Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Slažem se, na sve pomišljam i nemam krajnji sud nego sudim ono što vidim.

Ma ćut' ne pitaj kako sam sad! :))

 

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Тања1 рече

Ma ćut' ne pitaj kako sam sad! :))

 

 

Ni ti mene, i da znaš evo već pola sata sam u odluci da mi je danas čak i ispovest potrebna i to neophodna.

Najiskrenije ti kažem hoću da ispovedim radost i da je stavim pred Boga na sud.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Тања1 рече

Mozda prolazi kroz tezak zivotni period...ne zna da je covek definitivno sa osmehom jaci! :sunce:

Вероватно. У оној поруци о Вјерују сам зато избрисао нешто што сам написао имајући обзира према његовој патњи. Иначе бих га окрпио јер по оној отачкој све ми можеш рећи али да сам јеретик никако. 

Али хоћу да му укажем да није добро да код других стално критикује радост него да проба да је осети да јој се придружи или барем да је потрпи, јер Христос васкрсе!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Аво @Zoran Đurović оно што сте писали о разлозима зашто устаде трећега дана, а не одмах, говори и Атанасије у De Incarnatione. Вероватно ово већ знате, али ето због других, ако некога интересује. 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mi smo učenici Hristovi prvo nas da nazoveš naučnike pa sve ostale jasno? Naravno tu ubrajam i tebe u učenike. 

:)):)):)):))

 

Па ако сте сво четворо ученици онда, где сви ту и мали мујо. :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви научници су имали јаку веру и ишли су испред свога времена. Да ли су они стварали своје време или их је време обликовало?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, PredragVId рече

Сви научници су имали јаку веру и ишли су испред свога времена. Да ли су они стварали своје време или их је време обликовало?

Веру, да, али у неком много широком и уопштеном смислу. А да ли су стварали време или их је обликовало. Ја мислим, опет, и једно и друго. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Тања1 рече

strana 284

U slucaju direktnog citata mora biti oznacen kao takav - npr kurzivom (od latinski: cursiva, cursus ) ili navodnicima. Da li si pokvaren ko jaje pa si uklonio kursiv da bi od strane pismenih ili nezainteresovanih da procitaju celu temu bila identifikovana kako me ti preDstavi ili ne znas da sam od slova do slova citirala @Bokisd? Definitivno mislim da si podmukao. Idi u crkvu, pomoli se Bogu!

Ova linija je u krusiv.

Тако је мени цитирао тропар У гробу телесно... без помињања Разбојника, као да сам ја мајмун, а на свакој литургији се изговара када се стављају Дарови на Трпезу! Него он рачуна да има необавештеног света, па кад је нешто рекао да то изгледа као да и заиста стоји и да је дискутабилно. Класично бацање прашине у очи. Што је и Боксит помислио да кад има више тумачења сва су она равноправна, као што би и његово мишљење било једнако вредно као и моје.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Друштво! Одох! 

Будите добри! :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Тања1, @Volim_Sina_Bozjeg, @Vedran

Ljudi, razumem vas, slazem se...ali pliz nemojte sad i vi da ne citate poruke...

El Tornero je davao ovih dana 40 dana majci.

Cak je i Ava to procitao, pricalo se ovde na temi, mislim pratite fabulu radnje datog konteksta.12:smeha:

A on je sada na odobravanju i poruke mu kasne dok se ne odobre, pa je to dodatno jako nezgodno za diskusiju vide se sa zakasnjenjem.

To sa srecom je doduse cudan fenomen, samo nako kazem...obicno ljudi koji vole da drze sve pod kontrolom ne umeju da se prepuste i jednostavno raduju.

Vise bih ocekivala to od nekih drugih clanova diskusije...

Cak mi se cini da je ovde vise stvar sujeverne krivice "nemoj da se radujes desilo se nesto lose, kako smeeeeees da se radujes..." 

 

 

 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Друштво! Одох! 

Будите добри! :)

Laku noc :) Kod tebe noc, kod Grizlija ako li je svanulo, kod nas oblacno i tmurno popodne, sve u isti cas... Pih to vreme skroz je relativno 12:smeha:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јелена011 рече

@Тања1, @Volim_Sina_Bozjeg, @Vedran

Ljudi, razumem vas, slazem se...ali pliz nemojte sad i vi da ne citate poruke...

El Tornero je davao ovih dana 40 dana majci.

Управо је то разлог због којег сам ја ублажио. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Управо је то разлог због којег сам ја ублажио. 

Aaaaa, znamo se mi odavno :D 

Tebi vala dapromakne i neka zapeta znam da ne moze, svetosavska skola je to 12:smeha:

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Што си чекао до сад? Зато и јеси мали!:))

Неке ученике најме у трећи час, неке у девети а мене, ти малера, у 11. :mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...