Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Isusovo magare рече

A nedaj Bože..moram priznati da nisam nikad čula svećenike da ovako razgovaraju..7896634

Ждребице моја, ти си канда била под неким звоном?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 17 минута, Снежана рече

да ли је то стање променљиво?

Samo je Božije stanje nepromenljivo sve ostalo je podložno promeni.;)

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Bokisd рече

Da li je Crkva Hristova uvela molitve Bogu za upokojene duse , kojim  molitvama trazi, moli, preklinje Boga da se smiluje dusama koje su u paklu.

Дај да видим неку такву молитву. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Dakle ti si molitvom učesnik u Božjim odlukama ali ne i sam inicijator te odluke. Dakle Bog nas sve vreme vezuje da budemo učesnici i da prepoznajemo Njegovo delovanje a ne da budmo inicijatori tih delovanja.

Ово је тврда храна. Ја бих им рекао овако. Бог је у коначном суду већ урачунао молитве које ћете ви тек изговорити. Јер оне за Њега нису непознаница. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

Ово је тврда храна. Ја бих им рекао овако. Бог је у коначном суду већ урачунао молитве које ћете ви тек изговорити. Јер оне за Њега нису непознаница. 

живимо на вересију код Бога :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Жика рече

Не тврдим да је тачно само кажем да сам наилазио на то. На пример код старца Јосифа Исихасте. Он каже да је имао виђење да је неко прешао из пакла у рај након његових молитава на бројаници.

Добар хероин...

Реци ми: Ми смо исохристи, односно смо медијатори који праве чуда по себи? 

Друго, јер на ово претходно питање лако можеш да одговориш, ти заиста мислиш да неки могу да буду у паклу па да прхну у рај? Није ли то увођење Чистилишта и митарстава? Неки мудоња се молио за мене јер сам био пушач (никад нисам пушио, него говорна фигура) и онда ме Бог префрљи у рај његовим заслугама? То митарство је чистилиште јер ми се тресу гаће где ћу и како ћу! И онда се помоли Жика или Мика за мене и буде добро. 

Колико дана се душа задржава на земљи? Јевреји у Ис доба веровали да су 3, па зато он из мртвих призива Лазара после 4. Душа је као 3 дана играла око гроба. Ми имамо парастосе на 40 дана. Где витла та душа у тих 40 дана?

Да ли је душа св. Василија Великог била у паклу? А кад су га сахрањивали, молили су се за њега. Ако је била на небу, онда су те молитве бесмислене, како веле ови наши безумни противници. Како пак душа може 40 дана да облеће око гроба? Зашто је у СЗ облећала само 3-4 дана, а код нас 40? Ваљда би требало време да се скрати, јер је Ис васкрсао. 

Из само ових неколико натукница, говорим да су те визије шит на коме се не може правити никаква теологија.    

  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

живимо на вересију код Бога :)

Наитије Духа на теби!:)) Шалим се, али си рекла праву ствар. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Добар хероин...

Реци ми: Ми смо исохристи, односно смо медијатори који праве чуда по себи? 

Друго, јер на ово претходно питање лако можеш да одговориш, ти заиста мислиш да неки могу да буду у паклу па да прхну у рај? Није ли то увођење Чистилишта и митарстава? Неки мудоња се молио за мене јер сам био пушач (никад нисам пушио, него говорна фигура) и онда ме Бог префрљи у рај његовим заслугама? То митарство је чистилиште јер ми се тресу гаће где ћу и како ћу! И онда се помоли Жика или Мика за мене и буде добро. 

Колико дана се душа задржава на земљи? Јевреји у Ис доба веровали да су 3, па зато он из мртвих призива Лазара после 4. Душа је као 3 дана играла око гроба. Ми имамо парастосе на 40 дана. Где витла та душа у тих 40 дана?

Да ли је душа св. Василија Великог била у паклу? А кад су га сахрањивали, молили су се за њега. Ако је била на небу, онда су те молитве бесмислене, како веле ови наши безумни противници. Како пак душа може 40 дана да облеће око гроба? Зашто је у СЗ облећала само 3-4 дана, а код нас 40? Ваљда би требало време да се скрати, јер је Ис васкрсао. 

Из само ових неколико натукница, говорим да су те визије шит на коме се не може правити никаква теологија.    

  

Ја само кажем шта сам читао, нисам правио теологију на томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Ја само кажем шта сам читао, нисам правио теологију на томе.

Знам за тебе, него сам наставио реч због ових других. За тебе знам да си нормалан, и разумео сам те. А то да постоји свакакава литература код нас, то ми је више него познато. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима


Дај реченицу из Максима да створења настају кроз Божију суштину.  


Slažem se da treba predočiti Maksima. Ali zašto ste preskočili Palamu?
Možete da neverujete da Maksim govori o onome što sam naveo, ali ne smete da neverujete da Palama govori ono što sam naveo. Može biti da zbog toga Bog neće da vam opet ovako predočava. Ako ste mogli da Palamu onoliko ponizite, to biste još više učinili sa Maksimom.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Zoran Đurović рече

Ждребице моја, ти си канда била под неким звоном?

Ma jok.Nego mislim da se naši prave fini.:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milan Nikolic рече

Slažem se da treba predočiti Maksima. Ali zašto ste preskočili Palamu?
Možete da neverujete da Maksim govori o onome što sam naveo, ali ne smete da neverujete da Palama govori ono što sam naveo. Može biti da zbog toga Bog neće da vam opet ovako predočava. Ako ste mogli da Palamu onoliko ponizite, to biste još više učinili sa Maksimom.

 

Ти ниси читао Максима. Зато се не пр.....ај.

Код Паламе не стоји "кроз" у оригиналу, а не дајем ти текст да бих те дочекао на волеј. Ти, кад си тако паметан, дај ми Паламу. А пре тога што си баљезгао Максима. Јер кажеш да он тврди како Бог кроз своју суштину ствара. Не, ја само кажем да ти с...ш. - Тиме ти се дајем на изволте. Али да ти неко каже да с...ш, на јасном српском језику, и да то не можеш да порекнеш, ја бих скочио са Бранковог моста. Дакле, или дај реченицу из Максима, или се баци у реку, јер тамо стално патролирају чамцем. Можда те Дунав опере. 

Измењено од Поуке.орг инфо
Обрати пажњу на речник! Од тебе то никако не очекујемо. Админ-тим
  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Isusovo magare рече

Vidis,ja sam se kao mala djevojcica molila za Boga da mu bude lakse sve obavljati jer sam smatrala da mu je tesko i da ima previse posla.????

:aplauz:

Ја када сам био мали био сам јако жалосан, до суза, што Бог није узео парче моје рођенданске торте. Чак сам му и на прозор остављао и дуго чекао. Чак сам се и окрећао и одвраћао поглед да не видим кад га узме. :)

Био сам још онда апофатичар изледа :)) па сад кад ови почну да распредају о "богословској Тројици" менсе диже коса на глави. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...