Jump to content

Владика Григорије увео жене у олтар

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Васијан рече

Виђао сам Рускиње у провидним хаљинама, кратким сукњама и сличном одјејанију, са све марамама на глави. 

:slavaaa:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 169
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 часа, Васијан рече

Виђао сам Рускиње у провидним хаљинама, кратким сукњама и сличном одјејанију, са све марамама на глави. 

Kakve more Ruskinje, ima toga i kod nas jos kako...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Sofija_ рече

nece nama, nego same sebi,razumem zene koje ne znaju zasto i kako treba, ali zene koje znaju i koje nauce kako zena hriscanka treba da udje u hram Bozji, pa

opet zbog neposlusnosti rade kako one hoce,jer iz ovog/onog razloga im pokrivanje glave smeta, a ako rade posao gde treba da se npr. nosi uniforma ili kapa na glavi,

onda obuku i uniformu i stave kapu, a maramu u crkvi nece..za mene je to zaista misterija zenske neposlusnost :scratch_head:

U kanonima zaista nema nista o tome ali ne manje vazno je poslanica Korincanima Sv.Apostola Pavla: " ..svaka zena koja se gologlava moli Bogu, ili prorokuje,

sramoti glavu svoju..

 

Zvučiš kao one babetine što idu po crkvi i "zavode red". Ko si bre ti da pričaš o bilo čijoj neposlušnosti??? Gledaj svoja posla u hramu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Sofija_ рече

naravno, danas vise nista nije sramota :) 

Разумем да, као што су онда жене носиле мараме "у" и "ван" цркве, тако треба?

Да ли ти и све сестре из Цркве са којима се дружиш поштујете то правило, ношење мараме "у" и "ван" цркве? Јер очекујем доследност у извршавању правила која наводимо као исправна...

Да не буде да селективно примењујемо како нам кад треба. Или је истина негде између - да смо покупили то правило у манастиру као "предањско" за Цркву, а грешне попадије само показују отпадију попова, јер слабо коју попадију виђамо са марамом у цркви...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Natasa. рече

Zvučiš kao one babetine što idu po crkvi i "zavode red". Ko si bre ti da pričaš o bilo čijoj neposlušnosti??? Gledaj svoja posla u hramu. 

Мир нам треба, сестро Наташа, не треба горети. Онда се не показујемо ништа бољим од оних које хоћемо да опоменемо за непримерено опхођење. Напротив.

"Нека ти сваки човек кога сретнеш буде огледало тачно онога што је у теби" рекао би св. владика Николај...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Дијана. рече

Ponešto što si rekla imalo bi smisla, da nisi to sve rekla u tonu osuđivanja vladike.

Znaci ako kazes svoje misljenje(bez vredjanja i omalovazavanja)koje je drugacije od vecine, odma osudjujes? Ja protiv vladike Grigorija , niti protiv bilo kojeg drugog vladike nema NISTA,

ali imam svoj stav i svoje misljenje, bez da vredjam i  omalovazavam.

пре 6 часа, Дијана. рече

jer nismo ja i ti potkovani da bismo sudili, rasuđivali o tim stvarima uopšte

kako znas cime sam ja potkovana? :) mada je zaista bolje praviti se tuta-muta i svi ce te voleti, ali nemoj slucajno da pokazes bilo kakvo znanje iz teorije o Bogu, jos ako si zena,

dje ces medju muske teoreticare  , ju i naopako :svadja:(ovo je samo sala :) )

пре 6 часа, Дијана. рече

Artu ti je dobro rekao da ne možemo mi laici da sudimo o stvarima koje zahtijevaju znanje teologije, liturgike

Artu je bio neprijatan i bezobrazan i pun sebe, ako cemo iskreno :) 

пре 6 часа, Дијана. рече

Takvi ustupci bi bili kancer, a ne ove manje bitne stvari

sve su stvari bitne

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Braticu, uopste ti nije lep nacin obracanja, u njemu se vidi tvoje hriscansko smirenje, i pokusaj omalovazavanje(da ne kazem etiketiranja) mene, ali ja se ne ljutim i oprastam ti [emoji4] 

Ма пусти сад опраштање, нема шта да се опраштамо. Разговарамо. "Етикетирам" у оној мери колико ми дајеш простора за то твојим писањем. Дакле, шта није тачно од оног што сам написао?

Sent from my iPad using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Natasa. рече

babetine

Nato, nije lepo vredjati bake, bices i ti jednom ako Bog da, nemoj govoriti drugima ono sto ne bi volela da tebi govore

пре 14 минута, Natasa. рече

Ko si bre ti da pričaš o bilo čijoj neposlušnosti???

ova tri upitnika na kraju govore o nervozi, ili gresim :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Јанко рече

Мир нам треба, сестро Наташа, не треба горети. Онда се не показујемо ништа бољим од оних које хоћемо да опоменемо за непримерено опхођење. Напротив.

"Нека ти сваки човек кога сретнеш буде огледало тачно онога што је у теби" рекао би св. владика Николај...

Svaka baba u crkvi hoće da bude veći teolog od vladika, ne mogu više to da trpim. Kad kažem baba, nisu bitne tu godine već mentalni sklop.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Sofija_ рече

Nato, nije lepo vredjati bake, bices i ti jednom ako Bog da, nemoj govoriti drugima ono sto ne bi volela da tebi govore

ova tri upitnika na kraju govore o nervozi, ili gresim :) 

Nervoza nego šta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Svaka baba u crkvi hoće da bude veći teolog od vladika

El vidiš zašto je Apostol Pavle rekao da žena treba da ćuti u Crkvi.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Natasa. рече

Svaka baba u crkvi hoće da bude veći teolog od vladika, ne mogu više to da trpim. Kad kažem baba, nisu bitne tu godine već mentalni sklop.

Razumem te. Imala sam slicnih iskusenja sa bakicama u nasoj parohiji ali sam radila na svom smirenju i svaki put se osmehnula i poslusala sve sto mi je receno.

Bilo je tesko ali se isplatilo. Sad smo ja i bakice najbolje parohijske drugarice :) sve u stihu sve u prozi , mili Boze ti pomozi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...