Jump to content

I posle Sirije - Venecuela!

Оцени ову тему


obi-wan

Препоручена порука

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jos zanimljivosti, mada za sad neproverenih.

...

"Russian Foreign Ministry Diplomatic Academy professor Paparin has claimed that 200 Israeli soldiers were in Venezuela during the coup attempt, entering through Brazil.
Paparin: `30 of them were protecting #Guaido while the rest was trying to take over government buildings.`"

"The Venezuelan Army, which declared its support to President Maduro against Juan Guaido, is moving artillery units to the border with Colombia after rumours that Brazil and Colombia are massing troops at the border."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Desavanja-u-Latinskoj-Americi_42.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, obi-wan рече

"Што Амери не уведу демократију у Колумбију која је по свим показатељима УН далеко корумпиранија земља од Венецуеле са далеко више политичких убистава? Али пошто политичке противнике убијају њихови људи, и то једно десет пута више него у Венецуели (ако рачунамо политичка убиства), онда је у Колумбији демократија.


Прошле године је у Колумбији убијено више политичких противника владе него у Венецуели од долакса Чавеза па до данас, али то америчким политичарима ни најмање не смета."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Desavanja-u-Latinskoj-Americi_33.html

Чудо једно да је та Колумбија једна од 2 или 3 јужноамеричке државе која је признала лажну творевину Косово. А у овим несрећним, слабије развијеним, државама прво што ураде је да организују геј параду, а друго је да признају Косово. И евентуално да уђу у НАТО, као што је примјер са мојом Црном Гором. И то је тај напредак и демократија коју они посију. Ни дио од онога чему тежимо од тог Запада. И онда иде прича како смо ми криви за то, тј. ови наши диктатори(Мило, Вучић), а њих ти исти западњаци их поставили, исто као што су и Гадафија и Мадура и Слоба, а од њих само траже да испуне понешто што њима треба(да признају Косово, уведу санкције Русији), а они зауврат могу да раде све ово што раде и да то пролази некажњено до момента док се не одлуче да им пруже отпор као што је Слобо урадио 98. Јер тај исти Слобо, кога смо покушавали да скинемо од 91. им је одличан био после Дејтона и тад их није занимало што нема ни Д од демократије у Србији и што ради то што је радио, ал' кад је ријешио да им се супротстави за Косово онда је диктатор и онда се сјете угрожавања људских права и свега осталог. Да притисну тог истог Мила или Вучића(он се мало копрца за неке одлуке) као што су их притиснули кад је требало донијети неку важну политичку одлуку која њима одговара не би на овим просторима владала оваква корупција и безвлашће. Ал' како би их онда уцјењивали?

Власт и опозиција ће се мијењати на челу државе, а несрећни народ неће имати никакве користи од тога. Даће Бог да Венецуеланце не снађе ово што је нас снашло, тј. да се не поубијају због једних или других. 

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Justin Waters рече

Bode oči koliko su brzo SAD i njihovi sateliti reagovali na proteste. Njih uopšte ne zanima patnja naroda u Venecueli, a prave se da ih zanima. Da ovako krenu protesti u S.Arabiji, i da se neko proglasi revolucionarom koji želi da sruži kraljevski režim..znaš kad bi SAD reagovale ovako, bilo bi kao sa Kašogijevim ubistvom. 

 

Све се слажем. Само што то опет не мења ништа у перспективи обичног човека из Венецуеле, нити сам ја причао о томе. Њему је лоше, и биће му лоше док се нешто драстично не промени. ЗАто је тај човек изашао на улице.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, obi-wan рече

I da dodam ovde - ne nisam u problemu, jer smo mi vec odavno prosli kroz ovo sto oni sad prolaze. Mi (tek) sad gledamo da ispravimo ono sto smo onda zakrmacili, a sto oni u Venecueli isto tako mogu da zakrmace, u tome je (velika i temeljna) razlika.

Исто тако и они могу да гледају нас сад. Ево, шта се ови људи са пола света буне, то Сорош организује све, причају тако на РТС. Чим Вашингтон Пост даје подршку овим протестима, мора да ту нешто не ваља.

Такође, не знам како из перспективе неког са пола света мислиш да можеш да исправиш нешто са људима који су један од разлога због ког су људи гласали за напредњаке, тј. за Тому, на изборима 2012. године.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, obi-wan рече

Po ceni da smo prakticno i na delu sasvim izgubili slobodu i suverenitet. A to je ipak neuporedivo gore nego nemati hleba.

Нит смо деведесетих имали слободу, нити суверенитет. А ни пријатеље. То је била толико болесна и умоболна политика да је успела да нас на мртво посвађа са Француском, чији нам је тадашњи председник био екстремно наклоњен, са Русијом где је Слоба као велики државник финансирао државни удар против Милошевића, са Американцима са којима смо имали одличне односе од почетка двадесетог века... И онда нас је цео свет изоловао. А што се суверенитета тиче, не знам на који суверенитет мислиш, јер се та званична политика све до Дејтона номинално борила са некакву крњу Југославију.

Такође, што се тиче целине народа, заболе њих и за ситуацију у свету и за Америку и Русију, и све живо, људи само хоће да живе мирно и лепо. Шта о томе мислимо ти или ја, апсолутно је ирелевантно, али не можемо у разговорима да једноставно игноришемо огромну већину људи који тиме једноставно неће да се баве и само хоће нормалан живот. Тако је и тамо.

пре 13 часа, obi-wan рече

stina je, i slazemo se sasvim - oni to zaista i rade, oni ocigledno zele da se otarase poludelog komunjare i njegove ekipe. Ali kako smo mi u tome prosli? Jesmo li uspeli? Zbacili smo jednog da na njegovo mesto zasednu jos gori.

ОК, ту се дефинитивно не слажемо, јер ја мислим да ови после, ма колико лоши, нису гори од оних комуњара од раније. Макар нас нису свађали са сивма, генерисали ратове, санкције, избеглице, свеопшту беду, а колико год да су се поједини у неким тренуцима занели, није било убистава и масовног малтретирања народа као за време тог болесног режима.

пре 13 часа, obi-wan рече

I inace - pricamo... nemam nikakav licni interes u ovakvim temama, pratim sta se zbiva da malo budem pismen. :)

Наравно, брате, исто ко и сви ми :)

  • Свиђа ми се 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жичанин рече

Од тог момента, после доношења Устава, Запад Милошевића види као непријатеља и креће у бесомучни обрачун са њим. 

Запад на Милошевића гледа као на непријатеља због тога што је хтео да чува комунизам, који је пропао у целом свету, и Југославију, која је била одређена за распад једном кад јој је сврха истекла. Није дозволио приватизацију у Србији, последњи смо увели вишестраначје, а све одличне односе које је Србија један век и више од тога градила са својим бившим савезницима је успео да упропасти (посебно са Русијом, САД и Француском). Наравно, није он то сам постигао, имао је много "помагача" у томе, па и службе које си поменуо.

пре 1 сат, Жичанин рече

На крају, Република Србска јесте створена на крви пркодринских Срба али... Милошевић је тај који је избоксовао за политичким столом Србску и то му нико не може одузети нити порећи.

И сва би та крв била узалудно просута, као што је била и крв Срба из РСК, да Американци нису зауставили Хрвате да не прегазе Републику Српску.

https://www.intermagazin.rs/holbruk-spasili-smo-republiku-srpsku-i-sprecili-poraz-bosanskih-srba/ Ово је само један од чланака, први који сам изгуглао. Али Милошевић није могао да верује да су Хрвати толико близу Бања Луке, и тражио је од Американаца (који су зауставили Хрвате на 20 км од Бања Луке и онда посредовали) доказ. Као доказ, Хрвати су искључили струју у целој Бања Луци. После тога, Милошевић је рекао да је спреман на договоре. Заправо на диктат, јер је у том тренутку пристао и на 51-49 и на остале услове. Оне приче да је био пијан за време Дејтона па је предао свашта од стратешке важности су за малу децу. На све то је пристао у тренутку кад су нам сачували Републику Српску. Ово су после потврђивали и његови бивши сарадници кад негде гостују.

пре 1 сат, Жичанин рече

ПС. Никад се не треба сметати са ума да је УДБА - служба заправо владала државом, као и то да је Слободан Милошевић доведен од стране службе која га је изручила странцима када им више није требао. Негде у том колоплету поменутих година одвијала се посебна борба између службе и човека који је покушао да се извуче из канџи исте. Своју тврдоглавост платио је главом а могао је ласно прихватити понуду и уживати у некој вили на језеру, по његовом избору. Одбио је!

После рата са НАТО је могао само да буде спакован и послат или у затвор или под лед, и то је то. Исто као и остали који су са њима ратовали и изгубили ратове. Ко год да га је поставио и ко год да га је држао на власти, од такве судбине није могао да га спаси. 

 

Али опет, оно на шта се ниси освртао у свему овоме је систематска девастација коју су људи око њега спроводили у овој земљи. Нису се исплаћивале плате, пензије, пљачка је била невиђених размера, људи су били пребијани, застрашивани, неретко и ликвидирани, крали се гласови на изборима стално, власт се злопупотребљавала на све могуће и немогуће начине, посвађани смо са целим светом (посебно да нагласим: и са онима од којих смо очекивали помоћ), углед земље је био никакав... Да смо одиграли другачије и да нисмо свима гурали прсте у оба ока и понашали се како смо се понашали, ко зна како би се деведесете расплеле кад је наш народ у питању.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, RYLAH рече

Нит смо деведесетих имали слободу, нити суверенитет. А ни пријатеље. То је била толико болесна и умоболна политика да је успела да нас на мртво посвађа са Француском, чији нам је тадашњи председник био екстремно наклоњен, са Русијом где је Слоба као велики државник финансирао државни удар против Милошевића, са Американцима са којима смо имали одличне односе од почетка двадесетог века... И онда нас је цео свет изоловао. А што се суверенитета тиче, не знам на који суверенитет мислиш, јер се та званична политика све до Дејтона номинално борила са некакву крњу Југославију.

Sve tacno. Ali i danas nemamo slobodu i suverenitet, tj. u jos smo goroj poziciji.
Vreme je odradilo svoje, inercija uzima danak, i m ipostadosmo prosta radnicka kolonija.

пре 5 часа, RYLAH рече

Такође, што се тиче целине народа, заболе њих и за ситуацију у свету и за Америку и Русију, и све живо, људи само хоће да живе мирно и лепо. Шта о томе мислимо ти или ја, апсолутно је ирелевантно, али не можемо у разговорима да једноставно игноришемо огромну већину људи који тиме једноставно неће да се баве и само хоће нормалан живот. Тако је и тамо.

Jos manje mozemo da ignorisemo sta zivi Bog veli o svemu tome, jer i hleb i svaki boljitak ljudi dodju od Njega onda kad ljudi bar malo valjaju. Kad ne valjaju, onda On dopusta krize, ratove, nevolje, sve da bi ljude probudio iz hlebnog nistavila.

Dakle, poenta onog sto sam na ovom mestu rekao je da, protivno misljenju nekih ljudi, Bog itekako ucestvuje u nasim zivotima i usmerava ih kao sto roditelji vaspitavaju decu. I ocekuje da iz opste obesmisljenosti ljudi konacno ponovo udju u zivot i prihvate se svoje covecnosti onako kako to i kaze da treba u Njegovom vecnom etosu zivota. A mi, koji o tom znamo, itekako moramo da se pitamo o tome, jer je nase da taj polupismeni svet opismenimo - ako nicim drugim, a ono zivim stajanjem i svedocenjem Smisla. Jer, "kome se vise da - vise mu se i trazi." :)

пре 5 часа, RYLAH рече

ОК, ту се дефинитивно не слажемо, јер ја мислим да ови после, ма колико лоши, нису гори од оних комуњара од раније. Макар нас нису свађали са сивма, генерисали ратове, санкције, избеглице, свеопшту беду, а колико год да су се поједини у неким тренуцима занели, није било убистава и масовног малтретирања народа као за време тог болесног режима.

Ne slazemo se ovde, fakat. Jer ja u ovima vidim najgore vuke u (poderanim) jagnjecim kozama. A vidim da ih takvima vide i mnogi drugi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, RYLAH рече

Исто тако и они могу да гледају нас сад.

Nije vazno ko kako gleda, nego ono sto je fakat - ljudi u Venecueli po prvi put dolaze u poziciju u kojoj smo mi vec bili.

E sad, da li cemo i mi i oni ista sad da uradimo, tj. imamo li snage da mirno istrajemo u onom sto nam pripada - ostaje da se vidi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Пг рече

Власт и опозиција ће се мијењати на челу државе, а несрећни народ неће имати никакве користи од тога. Даће Бог да Венецуеланце не снађе ово што је нас снашло, тј. да се не поубијају због једних или других. 

Rekoh na jednoj od proslih strana - zelim im da potpuno odbace svakog ko ih iskoriscava, i da svoje zivote uzmu samo u svoje ruke.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, ana čarnojević рече

 

Tacno tako. Go lopovluk, pred ocima celog sveta, i nikom nista. Ali nije im prvi put.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Жичанин рече

Дакле, 1988-ме, С. Милошевић, успео је да сруши бастион сепаратизма на Северу Србије у такозваној "Јогурт револуцији". Десила се и "Жута греда", као и појачано деловање србских органа реда на Косову и Метохији. 
Све у свему, без обзира на идеолошку припадност С. Милошевића, који је као и сви политичари тога времена припадао комунистичкој партији, нашао сам (моје лично виђење) да је управо Он вратио Србији територијалну целовитост. Како год то неком звучало за мене је то био први корак ка поновном уздизању Србије.
Устав из 1990-те помиње Аутономије али као саставне делове Србије, што је сасвим друга прича.
Од тог момента, после доношења Устава, Запад Милошевића види као непријатеља и креће у бесомучни обрачун са њим. 
Растакање Југославије представљено је као Милошевићево дело, што, једноставно није истина. Моја маленкост је поседовала документе о разбијању Југославије одмах након Брозове смрти (објављено у неколико емигрантских часописа). Наравно, у комадању СФРЈ Војводина и КиМ требале су отићи као и остале републике, бар тако је било планирано. 
Све републике су поцепане по авнојевским границама и, одговорно тврдим, да није било поменутих догађаја из 1988 и 1990-те, Србија би још 1991 -1992-ге остала без Војводине и КиМ.

Е сад, колико је Милошевић заиста могао урадити и дали је довољно што је прекинуо континуитет претходника из КПС зависи од угла гледања. По мени, то је био искорак вредан пажње и ако ништа друго, одваја Слободана Милошевића од свих претходника који су санћим били Срби а радили су све у корист србске штете.

На крају, Република Србска јесте створена на крви пркодринских Срба али... Милошевић је тај који је избоксовао за политичким столом Србску и то му нико не може одузети нити порећи.

ПС. Никад се не треба сметати са ума да је УДБА - служба заправо владала државом, као и то да је Слободан Милошевић доведен од стране службе која га је изручила странцима када им више није требао. Негде у том колоплету поменутих година одвијала се посебна борба између службе и човека који је покушао да се извуче из канџи исте. Своју тврдоглавост платио је главом а могао је ласно прихватити понуду и уживати у некој вили на језеру, по његовом избору. Одбио је!

Da nisam ziveo u tom vremenu,(da nisam sluzio vojsku 90' u Puli, Sibeniku i Splitu u kasarni Lori i bio na mitingu Tudjmana na Rivi u Splitu,.. :buba:),  pa, ajd da kazem nije bas tako, ali posto imam pamcenje ka' slon :ok:onda znam da je tako nekako i bilo,... ne treba zaboraviti ono sto je reko Slobo' :D,  da ne napadaju Srbiju zbog njega, sto mozemo jasno videti i posle njega.

(inace, tamo u Grckoj sam upoznao jednog pravoslavca koji je bio clan jedne specijalne jedinice Grcke vojske i pricao mi je zanimljive price, treniraju i u majicama na kojima je oslikana Sveta Sofija sa recima nesto kao Carigrad ce ponovo biti Grcki :D, prate delovanje albanaca u Grckoj, obezbedjuju granicu sa Turskom, kaze da su u to vreme politicari u Grckoj bili izuzetno korumpirani i drugo   ...ranije je radio kao telohranitelj bogatasa u Atini i jednom je obezbedjivao neki skup najpoznatijih politicara, bankara i bogatasa u nekom klubu u elitnom delu Atine i tamo je cuo pricu da stara Jugoslavija mora da se raspadne  itd...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I (pojedini) Englezi umeju da prijatno iznenade...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ide i vest da je opozicija poslala u kasarne pismena obecanja o amnestiji, a da vojska navodno masovno spaljuje te papire...

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Desavanja-u-Latinskoj-Americi_48.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...