Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Кратос рече

Ne nego je zaslepljen svojom megalomanijom....tu inteligencija popušta kad prorade gordost i sujeta...tj i ona bude zavedena slikom te iluzorne veličine..

Stavi se na njegovo mjesto.

Imaš ogromnu moć a znaš da je Bog dobar i da te ne može uništiti a podjela sa njime te čini vođom i gospodarom svih pobunjeni koji su mu dužni služiti i biti pokorni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 минута, kopitar рече

a nije glup. 

Само врло глупа ипостас може да се сукоби са Неким кога ни у принципу не можеш да победиш нити имаш и један једини разлог да с њим ратујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, kopitar рече

Ne samo je zlo a nije glup.

па глуп је, јер ће свакако изгубити :)

свака интелигенција без добра је бесмислена.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Imaš ogromnu moć a znaš da je Bog dobar i da te ne može uništiti a podjela sa njime te čini vođom i gospodarom svih pobunjeni koji su mu dužni služiti i biti pokorni.

И притом испаднеш из стања савршене радости у стање потпуне патње...глуп.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kopitar рече

Stavi se na njegovo mjesto.

Па могу. Бог свакоме од нас некада да могућност да будемо сатане у нашем сокаку. Да то нисам прошао, не бих ово ни причао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Bog ne može učiniti zlo i po tome je nemoćan ako se to može nazvati moć.

 

 

 

Бог не може да се самоубије или да створи другог Бога тј. другог Себе, јер није створен. Нити може натерати човека да га воли.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Bog ne može učiniti zlo i po tome je nemoćan ako se to može nazvati moć.

 

 

 

Koji pravim svetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Нити може натерати човека да га воли.

:skidamkapu:

нити жели

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ivan Marković рече

могућност да будемо сатане у нашем сокаку. Да то нисам прошао, не бих ово ни причао.

И та могућност и даље постоји, све док нас Бог сасвим не утврди у нашем благодатном божанству, тј у есхатону...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kopitar рече

Da ga je zanimala radost ne bi se odvojio.

Па мазохизам је психичка болест. Осим ако амерички шринкови и то нису скинули са списка...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ivan Marković рече
пре 1 сат, Bokisd рече

 telo i andjeli nemaju tvarno telo

Овде треба бити опрезан. Термини су чудо.Твар значи нешто (с)творено. Све је твар сем Бога

Da, jeste, sve je stvoreno osim Boga, cak i andjeli sve nebeske sile, sve je tvar.

Mislio sam, da andjeli nemaju ovo materijalno telo, tamo na nebu, van ovog naseg vremena i sveta. (nego je njihovo 'telo' neke druge prirode)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

'telo'

Свакако морају бити просторно ограничени (или релативистички речено простирати се). Дакле неко тело имају.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...