Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, Ведран* рече

Где су ти твоји коментари?

овде на форуму не знам да ли ћу их ископати лако али пробаћу

пре 3 минута, Ведран* рече

нисам ухватио ову изјаву... благо речено чудне речи... дакле, изгледа да имамо преегзистентну цариградску патријаршију човече...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 минута, Vladan :::. рече

изгледа да имамо преегзистентну цариградску патријаршију човече...

12:smeha:

Ова ти је добра. 12:smeha:

И што онда неки нападају @Zoran Đurović за "преегзистенцију"?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ведран* рече

Где су ти твоји коментари?

Ево ти један мој: https://sozercanje.wordpress.com/2018/09/11/чудне-речи-цариградског-патријарха/ 

Vise nego zanimljivo ( ovo bese tvoj rodjeni :D sajt ... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ведран* рече

Где су ти твоји коментари?

Да не тражим написао сам да ми се чини да Вартоломеј има потребу да буде упамћен по неком великом пројекту и будући да Сабор на Криту није успео, углавном захваљујући Русима изгледа, он је кренуо на следећи историјски пројекат и ето раскола око Украјине... И онда сам се питао ако му ни то не успе шта ли је следеће? Македонија, Црна Гора, Хрватска итд.? Јер ако је он против РПЦ онда смо и ми сметња јер нас вероватно гледа као русофиле...

И све се ово показало као тачно у реакцијама и описима личности Вартоломеја код Руса као и у писму СПЦ Вартоломеју које је неко овде објавио...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Вартоломеј има потребу да буде упамћен по неком великом пројекту

Ма то он само Артемјију хоће да прави конкуренцију на васељенскост и православност. :))

пре 1 минут, Vladan :::. рече

И онда сам се питао ако му ни то не успе шта ли је следеће? Македонија,

Па Македонију је већ најавио у обраћању епископату. Прочитај. Само је рекао да неће да им призна име "Македонска" али све друго је у игри.

А занимљив је тај "аргумент" за Македонију и са аспекта држања слова свима од стране Цариграда о етнофилетизму. Може све само не "Македонска". Еклисиологија?

Лудило. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Adam i Eva su isti slucaj iako po prici odrasli ljudi, ali bez ikakvog iskustva nisu imali nikakve sanse da ne pogrijese

Kamo mu tu dođe slobodna volja?Po tvojoj logici ispada da je Bog čoveka unapred osudio na propast...

 

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Па Македонију је већ најавио у обраћању епископату. Прочитај.

Да прочитао сам након што сам се и сам питао и нисам могао да верујем да иде том брзином...

пре 4 минута, Ведран* рече

А занимљив је тај "аргумент" за Македонију и са аспекта држања слова свима од стране Цариграда о етнофилетизму. Може све само не "Македонска". Еклисиологија?

Лудило. 

Па да... Што би рекли Руси неки православни папизам... Као један митрополит њихов што је дао неку збркану изјаву да је Црква Тело а Цариградска Глава тј. (ваљда као) Христос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ведран* рече

Ма то он само Артемјију хоће да прави конкуренцију на васељенскост и православност. :))

Ма јок конкуренција него ће и њега да призна... шта има везе... куд сви Турци туд и мали мујо... joooj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Па да... Што би рекли Руси неки православни папизам... Као један митрополит њихов што је дао неку збркану изјаву да је Црква Тело а Цариградска Глава тј. (ваљда као) Христос

Pa, kad nemaju Petra i stenu, ....moraju nesto drugo da smisle,... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Ма јок конкуренција него ће и њега да призна... шта има везе... куд сви Турци туд и мали мујо... joooj

:)) Само има један проблем. Неће Артемије њега да призна.  

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

:)) Само има један проблем. Неће Артемије њега да призна.  

Уф да... зезнуо сам се... не познајем довољно тај менталитет....

Него чекај мало... сад се сетих... где је у овој папазјанији чувени Никодим? И где он сада сања снове у којој јурисдикцији? Шта ли каже за све ово, а? :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

Уф да... зезнуо сам се... не познајем довољно тај менталитет....

Него чекај мало... сад се сетих... где је у овој папазјанији чувени Никодим? И где он сада сања снове у којој јурисдикцији? Шта ли каже за све ово, а? :) 

Он ће се вратити, само док се мало издува. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ведран* рече

Он ће се вратити, само док се мало издува. 

Баш бих волео да прочитам неке његове снове и тумачења о овој причи са Цариградом... :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

Баш бих волео да прочитам неке његове снове и тумачења о овој причи са Цариградом... :) 

Ти хоћеш све на изволи! Сањај сам. 

12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Ти хоћеш све на изволи! Сањај сам. 

12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Па не могу ја то тако инспиративно као он аман... морао бих да се напијем или тако нешто... па да видим шта бих сањао од Цариграда до Кијева.... :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...