Jump to content

Препоручена порука

download.jpg

 

 

Протојереј-ставрофор Војислав Билбија, настојатељ парохије Свете Тројице Српске Православне Цркве у Ротердаму и духовник хашких оптуженика, почаствовао нас је и изузетно обрадовао доласком у студио Радија Слово љубве. "Ми смо као народ у суштини незлобиви", рекао је отац Војо и поделио са нама тешко и дубоко питање "како можемо да мрзимо брата свога"? Било је речи и о Небесној Литургији св. Владике Николаја, а чули смо и потресно сведочење о догађајима из најранијег детињства оца Воја.

 

 

 

 http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/3/13/11/13.11.13._rec_pastira_-_o._voja_bilbija_64_kbps.mp3

 

 

Слово Љубве

Ова порука се налази и на насловној страници Поука. Погледајте!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bravo Srdjo! Jedva cekam da preslusam snimak. Da li je od skoro ovo gostovanje, promaklo mi je? Divni otac Voja!

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@Nektarija,

 

 

Данас је изашао снимак, па верујем да их је посетио ових дана :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Preslusala sam pre neko vece.

Kako je dobra ova pesma koju je snimio ma fenomenalna! "Mi cekamo Hrista a ne novo vreme, mi cekamo Hrista jaceg od vremeeenaaaaa..." Kakav glas mu Bog dao!

 

Mi cekamo Hrista a ne novo vrijeme

Novo vrijeme preti da ce doci onaj,
da ce doci onaj sto je otac lazi,
nazvace se mesijom prevarice mnoge,
i mnogi ce njega po slobodnoj volji
priznati za Boga i dobiti pecat
on ce njima dati svu slobodu grijeha
ljeba i igara a ukrasti dusu...

Hristos ide zurno nama u sretenje
u vecnoj radosti u sreci bez prestanka,
mi cekamo Hrista a ne novo vrijeme
mi cekamo Hrista jaceg od vremena!

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ja sam čuo ovu pjesmu , baš na radiju "Slovo ljubve" slušajući emisiju u kojoj je gostovao monah Arsenije (Jovanović) , ako se ne varam kada je pričao o samopovrijeđivanju . Prijatno sam se iznenadio , ovim performansom u pravoslavnom folk duhu . Znao sam da mora da postoji nešto tako , pravoslavni Džoni Keš . 

 

Interesuje me , ima li još kojekakvih sličnih pjesama da se nađe na internetu ?! Veliki sam zaljubljenik u ovu singer-songwriter folk muziku , a još kad je hrišćanska (pravoslavna) još je i bolja .

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, pustaju je cesto na "Slovoljubve". Snimio je o.Voja dosta pesama imas na youtube :) uglavnom su mu pesme na tekstove Sv.Vladike Nikolaja. Ne razumem se bas u te muzicke pravce ali covek me odusevi uvek valjda zbog te blagodati kojom zraci... volim ga slusati i kad prica i kad peva. Da li si cuo "Nebesku liturgiju" koju je snimio?

Kako su velicanstvena dela Tvoja Gospode sve si premudroscu stvorio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима


 

ПОСЕТА ОЦА ВОЈИСЛАВА БИЛБИЈЕ ПИРОТУ
 
 
У суботу 16. новембра 2013. године Пироћанци су били обрадовани једном лепом и несвакидашњом посетом. Отац Војислав Билбија, који већ две деценије у Холандији организује сакупљање хуманитарне помоћи за Србију, овога пута посетио је Пирот. Помоћ је предата Саборној и Пазарској цркви, а део одеће, као и новчану помоћ, отац Воја је, заједно са члановима Удружења Владика Василије Костић, уручио сиромашним житељима старопланинских села.
 
bilbija.jpg
 
Истога дана у 19 часова у свечаној сали Гимназије Пирот отац Војислав одржао је предавање на тему "Хришћанство и спорт", а следећег дана, након Св. Литургије у манастиру Суково, посетио је Пазарску цркву, где је присутну децу обрадовао поклонима.
 
Ову незаборавну посету Пироту организовали су Православно удружење "Владика Василије Костић", Спортски центар Пирот и Институт за борилачке вештине Црна кобра.
 
 
 
 http://eparhijaniska.rs/images/audio/16.11.2013.otacVojislavBilbija.mp3
 

Фотографије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

                              BILBIJA-4.jpg

 

Уочи празника Сретења Господњег, разговарали смо са протојерејем-ставрофором др Војиславом Билбијом, настојатељем парохије Свете Тројице СПЦ у Ротердаму. „Ако се изгуби контакт са Живим Богом, много тешко се то надокнађује“, рекао је између осталог отац Војо говорећи о нашем свакодневном сретању са Господом. „Треба водити рачуна да се, у жељи да сретнемо Бога, не сретнемо са нечим другим, јер сваки ударац зла изазива у нама рефлекс агресије“.

 

http://www.slovoljubve.com/sites/default/files/79/14/02/14.02.14_-_rec_pastira_-_o_vojo_bilbija_-_0.48.59.mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...
Протојереј-ставрофор др Војислав Билбија, настојатељ парохије Свете Тројице СПЦ у Ротердаму и духовник Срба-хашких оптуженика, надахнуто као и увек беседио је о мучеништву за Христа, за крст и Цркву Божију, за веру православну. Како у неким старим, тако и у модерним временима, за Христа - Истину и Љубав, страда србски народ. "Пут до Бога је најкраћи када је мука", рекао је о. Војо и додао да је "Живи Бог потребан свакоме". Емисија је проткана изузетним појањем оца Војислава.
 
 
                                                         BILBIJA-GITARA-4.jpg

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

"Пост - сукобљавање са самим собом"

28.11.2016

Током и овог боравка у Србији, протојереј-ставрофор др Војислав Билбија, настојатељ парохије Свете Тројице СПЦ у Ротердаму, упутио је са пуно љубави и пажње, благе и отрежњујуће поуке нашим слушаоцима. Проту смо замолили да првог дана Божићног поста говори управо о свакодневним, животним стварима на које треба да обратимо пажњу, како бисмо окупани и умивени постом и покајањем дочекали празник Рождества Христовог. Како деци, посебно оној која расту изван Матице, објаснити зашто два Божића и две Нове године, шта нам то са Запада долази, како се губи идентитет? Да ли довољно ценимо оно што имамо овде и како га чувамо? Да ли се кумство данас одржава на онај начин на који треба, чиме посебно треба да се бавимо нарочито током поста? "Божија благодат зађе и међу најдебље зидове", подсећа о. Војо Билбија.

 

 

http://www.agencijami.info/SlovoLJubve/Uploads/Audio/28.11.16 - Rec Pastira - o.Voja Bilbija 64Kbps .mp3

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

О оцу, проти Војиславу Билбији, може много тога да се каже али колико год говорили не би могли да обухватимо све оно чиме се бавио као и сав његов допринос православљу. Нека његова предавања, беседе и песме говоре уместо нас:

 

Отац Војислав Билбија (ВИДЕО)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...