Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Кратос рече

Mora malko i da bocnem,viš kako oni navale ko osice da bodu čim im se pojavi neko ko se ne slaže sa njihovom panteističkom teologijom,predvečnog spasenje još nestvorenog sveta.

Ala ima sirijaca ovde na glavnoj stanici u beogradu sve ce to ovi iz hotela NESTORIJE da pometu metlom van iz Nestorijgrada.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, елТорнеро рече

Пре је помињан Христос, без Исус.

Pa vidi druze imas opciju da citiras pomenuto I da postavis pitanje vlasniku citata.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

A telesna smrt je prepreka I zlocin koji ne dozvoljava vecnu zajedicu sa Hristom?

Ili je nekako Hristos ipak zaobisa tu prepreku iako postoji?

Ti si kao I Eva tebi je telesna smrt ustvari greh a ne delo udaljavanja od blagodati od koje direktno zavisi tvoje vecno zivljenje?

Pa, deluje da jeste, telesna smrt prepreka. Taj prvi pogresan korak koji je ucinjen u dalekim dubinama vremana SZ, preneo se i na sve nas. Kako se kaze, u bezakonju i grehu rodih se. I, zato, svi pre Hrista odose u tamnice. I, ono, samo vodom i Duhom dobijamo novo 'rodejenje', bez greha. Nema ulaska u crkvu bez krstenja koje spira sve te 'naslage'.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa vidi druze imas opciju da citiras pomenuto I da postavis pitanje vlasniku citata.

Пре је помињан Христос, без Исус.? Један од њих је био Исус Христос, да ли сам добро прочитао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Pa, deluje da jeste, telesna smrt prepreka. Taj prvi pogresan korak koji je ucinjen u dalekim dubinama vremana SZ, preneo se i na sve nas. Kako se kaze, u bezakonju i grehu rodih se. I, zato, svi pre Hrista odose u tamnice. I, ono, samo vodom i Duhom dobijamo novo 'rodejenje', bez greha. Nema ulaska u crkvu bez krstenja koje spira sve te 'naslage'.
 

Александре, молим те редом, ако је Исус Христос јео са Аврамом то мења Символ Вере. Зашто би се онда бавили последицама, којих је безброј.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ala ima sirijaca ovde na glavnoj stanici u beogradu sve ce to ovi iz hotela NESTORIJE da pometu metlom van iz Nestorijgrada.

Vidi sad ovo. Ako tog Coveka koga Avram naziva Gospodom, uzmemo kao real Hrista kao i kod vremenskog Ovaplocenja Hrista u doba Pontija Pilata, onda se postavlja pitanje, KAKO se sjedinio Sin Boziji sa tim Covekom ? Ipostasno ili ga je usvojio ? Ili nekako drugacije ?

Tesko da je Ipostasno, jer je to ucinjeno samo jednom od Marije Djeve i Duha Svetoga ? Na koji nacin se onda sjedinio Hrist sa Covekom kod price o Avramu ?

Pazi da ne upadnes u NESTORIJANIZAM ......:osmeh:


 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Vedran рече

Не удивляйся, и тому что праведник, принимая трех странников, говорит: «Господи», обращаясь как бы к одному. Может быть, один из пришедших казался важнее других; к нему поэтому и обращает праведник (свою) просьбу

Св Јован Златоусти

Дај одакле је... 

И још нешто: Како то да знаш и енглески и руски? А пишеш и срБски? :D

Баци исто и за Иларија. Него, онај св. јеретик, Григорије из Елвире, што виде Мојсија и Илију, тај је тек био маљ за аријанце! Није их примао у свештеничком чину ни кад су се кајали! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ipak se kršenje zapovesti svodi na to da je Eva ubrala i pojela plod zato da ne bi fizički umrla.

Obrni okreni Eva je htela sebi da produži život, jer nije verovala da može živeti večno iako fizički umre.

Što je Hristos i pokazao i dokazao svojim ovaploćenjem i vaskrsenjem.

Hristos nije rekao Ocu Nebeskome, ne daj da umrem telesno, njemu telesna smrt desila se ili se ne desila nije bila nikakva prepreka za život večni.

Evi i Adamu je izgleda bila i u tome se sastoji njihov greh i zaista bi živeli večno u vaskrslom Gospodu Isusu Hristu čak i da su fizički umrli bez greha.

Jedna druga smrt je problem u neprestanom blagodatnom životu a to je gordost kad odbiješ Hrista i želiš svojom snagom prirode svoje živeti večno. A to ne možeš ni kad si telesno živ.

Страх животу каља образ често. 

Бићете као богови. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, елТорнеро рече

Александре, молим те редом, ако је Исус Христос јео са Аврамом то мења Символ Вере. Зашто би се онда бавили последицама, којих је безброј.?

Не буди Промаја, него Торнадо!

Ти вероватно ниси читао око Васкрсења што сам писао (https://www.academia.edu/23078130/%D0%94%D0%BE%D1%9B%D0%B8_%D1%9B%D0%B5_%D1%81%D0%BC%D1%80%D1%82_%D0%B8_%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%9B%D0%B5_%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%98%D0%B5_%D0%BE%D1%87%D0%B8) Требаће ти неколико дана да то прочиташ. После се јави, а до тада ти неће бити ништа јасно од овога што се овде говори. 

У 2 речи: Са Христом су васкрсли сви они који су спашени. И они који су живели пре њега и они после њега. Јер васкрсење у времену се десило прео око 2.000 година, али је оно ванвременско и тако обухвата физички све. Пошто је ван времена, тај исти телесни Христос је могао да буде код Аврама као што је могао да га опипа Пајсије светогорац пре неку годину. Узми и уживај са овим текстовима, па се после јави. Хајде, буди ми добар и да ти са срећом буду ови празници! Да васкрснеш са Васкрслим!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Смањујте доживљај" иначе катанац! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

телесни Христос је могао да буде код Аврама

Христос и не може бити безтелесни, Исусом је Христос Христос. Исус Христос нема потребе за интервенцијама у прошлом времену, Он не греши. Хвала оче, на лепим жељама, Бог ти дао среће и здравља!

Нисам разумео са којих темеља може бити сазван, по пророчанству, последњи лажни Васељенски Сабор, сада разумем. Тражи се нова непоновљива јерес, међутим ње нема, јер "нема ништа ново под Сунцем".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Кратос рече

Авраам сусреће тројицу, вели блажени Августин, а клања се једноме. Угледавши тројицу, он је дознао тајну Тројице, а поклонивши се као Једноме, он је исповедно једнога Бога у три Лица“

I, ovo je brate Kratose vrlo bitna stavka u celoj prici. Zasto ?

Zbog toga, sto se donikejski oci nisu bavili pitanjem Trojice u smislu odnosa  koji postoje u Njoj, samo su verovali u Trojicu, onako, prostom verom koja pomera planine. Zbog toga uglavnom i  imamo njihova tumacenja u vidu Hrista i dva andjela. I, to imamo Hrista, samo kao u praslici buducih stvari, ili kako kaze sv.Ilarije.....u misteriji dolazeceg Ovaplocenja.

U doba post nikejskog vremena, kada se polako utvrdjivala vera u Trojicu i kako su se jasnije i punije definisali odnosi u Trojici,.....ono, tri Lica a jedna zajednicka priroda Bozanstva, tako smo i polako dolazili do ovakvog tumacenja od sv.Avgustina,...... da je Avram jednim poklonjenjem trojici, doznao tajnu Trojice , poklonivsi se kao Jednome ( jedno zajednicko Bozanstvo ) ....tj. Avram je ISPOVEDIO jednoga Boga u tri Lica.

Ono, kako se kaze kolokvijalno,  jedinica u Trojici.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...