Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 28 минута, о.Горан рече

Колики су домети науке када крене да се баве метафизичким питањима

1087610708_gargamelpotion-GoogleSearch.jpg.b90caeb51b882e055e35e206b5773ca7.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ово је сведочанство још једне научне обмане( овог пута еволуциониста-ламаркиста) која уопште није једина пошто им је цела хипотеза заснована на обмањивању лаковерних и оних који знају само да аминују јер за боље нису( к`о један овде).

 

O žabama i skandalima

reexaminatio.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поп Гаргамел проповеда штрумфовима.

:))

1509328843_Smurfsrunning-GoogleSearch.jpg.94bbafde0b06bda315c9025bf2b60a8e.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2787. страна ове теме.

Поражен са највише нокаута у историји форума :))Попе, кад ћеш већ једном да ми одговориш зашто је Бог створио диносаурусе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Попе, ево ти научна студија где се доказује да је сунце старо 6000 година! Ја ништа нисам разумео, јер је ово наука, али ћеш ми ти после објаснити. Мени и Ведрану, и он није баш да га је Бог частио кад му је делио памет!:))

http://cds.cern.ch/record/547954/files/0204331.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, о.Горан рече

2787. страна ове теме.

Поражен са највише нокаута у историји форума :))Попе, кад ћеш већ једном да ми одговориш зашто јер Бог створио диносаурусе?

Од чега ти се слошило, па си толико гроги да ни питање не умеш да формулишеш?12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Од чега ти се слошило, па си толико гроги да ни питање не умеш да формулишеш?12:smeha:

Од чаробног напитка намењеног штрумфовима. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 2 минута, о.Горан рече

Идем сад да читам једну добру књигу

Зар неш водице справљати?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, о.Горан рече

Ово је сведочанство још једне научне обмане( овог пута еволуциониста-ламаркиста) која уопште није једина пошто им је цела хипотеза заснована на обмањивању лаковерних и оних који знају само да аминују јер за боље нису( к`о један овде).

 

O žabama i skandalima

reexaminatio.jpg

:bu:

Из линкованог текста кога Горан користи за оно за против чега је сам аутор:

Цитат

Naučnici koji su svega tri godine ranije u Kembridžu ispitali isti uzorak žabe, nisu dovodili u sumnju njegovu autentičnost (oni su samo sumnjali u Kamererovu interpretaciju rezultata), čak i nakon mikroskopskih provera. Čak i ako su zatamnjena mesta bila doista ubrizgano mastilo, mnogi su prilikom kembridžkih studija tvrdili da su jasno videli šiljke. Pojavile su se sugestije da je mastilo ubrizgano nakon ispitivanja u Kembridžu 1923. godine, da bi se očuvao uzorak koji se brzo raspadao. Sa druge strane, mastilo se ponekad ubrizgava u zoologiji da bi se slabo vidljivi detalji samog tkiva jasnije označili, kao što se markeri prilikom skeniranja ubrizgavaju u određene telesne organe. Konačno, jasno je da postoji mogućnost da je mastilo ubrizgano sa jedinstvenom namerom da se Kamerer diskredituje (što je, očigledno, veoma dobro uspelo). 

Rihard Goldšmit, nemački embriolog koji je kasnije zbog svog saltacionizma sam postao žrtva podsmeha (mada nikada optužbi za nemoralno ponašanje), naglašavao je u osvrtu na čitavu aferu da je jedan od njenih generatora bila Kamererova "opsesivna žudnja za pozitivnim rezultatima". Ovo je veoma važna poenta iz današnje perspektive, koju Kamererova afera deli sa gotovo svim sličnim skandalima. Najpre imamo žudnju eksperimentatora za pozitivnim rezultatima, koja raste proporcionalno složenosti eksperimenta, ceni laboratorijske opreme (potrebno je nečim pravdati ulaganja u "čistu" nauku!), ugledu institucije u kojoj naučnik radi, pa donekle - i paradoksalno - samim intelektualnim sposobnostima eksperimentatora. Kao i u drugim oblastima ljudske delatnosti, prosečan će se naučnik lakše pomiriti sa neuspehom od izuzetno sposobnog ili briljantnog. No, nije sve u tome što će eksperimentator pojednostavljeno rečeno, videti ono što želi da vidi; druga strana problema jeste žudnja široke naučne (pa i vannaučne) javnosti da čuje onakve rezultate kakve želi da čuje. A ono što ona želi da čuje nisu nužno rezultati koji se slažu sa prethodnim predrasudama (mada je i to čest slučaj): još više od toga javnost želi spektakularne, revolucionarne rezultate, one koji stvaraju i/ili ruše paradigme. 

Nedovoljno znanje o slučajevima kakav je Kamererov i njihova nedovoljna prisutnost u naučnoj javnosti, a posebno obrazovanju, postaje posebno uznemirujuće kada se uporedi sa čestim kritičkim osvrtima i napadima na rezultate teorijske nauke koji se proglašavaju "metafizičkim", "spekulativnim" ili čak "beskorisnim". Kad god se ljudi podsmevaju teoretičarima struna koji postuliraju 26 dimenzija od kojih su sve osim 4 skrivene i nedostupne, ili kosmolozima kada govore o multiverzumu koji se sastoji od 10^120 kosmosa nalik našem, nije loše podsetiti se slučajeva kao što je Kamererov, ne da bi se donosili etički sudovi i zaludno moralisalo, već da bi se uvidelo da je empirijsko saznanje isto toliko podložno grešci, neodređenosti ili svesnoj manipulaciji kao i teorijsko. Zagovornicima fikcije da se "eksperimentom/posmatranjem/praksom utvrđuje istina" (ili Istina) mogu samo preporučiti da se obrazuju u istoriji ideja. Mada nije univerzalni lek, ipak može, poput penicilina, pomoći kod zapanjujuće širokog spektra problema i nedoumica.

И још једном, да подвучем:

Цитат

nije loše podsetiti se slučajeva kao što je Kamererov, ne da bi se donosili etički sudovi i zaludno moralisalo

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, о.Горан рече

Чим сам написао ово "То важи нарочито за једнога који је показао натпросечну интелигенцију у минус интелигенцији и препознаће се из прве( :))).", одма` се човек препознао, није часио ни часа 

Са тобом о.Горане, не би ишао у ослободилачки рат, сви би изгинули како се бориш.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...