Jump to content

Владика Григорије увео жене у олтар

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Дијана. рече

Rile, ja sam ispisala kilometre ovde i to mislim produktivnog i zrelog razmišljanja, sad i nisam nešto raspoložena da pišem iznova... Možeš da imenuješ mene kao problem do mile volje, Acu, Peru, Miku, dok ne pogledaš u sebe, i svako u sebe nema od poboljšanja ništa... Nije hrišćansko odnošenje ovo što npr. sad ti trenutno radiš, i što se često ovde ljudima radi zbog ideološkog neslaganja.. upravo na to i upozoravam, i naglašavamd da nije problem u idejama, baš nikakvim, da lako mogu da se razumiju Vasijan i Ava, samo da se bolje čuju i ljepše komuniciraju. Mi svi bismo mogli i trebali da se vodimo bar kulturom i opreznošću, elementarnom logikom i pravdom, ako nam ne uspijeva hrišćansko odnošenje ovde... 

Ово што ти сада радиш је она пасивна агресивност. Нисам вређао тебе као личност, нити ме тако нешто и занима. Питао сам те за конклретне замерке, пошто си се сама дотакла тих ствари у својим претходним постовима, и пошто те замерке трају много дуго, а и у много тема које си у међувремену отварала. Као "одговор" добијем то да се ти браниш од неких замишљених напада на своју личност.

И врло је могуће да ја нисам најпријатнији саговорник, и да сам сујетан, незрео, да немам довољно интроспекције, да се не односим "хришћански", и да имам милијарду других мана које ниси ни поменула. Али то не мења чињеницу да кад год тебе неко пита нешто конкретно за све ове замерке које стално износиш, а стално их износиш, ти се браниш од неких замишљених напада на себе или на своју личност, стављајући себе у центар приче, потпуно непотребно.

Нека ти служи на част

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 169
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ljudi, braco, sestre, nema potrebe za zestinom, dajte malo mira, ne morate svi da budete prgavi kao ja... ipak sam ja unikat... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, st.anger рече

Molim te brate ako može malo podrobnije. Ko su konkretno ljudi i sekte o kojima pišeš i koja je to neselektivna teologija koja upropaštava ljude?

Meni ovo zvuči previše uopšteno i nejasno.

praštaj

Није фрка, него о томе често причамо, па они који су стално на форуму знају.

Лоша теологија - "подсетници за исповест", "православна девојчица", разна опскурна литература са Интернета која се овде постављала махом из незнања која са Православљем нема никакве везе.

Секте - Артемити,  Акакијевци, "зилоти" који се воде да су у СПЦ, али прекидају Литургије, организовано пљују по својим свештеницима и епископима и слично. Има и разних других група које би се могле назвати опскурним, попут оних око Владимира Димитријевића, који са Православљем имају све мање везе и срљају у неку своју апокалиптичну визију света где су они спаситељи целе васионе, а нико други не види ништа.

Неселективна теологија - она монашка литература која се обичним верницима делила, обично деведесетих година, од које су многи скренули и сада нису ни у манастиру нити су способни за нормалан живот, да сад не набрајам, има тема на форуму колико год хоћеш. И од те литературе има много фаличног (о томе су много више писали теолози са форума), али свакако да није за мирјане.

А поменуо сам и "старце од 40 година", који масовно деле клипове својих проповеди преко Интернета, који апокалиптичним наступом на који се људи много лако лепе слуђују омладину, а стварају и врло лош маркетинг за Православље у друштву, јер пропагирају оно Православље није, вера и борба без љубави.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Sasa Vojvoda рече

Koliko ja kontam to su svi ljudi koji drugacije misle u odnosu  na Rylaha. Veoma je ruzan nacin na koji Rylah nastupa ''Pravoslavlje to sam ja''.

Брате, знаш ли колико има ствари са којима се ја не слажем са овим нашим теолозима, обично зато што су ми превише либерални? :))) 

Значи, далеко од тога да мислим да знам све, само ме више нервира тај став, то повлађивање, та реченице "пусти, нема везе, нека их!" јер док смо повлађивали, ето где нас је све то довело, и у каквом смо сада стању. Кад је и кренуло нешто да се решава, да се смењују владике за које сви знамо ко су и шта су све урадили, опет су први скочили ти квази зилоти да их бране, заборављајући да су их до јуче нападали због истих тих ствари, јер једноставно не желе да се било шта креће, хоће неку баруштину.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

та реченице "пусти, нема везе, нека их

Ali tako nesto niko nije ovde ni pomenuo. Nije "pusti, nema veze, neka ih", nego "posvedoci, brizljivo, s paznjom".

Zato mi se cini da se prosto ne razumemo sve vreme.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Дијана. рече

Meni su upravo tako odgovarali, nipodaštavali me kao ličnost, ili me ignorisali. Uporno postavljam pitanja, eno ih i sada, vidi temu nova teologija, daj svoj doprinos, molim te...

To nije istina ja te volim sestro ali nikad necu reagovati ako ti nipidaštavaju tvoj pogrešni stav a ne ličnost. U drugom slučaju hoću ali koliko vidim čak uvek napominju da si im ti draga ali da ti je stav po tom pitanju recimo glupav. Ja vidim razliku.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, RYLAH рече

А поменуо сам и "старце од 40 година", који масовно деле клипове својих проповеди преко Интернета, који апокалиптичним наступом на који се људи много лако лепе слуђују омладину, а стварају и врло лош маркетинг за Православље у друштву, јер пропагирају оно Православље није, вера и борба без љубави.

hvala za odgovor ali reci mi molim te da li je gore opisani starac možda Rafailo Boljević:)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ok

šta bi onda značilo: 

пре 30 минута, RYLAH рече

масовно деле клипове својих проповеди преко Интернета

Kako to masovno? Šta podrazumevaš brate pod masovno deli? Da li možda R ima agresivno sektaški nastup, pa davi i guši ljude svojim klipovima, da li možda neđe reklamira svoj yt kanal, ili jednostavno R kao i masa drugih i drugačijih, ima svoj kanal pa ko oće da čuje, neka čuje? Šta tu ima loše? ne razumem..

 

 

пре 37 минута, RYLAH рече

слуђују омладину, а стварају и врло лош маркетинг за Православље у друштву, јер пропагирају оно Православље није, вера и борба без љубави.

sluđuje omladinu - meščini da se današnja idolopoklonički vaspitana omladina vrlo lako sama zaludi bez tamo nekog R i njegove bešjede

loš marketing za pravoslavlje u društvu - za R je to verovatno  jedno od blaženstava:)

propagira ono što pravoslavlje nije, propagira veru i borbu bez ljubavi - evo odlične prilike da se spase dve tri hiljade ljudi koji su naručeni na podmainski kanal i isto tako prate svako predavanje i besjede R redovno. Evo prilike za čovekoljublje, požrtvovanost, trud i ljubav za spasenje zavedenih od duhovnih vukova. Evo svi teolozi, svi Hristoljubivi i čovekoljubivi, sveštenici i drugi, dajte molim vas objasnite ovom zavedenom stadu od 3-4 hiljade ljudi( ako je dovoljna cifra da privuče neku pažnju),objasnite  kako nas to R laže, kako mu to uspeva, kako da se iščupamo iz zamke lovačke i đe potom, đe dalje, u kom pravcu, kojim učiteljima, teolozima, popovima, vladikama, preporučite barem neki sajt ili yt kanal, spasite nas!!!

:)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, st.anger рече

ok

šta bi onda značilo: 

Kako to masovno? Šta podrazumevaš brate pod masovno deli? Da li možda R ima agresivno sektaški nastup, pa davi i guši ljude svojim klipovima, da li možda neđe reklamira svoj yt kanal, ili jednostavno R kao i masa drugih i drugačijih, ima svoj kanal pa ko oće da čuje, neka čuje? Šta tu ima loše? ne razumem..

 

 

sluđuje omladinu - meščini da se današnja idolopoklonički vaspitana omladina vrlo lako sama zaludi bez tamo nekog R i njegove bešjede

loš marketing za pravoslavlje u društvu - za R je to verovatno  jedno od blaženstava:)

propagira ono što pravoslavlje nije, propagira veru i borbu bez ljubavi - evo odlične prilike da se spase dve tri hiljade ljudi koji su naručeni na podmainski kanal i isto tako prate svako predavanje i besjede R redovno. Evo prilike za čovekoljublje, požrtvovanost, trud i ljubav za spasenje zavedenih od duhovnih vukova. Evo svi teolozi, svi Hristoljubivi i čovekoljubivi, sveštenici i drugi, dajte molim vas objasnite ovom zavedenom stadu od 3-4 hiljade ljudi( ako je dovoljna cifra da privuče neku pažnju),objasnite  kako nas to R laže, kako mu to uspeva, kako da se iščupamo iz zamke lovačke i đe potom, đe dalje, u kom pravcu, kojim učiteljima, teolozima, popovima, vladikama, preporučite barem neki sajt ili yt kanal, spasite nas!!!

:)

E pa to i jeste muka što nema organizovanog youtube kanala i sajta finansaranog od SPC a narod i za takve stvari ostavlja prilog crkvi (barem ja). A i ja sam neki narod....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@st.anger О њему је на форуму било приче мали милион пута, не бих да се понављам сад, јер онда тема оде у бесконачно.

Укратко, човек коме је свако достигнуће модерног друштва сатанизам, и по коме можеш да се спасиш једино ако радиш све оно што он у длаку ради, није добра реклама за Православље, не зато што није довољно либералан или не знам шта већ, него зато што тиме обесмишљава сваку озбиљну причу, и своди је на то да је он мера свега што ваља. Да сад не ређамо индивидуалне бисере у којима осуђује све и сваког и шаље у пакао све и сваког, предуго би трајало.

Отприлике као што нама делују они ликови који на све и на сваког нон стоп бацају анатеме, за сваку глупост, а најчешће зато што се не слажу у длаку са њима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opravdanja koja se nalaze za ovakve(i ostale vladikine postupke) postupke se drugacije zove  snishodljivost, sto je kancer za veru nasu,

jer da su sveti oci bili snishodljivi, ne bi bilo ni nas ni vere nase pravoslavne, takodje ne zaboraviti da je put ekumenizma(za koji de vladika zalaze) koji vodi

do Rima, poplocan milionima srpskih kostiju.

A o biznisu pojedinih vladika,pa i svestenika, koji su se zakleli na skromnost ne vredi ni pocinjati. Naravno, svako(pa i mi mirjani) ce za svoja dela/nedela

odgovarati pred Gospodom, e sad, sto se tu i tamo krse poneki kanoni, koga briga...sto zene u crkvu dolaze polugole i bez marame(da ne bi pokvarile frizuru) koga briga..

sto skracuju Svetu Liturgiju i novotarisu..koga briga.. sto svako opravdava svoju neposlusnost, gordost, sujetu, slastoljublje, slavoljublje i srebroljublje, koga briga... ima toga mnogo, na zalost

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I šta i da žena uđe u oltar? Hoće li svet prestati da postoji? Nebo će da se sruši? 

Koliko mi se nekad crkveni 'rišćani smuče, ide mi se u wc od nas :dry:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...