ( Boki ) da nije stručan. Nije

Kako vadim iz konteksta. A ?  ... :ani_biggrin:

Eh, ova zatvorena vrata , ce' mi dodju glave.:bu: Dok malo ne skupim snagu, nesto malo gledam , kako se u hriscanstvu tumace ovi stihovi i recimo, nadjoh kod Tome Akvinskog tumacenje, samo da postavim jedan deo :

"The place is described as having the doors shut. The literal reason for this being that it was late, during the night, and also for fear of the Jews . From Christ's point of view the doors were shut so he could show them his power by entering through closed doors."

Ovde i Toma pominje litelaran ( doslovan, bukvalan ) nacin citanja ovog stiha ( oko vrata ), koji ima svoj kontekst u kasnijim dogadjajima tokom veceri. Vrata kao kontekst, :stadaradim: koji ima uticaj na pricu. To je neka poenta i price ( na koju celo vreme insistiram , sutra da postavim nesto malo vise o tome ). Toma je bas vickast u ovom tumacenju,....iz ( sa )  Hristovog gledista,....stvarno je car. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

Зато што читаш само поруке у којима пише "талибан" :)

Прелистај мало.

Izvini (iskreno).. Ne mogu zaista. Ako hoćeš da odgovoriš, ok. Ako ne, nema veze. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...