Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, ana čarnojević рече

pa cekali bi da se promeni geopoliticki sustav. i da se ne promeni, nema priznavanja vo vjek i vjeki.

nasi samo sto nisu 1324_womens

У реду, наравно да нема признавања. То се ваљда подразумева. Али од те "геополитике", како ствари стоје-слаба вајда

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Hoćeš da ti nabrojim nezrele države koje ne znaju da prihvate poraz, koje nisu priznale kosovo kao državu?

Bio bi to poduži spisak.

Ствар је у томе да Косово на те државе нема апсолутно никаквог утицаја, ништа не губе. Зато заузимају став како им одговара због неких личних интереса, да се некоме супроставе итд.

Нама је Косово у комшилуку, имамо тамо народ који живи и мучи се, цркве, манастире итд. И не одговара нам уопште нестабилност, тензије или, не дај Боже, опет неко насиље и ратовање. Интерес нам је да се што пре све смири, нормализује, успоставе нормални односи, сарађује, тргује, путује. Да наши људи тамо поново живе у миру и безбедности, да манастири и цркве буду безбедни, да можемо мирне душе да путујемо да их посетимо итд.

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne može da se krši međunarodno pravo bez posledica za ceo svet.

Čudan ti je argument.

Међународно право не постоји у смислу да се увек спроведе "правда". Него се признаје реална ситуација "на терену". Значи, ако негде буде рат, па се део земље одвоји и држава не успе да га поврати двадесет година, то је то. Нико неће и не може сад да "изведе Косово на суд" и "врати га власнику". То не постоји.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, "Tamo daleko" рече

Molim te utisaj prelest koja se ispoljava u tvojim recima. 

Је л` може без овога?

Да се не изразим више анатомски...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

ali da pravis pakt i savez sa zlikovcima...

Ја га правио нисам, те не мораш мени то да спочитаваш. Небитно. Одјављујем се

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

ali da pravis pakt i savez sa zlikovcima...

ko je sposoban za takve stvari... samo sajko kao Vucic. 

А шта је Вучић него зликовац?

Замисли ти сад кад Хрватска прихвата да има нормалне односе са Србијом, а Вучић који је све оне гадости причао 90-тих прецедник...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Нама је Косово у комшилуку, имамо тамо народ који живи и мучи се, цркве, манастире итд. И не одговара нам уопште нестабилност, тензије или, не дај Боже, опет неко насиље и ратовање. Интерес нам је да се што пре све смири, нормализује, успоставе нормални односи, сарађује, тргује, путује. Да наши људи тамо поново живе у миру и безбедности, да манастири и цркве буду безбедни, да можемо мирне душе да путујемо да их посетимо итд.

To je posao međunarodne zajednice, oni su se toga prihvatili rezolucijom.

To što sada vrše pritisak na srbiju da prizna kosovo može samo govoriti o njihovoj ličnoj nesposobnosti.

Ali i da toga nema, KRŠITI međunarodno pravo na sileđijski način jeste OPASNO za ceo svet.

Zato postoje države koje nikada neće priznati kosovo a ako nam ga neko uduzima omda je lopov i mi sa tim nekim nemamo šta da pregovaramo u vezi tog pitanja.

Meni je blesava ideja da je KiM rak rana koju treba odstraniti, kad je stvarnost i realno stanje oko kosova potpuno jasno.

Ako su uspeli da nam ga otmu, što onda od Srbije traže da prizna.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Grizzly Adams рече

Ако нећеш да ћутиш и оћеш да се буниш - има и те како због чега. Буни се против поквареног система, тражи слободу, бори се против корумпираних политичара и побратимске привреде. Ту треба да се дигне глас.

Ако се буниш око ових политикантских измишљотина, онда им само чиниш услугу.

O cemu ti pricas? Pa zar vladikino Pismo nije prakticno apel da se borimo protiv korumpiranih politicara!? Niko nije glup da ne prepozna "politikantske izmisljotine", te svojim ostrim jezikom mu sigurno ne cini nikakvu uslugu, vec budi tvoju I moju savest da ne pokleknes prevarantima!!! A Ti sa takvim stavom upravo promovises to--cuti I gledaj svoja posla...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, "Tamo daleko" рече

Pa zar vladikino Pismo nije prakticno apel da se borimo protiv korumpiranih politicara!?

Таса је насео на Вучићеву подвалу. Он сад трља руке и ужива како се од свих поштовани владика и Патријарх расправљају око његове измишљотине. Успело му је.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Ствар је у томе да Косово на те државе нема апсолутно никаквог утицаја, ништа не губе. Зато заузимају став како им одговара због неких личних интереса, да се некоме супроставе итд.

Нама је Косово у комшилуку, имамо тамо народ који живи и мучи се, цркве, манастире итд. И не одговара нам уопште нестабилност, тензије или, не дај Боже, опет неко насиље и ратовање. Интерес нам је да се што пре све смири, нормализује, успоставе нормални односи, сарађује, тргује, путује. Да наши људи тамо поново живе у миру и безбедности, да манастири и цркве буду безбедни, да можемо мирне душе да путујемо да их посетимо итд.

Међународно право не постоји у смислу да се увек спроведе "правда". Него се признаје реална ситуација "на терену". Значи, ако негде буде рат, па се део земље одвоји и држава не успе да га поврати двадесет година, то је то. Нико неће и не може сад да "изведе Косово на суд" и "врати га власнику". То не постоји.

Чим се призна, Тачи и Шиптари постају добра виле.:)) Дај бре човече, уозбиљи се. 

Нешто не видим да су Хрвати постали добре виле откако заборависмо Крајину.

Шта постоји неки рок од двадесет година? Не неће нико да извде Косово на суд и да га врати власнику, али неће ни власник да га поклони крвнику.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

To ne postoji, samo postoji zakon jačeg.

Onda je svakako rat blizu pa se grupišu i prebrojavaju snage po celom svetu.

Teška vremena za civilizovan svet, nadam se da Srbiju neće uvućič u takvo zmijsko gnezdo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Милан Ракић рече

Шта сте "напали" међеда 12:smeha:

Ма ја сам се сам подметнуо, нико ми није крив... :)

Не могу бре да гледам како страдате због тих превараната. Што рекоше браћа и сестре - не могу да ћутим... Мада би ми било паметније да гледам своја посла и не намештам се на пенал. Шта ме брига, захебавам се по Америки, имам и више него што ми треба. Ал` не мож да побегнеш од себе. Кад би нашо неког врача овде да ми обрише сећање, променим име у Џон Адамс и уживам... Ал неће... Фракинг крв...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma jadna Srbija ja ja ja .. treba samo da prizna kosovo i za dve do najdalje tri godine živeće bolje.

Тако је! Два ваздуплохова за господина! :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Onda je svakako rat blizu pa se grupišu i prebrojavaju snage po celom svetu.

Teška vremena za civilizovan svet, nadam se da Srbiju neće uvućič u takvo zmijsko gnezdo.

Rat nije blizu, rat je bio i njime je to i izgubljeno... Nažalost, ali tako stoje stvari.

U ovom istorijskom trenutku su "pregovori" AV-ova iluzija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...