Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 9 часа, Просечан србенда рече

Па лепо, читај мало св.Јеванђеље за које знамо и имамо сведоке да је истинито

Citao. Ne vidim kako bi razresilo pomenutu kontradikciju.

 

пре 9 часа, Просечан србенда рече

док је т.е само теорија и немамо сведоке осим фосила који не говоре.

Imamo materijalne dokaze sto je bolje od svedoka.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 часа, Просечан србенда рече

На основу моје вере и искуства наше Цркве, искуства које тебе очигледно слабо интересује.

Interesuje me ali nisam duzan da mu verujem.

Mozes naravno da verujes u sta god zelis, samo je malo bez veze da izneses argument koji izgleda kao da se zasniva na empiriji i logici, pa kad se nesto u njemu dovede u pitanje da to branis verom. Ovo pre svega jer uglavnom govorimo o tome za sta imamo dovoljno racionalnih razloga da zakljucimo da tako jeste, a ne sta ti verujes da jeste. 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Просечан србенда рече

Нисам се изразио како треба. Мислио сам на здрав организам који добија све потребне елементе за рад и у којем органи раде у складу и тако одржавају живот.

Osim kada ne rade u skladu ili ne rade uopste pa organizam umre.

Ne vidim zasto bi to ukazivalo na natprirodnog tvorca.

пре 1 сат, Просечан србенда рече

Борба за опстанак убијањем, хаос и смрт нису нормалне ствари.

Smrt je najnormalnija stvar. Stalno se desava drugima i ceka i nas.

Mnoge vrste su prinudjene da ubijaju druge i to je cinjenica koja vazi ko god (sta god) da je stvorio univerzum.

A naravno da ce ziva bica zeleti da zive. Ona vrsta koja ne bi imala takav instinkt bi brzo nestala.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Јанко рече

Чек мало Краљу, ти заступаш идеју ИД-а? Или си креациониста? Обзиром да сте вас двоје интелигентних свесно и циљано прчкали по тој неживој материји (да створите живот ил' да се таслачите свеједно, намера постоји, идеалне услове сте сами створили а могуће последице сте знали/знате)? 

Вау... Никад не бих рекао...

Untitled.png.dddcbbe1a75a7ebed397a20a55a4de69.png 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, cloudking рече

Nije bas niotkuda, al treba da poznajes i sastav drveta od kojeg je ikona kao i atmosferske  uslove...

Mироточе и иконе које нису од дрвета већ 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Smrt je najnormalnija stvar. Stalno se desava drugima i ceka i nas.

Mnoge vrste su prinudjene da ubijaju druge i to je cinjenica koja vazi ko god (sta god) da je stvorio univerzum.

A naravno da ce ziva bica zeleti da zive. Ona vrsta koja ne bi imala takav instinkt bi brzo nestala.

Смрт није нормална ствар баш зато што су врсте принуђене да убијају једне друге. Принуда на нешто није нормална ствар и нема доказа да је од увек тако било.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече

Не бих тако рекао зато што ниси у судници и ово није правосуђе

Ne znam u kojoj oblasti se svedočenje smatra pouzdanijim dokazom od materijalnih dokaza... još se u pravosuđu svedočenje ceni mnogo više nego u nekim drugim oblastima, npr. nauci u kojem nije ni najmanje relevantno...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Avocado рече

Interesuje me ali nisam duzan da mu verujem.

Mozes naravno da verujes u sta god zelis, samo je malo bez veze da izneses argument koji izgleda kao da se zasniva na empiriji i logici, pa kad se nesto u njemu dovede u pitanje da to branis verom. Ovo pre svega jer uglavnom govorimo o tome za sta imamo dovoljno racionalnih razloga da zakljucimo da tako jeste, a ne sta ti verujes da jeste. 

Прочитај наслов ове теме. Ово није тема атеистичко стварање него сведочење библијског стварања. Нема доказа да случајности постоје. Ако је материјални свет сторило разумно биће онда случајности нема јер су све створене силе и живот део Његовог промисла. Ти као атеиста можеш да верујеш како ти одговара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, cloudking рече

Da je ovo tacno, danas u eri u kojoj svaki covek ima video kameru u svom dzepu vec bi smo imali hiljade video snimaka koji potvrdjuju ovo sto pricas... a snimaka nidje...

Чак су и телевизије преносиле

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Просечан србенда рече

Смрт није нормална ствар баш зато што су врсте принуђене да убијају једне друге. Принуда на нешто није нормална ствар

Ne znam i ne razumem u kom značenju koristiš sad reč "normalno"...

 

пре 9 минута, Просечан србенда рече

и нема доказа да је од увек тако било.

Ima dokaza da tako sada jeste... svi dokazi koje imamo o tome kako je bilo upućuju na to da je tako i bilo... i nema nikakvih dokaza da je postojalo vreme u kojem neke vrste nisu ubijale druge vrste da bi preživele... to sve dovoljno ukazuje na to da teza da tako nije uvek bilo nije osnovana... hipotetički je moguća, ali nemamo nikakvog osnova da tvrdimo da je tačna.

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Просечан србенда рече
1 hour ago, Avocado рече

brzo nestala.

Смрт није нормална ствар баш зато што су врсте принуђене да убијају једне друге. Принуда на нешто није нормална ствар и нема доказа да је од увек тако било.

У теологији смрт је промашај циља нечијег стварања - а животиње и биљке нису разумна бића да би могле омашити...

Шта из овога можеш закључити?

Да не можеш исте термине користити у истом значењу за човека и природу.

Адам је постао смртан = промашио.

Животиње У ЕДЕМУ су постале смртне јер је њихов живот био везан за човеков успех или промашај.

Са друге стране, о свету ван Едема не знаш ништа (у БИБЛИЈИ О ЊЕМУ НЕМА НИШТА ОСИМ ДА ПОСТОЈИ, јер кад су изашли из врта било је и биљака и животиња ван!). Тај свет је дакле постојао, није био везан за човека, а биљке и животиње тамо могу и да постају, нестају и у прах се враћају, и поново да их Бог ствара "и тако обнавља лице земљи" (јутарњи псалам).

Мислите о томе...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Просечан србенда рече

Прочитај наслов ове теме. Ово није тема атеистичко стварање него сведочење библијског стварања.

Pa onda svedoči biblijsko stvaranje, a ne loše kvazi-filozofske argumente... kao i promašene primedbe nauci...

 

Цитат

Нема доказа да случајности постоје.

Stalno opažamo događaje koji deluju potpuno slučajno... svako od nas je nešto slučajno uradio (polomio vazu, slučajno ispustio nešto, slučajno se sapleo, itd.)...

 

Цитат

Ако је материјални свет сторило разумно биће онда случајности нема јер су све створене силе и живот део Његовог промисла.

Ne postoji nikakva logička povezanost između prvog, drugog i trećeg dela rečenice. Bukvalno kao da si napisao: "Ako je materijalni svet stvorilo razumno biće onda nema mleka jer su svi stvoreni džemperi deo njegovog promisla."

Razumno biće može da stvori svet u kojem nisu sve stvorene sile i život deo njegovog promisla.

Razumno biće može da stvori svetu u kojem sve stvorene sile i život jesu deo njegovog promisla pa opet ima slučajnosti.

Prosto, besmisleno je da svoje (puko) verovanje predstavljaš u nekom obliku kvazi-argumenta... ako je poenta da kažeš da ti veruješ da nema slučajnosti, onda prosto tako i kaži... i moj odgovor će uvek biti: veruj u šta god želiš... ne raspravljam se o tuđim ličnim verama...

Kad pokušavaš da to predstaviš kao nekakav argument, to implicira da bi takav argument trebalo i drugi da prihvate kao razuman i to je već sasvim druga stvar... ne mešaj ta dva...

 

Цитат

Ти као атеиста можеш да верујеш како ти одговара.

Ne umem da poverujem u nešto samo zato što mi to odgovara.... bar ne svesno i voljno...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Просечан србенда рече

Ако је материјални свет сторило разумно биће онда случајности нема јер су све створене силе и живот део Његовог промисла

A slobodna volja gde ti se uklapa u tom predefinisanom svetubez slucajnosti? 

Jesi li odgovoran za svoje postupke ukoliko su oni unapred odredjeni?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Просечан србенда рече

Чак су и телевизије преносиле

Daj link da vidim! Ja nisam uspeo da nadjem nista pod "munje niotkuda"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...