Jump to content

Оцени ову тему


εργασία

Препоручена порука

@εργασία

Нема потребе за персирањем било коме овде на форуму. Нико то не практикује, а и даје мало извештачену и сувопарну ноту дијалогу. Наравно, то је само моје мишљење, али рекох ето да га искажем :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размишљао сам о томе. :ok:

Једно питање: како успевате ово са @ да обележите неког корисника?

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, εργασία рече

Једно питање: како успевате ово са @ да обележите неког корисника?

Кад укуцаш @ и удариш размак, појавиће се листа чланова форума испод симбола. Тада само укуцаш прво слово имена члана, и систем аутоматски пронађе све чланове који почињу тим словом и прикаже их. Онда само нађеш члана кога хоћеш, кликнеш на њега и биће обележен у поруци, као ја тебе (додуше за тебе сам морао да убацим грчку тастатуру, пошто софтвер гледа писмо којим је написано име :D ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данкешен, данкешен вери мач хвала ви! :navijanje: А ово са мојим именом је добра фора. :whackado:

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, εργασία рече

Вашу алузију уз пристојан напор, ипак не могу да разумем. Не знам откуд испаде принцип зеро-сум. :scratch_head:

Позвали сте се на сувјективну вредност. Претпостављам да говорите о маргиналној корисности производа. Моја интервенција је ишла ка томе да покажем да цена варира иако корисност може бити стабилна.

Уколико хоћете да критикујете моје виђење кибернетички вођене привреде, мислим да би био ред да тај концепт представим на широко, пошто у узастопним реплцирањима то није сувисло. И ви и ја ћемо личити као на две пијане барабе које се међусобно довикују преко њиве од 50 метара, а мислим да обоје то не желимо. :0222_shocked:

Ispade iz definicije Paretovog optimuma.

Mislila sam na vrednost proizvoda u trenutku razmene koja moze biti manja, veca ili ista marginalnoj korisnosti ucesnika.

Ja sam protivnik bilo kakve planske privrede, tako da nema potrebe za opsirnijim izlaganjem u tom pravcu. Ipak, hvala na ponudi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, florenntina рече

Ispade iz definicije Paretovog optimuma.

Mislila sam na vrednost proizvoda u trenutku razmene koja moze biti manja, veca ili ista marginalnoj korisnosti ucesnika.

Ja sam protivnik bilo kakve planske privrede, tako da nema potrebe za opsirnijim izlaganjem u tom pravcu. Ipak, hvala na ponudi.

Скидам капу за идеологију. 

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, uros рече

Kada se doda oko 17 miliona zrtava nacistickog socijalistickog rezima dolazimo do 117 miliona zrtava koje su direktan rezultat utopistickih fantazija o centralnom planiranju ekonomije. 

Не волим фрљање бројкама, поготову када се ради о мртвима, али чисто реда ради због оних који ово читају да поменем да су нацистичка Немачка и њени европски савезници одговорни за неких 30-35 милиона мртвих у Европи од 1939-45. Не рачунајући немачке и италијанске губитке. А ако се уброје и њихови јапански другари и њихово дивљање по Азији, то је још једно 20-25 милиона. Опет, не рачунајући јапанске губитке.

Извињавам се за офтопик.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, εργασία рече

Капитализам је термодинамички реални пакао.

A ti nam verovatno kucaš sa uređaja koji je nastao u termodinamičkom realnom raju?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Kratos рече

A ti nam verovatno kucaš sa uređaja koji je nastao u termodinamičkom realnom raju?

Вероватно је предност феудализма што је турски султан помиловао својом светачком руком пар глава. 

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, εργασία рече

Вероватно је предност феудализма што је турски султан помиловао својом светачком руком пар глава. 

Verovatno.Nego reci lepo gde je nastao taj uređaj koji sada koristiš,u kakvom sistemu?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Kratos рече

Verovatno.Nego reci lepo gde je nastao taj uređaj koji sada koristiš,u kakvom sistemu?

A где је настао први авионски PESA радар?

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, εργασία рече

Скидам капу за идеологију. 

Ideologija je verovati da se Paretov optimum tj. savrsena alokacija resursa moze postici kompjuterskim ili bilo kakvim drugim centralnim planiranjem ako znamo da su jedinice slobodni ljudi koji stalno menjaju svoje preferencije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, florenntina рече

Ideologija je verovati da se Paretov optimum tj. savrsena alokacija resursa moze postici kompjuterskim ili bilo kakvim drugim centralnim planiranjem ako znamo da su jedinice slobodni ljudi koji stalno menjaju svoje preferencije.

Ни једно, ни друго нисам тврдио. Јурите се са сопственим духовима.

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, εργασία рече

Ни једно, ни друго нисам тврдио. Јурите се са сопственим духовима.

Dobro, onda se potpuno slazemo da bilo kakvo centralno planiranje ne moze dovesti do efikasne alokacije resursa. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, florenntina рече

Dobro, onda se potpuno slazemo da bilo kakvo centralno planiranje ne moze dovesti do efikasne alokacije resursa. :) 

Не можемо да се сложимо јер сте ви рекли да вас то а приори не занима. Зашто даље настављате дискусију?

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...