Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Zoran Đurović рече

Не, само да си ти незналица. 

Postoji  jedna razlika između mene i vas vi verujete da je učenje o sv.Trojici plod filosofiranja svetih Otaca a ja verujem da je to plod Božijeg otkrivenja a ne mentalne gimnastike.I vi verujući tom principu i dalje radite gimnastiku....i upali ste u ofsajd samo što je ovde pomoćni zaspo....:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

Управо сада, Кратос рече

Postoji  jedna razlika između mene i vas vi verujete da je učenje o sv.Trojici plod filosofiranja svetih Otaca a ja verujem da je to plod Božijeg otkrivenja

Кад сам ја посумњао да си ти побожан човек? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Кад сам ја посумњао да си ти побожан човек? 

Ja verujem da je to Crkvi bilo od vajkada otkriveno samo se rafinisalo kroz vekove i susrete na mnogobrojna pitanja koja im je postavljala tadašnja filozofija i nauka i u susretu sa tim sv.Oci su bili prinuđeni da detaljnije uđu u Božije postojanje,da razdvoje suštinu i Ipostasi njihove odnose,Božija dejstva,svet i sve ostalo.Nisam ja baš toliko načitan da znam sve u detalje...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zlatan рече

Da nesto sto je stvoreno moze biti bespocetno i beskrajno

Kaze se, .... оне који по природи имају почетак и крај (као створени)....znaci, stvoreno nije bespocetno. Imaju, ...po blagodati su beskonacni i beskrajni. Bog ih odrzava u postojanju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево, да упитам богодухнутог @Кратоса...

Бог Отац рађа свога Сина по природи, па зато велимо да је Син нерођен иако је рођен. 

Свет не производи по природи него по промислу/вољи, тако да свет није савечан Богу. Сада ми реци: Да ли Бог из или кроз своју суштину ствара свет? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Ja verujem da je to Crkvi bilo od vajkada otkriveno samo se rafinisalo kroz vekove i susrete na mnogobrojna pitanja koja im je postavljala tadašnja filozofija i nauka i u susretu sa tim sv.Oci su bili prinuđeni da detaljnije uđu u Božije postojanje,da razdvoje suštinu i Ipostasi njihove odnose,Božija dejstva,svet i sve ostalo.Nisam ja baš toliko načitan da znam sve u detalje...

Па то исто ја радим. Што се сада буниш? И Василија Великог су хтели да наложе на ломачу као новотарца. Симеона назвали Новим Богословом из зајебанције. Ругали му се. Једно је јасно: Ја вам не чешем уши. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Ево, да упитам богодухнутог @Кратоса...

Бог Отац рађа свога Сина по природи, па зато велимо да је Син нерођен иако је рођен. 

Свет не производи по природи него по промислу/вољи, тако да свет није савечан Богу. Сада ми реци: Да ли Бог из или кроз своју суштину ствара свет? 

Ne jer bi onda svet bio iste suštine(prirode) kao Bog.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Ипак ти захваљујем, јер је СЈ ауторитативан преводилац, а онда би овај незналица узео да потегне аргумент како је мој превод измишљен. Не би поверовао ни преводу који би му @Ivan Marković дао.     

Ok. Ali ja sad nemam vremena da prevodim, jer imam jako puno posla. Mislim da se Jakšiću može verovati jer nije amater. Mož i ti pope da prevedeš, nemam ništa protiv. (nešto mi se "javlja" da ovoga puta neće biti onih kreativnih rešenja:ani_biggrin: poput "globalizacija" i slično). Dakle, samo udri i prevodi.

PS. Jednog lepog dana, kada izađem  iz mučnog procesa jurnjave za novcem, nadam se da ću imati prilike da što šta lepog i zanimljivog prevedem na opštu polzu vaskolikog srBstva, kao i istojezične nam zapadne bratije:ani_biggrin:.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

po blagodati su beskonacni i beskrajni. Bog ih odrzava u postojanju.

Одушевљаваш ме својом спорошћу, или на српском тупошћу. Благодат је створена? Има почетак? Најбаналнији текст одбијаш да схватиш... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Ne jer bi onda svet bio iste suštine(prirode) kao Bog.

Браво, јасно је да Видовита Зорка, Евномије, Савелије, Валаам и Акиндин, као и добар део који не поменух, исто јеретички мисле. Ти си исповедио православно учење које је базирано управо на овом строгом разликовању Бога у себи, Тројице која општи у истој суштини, и енергија преко којих се свет ствара и одржава у постојању.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Одушевљаваш ме својом спорошћу, или на српском тупошћу. Благодат је створена? Има почетак? Најбаналнији текст одбијаш да схватиш... 

Evo ja ću da kažem iako nisam pitan,blagodat je nestvorena ali prožima sad stvoreno i time joj daje mogućnost pričasnosti nestvorenom u Hristu.Logos svih tvari je nestvoren i on po ovaploćenu večnoga Boga prožima sada stvorenu prirodu i time joj daje nov način postojanja,oboženi ona postaje pribrana večnosti iako to po prirodi nije.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Zoran Đurović рече

Одушевљаваш ме својом спорошћу, или на српском тупошћу. Благодат је створена? Има почетак? Најбаналнији текст одбијаш да схватиш... 

Mora da se salis. :ani_biggrin:

Kako blagodat moze da bude stvorena, kada, daje' beskonacnost i beskrajnost ( stvorenom )....koje  ( stvoreno ), po prirodi ima svoj  pocetak i kraj ?

Znaci, blagodat je od Boga. itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Кратос рече

Evo ja ću da kažem iako nisam pitan,blagodat je nestvorena ali prožima sad stvoreno i time joj daje mogućnost pričasnosti nestvorenom u Hristu.logos svih stvari je nestvoren i on po ovaploćenu večnoga Boga prožima sada stvorenu prirodu i time joj daje nov način postojanja,oboženi ona postaje pribrana večnošću iako to po prirodi nije.

A ja mislim da je ovo hteo i Bokisd da kaže. Bogu hvala da si tu, o Krate, pa je moje prisustvo tu sasvim izlišno...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Кратос рече

Evo ja ću da kažem iako nisam pitan,blagodat je nestvorena ali prožima sad stvoreno i time joj daje mogućnost pričasnosti nestvorenom u Hristu.Logos svih tvari je nestvoren i on po ovaploćenu večnoga Boga prožima sada stvorenu prirodu i time joj daje nov način postojanja,oboženi ona postaje pribrana večnošću iako to po prirodi nije.

Немам шта да приговорим, осим оне суптилности да је та веза ипак из оног света. Али, ово бих потписао по икономији. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

A ja mislim da je ovo hteo i Bokisd da kaže.

Немој, тако ти Алаха. Хвалио си и оног Милана Видовиту Зорку који каже да Бог не зна будућност. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...