Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Не удивляйся, и тому что праведник, принимая трех странников, говорит: «Господи», обращаясь как бы к одному. Может быть, один из пришедших казался важнее других; к нему поэтому и обращает праведник (свою) просьбу

Св Јован Златоусти

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ipak se kršenje zapovesti svodi na to da je Eva ubrala i pojela plod zato da ne bi fizički umrla.

Obrni okreni Eva je htela sebi da produži život, jer nije verovala da može živeti večno iako fizički umre.

Što je Hristos i pokazao i dokazao svojim ovaploćenjem i vaskrsenjem.

Hristos nije rekao Ocu Nebeskome, ne daj da umrem telesno, njemu telesna smrt desila se ili se ne desila nije bila nikakva prepreka za život večni.

Evi i Adamu je izgleda bila i u tome se sastoji njihov greh i zaista bi živeli večno u vaskrslom Gospodu Isusu Hristu čak i da su fizički umrli bez greha.

Jedna druga smrt je problem u neprestanom blagodatnom životu a to je gordost kad odbiješ Hrista i želiš svojom snagom prirode svoje živeti večno. A to ne možeš ni kad si telesno živ.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Vedran рече

Не удивляйся, и тому что праведник, принимая трех странников, говорит: «Господи», обращаясь как бы к одному. Может быть, один из пришедших казался важнее других; к нему поэтому и обращает праведник (свою) просьбу

Св Јован Златоусти

Pretpostavljam da smo imali taj citat na srpskom pa zato aminujem, inače reč jednu nisam mogao da razumem :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim ipak svako ko misli da je Hristos došao da spašava koske a ne da preobrazi čitavog čoveka te ga uvede u oboženo stanje takođe nije normalan.

Dakle nije došao Hristos da vaskrne koske, nego da vaskrsne zajednicu Boga i čoveka, koja nije prekinuta čovekovom telesnom smrću nego čovekovom gorodšću jer je Božju blagodat počeo da fasifikuje u svoju prirodu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pretpostavljam da smo imali taj citat na srpskom pa zato aminujem, inače reč jednu nisam mogao da razumem :))

Ако си разумео Иларија и аминовао онда слободно аминуј и ово :)

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Ivan Marković рече

Сатана је створен са могућношћу да греши, а није створен смртан.

Молим, зашто се ово прескаче?

Без могућности да бира човек би био обично живинче. Чудесни Бог човеку забраном даје слободу, слободу избора. Друго име човека би могло бити "онај који бира". Када знамо ово, знамо и да човек није створен за смрт, већ, за вечност, у послушању Богу.

Овде настаје, могућа, забуна :"...од Оца рођеног, пре свих векова...". Ако је Исус Христос телом рођен, пре свих векова, то би значило, да је његово рођење било, спаси Боже, пре свих векова, а и у времену, од Оца, а и од Марије Дјеве. А то би свакако било наглашено у Символу Вјере, "Свјетлост од Свјетлости", тело се не помиње. Господ Исус Христос није имао људско тело, до оваплоћења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, елТорнеро рече

Молим, зашто се ово прескаче?

Без могућности да бира човек би био обично живинче. Чудесни Бог човеку забраном даје слободу, слободу избора. Друго име човека би могло бити "онај који бира". Када знамо ово, знамо и да човек није створен за смрт, већ, за вечност, у послушању Богу.

Овде настаје, могућа, забуна :"...од Оца рођеног, пре свих векова...". Ако је Исус Христос телом рођен, пре свих векова, то би значило, да је његово рођење било, спаси Боже, пре свих векова, а и у времену, од Оца, а и од Марије Дјеве. А то би свакако било наглашено у Символу Вјере, "Свјетлост од Свјетлости", тело се не помиње. Господ Исус Христос није имао људско тело, до оваплоћења.

Ma covece ovo niko ne preskace samo sto covek nije kaznjen prekidom telesnog zivota, nego je kaznjen kaznom koju je sam nametnuo a to je prekid vecne zajednice sa Hristom iskazane preko blagodati.

Telesna smrt niti je kazna niti je prepreka za zajednicu sa Bogom.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

EлТорнеро, tu si, u terenu si ( u prici ) ..... :osmeh:
 

Натерали сте ме да се напрежем, и бавим оним што сматрам излишним, наиме не волим да сецирам и тумарам, радије једноставно, верујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

E pa čovek je stvoren smrtan.

Niisi se udubio u pricu i sta je Ivan hteo da kaze.  Ako je satana stvoren sa mogucnoscu da gresi,.......nije bio takav na pocetku, nego je bio sjajan i slavniji i visi mimo svih andjela., i svojim slobodnim izborom je izabrao da postane tama i taj izbor je uzrokovao njegov pad. Nije postojala tama u njemu ni u  0,0000000001 % ( do u beskonacnost ), bio je 100% svetlost, dok je bio na nebu.

Padom je postao 100% tama i 0% svetlost.

Tako isto i Adam, nije bio smrtan, ne postoji smrtnost u njemi ni 0,0000001 %, jer je i kod njega pad i smrtnost samo u mogucnosti da izabere da slusa zapovest Boziju ili ne. Kada je izabrao da ne slusa, to je uzrokovalo njegov pad, i postao je 100% smrtan i trulezan.

Tako to ide. :osmeh:
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ma covece ovo niko ne preskace

Ти не само да прескачеш него лупеташ, дао сам вам неколико одговора њих сте прескочили. Говорите да је Христос јео у СЗ, будући Дух, а ругате се овима што тврде да су Ангели јели, па то је исто. Зато је и настала збрка, нико да застане и размисли, ти на три теме учествујеш истовремено. Ово није симултанка и ти ниси Карпов.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, елТорнеро рече

Ти не само да прескачеш него лупеташ, дао сам вам неколико одговора њих сте прескочили. Говорите да је Христос јео у СЗ, будући Дух, а ругате се овима што тврде да су Ангели јели, па то је исто. Зато је и настала збрка, нико да застане и размисли, ти на три теме учествујеш истовремено. Ово није симултанка и ти ниси Карпов.

Znas sta je problem kod tebe?

Ti ne branis Pismo I Predanje nego svoje vidjenje Pisma I Predanja.

Zato se Pismo I Predanje imaju sagledavati samo u odnosu licnosti sa drugom licnoscu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Bokisd рече

Niisi se udubio u pricu i sta je Ivan hteo da kaze.  Ako je satana stvoren sa mogucnoscu da gresi,.......nije bio takav na pocetku, nego je bio sjajan i slavniji i visi mimo svih andjela., i svojim slobodnim izborom je izabrao da postane tama i taj izbor je uzrokovao njegov pad. Nije postojala tama u njemu ni u  0,0000000001 % ( do u beskonacnost ), bio je 100% svetlost, dok je bio na nebu.

Padom je postao 100% tama i 0% svetlost.

Tako isto i Adam, nije bio smrtan, ne postoji smrtnost u njemi ni 0,0000001 %, jer je i kod njega pad i smrtnost samo u mogucnosti da izabere da slusa zapovest Boziju ili ne. Kada je izabrao da ne slusa, to je uzrokovalo njegov pad, i postao je 100% smrtan i trulezan.

Tako to ide. :osmeh:
 

Jos samo da naucis da je tama odsustvo Svetlosti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...