Jump to content

Владика Григорије увео жене у олтар

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, Nebojš.a рече

Na ovom sajtu "novotarci" imaju prava da uzduž i popreko etiketiraju koga im volja, dok se "starotarcima" ne samo uskraćuje to, nego se opominju za još manje stvari. Istina, od dolaska M. R-a na vlast to skoro da je postalo podnošljivo.

Не дај Боже да нам Риле дође :ani_biggrin: мада је ту до власти први.

 Одмах би поделио већ подељени форум на две екипе, стално  о неким екипама прича, а он наравно био спортски судија...:ani_biggrin: нимало, ама нимало пристрасан...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 169
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 8 минута, Рапсоди рече

Не дај Боже да нам Риле дође :ani_biggrin: мада је ту до власти први.

 Одмах би поделио већ подељени форум на две екипе, стално  о неким екипама прича, а он наравно био спортски судија...:ani_biggrin: нимало, ама нимало пристрасан...

Зезање је једно, ал сад нешто контам по глави и мислим да је много више активних чланова који су бановани либералнијих уверења. То ако не рачунамо ове падобранце што дођу и одмах попију бан јер се издеру на неког или копипејстују неке трактате са Интернета, него само активне чланове. Што се уклањања садржаја тиче, ту већ и нема шта да се размишља, либерални чланови имају много више уклоњеног садржаја.

Из неког разлога, либералнији много лакше плану од обичних.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Из неког разлога, либералнији много лакше плану од обичних.

Добро Риле, а ко су ти сад обични, а ко необични, ја тек сад схватам да нас власт највише дели......:)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

Добро Риле, а ко су ти сад обични, а ко необични, ја тек сад схватам да нас власт највише дели......:)))

Понела и мене атмосфера са теме, па почео и ја да делим људе и трокирам.

Ваљо би ми један чика Џек да мало разбистрим мозак, само да не морам сутра да радим :))) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, RYLAH рече

па почео и ја да делим људе и трокирам.

Опраштамо ти Риле, мада ти као врховни, главни и одговорни не би смео то себи да дозволиш, :))) ви на власти сте посебно одабрани примерци православних христијана који тачно и јасно знате шта, како и где....и не заборави, ми доле пали и мали гледамо у вас.:ani_biggrin:

Ма цугни један Џек, ваља се /нисам баба/ :))да будемо изнад истока и запада .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, RYLAH рече

Понела и мене атмосфера са теме, па почео и ја да делим људе и трокирам.

Ваљо би ми један чика Џек да мало разбистрим мозак, само да не морам сутра да радим :))) 

 Имаш још пола дана, Џек ће испарити до јутра. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, RYLAH рече

либералнији много лакше плану од обичних.

Nema gorih fašista od liberala.Njima su puna usta slobode sve dok ne čuju mišljenje koje se njima ne sviđa.Onda prskavaju,jer nemaju na šta da se ,,oslone,,.Oni traže sebe.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Kratos рече

Nema gorih fašista od liberala.Njima su puna usta slobode sve dok ne čuju mišljenje koje se njima ne sviđa.Onda prskavaju,jer nemaju na šta da se ,,oslone,,.Oni traže sebe.

Не мисли Риле на те ”либерале”...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Sofija_ рече

Opravdanja koja se nalaze za ovakve(i ostale vladikine postupke) postupke se drugacije zove  snishodljivost, sto je kancer za veru nasu,

jer da su sveti oci bili snishodljivi, ne bi bilo ni nas ni vere nase pravoslavne, takodje ne zaboraviti da je put ekumenizma(za koji de vladika zalaze) koji vodi

do Rima, poplocan milionima srpskih kostiju.

A o biznisu pojedinih vladika,pa i svestenika, koji su se zakleli na skromnost ne vredi ni pocinjati. Naravno, svako(pa i mi mirjani) ce za svoja dela/nedela

odgovarati pred Gospodom, e sad, sto se tu i tamo krse poneki kanoni, koga briga...sto zene u crkvu dolaze polugole i bez marame(da ne bi pokvarile frizuru) koga briga..

sto skracuju Svetu Liturgiju i novotarisu..koga briga.. sto svako opravdava svoju neposlusnost, gordost, sujetu, slastoljublje, slavoljublje i srebroljublje, koga briga... ima toga mnogo, na zalost

Све ћемо некако и преживети, али те жене без марама, оне ће нам доћи главе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Не дај Боже да нам Риле дође :ani_biggrin: мада је ту до власти први.

Ne znam ko je "Rile", niti bi još manje meni došao. Mora da je u pitanju neki lokalni tip čim bi trebalo da ga po nadimku prepoznam.

Rile, brate, umesto da dođeš, prođi, ko god da si. Rapsodi te voli, a ja skoro da volim Rapsodi. Vidiš, zamalo da budeš prijatelj mog prijatelja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Sofija_ рече

snishodljivost, sto je kancer za veru nasu

Uhh... jesi sigurna da si bas to `tela da napies? Ne moze da bude tako, verovatno si htela da upotrebis neku drugu rec.

Jer je sam Hristov dolazak na ovaj svet jedno neizmerno snishodjenje nasoj ljudskoj slabosti i palosti, kako vele Oci (= kenozis, odozgo hodjenje, silazenje). I kad Bog ne bi snishodio nasim slabostima neprestano, sto znaci i danas, potamanio bi nas sve odavno. Snishodjenje je pocetak oprastanja, neosudjivanje. E sad, postoji i ona druga strana zivota u veri, disciplinski stroga, pa se te dve onako mudro dopunjuju. To mu onda dodje prava i kompletna crkvenost.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Lady Godiva рече

Све ћемо некако и преживети, али те жене без марама, оне ће нам доћи главе.

Ja sam ubeđen da bi tebi maramče izuzetno lepo stajalo.:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace... prilicno vezano za ovu temu... :)

...

"Уђем у ФБ и послије једног прегледа видим да већину објава о кошарци дугујем будућим свештеницима, већину објава о вјери - лаицима. Па дивно... Само, кад вам сутра нека "тетка" приђе и пита вас шта мислите о молитви трећег часа немојте да јој кажете "шта ти, тетка, знаш!" Шта год да тетка зна, и шта год да је читала и сазнала, зна и сазнала је док сте ви, драги моји, утврђивали значај дефанзивног скока и да ли се скандирало Жељку Обрадовићу..."

Prof dr. Darko Djogo

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...